CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

5taon kemudian.... akhirnye,ad sambungan dari tt...ni nak tunggu sambungan ke2kne tunngu 10 taon akan datang lak..

tt nak tanya sket...
masa bapak ko nak beli rumah tu, takkan bapak ko tak gi tengok dulu....
then masa korg pindah ke situ, korg tak perasan ke seluruh kws apt tu takde org...
last q: leh gitau tak apt tu kat mana

the_killer posted on 24-11-2012 11:44 PM
Assalamualaikum...

setelah lama aku menyepi kerana di bod CI ( kampung halaman) ku..kini aku akan ...

TT akhirnya bercerita. aku je lambat tahu

okay berbalik dengan cerita ko..tetiba teringat cerita aku. sebab ko ada mention hantu telekung.

aku dulu sekolah asrama penuh. sekolah aku ada bilik dobi, satu blok dengan dewan selera. tempat sidai kain pula bawah tangga (kira kawasan gelap sebab terlindung dari cahaya lampu kalimantang). kebiasaannya lepas sekolah dalam pukul 2pm dobi dah siap. lepas tu boleh la nak sidai. tapi member aku ni malas/ lupa..tengah malam baru ingat ada baju nak kena sidai. kalau biarkan semalaman nanti berbau.

berbalik kepada kes hantu telekung tu. tau-tau je lah perangai budak asrama...pemalas. kalau pompuan nak keluar blok asrama kena pakai full tutup aurat. kalotak nama naik masa rollcall. untuk menyenangkan kerja, mamber aku ni pakai je telekung semayang tu. sarung je dah complete tutup aurat. cuma tang kaki je terdedah sikit. kebetulan lak masa tu pakai track suit hitam.

tak silap aku member aku bantai sidai kain pakai telekung tengah malam buta dalam kol12-1pagi camtu la. tapi masa tu ada la beberapa orang budak laki baru balik prep, melintasi lah tempat sidai baju untuk ke blok lelaki. kawan aku cakap bebudak laki tu ingat kawan aku hantu..lari berdesup masuk blok. kawan aku pun sengal pi berdiri diam-diam serupa hantu

haha! ni kisah benar ye.

dah melekat kat thread ni tunggu sambungan cerita tt..

ren0_0 posted on 12-12-2012 04:59 PM
TT akhirnya bercerita. aku je lambat tahu

okay berbalik dengan cerita ko..tetiba terin ...

hahaha... kesian budak2 tu,,

TT.. dah senyap balik ke? adeh,,, lama lagi la nak tunggu TT sambung ni...

menariknya kisah jangan lupa sambungan...

Follow Us
tarikh kes : April 2013 ( baru lagi)
tempat : lebuhraya karak
tujuan : konvoi balik ker johor bharu bertemu saudara

Assalamualaikum...maaf semua...

kisah ini amat menyeramkan apabila 2 buah kereta konvoi terpaksa mengalami kisah menakutkan depan mata kami sendiri

1) Kisah ini bermula apabila kami 7 orang saudara aku, yob ( abg ipar), erol ( sepupu) , keting ( membe), yana ( sepupu),shida aka makcik ( kakak saudara), lan kunang ( adik ipar) dalam perjalanan ke johor...kuarga aku tak pegi sebab jauh dan malas...jd aku jela dan saudara aku yang len terpaksa pegi melawat saudara aku yang sakit.....kami bertolak dari jam 9.00 pg dari rantau panjang kelantan...yob bawak keta myvi unggu bersama aku ngan yana serta shida....erol bawak satria bersama keting dan lan...

sejak permulaan jalan...aku peratikan yana ni asyik termenung sahaja ..."yana..ko pehal ni..termeung manjang" matanya tajam ke arah aku " takde pape la...aku ok je" sambil dia tersenyum ...yob dan erol pon perasan hal yang sama...kami semua buat keputusan untuk bertolak pg jam 9.00...kami ikut jalan ke karak..sebab dan amik brg yob kat umah kawan dia di gombak...."hmmmm yob..ko boleh ke bawak sampai johor ni...jauh beb" kata aku..." aku boleh je.hang pon boleh..gilir2 la.." kata yob....jalan demi jalan kami lalui..sepanjang kami lalui sebarang kejadian pelik tiada yang hanya adalah suasana PRU 13 meriah dengan bendera2...." perghhhh..kreatif betul la dorg"..kata shida..." hmmm..yana ko ni kenapa..dari tadi diam je..." kata shida...aku hanya memerhati mereka sahaja dari seat belakang...keta yob dihadapan ..erol hanya ikut....

jam menunjukkan pukul 6.4 ptg di karak...kami sampai agak lewat sebab pegi ganu singgah..beli brg..tu yg lama tuh...tiba2..pppppppppppprettttttttt!!!!!.." Ya Allah..apa hal ni....!!!..jerit shida.." rileksss!! " tenang.....jerit yob...erol segera bagi high beam pada yob..lalu yob pon memberhentikan keta....ketika itu suasana sunyi sepi...senja tu aku tak bper ingat bahagian mana di karaknya...yg aku tau kami di karak...adusssss..kata yob...pancit la.....masa tu tiada langsung kereta lalu..akhirnya kami semua turun bantu kecuali yana dan shida...

ketika itulah perkara pelik berlaku....

sambung

tahniah tt... citer anda best!.. sila sambung lg.. tq.... tp tlg la..... jgnla letak picta antu lg ye..... aku ni jenis lemah semangat sikit.... tp hati nak baca..... huhuhu...

Kalaulah boleh subscribe to newsletter. Xpayah nak ternanti-nanti. Dpt je notification dari tt punye update khen.

bai....."ko ada jet... tak? kata aku kat yob...ada2!!..kami pon apa lagi selongkar..barang2...sume..beg2..kami letak tepi...yana dan shida hanya duduk dalam keta..erol dan lan serta keting tolong kitorg..tukar tayar...masa itu jam menunjukkan dalam kol 7.25 mlm...tp suasana dah mcm pukul 8 mlm..sebab agak gelap...yang menghairankan tiada kenderaan lalu..sedangkan..karak ni agak popular jugak jika balik ke kelantan atau ganu....hmmmm..setelll..kata yob ,,senyum terukir....dok kitorg sembang2..melepaskan rokok elektronik jap..tiba2....dummmmmmmmmmmmmm!!!!..weiiiii tolong!!!! jerit shida...yana! yana! yana!...dia lari ke jalan belakang...!! jerit shida..kami pon apa lg...amik lampu suluh...cari..yana! yana!..adussss apa masalah ni..senja2 ni..kata lan...lan yang agak penakut tu...hanya temankan shida di kereta untuk jaga brg..aku,yob,erol dan keting cari ..kami semua pegi ke utan2 sekitar cari...dalam masa mencari..aku berdoa tiada apa berlaku...tkt2 keta langgar yana ke...sebab gelap..lgpun yana pakai bju hitam..tidak bertudung...masa tu kami semua pelik...kami mcm dah putus asa....line tepon takda langsung...kami buat keputusan untuk balik ke kereta...."korg ada jumpa yana?"...tak da pon...kalo ada jumpa..dah lama kami bawak dia...kata keting...ko ni soalan apa la..kata aku..

aduss mcm mana ni wei...buat aku jd gila ni...kata yob...mlm2 ni..karak pulak tu...kata yob...rileks...tiba2..ya Allllllahhhh!!!!! Allahu akbar..kata erol...apasal erol!!!..tu hah!!!...kami nampak yana di hadapan kami..jarak pon agak jauh sedikit..yang memeranjatkan kami...yana seolah sedang merangkak di tengah2 jalan...seperti seekor harimau...ya Allah...yanaa!! aku,erol,yob dan keting meluru ke arah yana...masa tuh....aku ngk yana ni dah bukan yana...dia kerasukan...mulutnya keluar air liur muntah..di mana matanya terbeliak..jalan merangkak...aku pon segera azan di telinganya...yana meronta2...arghhhhhhh...cilanat...arghhhh kamu semua mampos!!!! kata yana...kami sema bertakbir..dan membaca ayat2 suci Al-Quran..dan menghembus ke arah yana...masa tu kami ternampak dua ekor babi hutan..di hutan yang seolh2 memerhati kami...

yana agak sukar dipulihkan...ketika itu sebuah lori..melalui jalan tersebut...tetapi malangnya lori tersebut tidak berhenti..kami dah buat isyarat supaya berhenti tetapi tidak diendahkan...kami semua hampa..jam menunjukkan pukul 9 mlm...yang kedengaran hanya jeritan dan hilaian tawa yana kedengaran..kami semua panik..tiba..si keting menumbuk yana..terus yana diam..makkk aiiii...ko ni...ganas..kata aku...aku naik angin betul la...kata keting...aku melihat babi tu sudah tiada....kami pon segera mengangkat yana ke arah shida dan lan yang tunggu di keta...shida menangis melihat yana..yang bajunya penuh muntah2...semasa ke arah kereta aku ternampak dua ekor lembaga putih di tempat babi itu...pontianak tu hanya memerhati sahaja dari jauh...aku rasa hanya aku sahaja yang perasan...

ketika kami ke kereta..kami pon baringkan yana di keta yob...kami semua terdiam..bila tiba2..hihihihihihihihihi!!!!!..kedengaran hilaian ponti..tersebut...dah2!!! jom!!! cabut!!!..mau sampai pagi ni kita ke gombak..!! jerit erol...kami pon terus start keta...blahhh...dalam kami bg keta erol di hadapan...sebab dia pesan..bg dia depan..dalam keta aku lihat yana mcm mendengus...tidur mendegus...aku yakin..benda tu ada lgi...shida kelihatan agak takut..kami pon memasang CD surah2 Al-Quran..ketika itu..yana mengigil..mulutnya keluar buih...ketika itu kami sudah hampir ke gombak...jam menunjukkan pukul 11 mlm...ketika sampai di gombak..kami singgah di rumah kawan yob..di batu 6..azizi..nama glamer zi....zi agak terkejut melihat keadaan kami yang agak lemah...kami pon ceritakan masalah kami...tp yang memeranjatkan kami zi kata " Makcik dalam keta kau tu takmo turun ker"??? sambil menunjuk ke arah keta yob...

sambungan....

tajuk : kehadiran

bila sambungannyaaa

perghhhhh... alhamdulillah sampai gombak jugak... mujola korg sempat sampai gombak.... sambung lg ek.. tq...

Huish..baru lagi cite ni.

Sambungan please.

aduh...mana sambungannyA pak

best ni..sambung lagi

best citer ko tt.....

Best x terkata....

..mlm ni aku update...bzz di CI...

the_killer posted on 9-5-2013 08:55 AM
..mlm ni aku update...bzz di CI...

okkita tunggu

seronok baca nak lagikk...