CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manjaredd

Pengalaman dulu-dulu... di negara orang...

Close [Copy link]
skeezotone posted on 16-1-2013 10:00 AM
kes ni aku ada cerita kat thread lama aku.. aku crita ringkas2 jer kat sini.

mlm tu aku n the g ...

next time, cuba ko tengok mata dia.... hehehe... scary giler... kalo jumpa benda ni, aku tak berapa ingat sangat muka diorg tapi pandangan mata diorg tu yang mmg aku xleh nak lupa...

tuan tanah...nak lagi citer

makkenits posted on 16-1-2013 10:06 AM
next time, cuba ko tengok mata dia.... hehehe... scary giler... kalo jumpa benda ni, aku tak berap ...

giler ko nk tgk mata dia??

dia tunduk membisu dh kira baik.. kalo dia mngilai2 smbil terbang ikot keta kitorg xtau la nk kata per.. dh la jalan kuar jauh. hahaha

skeezotone posted on 16-1-2013 10:08 AM

dia tunduk membisu dh kira baik.. kalo dia mngilai2 smbil terb ...

dalam berani ada gak takut ye...

makkenits posted on 16-1-2013 10:41 AM
dalam berani ada gak takut ye...

cam yg aku kata sblom2 ni.. aku ni bkn berani sgt, just aku ni jenis yg ske cabar diri sendiri jer.. dh brjaya cabar diri sendiri maka akn rs puas..

skeezotone posted on 16-1-2013 10:43 AM
cam yg aku kata sblom2 ni.. aku ni bkn berani sgt, just aku ni jenis yg ske cabar diri sendiri jer ...

boleh kata curious la ni... mmg benda ni interesting nak tau tapi kena kuat semangat... kalo x, sendiri mau ingat le kan

Follow Us
makkenits posted on 16-1-2013 10:47 AM
boleh kata curious la ni... mmg benda ni interesting nak tau tapi kena kuat semangat... kalo x, se ...

betoi2.. mmg kena kuat smngat la.. bertahan selagi kita mampu facing dgn gangguan2 yg dtg.. dh rs xtahan sgt.. apa agi, angkat kaki la.. xpaham2

syoknye bace pngalaman korang kt england nun....
mesti terindu2 nk dok sane blek kan

skeezotone posted on 16-1-2013 10:08 AM

dia tunduk membisu dh kira baik.. kalo dia mngilai2 smbil terb ...

ok...tetibe aku rase klako lak statement ko yg ni, hahahahhhhh

dia tunduk membisu dh kira baik

edoraixora posted on 16-1-2013 11:00 AM
ok...tetibe aku rase klako lak statement ko yg ni, hahahahhhhh

klakor la plak.. aku igt seram tahap sawan jer ayat aku td tu.. hahahaha

makkenits posted on 15-1-2013 02:19 PM
hahaha... selamba aje kata roti tu untuk hantu ye... dan tak sangka ada hantu yang selera makan roti ...

apa dia, ceritalah, hantu tu perangai mcm mana...share share laaaaaaa

aku pon igt ada ms n kemampuan nnti nk gak la g melawat belah2 england nnti.. nk g tgk castle2 lama diorg. sib baik aku ada member kerja kat sana.. bole la mntak tlg dia bwk aku jalan2 nnti.. misi: kumpul duit dlu.. hehehehe

skeezotone posted on 16-1-2013 10:49 AM
betoi2.. mmg kena kuat smngat la.. bertahan selagi kita mampu facing dgn gangguan2 yg dtg.. dh rs  ...

paham2 ... teringat masa kwn ajak gi tgk 1 umah bhantu kat ipoh... konon berani le, tapi bila sampai kat blkg umah kosong tu, tetiba ada angin sejuk giler ngalahkan aircond.. dengan bulu roma pun meremang bagai.. apa lagi, lari mcm tak cukup tanah dibuatnya... tu la yg dikatakan penakut dalam berani...

makkenits posted on 16-1-2013 11:05 AM
paham2  ... teringat masa kwn ajak gi tgk 1 umah bhantu kat ipoh... konon berani le ...

betoi2.. setiap manusia ada level ketakutan dia sndiri.. kalo rs dh xbole absorb rs takut tu baik stop.. bimbang kot2 hilang kawalan. cabar diri ok tapi paksa diri xok.. hehehe

mamaezah posted on 16-1-2013 11:02 AM
apa dia, ceritalah, hantu tu perangai mcm mana...share share laaaaaaa

hish.. takde la tau pun perangai makhluk ni mcm mana... dgr citer org je... biasa dengar, yg jenis suka makan uri, darah haid/nifas.. first time lak dgr hantu makan roti... kalo pglmn sendiri, setakat menyakat je.. takde la yg extreme sampai melibatkan darah kecuali kes adik kat uk dulu tu.. tu pun bukan dia buat direct kat adik...

Ok..sebelum start masak...
let me sambung citer semalam..
bila semua orang dah balik, nenek si samuel tak bagi turun bawah dah..
keluar bilik pun tak boleh..sampai nak kencing pun suh dalam besen..

Nan Dot (nama dia dorothy nama sebenar dah meninggal pun.. nan tu sebab samuel pgil nenek die cmtu ikut je..)
dia naik atas tukar coin box, saya ikut. wahhh... banyak betul perabot2 lama..kata nan dot semua ni barang2 mereka yang telah tiada. bilik nan dot sepan bilik saya dia ikut saya masuk bilik dan off kan warm blanket.. nyalakan lampu gasolin..wah..rasa cam citer little house on the prairie pulak..hehheeedisebabkan sejuk dapat pulak warm blanket..terus je tidur..

Entah pukul berapa malam tu, saya terjaga sebab terdengar benda jatuh dari tingkat bawah..macam benda besi..
tak lama lepas tu sayup macam bunyi perempuan humming...saya bingkas bangun saya ncuba dengar betul-betul memang ada bunyi tu tapi kali ni macam bunyi orang menggeledah barang.. saya dah tak tahu nak buat apa..makin lama bunyi humming tu makin jelas.. dari katil saya boleh nampak ada cahaya dari bawah pintu..
melalui alunan humming tu saya boleh jangka suara tu sedagn naik tangga..jalan ke hujung belah kanan..pastu menuju ke arah bilik saya..!!

saya duduk dalam gelap sambil pandang ke arah bawah pintu..bila suara tu lalu betul-betul depan bilik saya terjulur kain warna merah cam maroon pun ade.. sekejap je..meleret pastu keluar dari bawah pintu bersama alunan humming tadi..macam kain labuh..automatik saya terus masuk dalam selimut dan pejamkan mata..! habis hujung sini suara tu lalu balik depan bilik..kemudian naik tangga ke tingkat atas... bilik samuel dan pakciknya yang pulang ke rumah mertuanya terletak disitu.. keadaan kembali sunyi.. takutnya time tu tuhan je yang tahu.. saya dah tak boleh tidur.. nak cari jam mtgk pukul berapa pun saya tak berani.. dalam hati saya teringat tentang 'tetamu' yang Nan Dot cakap malam tadi.. saya baca apa yang ingat..sampai tertidur dalam takut..

Pagi esoknya..awal juga saya bangun bila terdengar pintu bilik Nan Dot dibuka.. Saya dengar suaranya bersin..baru saya bingkas bangun dan buka pintu.. Nan Dot senyum pada saya..  'did you heard?' tanya nya pada saya saya senyum pahit dan angguk.. dia pimpin tangan saya dan kami turun ke bawah.. dia bawa saya terus ke dapur.. amazingggg!!!
dengan apa yang saya nampak.. makanan yang ditinggalkan sudah tidak ada, kecuali cakes dan pudding.. periuk dan peralatan dapur perak yang ditinggalkan atas island table semalam cantik tersusun.. berkilat2 pulak tu.. 'how'? hanya itu yang keluar dari mulut saya.. 'the nun' she lives here longer than me.. kata Nan Dot..'is she...' saya nak tanya ke tak ni..
'yes she's a ghost' kata nya lagi..

Nak tahu sape ghost nun ni.. sat lagi saya cerita.. la ni nak pi masak sat pastu bersiap nak pi amik anak2 balik sekolah...
saya tak nampak muka cuma sikit kain tu je yang saya nampak... hohhoohoo... nasib baik lah tidak... sambung lagi nanti...
da daaa...

Rate

1

punkerzoe posted on 15-1-2013 03:12 PM
haa yang tu la kot...

pastu ade aku tengok movie yang pasal kene rasuk tu...

gambaq ni terbaik kan punk, ada 7 ekoq dalam badan dia, pas tu dia cakaq dinding bilik dia sampai kuku dia terkeluaq dan berdarah darah, pas tu dia terjun kut tingkap pi kat kandang kuda!!! memang based on true story, ada kisah dia kat guggle...
tapi mama penah tanya member american, dia cakap, emily ni macam kena sampuk dgn jin...dan recording sora semua mmg original.

dan lawyer yg dok kena kacau tu pun,s elalu kena kacau dalam kul 3 am lagu tu....
part kul 3 ni yg misteri....

dengaq cerita kul 3, mmg entiti ni semua tengah galak berjimba.

makkenits posted on 16-1-2013 01:41 AM
pegi gak kent tapi abah bawa pi tmpt apa ntah... tak ingat dah.. yang kekal dlm ingatan ni cuma ka ...

yup..pasal tu lah saya tanya..
sebab saya pun ada dgr..mcm2 kisah kat situ..

makkenits posted on 16-1-2013 11:08 AM
hish.. takde la tau pun perangai makhluk ni mcm mana... dgr citer org je... biasa dengar, yg jenis ...

itu antu pilem melayu je kot mak...
antu omputih die makan roti, cereals, jus..

makkenits posted on 16-1-2013 01:50 AM
apa kisahnya? nak tau gak.. hehehe...

pun nak tahu gak..citer la..