CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2617|Reply: 13

perlukan bantuan

Salam..
Mohon bantuan dari sesiapa kat sini yang boleh bagi alamat perawat selain darul syifa yang beroperasi di kawasan Morib.
Aku dah tengok thread kak Jazaa..pasal update perawat, tapi macam susahnyer nak cari sebab pagenyer dah banyak, aku pulak tak berapa nak cukup masa sekarang nie, so tak sempat nak menyelak satu persatu.
Actually aku tahu satu wak yang pandai berubat orang yang "terkena" di kawasan Morib tapi aku kehilangan no telefon. Alamat wak tu pun aku tak tahu secara tepat, so sesiapa yang ada kenal wak-wak yang hebat sekitar kaw Morib mohonla hulurkan no telefon.

khailya posted on 4-2-2013 11:41 AM
http://www.darussyifa.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=33

thanks dear!

perawat darul syifa nie aku ada, kalau boleh nak minta yang selain dari darul syifa

try tgk sini, ada list perawat islam dari pelbagai organisasi
perawat-islam.blogspot.com (bkn blog sy ni, just share info je)

ada byk perawat islam skrg , klau kurang selesa disentuh2, cari la perawat yg guna teknik tak sentuh pesakit, ada teknik yg menyakitkan pesakit, tk thn sakit pilih la yg tak sakit.
ada yg tetapkan bayaran, tp masih ramai lagi yg tidak meminta bayaran, so, bertanya dari awal lebih baik. Last edited by GreenScrub on 4-2-2013 04:36 PM

TT xnak share ker serba sedikit pasai apa nak cari perawat nie?

ada sorang 'wak' kat sijangkang.... kitorg panggil wak epal... nak ke?

Follow Us
Macam penah dengar je wak kat sijangkang tu..umur beliau dalam 100 tahun tu ke?
Sorry kalau aku tersilap orang..

Rasanya kalau TT share masalah tu kat sini, lebih senang kita nak bantu... Sebab bukan semua perawat ni pakar dlm semua hal... Ada yg pakar santau, pakai rasukan dll...

kenesep posted on 5-2-2013 10:21 AM
ada sorang 'wak' kat sijangkang.... kitorg panggil wak epal... nak ke?

wak epal nie....wak patah ke?
yang orang tua berubat secara batin tu ke

Last edited by lizaliza on 6-2-2013 12:59 PM

budakgraphic posted on 5-2-2013 02:16 PM
Rasanya kalau TT share masalah tu kat sini, lebih senang kita nak bantu... Sebab bukan semua perawat ...

Yupp setuju .. cerita lah serba sedikit masalahnya.. maybe ada kawan2 di forum ni yang boleh membantu.

aniearine posted on 6-2-2013 02:15 PM
Yupp setuju .. cerita lah serba sedikit masalahnya.. maybe ada kawan2 di forum ni yang boleh memba ...

Tu ar pasal... Sebab actually ramai je manusia berkebolehan dlm porem nih... Cuma diorang nih low profile... So, TT citer je problem TT kat sini... Lepas tu nnt mensti ada yg akan pm... Tapi TT kena tapis ar, takut ada yg sekadar nak amik kesempatan je...

mana TT nie dah jumpa ker perawatnyer?

belum jumpa tapi dah usaha beberapa orang
nanti-nanti ada kesempatan sy cerita

memandangkan otak aku pun dah jamm nak buat keja so
aku cerita skit kenapa aku cari perawat terutama wak yang berada di kawasan Morib.

Abang aku..tah apa kena tah sakit mulut tak leh makan so aku rasa dia sakit rahang (TMJ). Pegi klinik biasa, dentist semua cakap tak dak apa-apa, just bagi ubat tahan sakit. So kami assumed dia sakit rahang yang banyak orang kena tu. Dah tiga bulan, tahap kesihatan makin merosot, kekadang meracau, satu family diserang muntah-muntah, cirit birit. Baru-baru nie, semasa anaknya sakit dan ditahan di wad, dia sendiri jatuh pengsan.

So sekrg nie mak aku ada cari sorang tok guru pondok rawat abang aku, lepas dia minum, malam tu dia terasa dalam telinga ada benda melompat then muntah. Pagi tu ada improvement sikit, bolehla makan bubur nasi, ada la tenaga sikit untuk pegi keja. Menurut Tok Guru tersebut, abang aku nie terpijak benda. For info abg aku suka memancing ditengahmalam, kalau hari cuti pukul 6 pagi baru balik rumah.

Mak aku pulak tak leh susah hati, sakit jantung...dah menangis suruh aku cari Wak yang kat Morib untuk berubat. Aku pulak hilang no phone dan tak beberapa nak yakin dengan istilah "terpijak" semua nie. Aku sekarang dalam usaha memujuk Abg aku ke Pakar bagi aku usaha tak perlu terhenti hanya satu arah.