CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35657|Reply: 187

Bertemu Bakal Mertua

Edited by besties at 14-6-2015 08:15 PM

deleted --------

Reply 1# besties

bila la aku nk jumpa bakal bapak n mak mertua...
ha.. senang je.. kalau ras diri tu baik.. buat cam biasa..kalau rasa diri tk baik..terpaksa la berlakon2..dah tu cuba jadi apa yg bakal2 tu ske kat kome pada first impression deme.. gudluck!

Rate

1

berdasarkan pglman aku

yg penting bawa buah tgn--extra mark tu

salam cium tgn bakal mak mertua

senyumm selalu

reranjin kan diri ke dapor wlpon 1st time

keputusan : mlm tu jugak bakal mak mertua bg grenn lite..muahahaha

Rate

1

bila bakal mertua jemput duduk....

sila duduk bersimpuh kat lantai...ala2 gadis felda keratong...

Rate

1

Post Last Edit by esyuefeei at 24-6-2012 08:56

kalau bakal org kg : dtg bwk buah tgn (kuih pun dah cukup). salam cium tgn.  jgn dok dkt2 dgn boypren tu, nanti bakal tu nyampah sbb ngada2.  

tunjukkan minat yg mndalam masa sembang2, kalau benda dah tahu pun buat2 trkejut .  lepas minum nak balik tu, hantarlah cawan2 tu ke dapar, cuci sekali walaupun kt rumah bab cuci pinggan mangkuk paling malas sampai brkulat...

kalau bakal org kaya bergaya : buat benda yg sama, tp berpada2 sbb org kaya tak suka org yg over sgt.  org kaya suka menantu kaya gak...

Rate

1

jadik diri sdiri.hehehhe..tapi kalau ko ni suke kentot kuat,jgn la dibuat depan bkl mertua tu..ekekeke....kalau nk jadik yg feberet menantu mengampu la sket.

**aku 1st time jumpe tgn terketar-ketar jugak masa nk salam...tapi aku kaber angkat punggung g dapur.aku pon xtau ape aku wat kat dapur tu.

Rate

1

Follow Us
Akk 1st time jmpa mak mertua msa dia dtg mau carik bakal menantu. masa tu wat mcm biasa je lah. So.. be urself. Kalu pd pndangan org tua tgok diri kita ikhlas, tentulah proses seterusnya brjalan lancar.

Rate

1

tips utama... be yourself.. supaya x de memana pihak terpedaya dgn..
1. kerajinan ke dapur melampau
2. sopan santun melampau
3. keayuan melampau
4. keramahan melampau
5. wajah2 plastik/makeup/pushup/etc
6. kengkonon suka bebudak
7. dll..

wysiwyg!

Rate

1

Post Last Edit by ahysa at 24-6-2012 11:59

Salam...saya takde pengalaman jumpa bakal mertua...sbb pertama kali jumpa mereka pun atas capacity sbg kawan anak bujang mereka yg tak kawan-kawin. Meerkat yg minta sangat nak jumpa dgn saya sbb curious.

Rasa gemuruh tetap ada babe...sbb sbg manusia we want to create good impression on others. Bawa kan buah tangan...kalau blh buat kuih/kek sendiri lagi best. Masa saya berjumpa mereka, saya bawa pineapple tarts yg saya buat...bapak dia makan depan saya juga, sbb saya tau itu kesukaan dia so pls do ur homework. Memang love at the first bite LOL.

It's best to be urself, but be ur well-mannered self. Pakaian biar sopan...kalau memang biasa pakai baju kurung, then it yg terbaik. Tapi kalau tak biasa jgn paksa or u'll be so uncomfortable. Pakai pants pun blh asal tak menjolok mata...so leave ur skinny jeans at home for this occasion k. Pakai blouse yg melepasi punggung...tak long sleeve pun takpe but not sleeveless k...

Ok before anything else, jgn lupa sampaikan salam kepada mereka from ur family...this shows that u r there with their knowledge & not behind their back. Lagi pun ni menampakkan yg kita ada keluarga yg very much part of our lives...so org lain tak blh bully kita membuta tuli.

Bersederhana...mesti nampak kemas & rapi. Kalau ur bakal dari keluarga middle income, jgn pulak u don urself with expensive branded stuff...takut mereka terkejut & takut nak jadi kan menantu. But even they r well to do...tak blh pulak outshine his mother...nanti dia feel threaten lak...so the best is to be moderate.

Whether u nak masuk dapur or not really depends on what happen after the first minute of meeting them. U have to assess the situation and his mother...sbb ada orang tak suka orang lain masuk dapur mereka...like me hehehehehe...it's like their sacred territory. Or u can do homework, again, and ask ur bakal hubby...but then again most guys are oblivious to this. Best thing...lepas makan...gather ur crumbs and offer to bring the dirty dishes to the kitchen. Kalau Mak dia bagi green light baru masuk dapur & CUCI skali.

Appear friendly tapi jgn ramah sangat...sampai offer info yg terlebih lebih. Listen more and talk less. And pls dun talk with ur mouth full of food... Senyum biar selalu di bibir tapi tlg jgn ketawa berdekah-dekah.

Take note of ur personal hygiene ya...esp ur nails...both on ur fingers and toes. Nampak mcm perkara remeh but ppl notice this kind of things.

Will post again kalau ada points yg termiss nanti. In the meantime...good luck sis!

Rate

1

maybe aku oldskool if pendapat n pengalaman aku nih ko tak suka. hahaha

aku akan rasa janggal if aku or anak-beranak aku bertandang rumah bakal mertua for the first time. rasa euuuwwww sangat bila dibawa balik dek anak lelaki/perempuan diorang. (dalam family aku semua pilih sendiri bakal teman hidup kecuali aku yg memang family buat arrangement sbb aku mentah lagik waktu tu)

pada aku better bakal mertua (or abang kakak si lelaki) yg datang jumpa kat rumah (if anak perempuan). if anak lelaki sila kakak or abang masa jumpa bakal mertua.

tak manis sangat anak dara bertandang tidur baring rumah lelaki sekalipun dah bergelar tunangan. nih sekadar pendapat aku la. lain orang lain gayanya.

Rate

1

sya dulu husband bawak mak ngan adik die jumpe sya ng family kat hotel yg kitorang tgh menginap kat kl time tu.. jd tak la terkontang kanting sesorang, parents sya ada utk nyembang2.. hehe..

jadinye sya duduk senyap2 aje la kat tepi tu makan ng minum kat restoran dlm hotel tu.. haha.. MIL tgk family sya okay, die pn okay je la..

Rate

1

buat macam biasa jer jgn dok lebih2. cium kedua tangan bakal mentua. senyum selalu dengar kata. buah tangan jangan lup plak.

Rate

1

pastu terus bagitau bakal mertua kau...

tolong jgn masuk campur urusan rumahtangga kau lepas kawin nanti...

Mcm org lain kat atas nasihat gak. Jadi diri sendiri. Jgn over sampai jadik plastik. Kang dah kahwin baru nak tunjuk pangai sebenar, makpak mertua jadik rasa terpedaya. Boleh jadik bahan ungkitan.

Pandai2lah bawak diri. Kalau dengan bakal makpak mertua kampungan, ikut la cara org kampung, kalau ngan org kaya rayos gilos, kene la sesuai gak. Tapi jgn pulak ko jadi org bior papa asal bergayo depan bakal makpak mertua.

Apa2pun. Gud luck

Rate

1

Mcm org lain kat atas nasihat gak. Jadi diri sendiri. Jgn over sampai jadik plastik. Kang dah kahwin ...
BATUAPI8888 Post at 24-6-2012 15:32

kalau bakal mertua indon..kena belajar slang indon lak...

Rate

1

kalau bakal mertua indon..kena belajar slang indon lak...
panasnyelavaitu Post at 24-6-2012 15:42

kalau bakal mertua indon, kene la ready siap2 tunjuk pasport yg tt bersedia nak blah bersama ke indon

kalau bakal mertua indon, kene la ready siap2 tunjuk pasport yg tt bersedia nak blah bersama ke  ...
BATUAPI8888 Post at 24-6-2012 15:43

nak jumpa bakal mertua bini no dua....seminggu ketaq wooo...
semua doa kena baca....

nak jumpa bakal mertua bini no dua....seminggu ketaq wooo...
semua doa kena baca....
panasnyelavaitu Post at 24-6-2012 15:49

aku relax jah jumpa bakal mertua aku. pasal aku tau diri aku ni adalah lelaki melayu pilihan

aku relax jah jumpa bakal mertua aku. pasal aku tau diri aku ni adalah lelaki melayu pilihan
BATUAPI8888 Post at 24-6-2012 15:53

wa no 1..relax gak...
no 2....luruh jantung wooo....macam2 kena soal..

cam penjenayah paling dikehendaki lak...

wa no 1..relax gak...
no 2....luruh jantung wooo....macam2 kena soal..

cam penjenayah p ...
panasnyelavaitu Post at 24-6-2012 15:55

mengarut la ko lam rumah org ni. jom kita terjah rumah lain lak. aku ngan preeee ni