CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10975|Reply: 60

ofismate yang hack fb pastu meroyan sensorang

huhuhuhu..mcm ape je tajuk tu kan ..

assalamualaikum kawan2 cari.com

ermm cane ek nk mula, ok aku ni pompuan umur 28, pastu dah keje selama 4 tahun kat ofis ni..seorang isteri dan ada sorang doter..

kisahnya bermula pada tahun ke empat aku kerja, 3 tahun pertama memang happening ofis ni sebab hubungan cam adik beradik, siap ada mkn ramai2, pehtu kalau ada yg kering, ada yg sudi hukur duit.pendek kata memang akrab la...

ermmm ada ofis mate aku ni laki, aku nama kan dia zaidi, (dia agak tough mcm zed zaidi ok ), lelaki x kawen ag, umur 37 camtu..anak yatim piatu, sensitif orangnya..

bebaru ini sepejabat naik gaji, tp gaji zaidi ni naik sikit je nk compare ngan kami2, pehtu dia merajuk dgn kami. (what the hell nk merajuk ngan kami, padahal HR yg decide pasal gaji2 ni)..pehtu bermulalah sessi puak berpuak puak..

ermm aku ni wat satu group lam fb aku, aku ada la wat joke pasal zaidi ni, aku just for fun je, macam aku x kutuk dia sgt pun, aku just wat post, org merajuk nnt makin tua, dah tua merajuk lagi, kendian kawan2 aku yg len pun komen2 la, memang just for fun, oleh kerana dia tu ada kepakaran lam bidang IT, dia leh hack fb aku dan baca semuanya ok, termasuk group yg aku create tu..
dah orang sensitif kekdahnya, ape lagi meroyannn aaa dia, dia pulak wat status lam fb tentang kami2 ni..aku ni dikatanya bini yang x pandai jaga laki lah, kawan aku plak dikatanya berlagak diva..phewwww..

pehtu obviously sgt namapak kami ni gaduh besar ok, dulu mesti nama dia komen kat status aku, skang dia senyap je..

sempena bulan ramdhan kareem yang mulia ni, rasa mcm x sedap la kan 3 tahun duk berbaik, tp xtahu nk start mcmana since dia memang bisuuuu, dan mengasingkan diri...ermmm

aku dah memulakan perbualan, dia mcm acuh x acuh..

tolong aa kawan2, rasa mcm x sedap gak....

babe rasa tindakan tt dan kawan-kawan pun tak betul. perlu ke buat group kat fb tu untuk bergossip? lagipun post itu menunjukkan tt menyindir dia secara terang-terangan. kalau jadi kat tt, rasa malu tak? kan dah menjatuhkan air muka beliau tu.

patutnya tt dan kengkawan suggest la pada beliau untuk check dengan pihak-pihak berkaitan berkenaan gaji tu. mungkin bila tt and the gang tunjuk keperihatinan and show sikit simpati dan sensitivity, sedikit sebanyak terubat rasa tak puas hati tu. anyway, cam mana boleh tau orang tu naik gaji berapa, orang ni naik berapa? bukan itu patutnya personal ke?

bergosip = mengumpat = berdosa..

kan dah satu hal, ni namenye xde pasal carik pasal!
ko & ofis mate ko gi la mintak ampun, mintak mahap la dgn kawan tue..ajak makan ramai2..

dia sebenarnya bukan pakar sangat dalam bidang it. cuma kau ja tak reti logout fb.

sempena ramadhon yang berkat ni. pergi lah mintak maaf, jangan ego sangat.

dah tau mamat tu kuat sentap ko lak ligat ngumpat die...

gi mtk mahap...kawan tu dah le kecik ati gaji naik ciput...

Follow Us
len kali jgn mulakan!...kadang2 benda yg kecil pada kita...sgt sensitif pada org len...dah mmg patut dia meroyan TT oit...dah ler kawan tue xberbini lagik...xder tempat nak mencurah perasaan...gaji pulak naik ciput...cer TT letak diri TT dalam keadaan dia tue...bersikap empati sikit... minta maap adalah cara terbaik tambah2 di bulan ramadhan nie.

apa ke pekdahnya tt gi bergossip kat fb dgn kwn2 seopis??
mcm seronok je mamat tu naik gaji sket...bkn uol nk kesian kat dia...
at least bagi la kata2 semangat, ni x siap ada group sendiri pastu wat gossip berjemaah...
x faham aku org pompuan

gi je mintak maaf kalau lebih dari sebulan..korang terus akan tak bertegur sapa..buang yang keruh walaupun tebal sikit mua.memang guy yg tak kawin nie sensetip lain mcm sikit.sebab hati dia tak penah kongsi..sekadar pendapat jer..

Kenapa TT sampai buat group dalam FB utk mamat tu, even if it is just for fun ?? Tak faham langsung. Korang kan berkawan, sentap/merajuk sikit2 tu biasa la, perlu ke sampai buat group ? Agak over huhu

prettyuglybabe posted on 1-8-2012 04:33 PM
babe rasa tindakan tt dan kawan-kawan pun tak betul. perlu ke buat group kat fb tu untuk bergossip?  ...

huhuhu, sebenarnya memang rasa menyesal gile gile create group tu, sebab ofis kami 3 tingkat, puak2 kami duk duk tingkat asing, jadi cam senang nk update gosip aa, pehtu aku ni pulak rasa cam secure gile..pehtu duk meluah segala..tiba2 dia hack, memang pucat x berdarah muka aku masa tu..

salah sorang dari kami dah g minta maaf, pehtu dia cam x respon ape2 pun ok..

pehtu kami ni bagi dia cool la dulu, konon2 bagi dia hilangkan amarah, tapi x sangka berlanjutan sampai ke masuk bulan ramadhan..

rasa x best jer..huhuhu

rozyat posted on 1-8-2012 06:08 PM
kan dah satu hal, ni namenye xde pasal carik pasal!
ko & ofis mate ko gi la mintak ampun, min ...

kami dah minta maaf 2 hari selepas kejadian tu , pehtu dia x respon pun ok ...memang dia jenis sensitif sangat2..dia macam nak marah kami nek gaji, tapi dia tak, bukan kami yang tentukan, semua HR yang decide...

dah ajak mkn itu hari, wat pot luck, tau tak dia ambik cuti, sentap kami semua...huhuhu

petala9x posted on 1-8-2012 06:39 PM
dia sebenarnya bukan pakar sangat dalam bidang it. cuma kau ja tak reti logout fb.

sempena ...

huhuhu, ingat nk g mintak maaf skali ag, sebab minta maaf kali pertama x dilayan...tapi bila masuk bulan ramadhan yg suci ni rasa bersalah sgt menebal..

gadogado posted on 1-8-2012 06:50 PM
dah tau mamat tu kuat sentap ko lak ligat ngumpat die...

gi mtk mahap...kawan tu dah le ke ...

tu aaa, ingat nk slow talk ngan dia, aku takuit aku plak menangis teresak2, baca komen2 ni pun air mata aku dah bertakung ok ...huhu

menjad posted on 1-8-2012 10:56 PM
len kali jgn mulakan!...kadang2 benda yg kecil pada kita...sgt sensitif pada org len...dah mmg patut ...

huuuuu menyesal menyesal menyesal menyesallllllllllllllllllllllllllll..................

menyesal sgt2, kalau x aku x create group tu, pengajaran tol wat aku ...

dia ni kan jenis orang yang seni, so menanmbahkan lagi aura kesedihan dia tu..siap wat sajak ok ..

ngah tunggu hari terakhir cuti nk minta maaf ngan dia secara penuh penyesalan  

yakboktam posted on 1-8-2012 11:48 PM
apa ke pekdahnya tt gi bergossip kat fb dgn kwn2 seopis??
mcm seronok je mamat tu naik gaji sket.. ...

huhuhu, bodoh gile rasa g wat group tu...

memang my mistake..

cube mintak maap lagi skali...
buat la ayat pasrah sket....
maybe dia belom sejuk lagi tu...
yang pntg TT dah mintak maap.....

salah ko uolss gak..nape create group gtu...sape tak sentap nokss...

menjad posted on 1-8-2012 10:56 PM
len kali jgn mulakan!...kadang2 benda yg kecil pada kita...sgt sensitif pada org len...dah mmg patut ...

mak skong noksss..

suci_rania posted on 2-8-2012 08:48 AM
huuuuu menyesal menyesal menyesal menyesallllllllllllllllllllllllllll..................

menyesa ...

tu lah...kite tak kan tau selagi kite tak wat silap tu...bile dah tau salh bende tu baru kite myesal..ramai rase cmtu..aku pon penah gak jd ko TT..tp pasal bende lain lah.ihihih...g lah wat bebaik..wat donno jek..borak cam biase...bertabah lah..