CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zuriey

Tunang VS Mamat Pakistan

spy^patrick posted on 24-8-2012 03:15 PM
aku ckp awl2.. (-ve thinking nih)
aku rase mat pakistan tu nak status kewarganegaraan je
sbb tu ay ...

Ini yg aku dengar daripada mulut Indian sub-continent dalam tempoh seminggu selepas aku menyoal balas 4 org Pakistan - civil construction worker, 7 org Bangla - drebar teksi yg bekerja kat Arab..

In-fact based on feedback from their friends in M'sia, gadis M'sia dah terkenal dgn cepat cair dgn diorang..
Aku lihat, mata hati aku sebagai lelaki, aku tau intention diorang ...
nak mecelup faraj gadis M''sia n dapatkan status warganegara....

Their motive only one, to be a M'sian citizen becoz diorang nak keluar daripada kesusahan/ketidaktenteraman awam kat negara diorang

Org2 dr indian sub continent ni (Pakistan, India, Bangladesh) kebanyakannye kawen dgn pompuan melayu krn nak jd warganegara.
Tak kirela dieorang keje jd kuli ke, businessman ke, lecturer ke or even pun student. Ade yg tak segan silu ckp direct je yg dieorang kawen ngan pompuan melayu bukan sebab sayang tapi nk jd wargenegara Malaysia sbb sini lg bagus and aman berbanding negara dieorang.... Even org dr negare arab or iran pun kawen ngan org malaysia sbb nk taraf wargenegara...

Ko tgk la negare dieorang tu, Pakistan tu byk je bom sane sini, rakyat miskin byk same gak kat India. Kat Bangladesh tu, rakyat dah la beratus juta tapi negara kecik je, hidup sane susah gile. Iran lak , byk gak bom sane sini n kene sekatan ekonomi antarabangsa, tu sbb rakyatnye nk lari ke Malaysia.
Tiap2 ari kuar suratkhabar org2 Iran n Afrika kene tangkap cube seludup DADAH ke Malaysia.

Org Pakistan ni suke pukul bini tau tak. Byk kali dah kuar kat suratkhabar kat UK, org Pakistan yg dh bermastautin berpuluh thn kat UK masih mengamalkan adat melayan isteri dgn teruk n ade yg sampai bunuh anak pompuan sbb ade boyfriend je.......

Ko mesti ade doa mintak KeRedhaan Allah dlm mencari suami yg baik. Tapi ko ke hulu ke hilir dgn laki yg bukan mahram ko, ko pikir la sniri, ko rase Allah suke ke......

Start fresh je TT...... tinggal je due2 org ni.....Due2 laki ni nk aniaya ko je......

kalu aku jadi ko, dua2 aku tak nak..

tunang camtu mmg tak ble membimbing ko..nak kawin nie bkn sehari dua, mgkn makan masa smpai ke akhir hayat..fikir2kanlah..
kwn pakistan tu tau tak ko nie dh btunang? kalu dia tau, mmg x elok dia usha ko.. ganggu tunangan org tu hukum haram kan? lgpun budaya dia ngan ko mgkn x same. kadang2 sebuah hubungan nie, kita x hanya bkahwin ngan dia tp famili,budaya dan adat dia skali tau..

tp ape ble aku katakan, ko skrg nie bukannya dilema. tp kebetulan tunang ko wat hal, pastu ade org pndai jg ati ko.. tu yg ko jd berpaling tadah.. kalu nk berpaling, bagilah ruang masa utk ko menyendiri. bg aku kalu ko x suke kat tunang skalipun, jgnlah amik mudah nk kat org pakistan tu.. tll awal, takut ko yg menyesal.. so, jaga2lah..

skrg mcm2 cara memikat org asing nie.. sbb tu ramai org2 asing nie dpt pikat pmpuan malaysia.. xkiralah bangsa ape, keje ape, muke ensem ke idak, janji MULUT MANIS.. aku takut ko mgsanya je.. kalu ko rs yakin ngan dia, ikut suka kolah.. plih yg tbaik dan harap ko x menyesal.. semoga berbahagia dgn pilihan yg ko pilih..Amin..

SulurBidar posted on 25-8-2012 03:52 PM
Ini yg aku dengar daripada mulut Indian sub-continent dalam tempoh seminggu selepas aku menyoal ba ...

haa. tau x pe..
1/10 je yg btl2 cnta..
kannn..............

hrp yg tgh2 tu bkn tt...

Follow Us
philipinoe2 posted on 27-8-2012 03:11 PM

apa motip kaka pinoe tempek gambor berbulus ituh

ya hampunnn...
tgk gamba tu rasa mcm boeh terbau-bau ketiak deyols

perempuan.......................

bronok posted on 27-8-2012 10:58 PM
perempuan.......................

hibronok

blazzard posted on 27-8-2012 11:02 PM
hibronok

setujuk??

bronok posted on 27-8-2012 11:04 PM
setujuk??

ko lebey mengetahui

masa bertunang pun dah kena hempuk, tiap kali gaduh mintak balik cincin tunang, lepas kahwin x tahulah mamana.....agaknya setaipnya kali gaduh kena cerai talak 3 lah TT nanti....

baideway, mamat pakistan tu kerja apa?

salam semua...ni pendapat aku la. As a man n mr. nice guy. hehehe

ok, pendapat aku...dua-dua kau x payah pilih.
1. Tunang kau = memang jelas2 lah. kalau sebelum kawen dah suka pukul, lps kawen lagi mcm2 hal. as my friends experience.
2. Mamat Pakistan = rasanya isu mamat pakistan + bangla + indon ni mcm2 hal dah kita baca n dengar. cuma antara manusia sendiri mcm2 raga sebenarnya. dalam kelompok org melayu malaysia sendiri pun mcm2 peel. cuma apa aku nk bgi tau berdasarkan kepada pengalaman jiran tetangga aku, rakan sekerja aku, dan cerita2 dari beberapa org seperti di bawah:-
a) biasanya diaorg akan berkerja dalam satu jangkamasa dan akan balik ke negara diaorg. = hang nak ka duk pakistan?
b) ayat / bahasa / cara mereka memang menyenangkan hati, menyentuh jiwa sampai kelubuk yang paling dalam, hahaha =   tetapi perlu diingat, mereka mencari seseorang untuk dicintai / dibelai dalam tempoh seperti di perkara (a). Kerana meraka juga ingin menyinta dan dicintai. mereka x kira apa status / rupa paras / umur asalkan dapat sesuatu.
c) di malaysia agak sukar untuk memberikan taraf kerakyatan kepada seseorang warga asing dan sukar juga untuk melucutkan kewarganegaraan malaysia. = so nak ke ikut dia balik pakistan? dan lucut kewarganegaraan malaysia?
d) kesempatan untuk berkahwin dengan wanita malaysia sebagi salah satu peluang dan alasan untuk terus tinggal di malaysia dan mengaut / memperguna apa sahaja yang dapat memberikan sumber kewangan kepada mereka.

Saya bercakap atas pembacaan saya, pengalaman kisah jiran saya, bertanyakan kepada abang sy yg juga merantau bekerja di negara orang dan pengelaman bekerja di kilang yang ada pekerja warga pakistan.

Pada pendapat saya, apa jua masalah yg saudari kongsikan bersama mamat pakistan itu sebenarnya memerangkap saudari dan membuka peluang kepadanya untuk rapat dengan saudari.

Mungkin apa jua tindak tanduk mamat pakistan itu, suatu yang ikhlas, tetapi dikemudian hari atas alasan yang lain, mungkin kerakyataan, perundangan, kegawatan perniagaan salah satu perkara di atas mungkin terjadi.

Fikirkan lah....

zuriey posted on 14-8-2012 03:03 PM
sory i bz x sempat nak jenguk..
neway tq semua yg bg nasihat..

yer tahu ko bukan tahap gatal bijik pun..

cmner sekarang ni???
masih dgn abg pakis tu lagi ker???

Berbalik kepada kata perpatah... Hujan batu di negeri orang lebih baik di negeri sendiri..... bagi aku ko no seorang minah yang kesepian dan menagih kasih.... papepun jangan bagi harapan.... bila dh suka semua indah je..... ape yg dia (mamat paksitan) buat ko akan rase bahagia dan senang... ko belum pape dah down bangsa ko sendiri....

dua2 ko lupakan jerk..itu lbih selamat...sbb nyer..

1) tunang ko blum apa2 da prangai hodoh..sok2 da kawin gerenti x akn brubah nyer..pecaya la..x yah la memperjudikan nasib ..coz mmg terang2 da tau prangai dia buruk

2) mamat pakistan mmg la nak kawin ngan org tempatan..nak tumpang apa yg patut..blum dpt smua org romantik sbb nak pikat, nak ambil hati ..dia lak tau ko slalu kena ngan tunang ko, so dia wat la baik2 ngan ko tuk ambil ati ko..yg ko duk citer abis psal tunang ko kat dia wat per..mmg tu la peluang dia masuk jarum..

3) cari jerk org baru..umo ko baru 26 bukan 50 pun...org yg lbih tua dr ko pun ada jodoh nya kalau da smpai jodoh nya..apa ko takut jd andartu ...

pk2 la sdiri tuk kebahagian yg berpanjangan bukan utk sehari dua...lupakan dua2 nya, x sesuai lgsung...jgn jd alasan x penah dpt kasih syg dr lelaki/tunang...tu smua alasan jerk..dan mainan perasaan...

untuk lebih selamat tinggalkan dua2..cari org malaysia yang lain...nak kawen ngan org pakistan bukan senang saudari...dia kena ikut prosidur yang di tetap kan oleh kerajaan ...
kena fikir panjang nak kawen ngan org luar...sekarang memang sayang...takut nanti dah ada anak..silap2 diaorg nak balik pakistan buat lari anak u...mana nak cari???bukan berfikiran negatif..tapi  cuba berfikiran terbuka...sebab sebelum ni contoh2 yang mcm tu dah berlaku kat malaysia...saudari sendiri pun tau kot..nasihat saya cari la org malaysia kita....

camner aku terlepak baca nie...

philipinoe2 replied at 8-8-2012 02:59 PM
tp uolss kene tahan badan deolss yg bau kari tu...

Hahahahahahahaha adoiiiii