CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3903|Reply: 14

Panas hati sungguh laa....

As'akum dan salam sejahtera.

Aku hari ni bengang sungguh la dengan staff dari www.internet-webhosting.com ni. Servis mcm tahik. Tido je kejenya.

Al-kisahnya begini, aku ada klien nak beli domain & hosting. Jadi aku beli la dekat www.internet-webhosting.com ni. Aku ingatkan servis diorang ok. Aku beli domain .com.my pada hari rabu ( 2 hari yang lepas ). Pada hari yang sama jugak aku hantar dokumen sokongan seperti borang 9. Pada hari yang sama jugak lah aku chatting dengan staff hosting tu yang aku ada hantar dokumen sokongan borang 9 tu. Diorang pun cakap la diorang dah terima dan akan register domain itu dengan segera dan hari jumaat petang dah boleh pakai.

Hari ni pulak aku tanya tentang status domain tu, boleh pulak diorang mintak dokumen sokongan sekali lagi dan mintak tempoh 3 hari waktu bekerja untuk daftar domain itu. Celaka sungguh la staff2 di www.internet-webhosting.com ni. Dah la klien aku asyik tanya2 "Bila domain dah boleh pakai ni?". Mana aku tak bengang woi.. Sial sungguh customer service www.internet-webhosting.com . Dah la ticket yang aku hantar tu duk pas kat orang tu orang ni. 3 kali reply yang aku dapat dari orang2 yang berlainan. Sialllllllll...

Ada sesapa boleh rekemen tak hosting mana yang bagus. Aku ingat nak tukar hosting laaaaaa.....

kau pakai hosting sape tu? awat marah sgt

AdamBillionaire posted on 1-3-2013 06:03 PM
kau pakai hosting sape tu? awat marah sgt

Ko boleh check kat atas tu bro. Ko highlight je. Aku marah sangat sebab ini melibatkan periuk nasi aku bro..... Dah la klien ni company besar.....

http://www.shinjiru.com.my

kawan aku keja kat sini. opis kat bukit bintang.

oooo... www.internet-webhosting.com ye......

Anorexia posted on 1-3-2013 07:56 PM
http://www.shinjiru.com.my

kawan aku keja kat sini. opis kat bukit bintang.

Service diorang mcm mn... Risau gak kalau kena mcm yang di atas tu.

Follow Us
dorg keje mkn gaji buta ke...kalu aku jd ko pun aku benggang siot...mmg hampeh...plg x suke berurusan ngn org mcm ni....dia igat kita ni x keje ke...motifff aku mare2 ni...

Aik hosting & domain pakai borang pulok.... tukar je la provider lain...aku pakai exabyte xpayah borang pun, register 1 hari terus blh pakai.

syafiq79 posted on 2-3-2013 10:27 AM
dorg keje mkn gaji buta ke...kalu aku jd ko pun aku benggang siot...mmg hampeh...plg x suke berurusa ...

tahnye..motippp????hehehe..
aku pun mcm ko. x suke muamalah yg bgitu.

turboturtle posted on 2-3-2013 01:35 PM
Aik hosting & domain pakai borang pulok.... tukar je la provider lain...aku pakai exabyte xpayah bor ...

Kalo domain yang xde ( .my ) tak perlu borang. Cuma domain yang ada ( .my ) kat belakang tu je wajib ada borang 9.

Cer citer...cer citer kenapa .my kena ada borang 9 tu & .com xperlu borang, aku bru tau ni.....kot2 akan datang aku ada nk buat web lain plak ke....

apa2 pun aku sangat berpuas hati dengan Exabytes, servis diorang tip top....

turboturtle posted on 2-3-2013 08:53 PM
Cer citer...cer citer kenapa .my kena ada borang 9 tu & .com xperlu borang, aku bru tau ni.....kot2  ...

Cuba ko semak dengan hosting yang ko langgang sekarang.. Dia ada bagitau tak yang .my ni kena ada dokumen sokongan.

turboturtle posted on 2-3-2013 01:35 PM
Aik hosting & domain pakai borang pulok.... tukar je la provider lain...aku pakai exabyte xpayah bor ...

aku pakai exabyte jugak, tapi utk site kecik je... setakat ni servis ok

peningpala posted on 2-3-2013 11:10 PM
Cuba ko semak dengan hosting yang ko langgang sekarang.. Dia ada bagitau tak yang .my ni kena ada  ...

Aku sudda semak dengang hosting yg aku langgang....heheheheheheheheeeeeeee...... memang .my kena bagi borang D/24 or 49.

nama TT pun dh pening, main koding Java, html & dll... ni memang memeningkang..... sib baik aku bukan web developer @ programmer....

www.peningpala.com.my pssssttt..jgn hack aku dh la

Banyak je hosting yg bagus & yg xbagus...tp aku x xpert la bab2 ni... exabytes ni org yg recommend kan aku...join porum sifoo @ pergh, byk otai kat situ boleh suggest..