CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13713|Reply: 84

Jiran dimadukan...perlu ke aku bagitahu?

Salam... Miss nak cerita tentang jiran miss.. Mereka suami isteri ni keje cikgu... Berumur lebih kurang penghujung 30an.. Dah ada anak 4 org.. Anak sulong dorang dalam darjah 3/4.. Dorang ni org kelantan... So.. Masa cuti skolah bulan 6 tahun lepas.. Si suami ni hantar anak2 dgn isteri balik kampung.. Dan suami ni.. Berkahwin lagi satu masa tu... Si suami ni bercinta dgn cikgu satu sekolah.. Tp sebelum kahwin.. Si suami dan kekasih nya ni yang pada mulanya 1 sekolah.. Dah minta tukar ke sekolah lain.. Tp masih di daerah sama.. So skrg.. Si suami ni mengajar pagi.. Dan isteri baru dia mengajar pagi juga.. Manakala bini sedia ada dia.. Mengajar ptg... So.. Dapat lah diaorg ni spend time ptg2.. Miss kesian tgk isteri dia... Baik... Mati2 di tipu suami... Kawan2 suami dia dah ramai yg tahu.. Sbb yg jadi saksi time suami ni nikah.. Pon kawan baik suami ni.. So kawan baik suami ni.. Ada bercerita ke 1,2 org.. Dari 1,2 org ni.. Lah jadi ramai yg tahu.. Tp isteri suami ni masih tak tahu dia dah di madukan.. Miss tahu pon masa raya tahun lepas.. Bila ramai2 tu.. Adalah yg bukak cerita... Untuk makluman.. Isteri baru dia ni.. Tahu yg suami dia ni ada isteri dan anak2.... So korang rasa.. Miss patut jgn masuk campur.. Mcm mana? Sbb miss mcm nak wat surat layang.. Letak dalam kotak umah dia.. Tp dalam masa sama miss malas nak masuk campur.. Tp miss kesian plak...

Rate

1

dah kawen...xpyh kot masuk campur...

kesiannye bini pertama die... klo aku jadi ko pon aku dalam dilema jugak nak bagitau ke tak...

aku speku wife dia dah tau..tapi purak2 tak tau...sebab malu dgn jiran2..

so aku rasa ko layan jer jiran ko mcm sedia ada..kalo blh takyah bagitau...sebab instinct seorang isteri amat kuat...

kalo ko bagitau, lagilah menambah derita si isteri...

tapi, kalau naluri ko meloncat terkinja2 nak bagitau, ko blh slow2 bagitau dia mcm nie..."akak....kalo ada apa2, kisah duka ka...suka ka...sharelah sama kita"

aku rasa pastu mesti si isteri menages teresak2 kat bahu ko...

Rate

1

leylapple posted on 22-1-2013 11:34 AM

so aku rasa ko layan je ...

Terbaaeeekkkk

xpyh bgtau...bukan sebab jaga tepi kain orang.. tapi kalu sekarang isteri tu xtau, suami tu masih menjalankan tanggungjawab dia dengan baik, isteri pertama bahagia..anak2 gembira.. dan kalau kita bgtau, isteri mesti sedih, rumahtangga berantakan, anak2 terbiar..ko nak bertanggungjawab? mungkin suami masih mencari ruang dan peluang utk bgtau isteri dia. biar suami dia handle.. kita jangan campur..

Rate

1

Follow Us
gigih menjaga tepi kain org.untung dpt jiran mcm nie..bukan mereka buat maksiat..bende halal..
TT dah berkahwin kerrr...mn tau dh dimadukn juga..

bg masa mereka menjelaskn situasi permslhn umah tangga mrk.cuma tunggu ms yg sesuai gitu..mn kite tau kn..
lama2 bini tua akn tahu juga..

Si suami tu masih jln tanggungjawab spt biasa? Kalau ok - biarkan sahaja.

bagi tea, better bagitau.. tp just bgtau aje laa.. takyah tambah rencah garam ajinomoto bagai... sampai bila husband dia nak menipu kelentong.... bgtau aje la, at least wife tu takde laa syok sendiri tak buat preparation ape2 for her future... bg tea, tak adil membiarkan wife tu tak tahu menahu....

this happen to my mother... berapa banyak daaa duit my mom kena kikis dengan ibu tiri sbb my mom keje, ibu tiri mmg surirumah... ayah tea plak manjanggggggggggggggg tak cukup duit, so mengepau duit my mom tiap2 minggu utk tolong menyara ibu tiri... bertahun2 okay ibu tea support ayah tea financially... mula2 ibu tea cam heran, awat laa tak cukup duit, kuat sangat ke isi minyak, hisap rokok.... rupa2nya kita tukang bela si lintah penghisap darah tuuu..... tea dengan adik tea mmg bernasib baik, sbb kitorang dpt biasiswa utk study, so, mmg tak mintak duit from ayah....

bg tea, mmg kena bgtau, supaya suami tu dpt berlaku adil.... ingat, mmg benda ini halal, tp utk berlaku adil mmg sangat2 susah... in the end, mesti ada pihak yang teraniaya...

Rate

1

sama2 keje cikgu ... tp number 1 tak tau? satu daerah lak tu ... emmm ... slalunye network cikgu ni cpt jer berita mcm ni tsebar ... kalo dia masih x tau, dia akan tau jugak soon ... n kalo mmg tt concern, be supportive. pd meow for now, jgn campur lah ... kot menda len tjadi nanti.

Rate

1

leylapple posted on 22-1-2013 11:34 AM

so aku rasa ko layan je ...

laki ada skandal pun blh tau kan apple....ni pulak dah kawin....

Tak yah bagitau lah tt.....
mcm apple kata, layan je bini dia tu macam kita tak tau....nanti kalau satu hari dia cerita, buat je mcm ni....

bukanker syarat2 nak kawin lagi satu isteri pertama kena tandatangan borang poligami.....

kat situ jer aku rasa jiran ko dah tahu tapi merahsiakannya..
mungkinlaa
suami jiran ko ni tak bagitahu kawan kawan dia yg dia dah bagitahu isteri dia?
byk kemungkinan jugaklaa
apapun masalah ni suami dia tak wajar rahsiakan perkahwinan baru, inilaa masalah lelaki kita, nak kawin berani nak berkata benar pada isteri pertama takut..
sebagai jiran kalu aku kat tempat ko, aku tak bagitahu ditakuti mengeruhkan suasana rumahtangga mereka
tetapiii aku stanby jer utk pertolongan lain sekiranya jiran aku tuh kantoi dah tahu suami dia kawin lagi satu... datang mengadu dan mahu minta kaunsel di pejabat agama
aku boleh tolong bawakkan, sokong apa yg patut...

Rate

1

x patut bgtau... yg patut bgtau adalah suami dia sendiri... skg ni cari jalan utk minta suami jiran yu ni bgtau bini dia... kita x tau... takut nanti ada peristiwa berbangkit... lgpun kalu tetiba laki dia menafikan dan bini plak bgtau yg dia dpt citer tu dr yu.. canner??? x sepasal kena serang.... malu o....

Kalau saya jadi awak, saya takkan bagitau.

Kalau selama ni family diorg okay, tiba2 kita yg bagitau akan menyebabkan rumahtangga diorg berantakan....atau mungkin juga si isteri sudah tau dan dia redha?

Kalau rasa kesian, mungkin TT blh try berbaik2 dgn si isteri...at least dia akan rasa dihargai, in a modest kind of way....manetau dlm rapat2 tu dia akan meluahkan perasaan...(ikut saranan forumer lain)

Rate

1

pada pendapat saya, hal rumahtangga orang jangan kita campur melainkan nampak ade kekasaran  ke maki hamun ke.. tu baru kita jalankan tanggungjawab sosial kita....
kita tak tau apakah dia da tau, mungkin nak jaga aib suami..

Rate

1

madura posted on 22-1-2013 11:42 AM
xpyh bgtau...bukan sebab jaga tepi kain orang.. tapi kalu sekarang isteri tu xtau, suami tu masih me ...

aku sokong.. hehehehe

bagi aku lagi parah kalau pihak yg ketiga bagi tau... so, baik tak payah bagi tau... melain kan kita seronok tgk keluragnya berrantakan

this is wat happen to my best fren, dia sgt baik tp senyap2 hsbd dia kawen lain, tp sepandai pandai tupai melompat akhirnya jatuh ketanah jua, kalo dah menipu wife yg baik mmg x lama le kebahagian rumahtangga yg dibina atas penipuan,  berkat doa Dan kesabaran pecah tembelang bila rumahtangga suami dgn isteri baru berantakan,  Allah tunjukkan jua .... walaupun org lain x sampaikan, doa isteri yg baik n teraniaya insyaallah makbul, dgn sendiri Allah permudahkan petunjuknya....

so kesimpulannya, biarlah, kalo dia isteri yg baik Allah akn tunjukkan, ada hikmah knp kecurangan Allah x tunjuk awal2 Dan knp kwn2 yg tahu mcm terkunci mulut nk bgtau.....

rasanya tak perlu campur.  as a husband, he should know his wife better dari orang lain.
dia pastinya sedang mencari ruang dan peluang untuk menjelaskan duduk perkara sebenar.
jadi pemerhati senyap dari jauh sudah memadai.