CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

tt berlaku kejam!! tgh sronok baca.. dia menghilangkn diri..

huh! khatam jugak.....mmg seraammmm tul cite TT nie....terbaek lah...aku salute tul kat TT satu family coz boleh bertahan spi 2 tahun kat ctu....dasat betul......ngeri sungguh. X sabar pulak tunggu TT update cite baru......

wah bestnye citer ni.. saket perut aku tahan gelak sensorang..

tt ni sebok je kat umah org..rmh senirik bhabuk x dijaga..mencik tau!!!

errr sapa nenek kamsia tu.dr page brape dok nenek kamsia...nenek kamsia....

mana kisah asramanyer

Follow Us
Baru je lalu kat kwsn rumah lama TT ni.. Tetiba teringat kat benang ni.. TT bila nak sambung cerita? Saya tunggu cerita TT..

menarik...tapi kesal sbb kene smbung membace di hari lain..huhu

Hish korang ni sabar la.. TT tengah kumpul idea nak karang ini cerita rekaan. Nak kasi best dan umpph! Biar dapat box-office sebegitu...

laaa xde sambungan dah ke...tt nie cbuk kat CI jek..hehe

the_killer posted on 11-6-2012 03:00 PM
kadang2 fikir balik kisah2 ni..anggap la ia satu pengalaman hidup..bukan sahaja kita makhluk kat bum ...

hadoi la TT....sempat lagi berlawak.....dalam seram aku kelucuan......

Dah sebulan lebih aku x chek in umah tt ni,ingat kan dah ade sambungan,pe nye xdok lagi..aku rase tt dah lupe password agaknye..

kuewTiau posted on 13-6-2012 11:31 AM
sementara tunggu tt hapdet cite,meh sy share 1 cite kt cni (sumber:mak sy)
beberapa thun lepas,ma ...

highway tunjong ke?stesen minyak y mana?skunk da banyak stesen minyak kat situ..

Nak share kisah misteri ley dak..hihi

Assalamualaikum...

setelah lama aku menyepi kerana di bod CI ( kampung halaman) ku..kini aku akan ceritakan kisah misteri yang melanda di satu asrama   Semasa aku di form 1 - 3, aku bersekolah di sekolah berasrama..kenangan hidup di cheras dan di kampung masih menghantui aku...kini ia seolah2 menghantui aku di asrama. segala dialog ni ..aku ingat..tp ade skit aku tambah...jgn marah yerrr...

kisah 1 : Kisah ni bermula ketika tingkatan 1..jam menunjukkan pukul 12.30 mlm..adusssss..perut aku memulas..seperti biasa aku kejutkan kawan aku joe..." joe..teman aku jap..perut aku sakit..tak tahanla dohh" ..joe ckp " ala..nko time2 ni la sakit perut" sial tol la....aku ckp: "ala temann jap jer...sok aku bg ko meggi kari sebungkus" joe pon : " yela2..janji..meggi sebungkus,,kalo tak..aku bunuh ikan laga ko"....kitorang pon gerak ke tandas...suasana mlm tu sunyi...budak2 sume dah tido...angin sepoi2 berlalu..hanya kedengaran katak da belalang memecah mlm...joe ckp: " wei..masa nko berak..ko tekan abis2.aku mcm seram jer ni"...muka aku dah pucat..aku diam jer...masa dalam perjalanan..aku nampak ade sowg budak dok basuh baju...joe plak sebut berlari ke tandas..sebab nak kencing ...dalam hati " eleeeehhhh...ko pun nak kencing gak...sibuk jela.."..brader tu senyum kat aku...kelihatan bju dia byk..berani tol dia basuh baju sowg2...aku pon aper lagi..sampai tandas,,terus aku membuang...keliatan sore joe..suruh aku cepat kit...selepas sudah membuang hajat..aku dan joe pon balik ke asrama...masa sampai tempat brother tu..joe jerit " Allahhhh....larikkkkkkkk" laju dia lari...aku terpinga2...apa hal ni..aku mcm nak nangis la...bila aku pandang belakang...kelihatan seorang perempuan pakai telekung semayang,,,yang berdiri atas bumbung tandas..aku ngk brother tu takda masa tu..aku pon aper..terus berlari...sampai bilik...aku ngk joe dah tutup selimut...kisah ni tak abis lagi..apabila..aku dengar benda ni mcm merengek sore orang tua..kat luar bilik..aku pejam mata...sok joe pon demam....termasuk aku...

kisah 2 : kisah ni brmula apabila aku ajak joe ngan razak untuk tido di surau...untuk pengetahuan korang..surau di berhadapan ngan kantin......nak jadi satu citer...aku ajak joe ngan razak..." wei ajak, joe..jom arr tido surau...sok kan cuti..." ajak ckp : nko giler ker..ustaz man ( warden) nampak...tak pasal2..." joe : " ala..ajak..tkt ckpla...kata orang  banjar..puiiii" ajak : "nko mulut..agak2 la..ok..kita tido surau" aku senyum je ngk gelagat dorang....kami bertiga.mik tilam..dan bantal..kitorang gerak kol 1 pg..tunggu dak2 senior tido...surau gelap..aku terus tekan suis..pastu pasang kipas...perhhh..best...sejuk...ajak : " joe...ko tak rase len mcm ker?, joe : " takde la...apsal..ko pikir citter aku ygn jumpa hantu telekung tu ke? " ...ajak diam je...aku : " wei korang..aku nak tdo...walau sok cuti...aku nak bgn pagi2...nak basuh baju.."..aku  pon terus gi tutup suis...masa aku nak tutup suis...keliatan,,,dalam kantin..ade orang baju putih...rambut panjang..dok dalam kantin..dia menghadap ke arah depan..aku pon panggil ajak ngan joe.." aku: " psssttt..wei..sini jap..korang ngk tu!!"..ajak ngan joe pon ngk...ajak" aku dah ckp...( muka nak nangis)..benda ni...adui...Ya Allah...dia pandang..dia pandang...!!!..aku pon...ngk benda tu dah berdiri..pandang kirotang...rambut dia panjang..aku ngan kawan2 aku..apa lagi..tutp pintu surau..tutup lampu... terus tido dalam surau...yang nak lagi seram....benda tu ketuk2 pintu..tingkap..dengar la sore dia gelak2..nak kata mengilai..ye kot..tp mcm pompuan gelak slow2...lepas tu..kitaorang tak sedar..sampai subuh...aku ngk ajak dah basah...sebab kencing dalam surau...kami bertiga di zzzapp oleh ustaz man...ajak tkt nak g tandas...ada sambungan nanti...tunggu

Rate

1

Setelah 526 tahun berlalu, barulah ade sambungan cite.

sori TT.....pengolahan ayat dh x best cam dulu2
jd citer kurang seram sbb x sampai.....

liyanur posted on 25-11-2012 03:34 AM
sori TT.....pengolahan ayat dh x best cam dulu2
jd citer kurang seram sbb x sampai.....

yeker..itu cuma ringkasan cite..kalo nak suspen punye...memang kena byk mcm dulu la

TT teruskan bercerita...

PostBanhammer posted on 25-11-2012 01:07 AM
Setelah 526 tahun berlalu, barulah ade sambungan cite.

kau ni kelakar la