CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5638|Reply: 23

berkenaan parking kat pejabat kerajaan

salam ramadhan 1 mesia semua..
saya nak komplen pasal parking kat pejabat2 kerajaan yang berkenaan pasal masalah parking..
melalui ape yang saya perhatikan, parking2 kat pejabat2 tu disediakan banyak untuk pekerja2 semata2...
buat saya rasa tak adil, sebab kami rakyat yang nak berurusan dengan pejabat terpaksa cari parking jauh oleh kerana parking yang berdekatan mesti dah penuh..
al maklumla ramai rakyat nak berurusan dengan pejabat kerajaan ni...
jadi saya nak buat cadangan supaya pejabt2 kerajaan buleh ambik inisiatif sediakan juga parking untuk kami pengguna ni...
dah lah bila berurusan tu ada yang kena bayar beratus2 untuk buat pasport dan sebagainya, nak bayar parking lagi, nak berpanas terik jalan jauh lagi...
harap2 pihak atasan yang selalu duk dalam ekon, berdriver bagai tu, buleh pikir sikit perasaan kami rakyat marhaein ni..kami pun teringin jugak nak dapat layanan yang lebih baik dari anda semua...

sekian...

Rate

1

pd aku masalah parking ni dah jd masalah global. bukan kat pejabat kerajaan jerk, even kalo ko nak beli pizza hut pun bertuah kalo dpt parking depan2 restoran pizza hut tu..

gunakan alternatif lain, naik motor ke. hehehe..

cuba bro terai test report kat biro pengaduan awam.....sekiang...

tuan_wu posted on 29-7-2012 12:07 PM
cuba bro terai test report kat biro pengaduan awam.....sekiang...

Biro Pengaduang Awam...

kekekekekekke...mcm lucu Plak ko ni WU....depa2 yg bekerja kat sana tu betul2 bekerja ke???muahahahahah

setakat mengadu je boleh la. tp prob x setel2 jgk..

Parking dekat kompleks2 putrajaya tu priority adalah untuk pelawat2 yang datang berurusan kat pejabat kerajaan, bukannya untuk pekerja gomen.

Kat Putrajaya memang tempat parking terhad sebab kerajaan buat konsep Park n Ride.
Ikut konsep ni, sepatutnya pekerja2 gomen park kereta mereka kat Putrajaya Sentral, lepas tu pergi pejabat naik Nadi Putra.

Tapi macam biasalah, ada je komplen dari orang2 gomen ni.

Awal2 dulu mereka komplen konsep ni tak sesuai kat Malaysia sebab panas. Jadual Nadi Putra pulak tak tepat... kejap ada kejap takda. Mandi peluh kalau nak tunggu bas datang.
Memang aku akui Nadi Putra teruk... tapi tu 5 TAHUN LEPAS. Sekarang Nadi Putra dah efisien, ikut jadual. Bas dah banyak, kekerapan dah meningkat.

Bila public transport dah elok, mereka guna alasan lain pulak...
Katanya kena naik kereta sebab nak amik/hantar anak ke sekolah.
Ada satu forumner kata kat Putrajaya takda bas sekolah... entah betul entah tak idok la aku tau.

Tapi bagi aku, kalau dah memang malas nak naik public transport dan asik mengharapkan air cond 24 jam, memang tak berjalan la konsep park n ride ni. Ada je 1001 alasan tak mau naik public transport.
Kemudahan dah ada, tapi tak nak guna. Lepas tu buat aduan dalam surat khabar kata parking space tak cukup...
Aku ulang-alik naik LRT dan bas dari rumah ke tempat kerja sampai basah ketiak takda la pulak komplen. Ini pekerja gomen yang cukup serba-serbi pulak yang banyak songeh..

Rate

1

Follow Us
~boolean posted on 30-7-2012 03:51 AM
Parking dekat kompleks2 putrajaya tu priority adalah untuk pelawat2 yang datang berurusan kat pejaba ...

really??? banyak betol masalah kat putarjaya ni ekkk....mujurlah aku keje kat KL....

ruffleen posted on 30-7-2012 08:17 AM
really??? banyak betol masalah kat putarjaya ni ekkk....mujurlah aku keje kat KL....

Takde nya masalah kat putrajaya ni aman damai jeeee...

tambah2 bonus setengah bulan...lagi la aman dan damai...

yang kucar kacir tu bila orang luar nak becakap hal putrajaya baru nampak kecoh sikit...

tu pun sikit yo la...tak do apo pun...mari la putrajaya...tak yah park n ride pun...

al_gojos posted on 30-7-2012 10:59 AM
Takde nya masalah kat putrajaya ni aman damai jeeee...

tambah2 bonus setengah bulan...lagi la a ...

hahahaa....aku tiap2 bulan pegi putarjaya...tapi ke kompleks JPA je lah..........naik bas jabatan............

ruffleen posted on 30-7-2012 11:05 AM
hahahaa....aku tiap2 bulan pegi putarjaya...tapi ke kompleks JPA je lah..........naik bas jabatan. ...

Perhimpunan bulanan la tuh....mai la pasar ramadan kat P1...meriah gilaaaaa...

bukan kat kompleks gomen ajer yang takdak parking..ko g hospital gomen lagi lah haru..mmg takdak parking kecuali tgh malam yang gulap gulita!!

mcm aku yang nak beranak pun kene tinggalkan keta kat entrance kecemasan (ala2 ambulan pulak dah) sebab dah nak terberanak..kunci aku bagi kat guard bawah....tu pun sian aku pusing2 serata parking hospital tak jugak jumpa parking..org kiri kanan pun buat bodo..ala parking berbayar tapi aku tak larat nak jalan...nak drive pun tawakal jer sebab dah tak fokus...silap2 leh langgar org dah..

bagi aku, hal parking nie mmg banyak orang yang bebal sebab attitude rakyat malaysia yang pemalas. kalo blh diorang nak parking sebelah tempat duduk diorang tu jer...

so lama2 ko terpaksa jadi mcm diorang or kene byk2 bersabar...semoga Tuhan melaknati mereka yang menganiaya org lain dalam keadaan tanpa sedar...

Parking dekat kompleks2 putrajaya tu priority adalah untuk pelawat2 yang datang berurusan kat pejaba ...

betul klu berurusan dgn pejabat gomen kat Putrajaya nie mmg susah nak parking silap parking mmg leh kena saman dgn Perbadanan, klu nak cari parking area JPA tue mmg agak masak jugak, konsep park & ride tue mmg ok tp masaalahnya cam ana nie kijer swasta tp kdg kala berurusan dgn pihak gomen klu ana kat Presint 15 nak ke Presint 1 mmg masak nak menunggu kecuali klu yg dah siap2 parking kat Putrajaya sentral mmg ok sbb leh naik mana2 bas, klu berurusan dgn JPN pun leh wat kita sakit dada sbb kat situ lg susah nak parking coz yg ada tue teramatlah limitednya

biasala tuh. since malaysia ni panas terik, hampir semua x nak berpanas. Tak nak gerak otot.

Tapi kalau orang luar negara, dorang pulak suka cuaca mcm kita ni. Sanggup ni jalan kaki dari klcc ke menara kl.

Eh, maaf, termelencong pulak. Tapi aku cuma nak kata, orang2 kita x suka jalan jauh-jauh sebab panas. Orang gomen nak parking dekat2 ofis supaya x jauh dan x panas, orang awam pun nak juga parking dekat2 ofis kerajaan, which is alasan pun lebih kurang.

Kalau negara kita ada musim sejuk, agak2 ramai x nak jalan kaki?

Dulu saya kerja dgn gomen mmg diorg suruh 'Park n Ride' jugak...alasan parking space tak cukup tu dah biasa dgr.
Even sebenarnya parking dlm tu pon dah bertindih2...
Kalau mereka yg stay kat kuarters putrajaya logik la naik bas tu...
Mcm saya yg drive datang keje jauh2 then kena parked kereta nak tunggu bas lagik...
Pastu parking ikut mood...kadang2 terpaksa parking bayar...kadang2 parking je illegal tepi jalan.
Redha jela kalau majlis perbandaran putrajaya saman...  

Hmmm...

Masalah parking ni bukang kat pejabat kerajaang jer tapi kat memana pong... Aku hairan kenapa kita tak boleh perbanyakkang perkhidmatang secara drive thru jer... Jimat masa dan jimat kos... Bukankang sekarang kita hidop ni zamang era serba pantas...? Internet pong hujong jari jer jah...

Jizzz... Klong! Klong!

Aku ulang-alik naik LRT dan bas dari rumah ke tempat kerja sampai basah ketiak takda la pulak komplen. Ini pekerja gomen yang cukup serba-serbi pulak yang banyak songeh..
haha ni la masalah dia.. kita dekat KL cnthnya - mmg dari rumah / dekat dgn rumah dah start naik lrt/bas dsb.
jarak rumah ke tmpat kita naik bas/lrt biasanya tidak jauh, takde la smpai 10km biasanya.

di putrajaya situasi adalah berbeza..
dah la 'pintu masuk' putrajaya ke kwsn pej. kerajaan je dah 10++km.(belum kira jarak rumah ke putrajaya, boleh jadi 20-50km). tempoh masa pula da makan masa 20-60 minit.
dah la perjalanan 'jauh' - pastu disuruh naik bas pulak? langsung tak logik.
adalah sangat sukar nak suruh pekerja gov atau pelawat utk guna park & ride sbb :
  • biasanya tiada kesesakan dari kwsn park & ride ke pej. kerajaan serta dr laluan masuk utama putrajaya ke pej. kerajaan
  • tiada kelewatan masa kalau tak guna park & ride
  • tidak logik utk guna park & ride sbb kita tau, kalau direct terus memandu ke pej. kerajaan adalah lebih cepat dpd tunggu bas.

kesimpulannya, kt kwsn lain, org digalakkan naik public transport sbb jalan jem, kwsn parking terhad (pembangunan dah pack, semua da jd mall, kwsn rumah kedai)
dekat putrajaya, digalakkan naik nadi putra pasal takde parking je?? - lawak sangat - sedangkan sepatutnya boleh je buat parking bertingkat2 di kwsn parking kt putrajaya tu.. tp malas nak buat kot.

lain lah di kwsn 'pintu masuk putrajaya' tu dah ada LRT utk ke pej. kerajaan.
di samping akses bas dr kawasan luar ke pintu masuk tu banyakkkkkk.
LRT tu faktor utama juga, org dekat kwsn sekitar (bangi, kajang, cheras, kl, klang, s.alam, mana lagi? ) dah dididik dgn kombinasi lrt+komuter+bas.
dkat putrajaya? ada bas Nadi Putra je??? buat malu je weh..  ERL tak leh masuk dlm topik ni sbb "mahal"..

Rate

1

dan bayangkan situasi kt putrajaya, bila waktu pergi & pulang kerja...

50-70% staf kerajaan tgh tunggu bas??? mcm balik kg raya agaknya....\

aku rasa kalau korang wat report kt biro pengaduan awam pun diorg tkkan layan. kalau kerajaan bt tempat paking kereta awam kt setiap premis atau pejabat2 kerajaan tk mendatangkan keuntungan negara hehehe...

baik diorg ambil tanah kosong tu buat laluan keretapi/MRT/LRT ke, kompleks pejabat ke, shopping kompleks ke, hotel / kedai pejabat ke & sewaktu dengannya. kalau bt tapak parking kereta untung seciputt..cehh!!

korang tgk je lah kl kl ni. mana ada je tanah kosong diorg akan laksanakan pembangunan yg boleh menguntungkan negara..

tempat parking terbuka yg ada kt kl ni hanyalah sementara sahaja huhuhu...
tgkla 3-4 tahun lg mesti ada bangunan kt atas tanah tu...

"'PENCAPAIAN DIUTAMAKAN"
Last edited by akeyron on 1-8-2012 09:17 AM \n\n

aku tak kisah pon pasal parking jauh... jalan aje lah... bakar byk kalori tu....

Tapi kalo hospital gomen... sampai kat luar dari hospital pun keta penuh jugak....

ala, klu pegi bank pun mcm bank tu sediakan tempat parking? ada?
lagi2 mebeng. penuhhhhh manjang
silap2 parking kat luar berlapis2
nasib xbaik, kena saman lagi dgn polis/penguatkuasa pbt

12Next
Return to list New