CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

kami mahu lagi......

maybe aku rase cmni kot..pangsapuri tu kan byk tgkt,tp aras die je yg brhantu...ye dak TT?hehehe..aku dok cheras gak..kalau area connaught tu,mmg aku slalu lalu..tp tgk mcm ok je skang...dlu je kot angker.

Main hmpas2 pintu plak...

Reply 183# gabob94

dia hempas pintu sbb nak tunjuk dia marah kat kita la tu...

Reply  the_killer

Takkan takde langsung manusia dok situ? yang memula time ko dtg tu kan ko ...
minzie Post at 10-6-2012 14:33

rumah tuh masa tuh kalo tak silap baru je buat...masa mula2 pindah ader..tp dalam 4 buah rumah jer yang penghuni...dalam beberapa bulan byk yang pindah keluar

tak boleh bayangkan kalau saya jadi awak... seram siot.. mesti fikir nak keluar cepat2 dari rumah tu je...

Follow Us
nasib x baek .. aku baca kol 11 or 12 @@ mlm

Reply 185# the_killer

oh seram nye.Sambung la lgi cite ni TT. Semua tgh menunggu sambungan...

Reply 140# the_killer

klau sekarang blom apa2 dh pandai skodeng umah org

ala..........hai...tak da sambungan lg ka?

menjelang malam dah ni...mn smbgn...x sgup nk bc mlm2...

malam makin larut (baru kol 8)
pagi esok kat oips jela aku layan....hikhikhikhik

Reply 172# the_killer

sambung lagik.. cepat.. dah ngantuk nih...

maaf buat forummer tertunggu2
sambungan...

setelah mendengar kata pakcik aku tuh..kelihatan ayah aku mcm berfikir...ayah aku kata : " aku bukan tak nak pindah..tp keje aku kat sini mcm maner? pakcik aku pun bg la cadangan supaya mencari keje kat kampung...pakcik aku seorang yang agak berjawatan jugak di industri perbankan..dia boleh rekemen untuk keje bank di sana...saudara2 aku sume hanya memandang ayah aku ..masing2 menanti jawapan...mak aku dan mak ngah berada di dapur...aku duduk sebelah ayah aku..masa tuh jam menunjukkan 2 pagi..sebahagian saudara aku sudah tido..ustaz ibrahim pun capai kotak tuh..dan dibalutkan dengan kain putih...tiba2 satu ajaib berlaku..apabila..kain yang dibaluti tu tiba2 menjadi agak kehitaman sikit...kemudian bau hangus dtg..." jgn takut!!, takda apa2 pun..cuma dorang dah tau kita sudah bertindak" kata ustaz...pada ketika itu..ustaz,ayah aku,dan pakcik berbual2 di luar sementara aku hanya duduk di pintu: " kau tak tido lagi , dah pukul braper nih?" kata ayah aku kat aku ..." tak ngantuk lagi..lgpun cuti sekolah kan" kata aku...

masa dok sembang2 diluar...tiba2 angin tiup agak kencang...masa tuh la kami terdengar kucing mengiow agak kuat..kira dalm 5 ekor jugak la bunyi tuh..kelihatan pintu lif pulak terbuka sendiri.seolah2 ada orang keluar dari lif...kami hanya berpadangan sesama sendiri..tiba2 kilat saling menyabung...masa tuh la tiba2 rizz menangis agak kuat...cepat2 kami masuk dalam...kelihatan mak aku dah dukung rizz..bau hangus + hamis berada seluruh bilik tuh..ustaz ibrahim kata " dia ade dalam bilik nih, kamu semua diam" kemudian ustaz ibrahim ambil air dan di baca ayat suci merenjis2 satu bilik..kelihatan sapa wane putih..di penjuru bilik...dan ade kesan terbakar di bucu..masa tuh aku hanya melihat gelagat ustaz ibrahim seolah2 sedang melawan benda didalam bilik tuh..dalam setengah jam tuh..suasana menjadi tenang kembali...dan kedengaran ada sesuatu bermain guli di rumah atas..jelas kedengaran...

bunyi guli bergolak dan orang melempar guli semakin kuat diikuti dengar suara perempuan menangis dan ketawa di rumah sebelah..huuuhuuuu...huhuuhu..hihihihih..huhuhuhu..mcm tulah bunyi nye...aku masih ingat lagi apabila ayah aku dan pakcik aku cuba nak melawan benda tuh...tp ditenangkan oleh ustaz : " bawak bertenang, sebenarnya syaitan ni cuba membuatkan kita bertindak tanpa kawalan, dorang seolah2 buat kita marah" kata ustaz...apabila subuh tiba2..selepas kami solat subuh..ustaz ibrahim membuat upacara memagar...first time pansapuri ade upacara memagar...jadi setelah selesai...ustaz berpesan pada ayah aku supaya berpindah dengan cepat..atau cari rumah lain..kerana benda ni aktif menganggu..dan pendamping mata panah tuh turut ganggu korang berdua ..kira 2 in 1 la...pakcik aku plak berjanji untuk carikan keje untuk ayah aku di kampung..sebab ade jawatan bank di sana...sebelum ustaz balik..semua keluarga aku di scan dan di pulihkan semangat termasuk saudara2 aku..dan upacara penyujian dilakukan supaya benda tuh tidak akan dtg lagi ke rumah...

hari demi hari berlalu...bulan demi bulan berlalu....Alhamdullliah tiada lagi kekacauan yang berlaku..cuma kadang2 kedengaran lagu opera cina sahaja yang kedengaran..pada pertengahan tahun 1995...ayah aku mendapat khbar gembira apabila pakcik aku sudah mengaturkan kerja sebagai kerani bank di utara tanah air..( orang dalam la) selepas tuh kami pun berpindah rumah...masa bergerak ke pondok guard..aku menoleh ke blakang kereta kelihatan sorang lelaki yang agak kurus memandang aku....selepas keluar jer dari situ,,kelihatan satu keluarga dengan sebuah lori brg memasuki pangsapuri tuh,,,kami berselisih...ayah aku mengangkat tgn ke arah keluarga tuh dan keluarga tu membalas angkat tgn...masa tuh aku terfikir apa akan terjadi pada keluarga tuh....

tamat...sekian terima kasih..

Rate

1

huuhuhuuhu...tq TT...akhirnya khatam jua...

masa nak buang kotak tuh ada satu peristiwa seram yang berlaku..peristiwa ni berlaku di utara tanah air..masa tuh aku baru kenal..apa itu langsuir dan polong..

nanti aku update kan

Reply 194# the_killer

TT... dh abis ke citer TT tu.. dh btl2 tamat ke ni...Best la citer TT..

masa nak buang kotak tuh ada satu peristiwa seram yang berlaku..peristiwa ni berlaku di utara tanah  ...
the_killer Post at 10-6-2012 21:36

okehh cepat update tt

Reply  the_killer

TT... dh abis ke citer TT tu.. dh btl2 tamat ke ni...Best la citer TT..
Stila Post at 10-6-2012 21:37

kisah kat pangsapuri dah setel..giliran di rumah nenek semasa nak buang kotak tuh, peristiwa di sekolah agama, peristiwa tido di rumah pak teh...byk lagi akan menyusul

ni flat mana ni?rawang?bukit beruntung?
poison_paradise Post at 10-6-2012 07:08

Nie ambik kat tenet. umah untuk di sewa di cheras