CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Potpouri

Susahnye nak senyummmm...

Potpouri posted on 20-9-2012 06:00 PM
Kita serupaaaa..... Pstu ko bt cmne....slama ni aku bt bodo je...tp aku rsa mcm kurg kawan plk...  ...

penah la jugak nak sentiasa buat muka senyum. tapi mana boleh wei. nmpk weird kot.

dedulu kat opis lama, slalu ada abg tu tego2 aku 'senyumlah sikit' padahal aku bukan masam pun, just tgh konsentret buat keje kan..keje pulak bermasalah..gile ke nak senyum2. padal muka aku biasa dah aku rasa. cuma org nampak macam 'muka tarik' tau.. hahaha.

then lagik satu, kwn laki aku ada tgk pic aku kat fs dedulu, pastu dia tego, pasaipa muka aku mcm senyum terpaksa..senyum dibuat2....huhu. terkejut campo sedih aku tau ..aku kaver cakap, tak ralat tau tak, dorang asyik ambik gambar je, mn larat asyik nak senyum..padahal setiap pic aku senyum seiklas hati..mana ada aku paksa2 kena senyum..hahaha

muka garang / sombong / serius berbeza tau dari muka pendiam..

dedula aku dgn kwn aku sesama budak baru kat satu kampeni, aku muka serius / sombong dan kebetulan kawan aku, air muka lembut / pendiam  - diikutkan aku lagi ramah tau dari dia..dia pun xde la tego sgt org lama, tapi tulah, suma org x cakap dia sombong. ok jek dgn dia..dgn aku jek dorang mcm tak berani2 nak tego - ni masa memula kami join kampeni tu la, then dah baik2 dgn senior baru diorang cakap, dulu dorang memang bajet aku ni bdk baru sombong la..huhu tak adil okeh ...padahal aku pun malu la nk tego sgt org lama, bukan sombong..

sekian citer dr aku. hahaha.. over2 lak aku bercerita yek.. btw, byk je lagik citer..

I pun ada problem ni....muka saya jenis bengis rasanya..dah biasa kawan kawan cakap yg i ni serius je memanjang..dah lali tapi bila pergi kamdar hari tu dah pilih pilih kain pastu nak potong,kakak kamdar tu kata i ni ada masalah ke? Muka macam ada masalah besar je...huaaa Sedih okay...balik terus check kat cermin dan analisa muka sendiri tang mana yg tension kat muka ni...hasil kajian mendapati bibir atas i jenis curve ke bawah gitu, tu yg nampak serius memanjang...tak macam sheila majid.she got smiley lip..
Last edited by Elle_mujigae on 20-9-2012 08:30 PM

Potpouri posted on 20-9-2012 05:51 PM
Nk tya ko ni...ko tak letih ke senyum2... Apa dipikiran ko ketika ko senyum2 senantiasa tu? Cb ko  ...

Aku mudah buat lawak kot... kadang-kadang ada perempuan yang susah nak senyum pun biler jumpa aku boleh senyum dan leh gurau dengan aku (kira dah kenal lah)...

apahal ni beb

vespa_oren posted on 20-9-2012 08:37 PM
Aku mudah buat lawak kot... kadang-kadang ada perempuan yang susah nak senyum pun biler jumpa aku  ...

Mmg org2 klakar mcm ko pun yg slalu tegur2 n buat lawak ngn aku..mgkin sbb korg jenis tak suka judge org kot..

nuhanis posted on 20-9-2012 08:06 PM
penah la jugak nak sentiasa buat muka senyum. tapi mana boleh wei. nmpk weird kot.

dedulu kat o ...

Lebih kurg je pengalaman ko ngn aku.. aku pun slalu disalahtafsir sbb airmuka tak brapa lembut n frenly aku ni.. Rsa nk bt plastic surgery bentuk muka senyum je.. Senyum slalu letih kan bg org2 mcm kita ni.. Yg peliknye bila baca pengalaman korg smua aku asik tersenyum2 je.. Ishhhh boleh plk aku senyum..

Follow Us
Elle_mujigae posted on 20-9-2012 08:27 PM
I pun ada problem ni....muka saya jenis bengis rasanya..dah biasa kawan kawan cakap yg i ni serius j ...

Ko membuatkn aku cb mngkaji muka aku sndiri.. Hasil pnganalisaan aku, yg mnyebabkn aku nmpak sombong slain mls senyum adalah mata n kening aku..klo aku cb kepamkan pipi aku.. Bibir aku cb mcm stretch ke pipi sket tanak bg nmpak ke bawah kan.. Cmne nk describe ek.. Ko paham tak? Hahaa.. Tp mata aku mcm tak sparkling gitu.. Mata stress lbh2 lg kalo byk keje.. So nmpak mcm sombong jgk..

Klo dh tak blh nk buat cmne.. Trpaksa laa buat peribahasa.. Muka yg masam jgn disangka sombong.. Kdg2 mmg tuhan dh jdkan muka nye style sebegitu.. Sombong/bengis/garang tanpa niat kot..

ramai rupenye ada masalah susah nak senyum.. mmg kena cop sombong la kan..same je cam aku..pastu bila org dah kenal kuar la ayat mula2 ingat aku sombong..bukan sombong..pemaluuuuuu sangat2

UnaHusna posted on 21-9-2012 08:55 AM
ramai rupenye ada masalah susah nak senyum.. mmg kena cop sombong la kan..same je cam aku..past ...

una...iol ni nmpk sombong x???
ni la jgk yg iol selalu kena..
time ada interaksi tu ok la..cm bertembong ngn org ke..
dok berborak ke..mmg iol la yg over senyum sengih bagai..
tp bile iol dok ralit keje ke..ada la yg tegur..
nmpk iol mcm tgh mrh la..tgh tensen la..padahal xde pape pn..

seroja23 posted on 21-9-2012 10:05 AM
una...iol ni nmpk sombong x???
ni la jgk yg iol selalu kena..
time ada interaksi tu ok la.. ...

uols tak sombong tapi nampak serius muka uols..  pandangan org mmg macam2 kan..kadang kita rasa biasa je muka kita..orang plak pk lain

UnaHusna posted on 21-9-2012 10:08 AM
uols tak sombong tapi nampak serius muka uols..  pandangan org mmg macam2 kan..kadang kita rasa  ...

iol neh kuturunan bugis nok..manjang lah nmpk siyesnya..
org nk tego pn takot...tp iol ok je..

Potpouri posted on 20-9-2012 05:46 PM
Mmg muka type bengis, sombong n garang kot... Aku cuma kene ceria2 n gelak2 br org x takut nk tegu ...

bkn senyum sepanjang mase..nnti org kate ko gile plak..time ko wat keje ko serius jela..bile jumpe org, atau ade org tgur, senyum laa..

aku x sampai hati kalo x senyum kat org...bole camtu?hehe

go home n practise....

bg aku,be yourself..xpyh pk sngt apa org pk..perangai aku lebih kurang jer cam ko.aku mmg ssh nk senyum..tp kalo ngn teman rapat n keluarga aku la yg paling happening.Mula tu aku x tau la mcm mana 1st impression org kat aku kan,tp dh selalu sngt aku dgr org cakap.1st time jmpa aku,aku nmpk x friendly langsung.Muka sombong..Eksyen..tp bila dh kenal aku br dorng tau camner perangai sbnr aku.Gambar2 tyme skolah sampailah kat IPt mmg jarang lah tngok aku senyum.Tp sekarang dh ok.Naturally bleh senyum..huhuu..unless kalo aku x der mood..ahah..Bila tngok gambar2 lama,hubby siap pesan lg..Lain kali tu nk bgambar senyum la cam biasa.Confident sket..KAn elok..ehehe..

biler ko pakai gincu bibir tu ko lentik kan sket lukis cam ko tgh senyum.. ok gak per..

org yg ade masalah senyum ni mebi ade masalah muke masam natural born mcm gambar di bawah

AshSiddiqa posted on 21-9-2012 12:34 PM
bg aku,be yourself..xpyh pk sngt apa org pk..perangai aku lebih kurang jer cam ko.aku mmg ssh nk sen ...

Aku takde masalah senyum kat gambo..org kata aku potogenik ... masalahnye.. cmne nk senyum mcm dlm gambo tu in real life..sbb kalau real life..aku trasa letih sgt bile senyum.. urat2 muka aku kalau senyum mcm tegang..klu masam mcm relaks... klu bergamba sekali skala tu no hal laa kan..  tak besh gak org sokseksok sek kata sombonglaa takut nk tegur dsb...

seroja23 posted on 21-9-2012 10:35 AM
iol neh kuturunan bugis nok..manjang lah nmpk siyesnya..
org nk tego pn takot...tp iol ok je..:lo ...

aku pun mak aku kata ktorg bugis...mmg bugis gini ehhh...bengis???