CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

sambungan...

" tuuuuu ha...tuuu ha..makcik tu takmo turun ker"...kata zi..sambil jari telunjuknya tunjuk ke arah keta yob...." ape ni zi....jgn wat mcm ni bro"...kata yob....sambil mengeluh....erol pon segera menyuluh kearah keta yob yang parking di hadapan rumah zi..." ermmm takde ape2 pon"....kata erol kehairanan...masa tu tepon aku pon berbunyi...aku angkat..ternyata ayah aku tepon kata samada dah sampai mane...aku pon jwb la sampai di gombak..dirumah azizi..." aahhh...takdepela....kata yob...so dalam pukul 1.00 pg...kami hanya memerhatikan yana yang sedang tido..tetapi mulutnya agak senget,,,lalu azizi dan yob minta izin nak keluar untuk menghisap rokok...aku,lan ,erol dan keting lepak dalam rumah sambil memerhatikan yana..kelihatan shida dan nora ( isteri azizi) sedang membaca yassin...ketika itu..yob sedang menelefon saudara di johor...di luar...tiba2..ekkkkk ekkkk ekkkkk...yana tiba2 meronta...kami pon semua pegang yana...ketika itu..bulu roma kami agak tegang.aku dapat rasakan benda tu hadir di rumah azizi....lepaskan aku!!!! lepaskan aku!!!! ...grrrrrr.....yana mendengus....matanya pejam...lalu keting secara tiba2 azan...yana kelihatan...menjerit...argghhh,,,bunuh aku!! bunuh aku!!..jam menunjkkan pukul 2.30 pg....dalam hati..johor masih jauh....yana yang menjerit td kelihatan sudah reda apabila...kami semua membaca surah2 Al-quran disamping merenjiskan dan menyapu air di muka yana..

jam menunjukkan 4.00 pg..kami semua agak keletihan...lan,erol dan keting sudah tidor...aku,yob dan zi lepak kat beranda..shida plak tido disisi yana..nora tido di biliknya...ketika aku lepak di luar.masa tu lah aku bertanya kat zi.." bro td kau nampak ape kat kereta yob tu"..." aku tau ade benda ikut korang...benda yg aku nampak tu..seperti seorang wanita dalam umur 50...berbaju putih duduk di seat belakang "...kata zi...." zi ko jgn main2....kitorg ni dahla jauh..dari kelantan nak ke johor melawat giman ( saudara yang sakit misteri)...td dorang dah telefon...kata kita kat mana...aku jwb la..mungkin esok...ptg kot...arini kitrg tido kat umah ko dulu bolehhh?"..kata yob...zi cuma hangguk je....ketika itu hujan mula la turun agak renyai2...ketika kami terperanjat apabila terdengar salakan anjing yang agak sayup kedengaran...." eh..bila pulak ada anjing sini ni...tak penah aku dgr"...kata zi...bunyi salakan agak jauh..tp kami mendengarnya...pada masa yang sama...kedengaran beberapa lagi salakan anjing.." gombak pon ada anjing ka"?..usik yob....

pppppppprattttttt!!!!!...ranting pokok kat depan umah zi tiba2 patah..melompat kami semua..."ya Allah!!...perghhh..nasib baik la tak kena keta"..hahahahahahaha!!!!!!! tiba2 yana gelak.....kami semua bergegas masuk....kelihatan lan dan erol serta shida memegang yana..keting plak...dibuai mimpi....." pegang..dia!!!....kata aku...yana terus ketawa...tetapi ketawa ni seolah2 ketawa nakal...seolah2 mcm mengejek kami selepas kami terperanjat bila ranting pokok yang agak besar patah dan jatuh....dalam hati aku...ada benda td...di atas pokok....hujan semakin lebat...salakan anjing semakin rancak..." uishhh...kuat betul salakann...kl pon byk anjing ke?"..kata erol....yana ketika itu sedang memeronta...seolah2 nak keluar...kami semua terus membaca ayat suci Al-Quran...

(iklan: yana ni sebenarnya kerja nurse..tetapi diberi cuti oleh pegawai nye...menurut yana sebelum ni...dia mengadu dikacau oleh  makhluk..di hospital di tempat kejenya...)

sambungan:tajuk: hutang...

so bila sambungannya ni?

memang best citer TT walaupun seram giler

tak sabar nk bc cerita TT la...

baru khatam thread nih. cane nak tido malam ni

huk aloh.... tengah2 siok mmbaca ni...
TT ooooo TT........ sambung ler TT ooiiiiiii....

Follow Us
Incit killer..sila jangan kill perasaan kami-kami yang hadap menunggu cerita incit killer. or kami kill incit killer! (ayat ugut niiii..hee hee)

Salam the killer...xd pon thread psl hutang tuh....nk jgk tau ap ksudahan nye...huhuhu

ok sambungan mana sambungan

dimanakah sambungan?

dasyatnyer cter nie....seram and cter ni nie blh wt movie utk sebagai teladan umum...

apa kesudahannya...ada lg sambungan x? syok la cter nih..

i want more! i want more!

dan lagi dan lagi dan lagi.......

dah lama erk xdak smbungan lg
TT..

SLM.. best pulak lepak kat board mistik ni.

saya ada jugak 2-3 cerita pendek.. yg betul2 lalui lah.. tak xdelah sampai jumpa 1 to 1 ( mintak simpang yer)

Kena rasuk

Masa saya kecik dlm darjah 5-6 kot..saya tak ingat dah.. kat rumah family saya lah..rumah saya nih kira split level. Pintu masuk dari atas (tingkat 2)..kira dapur semua tingkat bawah..

Rumah tanah lot macam kawasan kampung melayu dekat sungai penchala tuh so rumah semua tak sama design nyer... Bapa saya ada buat rumah sewa 2 unit kat sebelah rumah kami... tapi rumah tuh sama aras dengan level dapur kami iaitu aras bawah lah kan..so dari atas kalau nak pergi rumah tuh kena turun satu tangga kayu...  nak turun tangga tuh adalah pokok2 kecil dan besar mcm pokok rambutan, pokok mengkudu and ect.

Yang sewa rumah tuh adalah satu group abang2 bujang ni... ada sorang abang nih tak ingat nama dia..kita panggil Abang Man lah ek ...dia ada awek..nama awek dia pun tak ingat..Kita panggil kak liza jerlah ek.. Pernah lah selalu nampak kak liza datang dekat kawasan rumah saya tapi dia tak pernah lah masuk rumah sewa abang man ni...umur diorang dalam 20 an mcm tuh.

Ada satu hari tuh, saya tengah main2 waktu petang dekat2 nak maghrib, pastu nampak Kak Liza datang... dia pergi dekat tangga kayu tuh, dia duk panggil2 abang Man...saya tak ingat dia cakap apa lah.. tapi lama-lama tuh saya dengar diorang macam bergaduh pulak.. abang man kat rumah dia kat atas tangga kayu tuh...

Last2 nampak kak liza nih duduk kat tangga kayu nih sambil nangis-nangis marah2 merayu2...masa tuh dah nak maghrib sangat dah..mula2 slow jer suara dia..tapi makin lama makain kuat pulak menangis duk marah abang man ni...

Pastu bapak dgn mak saya pun keluar..ckp dengan kak liza nih..kenapa menangis ni tak baik..pergi lah balik dah nak malam ni.. tak manis orang tengok anak dara buat mcm tuh kan..tapi dia tak nak balik jugak and terus jer duduk kat tangga tuh sambil bentak2 kaki.

Bila mak saya pergi nak tarik dia masuk rumah ker apa ker asalkan tak duduk kat tangga tuh dia terus mengamuk pukul2...lebih kurang mcm tulah keadaan dia..

Pastu ayah saya terus panggil kawan dia tarik kak liza nih dari tangga tuh dia lagi melawan sampai 2-3 lelaki pun tak boleh nak tarik dia.. last2 heret jer sampai kat depan rumah saya..

Tudung dia semua terburai.. nampak lah rambut keriting maggi dia...yg tak dpt saya lupa suara dia masa tuh garau.. n mata dia terbeliak mcm dah nak tukar warna biru...

Pastu ayah saya panggil ustad lah..ubatkan dia.. dekat sejam jugaklah ustad tuh bacakan apa, buat air penawar ..kak liza nih melawan tapi saya tak ingat dah dia ckp apa.. tapi scary sgt time tuh..ramai orang datang rumah saya nak tengok orang kena rasuk masa tuh..

Finally kak liza nih berjaya diubatkan..die terus terbaring menangis penat sangat agaknyer melawan ...

scary sungguh..tu lah lenkali jangan nak menangis2 waktu maghrib ni...time maghrib jer kena masuk rumah kan....

sekian.. hihi sajer wat selingan ...tgu sambungan..)

Last edited by petitemumy on 12-9-2013 05:51 PM

Rate

1

diantara thread yang paling best saya pernah baca kat mps nie..tahniah tt..

Ngeri citer ni.
Sirius hidup d selubungi misteri~

Best cite the killer ni.. Terbaik

lupa plak tread ni...