CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: yayaalia

sekadar nak luah....

AnitaSabrina posted on 23-7-2012 11:05 PM
Kalau dah kahwin & mampu nak sewa/beli rumah janganlah menumpang dgn mak bapak.  Menambahkan masalah ...

Your first paragraph hang tujukan pada siapa Anita?????

Lain macam je bunyik????????

He he he.......

dgn mak pun nak kecik hati ke?  tak payahlah emosi sgt.  TT kan dah ada keluarga sndiri.  bg saya, TT keluar je dr rumah tu, beli/sewa rumah lain. cari rumah yg dekat dgn mak pun ok gak. asalkan tak duduk serumah.  TT akan sntiasa brprasangka buruk kt mak kalau duduk serumah. tak payahlah mncipta dosa dgn prasangka2 buruk ni.

cuba2lah brdikari.  bila dah kawin patutnya tak timbul dah perasaan2 mcm ni... mak pilih kasihlah, itulah inilah... jaga je rumahtangga.   

yayaalia posted on 23-7-2012 01:17 PM
dah cari tapi susah sgt nk dapat......mak nak anak 2 dia kerja kerajaan....bukan swasta mcm saya.. ...

kesian...

bertabah la ye....rezeki Allah ni luas...

tapi mmg ada segelintir yg beranggapan begitu...kerja kerajaan menjamin masa depan...dia memikirkan masa depan tuan rumah tu tapi caranya mungkin x kena...

yayaalia posted on 23-7-2012 02:31 PM
di sebabkan nasihat forumer yang lain....saya tel mak berkali2...mintak maaf mintak ampu cakap ngan  ...

air kalo jatuh menitik atas batu, melekuk juga batu tu.. yg penting ko kena istiqamah dan constant..
antara yg aku boleh fikirkan utk mengambil hati mak ko..

1. belikan emas.. tgh murah skang ni.. dia tau tak nak bezakan antara mas zhulian dan mas ori?

2. belikan panadol extend/actifast.. pelaburan rendah tapi berhasil.. bygkan kalo ko selalu buat mcm ni, mak ko tgk benda2 bulat/lonjong je confirm dia teringat kat ko.. ala2 mcm kawalan minda bawah sedar gitu..

3. balik ke rumah biasakan diri beli brg2 makan.. lebey sesuwei kalo ko gantikan sofa, tv, mesin basuh or katil.. pastu letak signboard ala2 pemimpin kita buat.. "sumbangan kerajaan pusat"..

4. antara propaganda komunis yg berjaya (dan masih diguna pemimpin doniya skang) adalah meletakkan slogan/gambar pemimpin mereka diceruk rantau dlm kawasan tadbiran mereka.. ko buatla perkara yg sama.. gantung gambar2 ko, somi dan anak2 di tiap penjuru rumah.. ini juga salah satu bentuk kawalan minda bawah sedar..

5. bykkan baca ayat2 pelembut hati bila berdepan ngan mak ko.. perlahan2 bisikkan "ya latif".. byk2 kali spaya hati mak ko lembut kembali..

ParinAmat posted on 24-7-2012 01:51 PM
air kalo jatuh menitik atas batu, melekuk juga batu tu.. yg penting ko kena istiqamah dan constant ...

lu silap..kasih sayang cinta rasa hormat tarak boleh beli ngan sofa, emas cordless phone semua....

Advise aku....

1)   Walo sapa pun kita..., DUDUK DEKAT BAU TAIK..duduk jauh bau bunga

2) Aku cukup nyampah la bila baca thread pompan yg ala ala ala dungu lemah minda mcm TT neh..
    Dok ulang tersepit antara laki & mak...tapi ayat mcm dah MERANA SENGSARA sgt dok dgn famili sendiri..
    Ko dah berlaki kan..? Jadiknya idop mati ko hanya berkaitan laki jer...dah kalo tau ko tu bukan anak feveret sejak azali
    pas kawen berambus jer la dari umah famili yg mcm neraka dunia tu...habis cerita....

apa daaaaaaaaaaaaaa...sekian...titik!!!

Follow Us
lavapanas posted on 24-7-2012 02:51 PM
lu silap..kasih sayang cinta rasa hormat tarak boleh beli ngan sofa, emas cordless phone semua.... ...

tak salah mencoba kannn..

Perkara ini merupakan lumrah hidup, bukan tt sahaja yang mengalami perkara seperti ini, nasihat saya ialah buat-buat biasa sahaja, sentiasa berbakti kepada ibu walaupun ibu tersebut tidak menghargainya, yang penting doa supaya ibu kita diberikan kesihatan yang menyeluruh dan jangan fikir sangat apa ibu kita telah buat kepada kita, sentiasa positif  dan jangan sesekali derhaka