CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7558|Reply: 38

Crita buat pedoman...

Salam semua...
Aku ni nak  crita kisah adik kpd adik ipaq aku ( kakak dia kahwin dgn adik aku)  untuk hangpa buat teladan...aku namakan dia Ani..umoq 34... Isteri nombot dua dan digantong tak bertali oleh laki dia, seorang yang berpangkat dato'...

Apa aku nak crita ni, agak luaq biasa ...lagu ni...Ani...kahwin lepaih saja spm...dgn sorang kontraktor yang kaya, yang tua sekali ganda dari dia...aku namakan Ali...Sbb Ani SPM dapat SAP  (Saja Amik Periksa) dan dia dah malaih nak belajaq dia terima saja pinangan Ali...Ali mmg suka Ani...btw..Ani anak bongsu...Ali anak sulong...famili Ali ni tak brapa suka kat Ani pasai Ani ni anak mami...hmm...ok....kahwin sampai anak dah 3.....Ani yang  jadik suri rumah sepenuh masa sudah mula bosan dgn rutin sehariannya...dia mintak modai dari Ali nak buat butik andaman....Ali pon bagi....setahun-2 butik maju jaya...tup2 Ali jatuh sakit....sakit kulit yang chronic...eczema....dari kepala hingga ujong kaki...Ani dah mula dok crita kat org2 keliling dia termasuklah customer butik dia yang badan Ali ada bau...bernanah...berkudis...dan dia dah tak lalu dan geli nak bersama dgn Ali....Ali jadi depressed gila dan dah mula tak keluaq rumah...kalu keluaq pon pi opis paih tu balik teruih ke rumah...

Nak jadi crita, tahun tu, tak silap aku, 2005, Ani terpilih sebagai parti

Aik....mana lagi yang aku dah type tadi.....ilang lagu tu saja ka?

subee posted on 10-11-2012 11:25 AM
Aik....mana lagi yang aku dah type tadi.....ilang lagu tu saja ka?

Apa ni pakcik..citer tergantung..anti klimaks betui laa...

Aku sambong kat sini saja....
Nak jadi crita , tahon 2005, Ani terpilih jadi participant program usahawan MARA....salah sorang speakers tu seorang Dato' yang mmg dah bercucu pon...Ani sudah jatuh hati....Dato' walaupon kertu, tapi bergaya dan berharta...rhopa2 nya, Dato' pon sudah suka sama Ani...waalaupun anak dah 3... Masih hot dan lawa...

Balik dari kursus, Ani sudah tak peduli sama  Ali , butik, anak2... tup2... Kami dapat berita...Ali danAni sudah bercerai...dan yang tragisnya, dah kali ke3...2 kali dulu tu, depa rujuk semula..

Lepaih saja edah, Ani dan Dato' pon bersatu...meriah juga majlis kahwinnya...hadiah kahwin dapat rumah teres sebijk...kereta sebuah...dan mini market sekedai.anak2Ani yang ber3 tu Ani bagi  kat Ali....masa ni penyakit Ali bertambah kronik...sampai tapak kaki pon berkudis...katanya makin teruk sbb stress......tup2 tahun 2010... kami semua terkejut sekali lagi....Ani kena tangkap basah ....di mini marketnya....Dato' yang tangkap....tengah 'on' dengan pekerja sendiri juga...dudak remaja yang tengah tunggu result SPM...Ani sekali lagi memperlekehkan sominya....katanya ...dia tak puaih...pasai k**e Dato' besaq pensel 2B sajaa...Dato' bertegas tak mau ceraikan Ani...katanya, dia nak tengok panjang mana langkah si Ani....Datin kat rumah mesti ketawa berdekah2... Cakap kat Dato' padan muka!

Latest....Ani dok dating dgn adik ipaq aku pulak....adik kpd laki aku...duda beranak 2...ramai dah yang terserempak dgn depa...dalam kereta...tersadai di lebuh raya...jam 2-3 pagi....laki aku dok penin kepala...kata dia...kalu ada hudud...settle semua perkara...aku takot....adik ipaq aku tu, orang jumpa, kepala dah pecah 2.... .ini sajalah nukilan dari aku....muga2 buleh buat sempadan dan teladan...

lepaih tu? la ni ani lagu mana?...donia skrg suma ado..

TT, ko rasa Ani cantik tak? Bergetah tak? Pandai cari duit tak?

Kalau jawapannya ya, apa kata kau selamatkan ANI, sebab cara kau tulis macam kau lelaki bertokoh kot

Follow Us
Akak bling2..

Aku pompuan laaaa....

Ani lawa........versi anak mami...lately tembon sket pasai dok dating dgn adik ipaq aku 2-3 pagi....banyak makan 'supper'... Lewat malam.....tu badan naik macam dipam2.... Adik ipaq aku dok berangan nak kahwin dgn Ani...pa kan daya, Ani bini orang...

donia..oh donia....apa kata time diorang tersadai 2 3 pagi tu paggil org jabatan agama.....dayus betul datok tu nk simpan isteri lagu ni...mesti hot si ani ni kan

sian ani dapat laki datuk tu..
datuk tu tanggung dosa ani ni setiap kali dia kuar dgn bukan muhrim Last edited by ayeesha on 10-11-2012 01:37 PM

Ani ni mmg hot....asset depan ada...asset belakang pon ada....hehehe...orgnya tinggi....bercutting....pasai serbu-menyerbu, depa tak nak buat kot....mungkin nak jaga ayaq muka Dato'?

subee posted on 10-11-2012 02:03 PM
Ani ni mmg hot....asset depan ada...asset belakang pon ada....hehehe...orgnya tinggi....bercutting.. ...

sanggup erk datok tu nk tanggung dosa..ish2...

subee posted on 10-11-2012 02:03 PM
Ani ni mmg hot....asset depan ada...asset belakang pon ada....hehehe...orgnya tinggi....bercutting.. ...

kalau betoi la masyarakat sekeliling dan penguatkuasa x jalankan tanggungjawab walaupun tahu..
diorg pun tanggung dosa ani tu....
semua terpalit sama...cer cari orang2 alim sekitar...mintak pandangan/bantuan....
slow talk dgn datuk tu dan ani dan adik ipaq TT dan yang lain2 yang terlibat secara lansung atau tidak....
takut TT sekeluarga pun dapat saham sama...

Rate

1

Napa ani tu tak minta fasakh je? Kalau dah di gantung tak bertali kan ada alasan untuk tuntut cerai. Kalau babe, biar je dua-dua ekor tu dibelasah. Kot-kot lepas tu depa boleh sedar diri..

Menarik kisah ni....tapi edomannya apa TT?.....
Kena tinggalkan suami yang berpenyakit, baru ada chance kawin dengan Dato' kan.......

aku pn jd plik gak...apa yg pedomannya?

Pedomannya.....jgn idop  lagu kita tak dak iman.....ingat kita akan mati....ingat Allah...takot lah nak buat dosa...banyakkan  pahala....bukan orang tua saja yang mati....orang muda pon mati...takot tak dan nak tobat....

Lupa nak habaq...Ani ni kaki serang orang....pasai tu kot, semua orang buat tak tau....takot kena semboq...dak pon orang amat meluat kat dia...dan berdoa agar Allah membukakan hatinya...makna kata...org keliling tak daya nak ubah dia ikot perbuatan...semua pakat berdoa nak ubah dia...Dato' pulak sangat prominent orangnya di negeri kami ni....tapi ada sorang local blogger tu dah kasi warning kat Ani....pasai dok dating tepi hway tu....makna kata...satu kampong dah tau....nanti kalu ada latest development, aku crita kat hangpa...

size pensil 2B.. sape cakap "size doesn't matter" tuh telan ayaq liur ajer laa bace citer nih

pandai ani.....

kawin cari datuk2..

syahwat cari abang2..

Awat ani jd lagu tu?

Tu la gatai sgt nk menikah awai pasai pa
X puas enjoy time muda la tu gamaknya

12Next
Return to list New