CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

kann....ade yg flat tinggi dan buruk2 tu betul menghadap jirat cina. tapi aku tgk malam2 mmg ful ...
azie_fariza Post at 11-6-2012 13:32

kalau mcm tuh dah ok kot kat sane...masa tuh tempat tuh pun byk hutan,,, sarang anjing byk

sambungan...

untuk dialog yang aku letak di sepanjang cerita aku..ia adalah benar..hanya dialog yang aku ingat sahaja aku tulis..sebab kisah ni aku ade tulis masa sekolah menengah

setelah dok lama menjenguk di tingkap tuh sambil memerhati kami semua..wanita tua tuh berlalu pergi kelihatan dia berjalan dalam keadaan laju.,,setelah melihat wanita tua tu hendak pergi..salah seorang pembantu ustaz azhar pun menerjah keluar..."hoi!!! keluar kalau berani!!! semoga Allah laknat kau!!!...ustaz ibrahim kata : "hashim,, sudah"..aku masih ingat lagi ayatnye "kerek2 dia ustaz..dok gelak2 pasaipa"!! setelah ustaz ibrahim menemui kekuatan..lagu ustaz menyuruh kami semua amik wuduk kecuali rizz..sebab dia budak kecik lagi..kemudian ustaz suruh kami duduk tegak menghadap uztaz..kemudian..dia baca ayat suci hembus kat muka kami..masa tuh mc ade semangat dtg balik..ni adalah upacara perubatan susulan kisah di kl tuh..sampai jer part ayah aku..terus ayah aku pengsan...mengelupur..."abg!!" kata mak aku yang dah mula risau...masa tuh suara ayah aku jadi mcm garau,,seolah2 nak marah dan terkam..masa tuh matannye tertutup...

"Kau2 orang!!!!!, sial!!! halau aku!!! halau aku!!!!!..dah duduk dengan aku!!! korang nak halau!!!..kata ayah aku yang kerasukan tuh...ustaz ibrahim dan pembantunya memegang tubuh bapa aku..tiba2 pintu kami diketuk..kelihatan 2 orang penduduk kampung iaitu tok penghulu tok se dan tok siak..abu jamal...nenek aku plak dok tenangkan mak aku..yang mula nak menangis dah...tok penghulu dan tok siak same2 tekan ayah aku..supaya jgn meronta2 sementara ustaz ibrahim rawat ayah aku...agak lame dalam proses tuh..sebab benda ni dtg dari negara siam..jadi kotak tu plak dibungkus dengan kain putih..dan diletakan dalam satu  kotak kayu jati..ayah aku mula meronta2 taknak!! taknak!!! aku dtg!!! aku dtg!!!..matanye memandang tepat ke arah ustaz ibrahim..matanye pandang tanpa berkelip...selepas tuh dia pandang aku....tiba2 dia senyum dan ketawa sambil tgn nya menunjuk ke arah aku...aku lari belakang nenek..takut giler time tuh....

masa dok rawat tuh..tiba2 azan subuh berkumandang...ayah aku tiba2 diam..dan terus tertidor..ustaz ibrahim kata ..dia sudah halau 2 ekor yang tinggal ade lagi 1 ekor..sebab yang damping ngan ayah aku ada 3 ekor...ustaz ibrahim agak lemah hari tuh..dia suruh ayah aku mandi limau nipis setiap maghrib dan subuh..sementara kotak tersebut dia pegang dan membawanya ke tempat perubatannya yang agak jauh jugak dari kampung aku...dia berjanji minggu depan akan dtg untuk upacara penghabisan..jadi setelah ustaz tu berangkat bersama pembantu nya..ayah aku mula buka mata,,dan seolah2 tertanya2 kenapa dia baring disini..dan bdn nye merasa lemah..masa tuh dia terkejut melihat tok se dan abu jamal berada kat situ.."kau kena rasuk la"kata abu jamal tersenyum2.."ustaz mane?"kata ayah aku.... "dia dah balik, tp minggu depan dia nak dtg..limau purut nih kau kena mandi setiap maghrib dan subuh"kata tok se...nenek aku kata "kat blakang umah mak ader pokok limau nipis..byk lagi tuhah, kau nak satu lori pun takpa"kata nenek aku..

kemudian mak aku bgkan ayah aku air yang dijampi tuh...untuk pulihkan semangat dia la....masa tuh aku lihat ayah aku macam tidak bermaya je,,sebab hari untuk dia kerja keesokkan hari..."abg kalo letih tak payah la kerja"kata mak aku.."mana boleh..alaaa sikit jer pun.."kata ayah aku..mak aku diam jer..tiba2 nenek aku marah ayah aku "hang ni dari kecil ketegaq sungguh!!"kata nenek aku..maksu aku pun soh ayah aku cuti esok ..tp ayah aku degil...jadi mlm tuh tiada apa2 berlaku yang ada bau limau purut.."jadi ade sekor lagi la eh..duduk kat abg nih? kata ayah aku..masa tuh kami sedang makan ..."mcm tulah ustaz ckp td,,ada lagi sekor" kata mak aku...kemudian tiba2...tibi kat ruang tamu terbukak sendiri...dalam hati aku suuuudddaaahhh takkan lah..aku pun memberanikan diri tutp balik..kami makan seperti biasa,,nenek aku tanya "apa yang sebenar terjadi nih..mak nak tau juga..hanpa tak bagtau kat aku..kang yang susah anak2 hangpa ...anak2 hangpa cucu aku"kata nenek aku dengan nada marah..kemudian ayah aku kata : "mcm ni  mak kisahnya........

sambungan

Rate

1

Reply  shernazz

haaa yg dkt loji taik ni aku tau.betul2 tepi highway kan? Salu aku dulu nak ...
minzie Post at 11-6-2012 12:43

kat situ juak banyak eksiden..langgor pagor la, langgor divider sket la..ade juga la beberapa kemalangan maut kat situ..wallahualam sama da kene mengena dengan hantu yang kaco tt ni atau x...

sambungan...

untuk dialog yang aku letak di sepanjang cerita aku..ia adalah benar..hanya dialog y ...
the_killer Post at 11-6-2012 14:30

tt munye kesah ni kan, mcm novel bersiri dalam majalah remaja taw..suspender aje aku dok tunggu

kadang2 fikir balik kisah2 ni..anggap la ia satu pengalaman hidup..bukan sahaja kita makhluk kat bumi nih..tp ada byk lagi makhluk..mcm jin,haiwan,tumbuhan2,planton,protozoa,virus..byk lagi

Reply 243# shernazz

ha ah betul la tu.Dulu makcik saye keje blik malam2 lalu jalan tu nmpk awek cine pakai bju pengantin merah lalu2 area jirat tu.Terus laju2 drive.Sampai umah je dia demam semingguKot itu la flat nyer mmg menyeramkan.

Follow Us
Reply  shernazz

ha ah betul la tu.Dulu makcik saye keje blik malam2 lalu jalan tu nmpk awek ...
minzie Post at 11-6-2012 15:30

amoi cina pakai cheongsam ka?

Reply 247# the_killer

tak plak tanya lebih2.Cheongsam la kot.Tu je la kan bju tradisional dorang time kekawin.Setau i la cina ni kalau mati de kebumikan dgn bju pengantin.Tu la kot rayau2 kt jirat cine pakai bju pengantin tu.Seremmm

Terbaik citer TT walaupun takder unsur Anuart, Kak Mah dan 1Melesia

kalau mcm tuh dah ok kot kat sane...masa tuh tempat tuh pun byk hutan,,, sarang anjing byk
the_killer Post at 11-6-2012 13:56

agaknya time ko dok sini dulu, lom wujud lagi jalan hiway tu kan?

Terbaik3 terbaik...

cepat sambung tt oiii.....

Best thread nie..

mlm ni tk dapek nak den nak post sambungan..sebab den pong kena kacau..

agaknya time ko dok sini dulu, lom wujud lagi jalan hiway tu kan?
azie_fariza Post at 11-6-2012 16:41

the_killer Post at 11-6-2012 21:11

kena kacau? kena kacau ngan siapa or apa??

kena kacau? kena kacau ngan siapa or apa??
yakboktam Post at 11-6-2012 21:16

ngan adik sepupu...

den tunggu cito baru ekau ni tt..esok den visit balik page ni.

serammm

the_killer Post at 11-6-2012 21:11

alamak....kesiannya fuhhhh