CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dr.R

Abang Aku Kahwin Rahsia. [Update Page 8]

dejavu... aku rasa penah baca kisah ni dulu. ko penah x cite problem ko ni kt sini before ni?

MissVixen posted on 13-10-2012 09:57 PM
aku tak faham dengan lelaki. tak pernah puas. aku baca2 dekat Cari ni, tengok pengalaman orang bua ...

sayang, jangan takut dengan perkahwinan...  sebab masih ada lelaki yang ikhlas kawen ngan kita kerana Allah...  cuma payah sket la nak carik skang

banyak2 kan berdoa semoga kita berjumpa dengan jodoh yang terbaik untuk kita dan kita ni jodoh terbaik untuk dia...

~lelaki ni, kalo dah memang niat nak pasang banyak, kawen dengan perempuan paling perfect pun masih dia nak carik lain...

tt, never be the bearer of bad news... abang tt kena cakap sendiri kat family tt dan family dia pada masa yang sesuai

sila bagitau abg TT
tell the truth
sampai bila nak rahsiakan?
depa marah cmne pon xkan la nak buang sedara sendirik kan
lagi pulak siap ada 2 anak tuh
lagi 1..abg TT x abaikan nafkah dia pada isteri2 beliau kan
tell him yg TT xmo simpan rahsia besar cmni
bahaya
silap2 dgn TT sekali kena serang bertubi2 oleh sedara mara yg lain sbb dikira bersubahat

lebih baik kawin dari asyik berskandal jer..apa laa nak takut pada yang baik

kalu kawin rahsia pun,mmg kene beritahu ngn keluarga.
skrg hanya TT tau rahsia ni.

kalu tt naik kereta ngn abang tu, tetiba eksiden, abag meninggal, tt koma ( contohla..) , then famili rahsia tu dtg tuntu harta..apa tak haru ka?

cakap la kat abang tu, "ko bukan kawin ngn jantan gay ke ape, pi lar bitau mak sana..", kalau mati, sapa yg susah nnti?..

Follow Us
Kalau ada istilah redha di hati para isteri dan kalau ada keberanian dan tanggungjawab yang tebal di hati lelaki.. Poligamy adalah the sweetest thing in the marriage life..

I think TT should let your brother to reveal everything. Give support to him, guide him to reveal another side of his family. TT kalau boleh cuba jadi pendamai bila drama air mata berlaku..jgn sesekali menghasut

Bukankah tindakan your brother introduced his second wife and the extra kids is considerable as initial step to reveal the truth? Give him time lah

pasuoren posted on 12-10-2012 04:25 PM
ya..
kadang-kadang geram juga rasanya..
kita punye lah usaha nak elakkan masalah..

menyakitkan hati betul org camni kan....

Terima kasih sebab sudi memberikan komen, nasihat dan juga kritikan, aku berlapang dada menerima semuanya. Aku juga baru terbaca mengenai teori dan kemungkinan lain dari salah seorang forumer kat atas, mengenai kalau dulu isteri tua meroyan disebabkan dia mengandung dan mengakibatkan horman tak stabil. Aku pun berharap sekiranya rahsia besar ni terdedah nanti, teori itu akan menjadi kenyataan dan tak akan jadi serumit teori-teori lain.

TT, mungkin permulaan tu sememangnya sgt susah nk diterima.. tp lama kelamaan ianya akan okey insyaallah.. Yg penting, jgnlah kita cuba menambahkan lagik porak peranda rumahtangga mereka terutamanya kakak2, mak, ayah TT.. seeloknya masing2 spttnyer berperanan cuba mendamaikan keadaan, jgn cuba mengeruhkan keadaan dgn memilih utk memihak kepada salah srg depade mereka yg terlibat dan bermusuhan dgn pihak lain.. berilah kata2 nasihat yg mendamaikan hati dan jiwa drpd kata2 yg mencetuskan perasaan yg marah terhadap pasangan...  

eyansss posted on 13-10-2012 01:53 PM
maybe respond tu sebab masa tu dia tengah preggy...  maybe skang ni kalo bagitau, dia takkan meroy ...

masa bercinta tak pikir.
padan ler dgn muka. sapa suh ambik laki orang.
consequencesnya bila hidup kena bersorok2.

heheh tutup jer la thread ni. Sebab tt dah pun buat keputusann..dia nak rahsiakan juga..

Hana posted on 15-10-2012 10:03 AM
masa bercinta tak pikir.
padan ler dgn muka. sapa suh ambik laki orang.
consequencesnya bila hi ...

tertarik dengan kata2 @addamnor

Kalau ada istilah redha di hati para isteri dan kalau ada keberanian dan tanggungjawab yang tebal di hati lelaki.. Poligamy adalah the sweetest thing in the marriage life..

memang la dia kawen dengan suami orang...  kena pikir gak, dah memang Allah tetapkan jodoh dia dengan suami orang...  pada masa dia kehilangan keluarga sebab tukar agama, abang TT datang dengan bantuan...  hati siapa tak tersentuh...

salah disini hanyalah menyorokkan...  salah lain aku tak nampak lak sebab TT kata elok je isteri pertama n anak2 dapat memacam...  isteri kedua yang banyak mengalah...  and again, berkahwin dengan suami orang bukanlah alasan untuk dinafikan hak isteri kedua n anak2...  kena menyorok2...  dalam islam tak ajar camtu...  dalam islam, isteri pertama ke kedua ke, anak daripada isteri pertama or kedua, memasing dapat hak yang adil dan saksama...  isteri pertama dan kedua dapat hak yang sama...  anak2 pertama n kedua pun dapat hak yang sama...

not more not less...

kita ni je yang suka complicatedkan keadaan...  nauzubillah...

eyansss posted on 15-10-2012 10:35 AM
tertarik dengan kata2 @addamnor

sukahati lah. ada perempuan boleh terima poligami. ada perempuan tak boleh terima.
tak boleh lah nak suh semua perempuan terima poligami.
tang poligami masing2 semua jadi expert pasal agama. semua keluar dalil2. hadis.sunah2. semua keluarlah kalau tang poligami nie.

Hana posted on 15-10-2012 10:41 AM
sukahati lah. ada perempuan boleh terima poligami. ada perempuan tak boleh terima.
tak boleh lah  ...

aku tak paksa sume orang terima...  cuma aku nasihatkan TT agar jangan dinafikan hak isteri kedua n anak2 dia...  

nape ko nak sentap plak?  lek2 sudah...  memasing ada pendapat memasing...  aku rasa aku takde pun sentap ngan memana forumer yang takleh terima poligami...

cool la...  ko sentap2 cani kang orang ingat mak ko pernah diduakan or ko penah diduakan...

cool bebeh...

Last edited by eyansss on 15-10-2012 10:47 AM

-what 've done been done
-Abg TT kena reveal je da kawin 2
-benda xsalah dan da jd takdir
-apa yg masalahnya ialah salah menyikapi takdir
-if ade yg nk bunuh diri ke mati terperanjat ke suma da tersurat
-suruh abg TT lalui je takdir diaa

regards

eyansss posted on 15-10-2012 10:45 AM
aku tak paksa sume orang terima...  cuma aku nasihatkan TT agar jangan dinafikan hak isteri kedua  ...

pagi tadi aku dengar hot FM pasal ada pendengar nak buat hari poligami .

orang melayu, takder benda lain nak borak. misti pasal kawen lebih.

itu sentap lebih kot.

Biar abg TT je yg handle...pepandai dia la nak handle emosi wife2 dia.
Selama dia berkawen lg satu adakah dia menjalankan tanggungjawb dia dgn baik dan tak menganiaya isteri dan anak2 dia?.
Kalau abg TT nak berterus terang dia kenalah menyediakan fakta2 yg dia berada dilandasan yg betul..sbb apabila emosi wanita melanda segala kebaikan suami dia dia dh tak nmpk dah.

aku bercakap berdasarkan benda dh jadi.

Klau tt dh tau, direct la cite terus trg dgn family. Benda baik buat pe nk sorok2. Bukan rahsia lagi, semua kena kasi tau.
Pastu terpulang la pd family tt nak terima ke tak, tapi lambat laun mesti akn terima, huru hara pn kejap je.

Pada isteri 1 abg tt tu, kena la redha. Menurut hukum syarak & undang-undang syariah, bukanlah satu kemestian untuk suami memberitahu atau meminta izin isteri sedia ada sebelum berpoligami kerana apa yang menjadi syarat keharusan berpoligami ialah kemampuan suami untuk memberi nafkah dan berlaku adil.
Walaupun isteri sedia ada tidak bersetuju dengan berpoligami, pihak suami masih boleh melakukannya asalkan dia berjaya membuktikan kemampuannya sebelum berpoligami, dan berterusan bersikap adil selepas poligami dilakukan

So dlm kes abg TT ni, jadi masalahnya hanya dia tk bagi tau je dia dh kawin lain. Bab poligami tu terpulang kat dia, mungkin dia rasa mampu, pandai2 la dia nk handle. Org lain tak kira la adik beradik ke, tak blh masuk campur urusan rumah tangga dia.

pnjg nye kesah tt neh...