CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18346|Reply: 164

bapa aku yang...........

Salam

Lemon ni ibu tunggal,anak sorang.sekarang ni stay dgn bapa...balik kerja di hometown ni pun sbb mau jaga bapa yg dah tua.

Bapa aku ni suka gaduh dgn anak aku..pasal remot la..pasal macam2 la..
anak aku yg umur 3 tahun tu pun dah pandai jeling2 atoknya.bila dia dah jeling,atoknya lagi marah dan cakap macam2 dgn budak kecik tu..ayat2 yg budak kecik tak paham..'kau ni kejam...kurang ajar..' etc..etc... sbg ibu,sakit la hati aku,aku amik anak aku dan tegur la bapa aku yg anak aku tu kecik lagi..pas tu bapa aku bebel la yg aku tak pandai didik anak. masalahnya anak aku tu tak layan org lain macam tu. dgn nenek aku ok je pun.

bukan sekali dua..dah selalu,kadang2 sampai anak aku nangis masuk bilik peluk aku..bila aku pun nangis juga..anak aku tambah nangis..( hehehe..sedih tapi lucu)

klimaks malam tadi,cuma disebabkan remot.... bapa aku gi tidur di masjid.marah sgt dgn cucu...masa dia marah2 tu aku ambil anak aku..masuk bilik,tutup.dengar la dia membebel macam2 di luar.tapi aku malas mau menjawab,nanti tambah meletop..dengar2 dah sunyi.bila dah aman,aku keluar bilik,pintu terbuka luas...bapa dah x ada.masuk dapur,api gas tu nyala,tapi x ada periuk.( keadaan biasa ..bapa aku selalu hidupkan api gas,paip air dan lampu tanpa digunakan - takkah stress tu jiwa aku? api air tu ok sikit la..bil je tinggi..tapi api tu yg bahaya..)

aku sempat mengadu sikit dgn mak aku semalam..tapi,mak aku tu cuma mampu mendengar je la.tak ada jalan penyelesaian..
kalau pasal perangai bapa aku yg suka bersepah,tak tutup lampu air api dan pelbagai lagi karenah org tua aku boleh bersabar.walaupun aku penat balik kerja drive hampir sejam baru sampai rumah.nak urus makan malam lagi...semuanya ok,aku boleh handle.. tapi bab bapa suka gaduh dgn anak aku ni yg bikin aku bengang. bukan gaduh main2...cara marah anak aku tu macam marah mak aku..

ntah la..semoga forumer dapat la bagi aku sedikit tips atau apa2 je la yg boleh mengurangkan beban perasaan ni..

Rate

1

just nak tanya...ayah awak ni ada nak kena macam Alzheimer ke?

nuryakmal posted on 28-8-2012 11:58 AM
just nak tanya...ayah awak ni ada nak kena macam Alzheimer ke?

tidak.... sihat,kecuali athma...

bpak kau tak suke budak kecik kot

cmf_lemontea posted on 28-8-2012 12:03 PM
tidak.... sihat,kecuali athma...

bukan apa.. dari pembacaan kemal, ayah awak lupa tutup api la lupa tu lupa ni its kind of early signs of alzheimer... dia ada tak start cakap berulang ulang?

ade kah itu simptom2 andropause

http://en.wikipedia.org/wiki/Andropause

sumber : wikipedia

Follow Us
wekwek1 posted on 28-8-2012 12:26 PM
bpak kau tak suke budak kecik kot

entah la....
tapi...pernah juga bapa aku layan anak aku baik2..

bapa aku dah ada 18 org cucu.tapi tinggal tmp lain la,tak pulak aku memerhatikan sgt selama ni mcmana dia layan cucu..

nuryakmal posted on 28-8-2012 12:27 PM
bukan apa.. dari pembacaan kemal, ayah awak lupa tutup api la lupa tu lupa ni its kind of early si ...

ha...????! aku ingatkan tu semua sebab dia cuai...
tapi bapa aku rajin mengaji,baca khutbah jumaat...

beli jer tv khas tuk anak ko...xyah kacau tv atok yer...konpem xder gaduh2 berebut remot

kalo ikut pengalaman teman.. kdg2 dlm sedar x sedar ada tok opah yg agak berat sebelah ttg layanan pd cucu.. misalnye ada cucu yg buat apa pun xpa..ade yg buat skit je dh nk hangat ati...
same la cam dlm famili ada gak ibubapa yg agak berat sebelah...wlupun nmpak sama je tp hakikatnya..kdg2 kita paham dan bole rasa sendiri...
teman pun kalo pasei org lain marah2 anak teman...sedih dan hangin je..tp kalo teman sendiri yg marah...tak ngape..hehe...

cmf_lemontea posted on 28-8-2012 12:43 PM
tapi bapa aku rajin mengaji,baca khutbah jumaa ...

me pun rasa camtu la....cam ada masalah je bapa TT tuh!......datuk laki me guru quran pun camtu....cumanya bab2 solat dia tak lupa,ngaji sedap...tapi bab lain failed...dah mkn kata lom,padahal bru je basuh tgn,lom mandi kata dah mandi......

Beli tv lain je untuk anak ko
Mcm kat umah aku ada 2 tv dan 2 astro
Parents aku tgk lain cenel dan aku lak lain cenel.. Settle

orng tua biasa la kak... dah2 lg dah mule minat menengok tv... saya ni pun ha.. kalau melintas depan tv.. abah sy msti marah...mula buat muka cengil dia.. tp zaman saya belum stpm dulu mmg sy agak kecewa la.. merungut.." dah tua2 pun nk tengok tv.. mende ntah..".. tp kini tidak lg.. saya anggap la orng tua ni peel dia dah mula mengada2 nk jadi bebudak... tp yg bagosnya.. kalau kami bergadoh.. i m free to say what i want.. dah tk kena rotan dan mmg susah dia nk sepak terajang saya..

moralnya.. tk yah amik hati sngt.. cuba perlu terangkan kat anak kecik tu je.... orng tua mmg peel dia dah kureng2 cam tu...

menjad posted on 28-8-2012 12:51 PM
beli jer tv khas tuk anak ko...xyah kacau tv atok yer...konpem xder gaduh2 berebut remot

masalahnya bukan pasal remot je...

contoh la anak aku panjat meja main suis lampu..
bapa aku jerkah kata 'ko nak mati??? kalau perangai ko macam ni,x lama lagi ko mati'
sakit jiwa aku dengar perkataan mati tu..
dah la itu je anak aku sorang...

mana la anak umur 3 tahun faham mana yg bahaya atau tidak..
kan elok kalau bapa aku angkat anak aku tu turunkan dari meja,cakap elok2 jgn naik atas meja...

rsnye btol kot tt ayah tt tu ade alzheimer, sbb abah lbh kurang camtu. cume abah meow ngan budak2 dia mmg sgt baik walopon bkn cucu sendiri ... tp ngan org2 dewasa kalo slh sket, slow sket, mmg kenelah. n abah mmg x tinggal solat jemaah, ngaji etc, tp adekala jln blk ke umah pon dia lupe.

camrey posted on 28-8-2012 01:59 PM
Beli tv lain je untuk anak ko
Mcm kat umah aku ada 2 tv dan 2 astro
Parents aku tgk lain cenel  ...

kalau aku ni ada duit lebih..memang teringin sgt la ada 2 tv, 2 astro...sekurang2nya aman sikit la bab remot dan tv tu..
tapi,cukup2 makan kami bertiga je duit gaji aku ni..

erm.. betul dia tak lupa solat apa segala.. tapi bila umur da meningkat.. ada orang tua sakit nyanyuk, sakit tu sakit ni.. jangan amik hati kalau dia marah marah anak akak tu sebab dia sebenarnya tak sedar... sabar jek tau dengan kerenah dia sebab it could get even more worse.. bukan menakutkan, tapi just to be safe akak tengok jek perlakuan dia.. kalau start cakap berulang ke, lupa tu ini haa, tolong la pegi jumpa doktor ..

nuryakmal posted on 28-8-2012 02:13 PM
erm.. betul dia tak lupa solat apa segala.. tapi bila umur da meningkat.. ada orang tua sakit nyan ...

setakat ni...rasanya cakap berulang kali tu x ada lagi... tak pasti jugak la,sbb malam je aku ada di rumah..
siang bapa aku sorang2 ditemani ayam itik..

Bapa kau kurang perhatian sebenarnya. Sebelum ni mungkin mak kau dok laya dia, so bila ada budak kecik tumpuan dah berubah. Mungkin di jaki dengan anak kau.

cmf_lemontea posted on 28-8-2012 02:17 PM
setakat ni...rasanya cakap berulang kali tu x ada lagi... tak pasti jugak la,sbb malam je aku ada  ...

mak mana?