CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

KERANA ALLAH TAALA

Close [Copy link]
Abangcute posted on 25-3-2013 09:17 PM
Bukankah saya sudah istiharkan perang terhadap kamu? Tunggulah maksud perang yang saya istiharkan. ...

Perang yg mcm mana? Islah tu utk berperang ke?
Bkn saya mintak nasihat, cuma mohon sedara hentikan sondol-nyondol je...
- takut terkemek hidung jd rata terus...

sya_sugar_sugar posted on 25-3-2013 09:19 PM
Salam Sayang,

U ni dah mutmainnah kew belum?

Cuba kamu tanya, bagaimana seorang yang tak tahu membaca Al-Quran tiba-tiba tahu membaca Al-Quran? Seorang yang rabun tiba-tiba tidak menjadi rabun? Seorang yang migrain tiba-tiba tiada migrain ketika membaca?

Terjawab belum apa yang ditanya?

Abangcute posted on 25-3-2013 09:29 PM
Pernah suatu ketika seorang rakan bertanya :

sehLemahAbang 11-7-2012 03:39 PM

Belum mutmainnah

Abangcute posted on 25-3-2013 09:32 PM
Cuba kamu tanya, bagaimana seorang yang tak tahu membaca Al-Quran tiba-tiba tahu membaca Al-Quran? ...

jom deting...

Dzulqarnain posted on 25-3-2013 09:31 PM
Perang yg mcm mana? Islah tu utk berperang ke?
Bkn saya mintak nasihat, cuma mohon sedara hent ...

Perang bermaksud KESEMPITAN.

Tiba-tiba sakit
Tiba-tiba eksiden
Tiba-tiba minyak habis ditengah jalan
Tiba-tiba tak keruan
Tiba-tiba dan tiba-tiba... carilah jawapan kemudian jangan nyatakan kepada saya, nyatakan apa yang kamu sangkakan selama ini sebenarnya TIDAK TEPAT, hanya orang yang beriman dan bertaqwa sahaja yang tahu maksud ini.

Saya amat susah untuk istihar perang. Istihar perang bermaksud bernama makhluk-makhluk TUNDUK apa yang saya perintahkan. Contoh makhluk, MINYAK KERETA, GELAS, BESI dan apa yang ada di dunia. Saya sudahpun perintahkan dan tak perlu berdoa berjam-jam untuk ditunaikan seperti kamu semua berdoa. Yang saya nak tahu, JAWAPAN dari Allah terhadap UJIAN yang saya perintahkan untuk menguji adakah benar kamu beriman kepada Allah ataupun kamu beriman kepada saya sedangkan SAYA TIDAK MENYURUH KAMU beriman kepada saya.

Kenapa kamu tak tanya, apasal kamu tak minta jadi KAYA? Jawapan saya: Cukuplah saya memohon ampun bagi diri saya, ibu bapa saya, keluarga saya, orang-orang terdahulu dalam susur galur keluarga dan juga orang-orang yang beriman dan bertaqwa. Jika saya mahu kekayaan KEJAP aje saya minta dah dapat.

Soalan untuk kamu jawab : Berapa harga emas 999 sebesar tapak tangan kamu yang seberat 10 kg di pasaran? Apa yang akan kamu lakukan jika kamu boleh menukarkan 1 gunung menjadi emas dengan mengikut perintah Allah secara MUTLAK? Dan apa yang saya maksudkan, ITULAH DIRI SAYA kerana itu saya BERBEZA dari kamu walaupun diri kamu dan saya SAMA (manusia).

sya_sugar_sugar posted on 25-3-2013 09:35 PM
jom deting...

sorry... HP tinggal di rumah... lagipun memang susah nak call saya kalau tidak ikhlas (kerana saya dah minta untuk tidak berbunyi kepada yang belum ikhlas kerana Allah). Sedangkan HP itu makhluk yang saya boleh perintahkan. Toink Toink Toink.

Adakah saya suka menutup telefon, jawapan : Saya amat susah hendak menutup telefon melainkan sekiranya bateri habis casnya.....

Last edited by Abangcute on 25-3-2013 09:46 PM

Follow Us
hantukiller posted on 25-3-2013 04:03 PM
Katakanlah (wahai Muhammad): Patutkah kamu (wahai kaum Yahudi dan Nasrani) membuat bantahan terhadap ...

Post on  25-3-2013 04:03 PM|View author' postsKatakanlah (wahai Muhammad): Patutkah kamu (wahai kaum Yahudi dan Nasrani) membuat bantahan terhadap kami mengenai pilihan Allah dan pengurniaanNya? Padahal Dialah Tuhan kami dan Tuhan kamu. Bagi kami (faedah) amal kami dan bagi kamu pula (faedah) amal kamu (kalau diikhlaskan) dan kami adalah (mengerjakan amal dengan) ikhlas kepadaNya. Al Baqarah 139

eh pandai pun MEMBACAKAN AYAT yg bersesuaian

maksud si yg post ni:
  kita yang lain dok bantah depa dua tiga ekork ni kerana
  kononnya mereka adalah pilihan ALLAH dan dapat kurnia

memang DIA tuhan kami dan tuhan kamu dan tuhan si iblis gak
pasal iblis pun mengaku RABBULALAMIN
tapi buat jahat gak................hamapa pun terikut dia le tuuuuu

ikhlas????
takkan tak ngaji amalan2 yg dinaikkan ke tujuh lapis langit tuuuu
lapis yg pertama pun tak lepas lagi..........dah perasan IKHLAS dahhhhh
  kalau tak kelentong dlm blog hang tu, tak riak, leh gak aku terima
  tapi...................................tergolek je memanjang niiii

Abangcute posted on 25-3-2013 09:41 PM
Perang bermaksud KESEMPITAN.

Tiba-tiba sakit

Abistu mcm mana saya nk tahu tindakan sedara krn Allah Ta'ala
ataupn krn bisikan pembisik...yg menyesatkan???

orangbesi posted on 25-3-2013 09:46 PM
Post on  25-3-2013 04:03 PM|View author' postsKatakanlah (wahai Muhammad): Patutkah kamu (wahai ka ...

Kamu selalu menyatakan dalam hati ketika bertembung dengan saya di masjid, saya masuk masjid kerana nak tayang solat aku kat mamat perasan ni. Aku tengok dia BIASA aje. Tak der ilmu yang hebat pun. Aduh, solat sebelah aku lah pulak.

Adakah saya seorang yang bersangka-sangka?

Sebelum terlupa, jejak aje kamu ke dalam masjid saya sudah tahu itu diri kamu ketika berada di dalam masjid maka mata saya TERUS melihat kamu tanpa PRASANGKA. Adakah perlu saya nyatakan siapakah diri saya kepada kamu? Adakah kamu boleh BEZAKAN diri WALI yang darjatnya lebih tinggi dari kamu?

Sebelum terlupa, saya istiharkan perang dan tidak akan tarik pengistiharan perang sehingga Allah beri tanda kepada saya. Jika kamu rasa beriman kepada Allah adalah lebih BAIK dari percaya pengistiharan saya kerana saya tidak memerlukan orang yang percaya kepada kata-kata saya kerana sememangnya saya diislah sebagai DAJJAL.

Last edited by Abangcute on 25-3-2013 09:54 PM

Abangcute posted on 25-3-2013 09:52 PM
Kamu selalu menyatakan dalam hati ketika bertembung dengan saya di masjid, saya masuk masjid keran ...

Abang,
orang mutmainnah tu macamana?

Abangcute posted on 25-3-2013 09:09 PM
Tanda wali itu ada BANYAk
1) Terdapat bau-bauan ketika berada berhampiran
2) Hati seorang Wali sen ...

Post on 25-3-2013 09:09 PM |View author' posts
1) Terdapat bau-bauan ketika berada berhampiran
2) Hati seorang Wali sentiasa berzikir
3) Allah SWT menyediakan 2 bentuk perlindungan samaada datang dari Jin ataupun Malaikat
4) Pada wajahnya terserlah makna Wali

Semua diatas hanya diketahui oleh WALI yang tinggi darjatnya dari Wali yang kurang darjatnya. Siapakah WALI yang darjatnya paling tinggi? Wali darjat paling tinggi adalah yang SEMPURNA maksud kematian ketika diberi PETUNJUK olehNYA. Rujuklah orang-orang yang datang dari bidang ILMU TASSAWUF adakah BENAR apa yang saya sampaikan kerana saya bukan ahli Tassawuf. Adakah Wali ini mampu membelah gunung? YUPS!! Adakah wali ini mampu menendang kereta kebal? YUPS!! Adakah wali ini dilindungi Allah? YUPS!! Siapakah yang boleh membunuh wali ini? Hanya Allah yang akan menjemput wali ini

Jika ditanya perihal Wali Orang Besi, samalah baunya dengan orang yang menyembah berhala (menjadikan jin sebagai sahabat) cuma berbeza dari segi akad. Adakah diri orang besi penghuni NERAKA? Wallah Hualam, akan tetapi jika dirinya KERAP MENENTANG KETETAPAN ALLAH dan bermusuhan dengan wali-wali yang tinggi darjatnya dari dirinya (disebabkan oleh kelemahannya untuk nampak sesuatu yang tidak diizinkan olehNYA), maka neraka jua tempat dikembalikan samaada KEKAL ataupun SEMENTARA, semuanya milik Allah. Sifat keakuan itulah PUNCA kepada bersahabat kepada jin. Apa tanda sifat keakuan? Diri seseorang itu akan menyatakan kepada RABB "AKULAH TUHAN". Akan tetapi ada suatu manusia yang bukan wali dan juga lebih hina dari diri seorang Wali. Orang ini yang sanggup menyatakan "Akulah Tuhan dan Tiada Tuhan". Orang ini PASTI KE NERAKA JAHAM buat selama-lamanya dan TIADA JALAN PULANG melainkan saya sahaja yang tahu caranya.

Perlukah saya menghuraikan diforum perihal Wali sedangkan TIADA MANUSIA di dalam forum yang tahu perihal WALI? Hanya sekadar diberi ilham yang DIMINTA oleh saya ketika berforum? Cukup ke ilham yang Allah berikan atas kehendak saya?

Adakah diri saya seorang WALI? Tepuk dada, tanyalah Allah dengan bersungguh-sungguh tanpa ada KESOMBONGAN. Sesungguhnya amatlah rugi mereka-mereka yang sombong terhadap Wali-wali Allah. Last edited by Abangcute on 25-3-2013 09:23 PM

KAHKAHKAH, wali ada bau,ada perlindungan dr jin, wajah serlah wali
kena bau ketiak aku jin yg jaga hang pun lari lintang pukang
wali belah gunung??? tendang k.kebal???
tu jenis wali setan je, yg suka buat kemusnahan je tuuu

tiada jalan pulang....melainkan hang yg tahu ---KAHKAHKAH
Rasullullah sendiri tak kata camni pun, hang yg terpandai2 lebih niiii

ilham berforum atas kehendak hang??? - sekali lagi KAHKAHKAH
    badut sarkis dah gila meroyan dahhhhhhhhhhh
tak pe aku akui hang lah wali - wali setan   ok kotttttt

Abangcute posted on 25-3-2013 09:45 PM
sorry... HP tinggal di rumah... lagipun memang susah nak call saya kalau tidak ikhlas (kerana saya ...

Abang,

Wali syaitan tu macamana?

Dzulqarnain posted on 25-3-2013 09:47 PM
Abistu mcm mana saya nk tahu tindakan sedara krn Allah Ta'ala
ataupn krn bisikan pembisik...yg me ...

Saya sudah nyatakan :

Yang saya nak tahu, JAWAPAN dari Allah terhadap UJIAN yang saya perintahkan untuk menguji adakah benar kamu beriman kepada Allah ataupun kamu beriman kepada saya sedangkan SAYA TIDAK MENYURUH KAMU beriman kepada saya.

Tidak jelas ke pernyataan itu? Lagipun orang yang dibisik-bisikkan itu sudah hilang perlindungan dari Allah kerana bermusuhan dengan wali. Kamu tak tahu ke Orang Besi itu Wali? Masaalahnya, diri wali darjat rendah tidak boleh mengatasi wali darjat tinggi kerana itu dinamakan ketetapan Allah terhadap diri wali.

sya_sugar_sugar posted on 25-3-2013 09:56 PM
Abang,

Wali syaitan tu macamana?

Hanya orang jahil akan menyatakan wali syaitan sedangkan dalam diri anak-anak adam sememangnya sudah wujud syaitan yang melalui saluran darahnya melainkan kepada sesiapa yang DIA kehendaki.

orangbesi posted on 25-3-2013 09:55 PM
Post on 25-3-2013 09:09 PM |View author' posts
1) Terdapat bau-bauan k ...

Mahu saya sumpah kamu JILAT TAHI saya jika mahu dikekalkan WALI sesudah perkataan WALI saya tarik keluar dari nama kamu atas perintah saya?

Abangcute posted on 25-3-2013 09:52 PM
Kamu selalu menyatakan dalam hati ketika bertembung dengan saya di masjid, saya masuk masjid keran ...

Post on  25-3-2013 09:52 PM|View author' posts
orangbesi posted on 25-3-2013 09:46 PM
Post on  25-3-2013 04:03 PM|View author' postsKatakanlah (wahai Muhammad): Patutkah kamu (wahai ka ...

Kamu selalu menyatakan dalam hati ketika bertembung dengan saya di masjid, saya masuk masjid kerana nak tayang solat aku kat mamat perasan ni. Aku tengok dia BIASA aje. Tak der ilmu yang hebat pun. Aduh, solat sebelah aku lah pulak.

Adakah saya seorang yang bersangka-sangka?

Sebelum terlupa, jejak aje kamu ke dalam masjid saya sudah tahu itu diri kamu ketika berada di dalam masjid maka mata saya TERUS melihat kamu tanpa PRASANGKA. Adakah perlu saya nyatakan siapakah diri saya kepada kamu? Adakah kamu boleh BEZAKAN diri WALI yang darjatnya lebih tinggi dari kamu?

Sebelum terlupa, saya istiharkan perang dan tidak akan tarik pengistiharan perang sehingga Allah beri tanda kepada saya. Jika kamu rasa beriman kepada Allah adalah lebih BAIK dari percaya pengistiharan saya kerana saya tidak memerlukan orang yang percaya kepada kata-kata saya kerana sememangnya saya diislah sebagai DAJJAL.

KAHKAHKAH...perasan lagi tuuuu
masa bila aku gi solat kat masjid tuuuu
aku lalu kat depan  ada leeeee
jangan kata jin hang yg tak betoi
tuhan hang pun tak betoi gakkkk

KAHKAHKAH -dok perasan wali lagi ka mamattttt
aku dah muak dgn perangai berkerat2 manusia kat negara ni, yg sama cam hang -perasan lebih
depa ltu lagi hebat makam dia berbanding dgn hang
hang tu aku leh kuih dgn back kick je

tak yah lahhh
nanti kat depan nanti, biar kami pakat gelak sakan jeee, dgn yg dah gila babi betul2 niii

orangbesi posted on 25-3-2013 10:01 PM
Post on  25-3-2013 09:52 PM|View author' posts
Kamu selalu menyatakan dalam hati ketika bertembun ...

Saya TARIK keluar title WALI yang saya berikan kepada kamu selama ini dengan apa yang Allah izinkan kepada saya lakukan atas muka bumi ini. Jika kamu mahu title WALi, sila datang jumpa saya dan JILAT TAHI saya dahulu. Tentang pengistiharan perang dengan kamu, SEHINGGA ALLAH beri petunjuk kepada saya mengenainya.

Takkan sama ilmu seorang Nabi dengan Rasulullah SAW
Takkan sama ilmu seorang Sufi dengan Nabi2
Takkan sama ilmu orang2 Syariat dengan orang2 Sufi
Takkan sama ilmu orang2 awam dengan orang2 Rohaniah
Takkan sama ilmu orang2 yang membaca kitab2 tanpa guru dengan orang2 yang berguru. ( Orang2 yang membaca kitab2 tanpa guru adalah syaitan gurunya )

Oleh itu menjadi syarat pada orang2 yang ingin mempelajari ilmu (salah satunya ialah ilmu Tasawwuf)  berhati-hati jangan berguru dengan guru yang derhaka kepada gurunya. Kesesatan yang banyak berlaku pada mereka yang mempelajari Ilmu Batin kerana berguru pada guru2 yang berasal gurunya derhaka kepada gurunya, maka faham yang demikian rupalah yang tidak mengambil berat akan perintah syariat dengan alasan mengetahui Daiem padahal Daiem yang tidak benar.

Anda pasti akan sangat heran, karena sumber pengetahuan mereka tidak lain adalah ruh-ruh yang sengaja mereka hadirkan – yang menurut mereka – melalui perantaraan tubuh seseorang. Ruh-ruh tersebut memberikan informasi kepada mereka mengenai berbagai persoalan ghaib dan lain-lain.

Perbuatan bid’ah yang berupa “menghadirkan ruh” telah bgitu tersebar dan populer di kalangan mereka. Kegiatan tersebut telah menjadi “agama” mereka. Dalam pandangan mereka, informasi yang diberikan ruh tersebut mengalahkan kedudukan al-Qur’an dan Sunnah.

Lebih ironis lagi, mereka justeru mengaku sebagai pengamal ajaran tasawuf. Mereka menganggap diri mereka sebagai tokoh sufi, orang ‘arif dan orang yang memperoleh ilham. Bahkan ada yang sudah keterlaluan karena mengaku sebagai seorang wali. Ada juga yang mengaku sebagai seorang rasul. Bahkan ada yang berani mengaku bahwa dirinya adalah Isa (‘alaihi salam), kemudian ada juga yang mengaku sebagai Nabi Muhammad Saw.

Yang lebih keterlaluan lagi, ada yang bahwa “kemanusiaan” yang ada dalam dirinya telah lenyap dalam sekejap, kemudian mengaku kepada para pengikutnya bahwa “Tuhan telah menyatu dengan dirinya”. Semua pengakuan orang tersebut selalu diperkuat dan didukung oleh ruh yang dihadirkannya. Ruh tersebut selalu membenarkan apa yang dikatakan orang tersebut. Maha Benar Allah Swt, karena Dia memberikan perumpamaan tentang orang yang berhubungan dengan jin dan berpaling dari jalan kebenaran.

“Dan ada beberapa orang laki-laki di antara manusia yang meminta perlindungan kepada beberapa laki-laki di antara jin, maka jin-jin itu menambah bagi mereka dosa dan kesalahan” Qs. Al-Jin; 6).

Mungkin anda akan bertanya: “Apakah ada hubungan antara menghadirkan ruh dengan tasawuf?” Jawaban ahli tasawuf tentang hal itu sangat jelas, bahwa antara menghadirkan ruh dengan tasawuf sama sekali tidak memiliki keterkaitan, justeru sebaliknya, keduanya saling bertentangan. Para ahli tasawuf menganggap bahwa menghadirkan ruh termasuk perbuatan pembodohan, karena hal itu sama saja dengan bekerja sama dengan jin dan syaitan. Allah Swt berfirman tentang hal itu.

“Apakah akan Aku beritakan kepadamu, kepada siapa syaitan-syaitan itu turun? Mereka turun kepada tiap-tiap pendusta lagi yang banyak dosa, mereka menghadapkan pendengaran (kepada syaitan) itu, dan kebanyakan mereka adalah orang-orang pendusta” (Qs. Al-Syu’ara; 221-223).

Allah Swt juga berfirman: “Barangsiapa yang berpaling dari pengajaran Tuhan Yang Maha Pemurah (Al Qur’an), Kami adakan baginya syaitan (yang menyesatkan) maka syaitan itulah yang menjadi teman yang selalu menyertainya. Dan sesungguhnya syaitan-syaitan itu benar-benar menghalangi mereka dari jalan yang benar dan mereka menyangka bahwa mereka mendapat petunjuk” (Qs. Al-Zuhruf; 36-37).
Last edited by sya_sugar_sugar on 25-3-2013 10:14 PM

Abu Yazid al-Busthami pernah berkata kepada salah seorang temannya: “Marilah kita sama-sama melihat seorang lelaki yang mengaku dirinya sebagai seorang wali” – dan dia memang dikenal ke-zuhud-annya. Kemudian, ketika laki-laki tadi keluar dari rumahnya dan memasuki masjid, dia membuang ludahnya ke arah kiblat. Melihat kejadian tersebut, Abu Yazid langsung bergegas meninggalkannya dan tidak memberi salam kepadanya, lalu beliau berkata: “Laki-laki tadi tidak bisa mengamalkan akhlaq Rasulullah Saw, bagaimana mungkin pengakuannya (sebagai seorang wali) bisa dipercaya?”
Abu Yazid al-Busthami juga pernah berkata: “Kalian jangan tertipu, jika kalian melihat seseorang yang memiliki karamah -meski dia bisa terbang di udara-, sampai kalian melihat bagaimana orang tersebut melaksanakan perintah dan meninggalkan larangan Allah Swt, menjaga dirinya dari hudud (hukum pidana Allah Swt) dan bagaimana dia melaksanakan syari’at Allah Swt.”

Sahl al-Tusturi mengatakan tentang pinsip-prinsip dasar tasawuf: “Dasar-dasar tasawuf itu adalah tujuh, yaitu berpegang teguh pada al-Qur’an; meneladani Sunnah Nabi Muhammad Saw; memakan makanan yang halal; menahan diri dari menyakiti (orang lain); menjauhi maksiyat; senantiasa bertaubat; dan memenuhi segala yang telah menjadi kewajibannya”.

Al-Junaid, seorang tokoh dan Imam para sufi, berkata – sebagaimana dikutip oleh al-Qusyairi: “Barang siapa yang tidak menghafal al-Qur’an dan tidak menulis hadits, maka janganlah ia mengikuti jalan tasawuf ini, karena ilmu kami ini berasal dari dalil-dalil al-Qur’an dan sunnah.” Beliau menambahkan: “Ilmu kami ini selalu diperkuat dengan hadits Rasulullah Saw”. Beliau juga berkata: “Pada dasarnya jalan tasawuf itu tertutup bagi semua orang, kecuali bagi mereka yang memilih jalan yang ditempuh Rasulullah Saw, mengikuti sunnahnya dan terus tetap berada di jalannya.”

Pernah ada seorang laki-laki yang menuturkan tentang ma’rifat di hadapan al-Junaid dengan berkata: “Ahli ma’rifat kepada Allah Swt akan sampai pada satu kondisi dimana ia bisa meninggalkan perbuatan baik apapun dan ber-taqarrub¬ kepada Allah Swt”. Mendengar perkataan orang tersebut, al-Junaid berkata: “Itulah pendapat sekelompok orang yang menyatakan tentang ‘gugurnya amal perbuatan’, dan hal ini, menurutku, merupakan suatu kesalahan atau dosa yang sangat besar. Bahkan orang yang mencuri dan bezina masih lebih baik keadaannya daripada orang yang mengatakan pendapat tersebut”.

Jika kita menengok pada Imam al-Ghazali, maka kita akan melihat bahwa beliau menyatakan pendapatnya dengan tegas, jelas dan kuat argumentasinya.

“Ketahuilah, bahwa orang yang menempuh perjalanan menuju Allah Swt itu sangat sedikit jumlahnya, namun mereka yang mengaku-aku sangat banyak jumlahnya.