CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 25584|Reply: 76

Cara nak tegur isteri yg cepat marah ,ego and rasa diri bagus

sorry ler eh Last edited by handsomeboy on 26-7-2014 04:22 AM

Rate

1

cara menegur?
x de cara...

1. punca: berkemungkinan pendapatan anda ciput @ anda miskin hina
2. akibat: dia x mo dengar ckp anda
3. cara: berazam & bekerja lebih kuat
4. result: tambah/ganti bini yg lebih bertanggungjawab

communicate dengan cara dia boleh terima

bila nak cakap hal yg you rasa ada isu  , approach topik tu  dengan  objektif dan etc etc

puji dulu

dan try buat ayat lagu ni ( ni isterI diplomat ajaq my colleague heheh)

say that

honey you are great etc etc etc ( sebab kalau dia suk dipuji euww ...but .... SO kat sini TUKAQ perkataan TAPI kepada AND / dan

so jadi , so far i tengok you are working very hard, you feel that you can contribute much to your family  AND i think you should expand your contribution

so kat sini GUNA 'AND' not 'but'  tauuu

sebenarnya boleh cakap tapi apa dan cara menentukan outcome kot

tapi ... hmm...kenapa dia lekehkan kan you ye ? tak baik lah sebab you hubby , but then on thefair side i tak kenal your wife ...and she must have her explanation jugak

solat dan doa banyak banyak

mcm familiar je masalah ni.. entah2 ko ahli keluarga aku.. takut bini n kalah ngan family mertua, ipar duai yang suke meminta2

Cari skendel lain yg lebih memahami hahaha

Follow Us
Reply 1# handsomeboy

ko suruh dia dgr ceramah/syarahan dari ustaz mengenai tanggungjawab seorang isteri kepada suami.. hukum ia adalah wajib! Tanggungjawab dia pada ibu bapa dia n adik beradik dia, dh kira secondary! Dan hanya bole terlangsana bila suami tu yg bagi green light... apa2 yg isteri nk buat kena minta kebenaran suami... FULLSTOP!

Hmm case ko ni dh mcm adik aku la... ikut telunjuk bini... pastu bini dia look down on him, after so much sacrifice he did for her n her family.... kalau aku jadi laki eh, aku jotos jer pala bini tu.....

Bila aku ajak dia utk hal family aku pasti byk alasan yg menyakitkan hati.
handsomeboy Post at 1-6-2012 00:52

Kesian ah dgn family ko sendiri... ko tu lelaki, tanggungjawab ko pada family ko terutama terhadap ibubapa ko, walaupun ko dh kawin... again dlm islam adalah WAJIB! ko kena tegas la dgn bini ko... ko ada anak kan? Maybe dlm mengajar anak ko tentang agama, ko boleh selitkan tang hal ni.... sindir2 sikit pada bini ko tentang hukum hakam ni... nampak mcm bini ko n fam dia tu tamak kan perhatian n $ ko.... tk adil la! Menyirap lak darah aku tang ni, sbb adik aku pun sama case cam ko ni!:@

Rumah tangga mmg bgitu.ade psg surutnya.yg pntg nakhoda yg mengemudinya kn pndai main peranan. Ak rs korg mmg de mslh komunikasi yg kronik n sll berlaku ketidakfahaman sesama korang.ko as ketua kluarga mmg kn buat muzakarah ngn isteri ko n luahkn ape yg terbku dihati.klo rs ssh sgt, sila gn wakil pndamai dr mhkmh tuk dptkn kaunseling sblmmslh sekecil2 zahrah menjadi sebesar2 gajah. Ko kn lentur isteri ko blik dr  ala2 bayi since pngai mnusia ni bile dh mkin tua makin degilvn sshvnk dibntuk.since dh serasi.ko kn pndai tackle wife ko.lm
but dm ktgsn.gnkan kuasa ko tuk mndominasi wife ko asalkn x keterlaluan.yg pntg kmunikasivberkesan

Reply 2# mziskandar

Thanks for reply,
Masalah aku bukan kaitan dgn duit.
Sbb gaji dia lebih 4k
Where she spend all the money to her family
And that not a big issue (maybe some time rasa geram gak sbb dgn anak pun susah nak berabis cam gitu)
And for myself aku leh provide everything
So money no hal

My big problem,
Why susah dia nak utamakan hal rumah tangga
Baru sibuk hal org lain

Maybe aku emo ke

Terus kepada point.

Sori kalau tulisan aku serabut...sbb aku tgh serabut skg nie.
Masalah aku ,a ...
handsomeboy Post at 31-5-2012 10:52 AM

manjakan bini tak da salahnya,
me sendiri ngaku me jenis bini yang dimanja melampau
dek laki me, me jenis dispoilkan habis..
tapi still me hormat dia sebagai suami..
tak da me lawan cakap dia,
apa dia kata me dengar bebetul sebelum bagitau
apa pandangan...

anyway laki me jenis
suami yang baik bertanggungjawab dan dengan apa dia buat dalam hidup
kami berdua berbaloi ikut cakap dia, me  tak ego serta suka marah marah

kalau duit + performance bukan masalah, carik/tambah lain je la bro.. drpd tambah dosa sendiri n dosa bini (sbb hasben x happy)

komunasi yang sangat baik adalah penting untuk pasangan yang panas baran... [/color]

biarlah dia berbaik dengan family dia ... nanti ko ceraikan dia, dia balik kat family dia jugak ... sbb pompuan perangai camni ada potensi tinggi diceraikan ...

pompuan sekarang payah nak nasihat ... kalo ko cuba tegur nanti dia ungkit pulak rasa tak puas hati dia terhadap ko ... bukannya dia nak dengar teguran ... ko tegur satu, sepuluh dia jawab ...

ko dh tak tahan nanti ko bercerai jer la ... lagipun pompuan skrg tak kisah malahan seronok dengan title janda ... tak perlukan lelaki dan ada kerja sendiri kekdahnya ... ko cari jer yg lebih sesuai dengan jiwa ko ... kawin cerai skrg nih dah mcm makan kacang jer ... anak2 jangan kisah sangat la, life will find a way ... perceraian akan membuat mereka lebih bijak dan tabah atau terus jahanam ... survival of the fittest ...

apakata yu bertegas dgn bini... rasanya sbb yu memanjakan dia sgt sbb tu dia x dgr cakap yu....

kawen lagi satu  

ko ckp jela...yg syurga dier kat tapak kaki ko...mana 1 yg dier perlu utamakan dulu??..bila maksud utamakan bukan bermakna dier kene ketepikan family dier...

kalo ko da tau ko mmg salah pd mulanya...maka ko laa yg kene betol kan pada akhir nya nnt...jgn nak amek jln senang dgn lepas kan dier..walhal punca dr ko jugak...

jadila suami yg bijak dlm menangani konflik...cari punca kemudian pk kan cara yg sesuai dgn cara isteri ko tu....then implementkan la dgn cara yg paling baik...utk mendapat keputusan yg menyenangkan dii ko jugak...win2 situation kekdahnyer,,,

kp igtkanlaa dier ttg t.jwb utama dier pd siapa...k??..

bg aku x salah kalau seorg isteri tu beri perhatian yg lebih kpd family dia.....drpd dia beri perhatian pada yg bukan2 khennn....tp mcm TT ckp biler TT cube bncg pasal family TT, dia mcm x nak dengor (byk alasan)....itu mmg x leh terima....x fair lar khenn...kalo aku pown marah gak...
TT kene explain kat dia....yg syurga TT di bawah telapak kaki mak TT....so,,sebagai anak lelaki even dia dh kawen dgn mane2 perempuan pown, dia maseh lagi b'tanggungjawab terhadap kedua ibubapa nye....br lah kedua ibubapa mertua nye....
so....TT perlu tegas....jgn terlalu mendengar cakap isteri...sehingga mengabai khenn ibubapa...kerana takot2...jatuh dlm kategori....anak derhaka....suami dayus....
kalo isteri TT xmkn nasehat jugak x tahu nk ckp...itu dh msuk...isteri nusyuz larr pulak...
isteri boleh di cari....tp ibu dan bapa...hanya satu.....kat dunia dan akhirat....tiada galang ganti nyew lagi....beramal n berbakti selagi mereka maseh ade....

Post Last Edit by capiloton at 1-6-2012 12:52
Terus kepada point.

Rasa cinta kasih sayang dah berubah menjadi kerana terpaksa.
Sekarang aku sudah rasa macam nak meletup. Cuma pikir anak2 yg membesar.
handsomeboy Post at 1-6-2012 00:52

kepala nak meletup ni aku penah rasa..

jadi macam ni sebab banyak sangat simpan sampah sarap dalam kepala..
dapat partner pun bukan jenis boleh tenangkan fikiran, tapi bertambah kusut keadaan..
dapat partner yang tak boleh di ajak berbincang..
kena dengarrrr jer cakap dia..
kena terimaaaa jer apa yg dia buat.. kena ikuttttt jer kemahuan dia..
bak kata TT, dah biasa di manjakan (sejak sebelum kawin).. so mmg salah diri sendiri jugak..

aku tau zaman skang ni, ramai jantan jadi pak turut..
tak puas hati kat bini, cari betina lain kat luar rumah..
dok luar rumah, hati LAGI AMAN dari tengok muka bini kat rumah..

tapi nasib baik baik aku tak sempat nak kawin dengan ex aku..
aku putuskan hubungan lepas 6 tahun aku kapel (lepas bagi peluang pada diri sendiri dan dia)..
dan lagi beberapa bulan aku di jadualkan bertunang..
skang ex aku dah pun kawin dgn orang lain.. alhamdulillah..

so pada TT, ko BERSABARRRR lah banyak2..
aku dulu tak kawin lagi, boleh la lagi carik gelfren baru..
buat ko yang dah kawin ni, ada satu jalan jer..
pi jumpa dan mengadu pada "kekasih sejati" yang satu tu..
itu jer caranya, takde jalan lain..

ajak bini ko sekali dengar ceramah ustaz ni.. ada banyak ilmu di dalam..
ko pun boleh belajar sekali.. banyak tips rumah tangga..

peliklah... sesenang je perempuan yg tak faham tanggungjawab boleh kahwin kan.
wanita matang dan bijak mcm aku yg patutnya kahwin dgn kau kan

cara berkesan: ko bawak awek cun dan lemah lembut ke rumah. then berlakon seolah-olah dia girlfren ko. aku pasti, dia akan berubah keesokan harinya. keberkesanan: 100% terbukti ye