CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7858|Reply: 64

Lailatul Qadar - Pernahkah anda berjumpa dengannya?

Assalamualaikum semua,

Apabila kita sampai ke malam dua puluh ramadhan maka kita akan diperingatkan dengan satu malam yang amat besar ganjaran pahalanya yang berlipat ganda. Itulah malam alqadar (lailatul qadar). Saya rasa semua orang tahu akan hal yang demikian, tetapi persoalanya dari petunjuk yang telah diberi oleh Rasulullah s.a.w bagaimana hendak mengetahui malam itu adalah malam lailatul qadar, apakah anda pernah berjumpa dengannya walaupun sekali dalam seumur hidup?

Pernah alami peristiwa ganjil 2 tahun lepas, lepas qiaimullai (dimasjid) balik rumah, pukul 5pg, tidur sekejap sementara nak sahur, bermimpi saya berjalan memasuki masjid melalui pintu utama (selalu masuk ikut pintu belakang - utk muslimah), dlm berlegar2 saya ternampak beberapa wanita membaca alquran. Bila masuk ruang solat, saya ternampak beberapa wanita (yg takpernah saya tgk-kebanyakkan berjubah hijau) sedang mlakukan solat.

Saya mgambil satu sudut dan mula solat sunat, apabila sujud, tetiba seakan (frankly I don't find a word to describe) cahaya putih keluar dari sejadah (arah dada) hingga saya terangkat dari sujud dan berpusing2, perasaan masa tu tak takut, tapi seronok syahdu - kemudian saya teringat - mungkinkah ini alqadar yg saya cari - terus saya berdoa.

Selesai berdoa, saya terjaga, jam 5.15, terus saya ambil wudhu dan solat. Selesai solat, setelah salam, saya ternampak kucing putih (memang masa tu pintu terbuka), sedang berdiri merenung shadu pd saya. Saya meng"halau" kucing tersebut dgn cara baik (sbb saya elergic kucing), the next day, saya perasan pagi mendung, samar2 kemerahan. Saya keluar mcari kucing itu tapi tak jumpa. Kalau x silap malam 23, jumaat malam sabtu.

Adakah itu lailatulqadar? Wallahuallam.

assalam..belum pernah mengalaminya..dan sgt2 bermohon supaya dpt mengalaminya...subhanallah...

kita kena bersihkan diri dari dosa dengan membanyakkan solat taubat dan zikir...semoga dengan cara itu kita akan di temukan dengan malam lailatul qadar itu...insyaallah..

Rate

1

byk version yg kita dengar pasal ni sbnrnya
bersihkan diri itu mmg mesti buat bila rasa diri tak berapa bersih sepatutnya...
selamat nanges...
Last edited by mr_evergreen on 11-8-2012 02:59 AM

Ada tiap2 tahun, tapi tak mau percaya , takut  nanti siriq…maaf kepada yang ada pengelaman

Follow Us
Al-Patih posted on 11-8-2012 04:29 AM
Ada tiap2 tahun, tapi tak mau percaya , takut  nanti siriq…maaf kepada yang ada pengelaman

hmm? camner tu ye, syirik?

tak nak percaya , takut syirik?

lailatul qadr tu wujud.camner  ngak  percaya?

salahfaham tentang lailatulqadr ialah kita menyangka ia seolah2 kadang2 berlaku....

padahal ia pasti  berlaku tiap2 10 mlm terakhir....cuma tidak tahu hari mana...konform ia ada dan akan berlaku tiap2 ramadan....

sesiapa yg buat semua 10 malam terakhir,  insyaAllah dia dapat kerana satu hari dlm 10 hari tu mesti kena.....cuma tanda2 tu mungkin sukar dilihat....

siapa boleh bawakan tanda-tanda nya berdasarkan dalil sahih.....

Last edited by ussopp on 11-8-2012 11:07 AM

kalau berpuasa kena iklas...bukan nak ckp2 manis atau umpan supaya melihat ini dan itu....
puasa kerana Tuhan  ....

Comments

walaupun saya tahu anda sebagai bukan Islam, tapi apa yang anda cakap itu benar  Post time 12-8-2012 08:40 AM

Rate

1

hazel23 posted on 10-8-2012 10:42 PM
Pernah alami peristiwa ganjil 2 tahun lepas, lepas qiaimullai (dimasjid) balik rumah, pukul 5pg, tid ...

bestnya....

Pernah dgr kat radio ikim, satu "imam palestin" ni kata, nak dpt kebaikan 1000 bulan ni kena siapkan roh diri dari bulan rejab, dgn puasa sunatnya, ibadah2 mlmnya....mmmm tapi saya tak mampu...

Pernah terbaca, kat negara islam yg lain, umatnya siap ambik cuti 10 hari terakhir sbb nak beriktikaf dimasjid... Pun tak mampu nak buat mcm tu...

Ibadah kena ikhlas, hanya krnNya. Dia pun suruh cari mlm istimewa ini. So carilah krnNya. Andai kata terjumpa di mlm 21, jgn di lalai mlm2 selepas itu.. Mungkin ini ramadhan terakhir kita.. Sedeylah pulak ramadhan nak berakhir yer..

pernah jumpa masa umur 9thn...lps tu kita org main bunga api cap kucing...

hazel23 posted on 10-8-2012 10:42 PM
Pernah alami peristiwa ganjil 2 tahun lepas, lepas qiaimullai (dimasjid) balik rumah, pukul 5pg, tid ...

bestnya baca mimpi2 gini

seronoknya kalau ditakdirkan Allah berjumpa dgn peristiwa2 "istimewa" masa lailatul qadr.. lailatul qadr itu memang pasti hadir setiap ramadhan, so sesapa yg konsisten beribadat especially tang 10 malam terakhir tu, insyaAllah dapat la.. tapi kalau boleh tengok dgn mata sendiri, mesti syahdu..

katanya malam tu doa makbul kn?
prnah dulu masa nk pi solat subuh, aku berdoa agar ditunjukn sesuatu, psl time tu tgh tension. mlm tu bulan terang tapi kene lindung awan, tak smpai 5 saat, awan berarak, nampak bnda kat langit, ya Allah, tulisan kalimah Allah jelas, dalam beberapa saat. disinari cahaya bulan dari belakang, awan2 bentuk kalimah tu.

memang aku terkejut sgt, bygkn kalu kamu tgk KLCC dari bwh keatas, nmpk besar, cm nk hempap korang. tapi bygkn nampak kalimah sebesar timur ke barat dilangit, aku mcm nk terjatuh pun ada, takutnya. sebrutal2 aku, aku mmg nk nangis time tu. takut punye psl, aku terdiam dari surau smpai balik baru bukak cite..

paginya mmg takde cahaya matahari, mendung2 je smpai ke petang, tapi aku tk tau nk speku ni mlm lailatul qadar ke tak, cume teruskn cari pada mlm2 seterusnya.

sekian.

Hari ni tenang tak kat KL ?

semalam i Zzzzzz jer ....lepas terawikh ...tapi bangun lepas subuh  tadi ...

mmm... malam tadi malam 23 lailatul qadar ke.. hari cuaca suram2 aje... apa pun tetap akan gigih meneruskan perjuangan setiap malam di 10 mlm terakhir, jika diizinkan Allah.. amenn..

mbhcsf posted on 12-8-2012 10:11 AM
Hari ni tenang tak kat KL ?

semalam i Zzzzzz jer ....lepas terawikh ...tapi bangun lepas subuh   ...

kalau nak tengok kl tenang, tunggu pagi raya, boleh duduk bersila dekat trafic light simpang 4 sogo/pertama..;-).

nichiyoubi posted on 12-8-2012 11:29 AM
mmm... malam tadi malam 23 lailatul qadar ke.. hari cuaca suram2 aje... apa pun tetap akan gigih men ...

Kalau ikut jumlah hari puasa, smlm mlm 23, kalau ikut kalender islam mlm 24.. entahlah.. sbb bila rejab, nisfu syaaban, nuzul quran semua ikut kalender islam kan..

Apa2 pun, semoga diberi kesihatan yg baik utk semua dan gigih dlm mencari malam istimewa ini, insyaalah kalau cari, akan berjumpa.. aamiiiinn.

hazel23 posted on 12-8-2012 11:34 AM
kalau nak tengok kl tenang, tunggu pagi raya, boleh duduk bersila dekat trafic light simpang 4 sog ...

i pergi semalam...at 2: 41 pm gitu , ya rabbi ...alhamdulillah sebab jumpa ape yg nak cari
tapi ya rabbi ...no pointlah ...manusia sesakkkk sangat ...kat cash points kena beratur , nask bayaq pun kena beratur panjang...isk isk..kain baju semua tak kemas dah sebab yg jatuh sana sini ...u know ...so bagus jugaklah tak stay lama bazir duit  hahaha tapi mann... sesak...depa kate nak tenang gi waktu  weekdays  or berbuka tak der orang hihihi...dan waktu malam at 10 - 11 pm gitu...
tapi kita alahai ...bukan priority sangat pun...