CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3420|Reply: 6

Apa aktiviti anak anda selepas SPM?

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera

Untuk mereka yang mempunyai anak-anak yang baru selesai mengambil peperiksaan SPM mereka apakah aktiviti yang telah anda aturkan untuk mereka?Hal ini ialah kerana jika mereka memasuki IPTA, mereka yang mendapat tawaran melanjutkan pelajaran di peringkat ijazah hanya akan memasuki IPTA pada bulan September dan jika mendapat tawaran untuk peringkat diploma dan sijil ialah sekitar bulan Jun. Ini bermakna mereka mempunyai banyak masa yang terluang diantara 5 sehingga 8 bulan sebelum mereka menyambung pelajaran mereka!

Sebagai seorang penddik sudah tentu saya menyarankan mereka sambung belajar aspek2 yang penting seperti belajar memandu, memasak, belajar komputer, bahasa Inggeris dan sebagainya.

Jom kongsi apakah perancangan anda untuk anak-anak anda yang baru tamat SPM ini.

anak saya tak ada SPM tahun ni. Tapi last year my eldest ada ambik SPM 2011. 7 bulan duduk rumah. 1st month (dec) lepak rumah. 2nd month (Jan), dia dipanggil pihak sekolah utk sama2 main ochestra utk satu dinner function, so the whole month dia busy. Feb, March April dia kerja. May dan June lepak lagi i(masa ni dia dah boring sgt2) sambil ambik test kereta. 1/7/2012 dia daftar buat A levels.

Dia juga belajar masak, tolong saya buat kerja rumah and most of the time saya ambik kesempatan buat mom-daughter bonding sebab anak saya duduk asrama for 5 years. Syukur we r much closer now.

Keje part time sbb gigih nak kumpul duit sendiri nak amik lesen pandu keta

macademia posted on 26-12-2012 07:52 PM
anak saya tak ada SPM tahun ni. Tapi last year my eldest ada ambik SPM 2011. 7 bulan duduk rumah. 1s ...

Bagusle macam tu anak Mac penuh dengan aktiviti selepas tamat SPM.Kalau dia duduk asrama mmg jaranglah jumpakan dan memang elok buat mom-daughter bonding sebab lepas ni dia akan sambung belajar dan kahwin dan dah x ada masa untuk bonding lagi.

adnil posted on 26-12-2012 09:13 PM
Keje part time sbb gigih nak kumpul duit sendiri nak amik lesen pandu keta

Bagus jugak anak Adnil tu sanggup kerja part time cari duit sendiri untuk nak ambil lesen kereta sebabnya biasanya mak bapak yg kena sponsor sebab sekarang nak ambil lesen mmg mahal dalam RM1,000++

saya takde anak lepasa SPM. tapi adik saya baru lepas SPM. So far, parents saya suruh dia amik lesen memandu. selebihnya, parents galakkan dia bekerja part time, kerja yang memerlukan dia berkomunikasi dengan orang ramai. nak tingkatkan self esteem dia dan skill komunikasi. Senang nanti nak gi interview untuk dapatkan biasiswa ke

Follow Us
cikgutuition posted on 27-12-2012 01:28 PM
Bagus jugak anak Adnil tu sanggup kerja part time cari duit sendiri untuk nak ambil lesen kereta s ...

dia yang nak.. kl ikut saya, sy soh dok umah jadik babysitter je eheheh... nak bg gaji pun xmau.. dia nak try keje kat luar - which is good - dia nih a bit low self esteem and a bit of our fault gak sheltering her too much ie no outside activities with friends and so on (i'm a bid paranoia) - so biarlah dia terdedah sket to the real world - walaupun hakikatnya still kinda sheltered gak sbb dia keje within a closed area and mingled mostly with kids - kl keluar pun takat during lunch with colleagues je lah.