CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10050|Reply: 96

Masalah rumah di tepi sekolah

Famili aku tinggal bersebelahan dengan sekolah rendah agama. Aku tahu budak2 sekolah rendah ni kebanyakannya hati batu, nakal, pekak, naif, sengal ubi, bodoh sepat, bagai mencurah air ke daun keladi and so on. Kitorang dah duduk tepi sekolah sepanjang 5 tahun dan selama ini jugaklah budak2 tak faham bahasa ni buat jahat. Not to forget, mak ayah dorang pun jahat. Antara salah laku dorang ialah :

i. Baling mercun sampai pasu bunga pecah.
ii. Tanggalkan no. plat kereta (baru 2-3 hari lepas).
iii. Paip rumah sewa milik ayah aku pecah.
iv. Baling songkok, botol air, ais and such ke atas bumbung rumah.
v. Anjing pun disakat, dibaling batu. Tak pernah nampak anjing agaknya. Sian.
vi. Mak bapak suka parking depan rumah / blocking jalan depan rumah. Ofc la, aku nak kua masuk rumah mcm mana.
vii. Sampah makanan ringan bersepah.
viii. Batu2 kerikil kat rumah disepak2 ke jalan utama. Kalau orang accident, yg kena marah kang kitorang jugak.

And the list goes on and on. Anjing tu dah takde dah, selamat. Yang aku bengang, bukan sahaja budak2 tu bengap, mak bapak pun 2 x 5. Apa perasaan mereka kalau no. plat kereta korang ditanggalkan, paip rumah pecah sebab kenderaan semua lalu lalang kat kawasan tsb, pasu bunga pecah and sampah snek dibuang merata-rata sedangkan aku tak untung apa2, penjual tu je yg dapat duit? Dulu peniaga tu kena marah dgn mak aku dan disuruh kutip sampah budak2, sekarang dah bijak sikit. Dia lari jauh sikit dari rumah kitorang sebab tak mahu kutip sampah. Dasar sampah.  

Should I make a letter of complaint and taking some pictures as evidence and send it to the Headmaster? Or maybe to JAIS since sekolah agama S'gor is under this department, I guess... I'm getting angrier than a pissed off Indian right nao.

Rate

1

apakata yu & family pindah jer dari situ... mungkin dunia yu akan lebih aman & tenteram...

Reply 2# carly_lah

Boleh tolong carikan saya rumah dan bayarkan sewanya setiap bulan?

LAWAK

Reply 3# arrowtotheknee

boleh, dgn syarat yu jd bapak gula carly....

Reply 4# carly_lah

Setakat jalan-jalan nak kutip tacang, don't bother. I need a brilliant answer.

dh yu tanya, carly jawab ler... tu salah satu solution kan....

Follow Us
Reply 6# carly_lah

Tapi... *sigh* boleh tak bagi jawapan bernas sikit? Kau sekolah agama tak dulu, aku tanya? Sekolah agama under siapa? Jawab soalan aku, please.

you should make a complaint to the school. take picca if necessary. kalau complaint to school tak jalan, complaint terus ke polis. sebab tu vandalisme.. biar mak bapak budak tu yang tanggung....

Rate

1

sekolah agama under pej agama negeri, bukan under pejabat pendidikan

cubalah jumpa headmaster sekolah tu. slow talk dgn dia. mungkin dia boleh tengok2 & ambil tindakan selanjutnya. nak lagik power ajukan problem tu kepada ketua kawasan perumahan ko. mungkin dia lebih tau pada sapa nk ajukan permasaalahan ko ni...

mmg payah kalau sebelah sekolah ni. macam aku ni tiap pagi & ptg bila nak balik tu mmg jiwa selalu membara sebab jalan kerumah aku ada sekolah rendah. yg mak bapak tunggu tepi jalan memenuhkan lane jalan smpi kdg2 jem 3 km...

Reply 8# nuryakmal

But, I believe that police can't trace the wrongdoers because there are too many students. I'm not the only resident which is upset dengan mentaliti budak2 ni. I heard a story pasal ada budak lelaki yg nakal pernah kena tangkap dengan tukang kebun, kemudian jarinya dicucuh* dengan lighter berkali-kali. Hahahahaha, serves them right.

Oh, bukan sorang tapi berkumpulan. Sorry.

Reply 9# nuryakmal

So, betul lah it's under JAIS. Noted, thank you.

dh nama pn BUDAK2 SEK RENDAH musti la nakal skit....ko sebagai org dewasa kene matang...kalu ko nk marah2 ko serupa mcm budak itu yg ko gelarkan sbgi bodo sepat tu... xyah nk marah2...perkara biase suma org hadapi...kalu ko pindah pn byk lg dugaan ko akan hadapi kecuali ko duduk dlm gua sorang2 @ hutan ke... pasti xde org nk kacau ko...pegi pindah skang jgk...sengal...

Reply 10# Revolver

Yes, ada geng! Parah betul dengan budak-budak tak reti bahasa ni. Aku tahu ko budak kecik tapi lama-lama dibiarkan, sangat melampau. Jangan cerita pasal ketua kawasan perumahan la, kawan... They don't even care of other people's problems. Dia orang lagi pun tak duduk tepi sekolah, apa mereka faham? Sibuk berpolitik ke hulu ke hilir. I'm sick of people like this. So freaking irritating and self-centered!

selama 5 tahun ni langsung xpenah buat aduan ke? aku x setuju la budak2 sekolah rendah ni dibiarkan nakal melampau, dah besar jadi camne la pulak. contoh2 kat atas yg tt kasi tu semua bagi aku nakal yg menjengkelkan..kalau mak bapak didik betul2 xde nak jadi camni..

Reply 14# niezam_cs

Once again, boleh tolong saya carikan rumah dan bayar sewanya setiap bulan?
Tak berada di tempat orang tu, memang cakap senang. Masalahnya, bukan saja budak2, mak bapaknya pun sama sengal! Bila melibatkan harta benda, ofc aku hangin. Berapa tahun lagi mahu sabar?   

LAWAK

Reply 16# sobsob

Tak pernah sebab tak suka kecoh2. Tapi, bila no.plat kereta dah ditanggalkan buat mainan budak2, it's WAY too much. tak bermakna kereta tu dibiar tersadai, orang rumah tak gunakan. Bukan no. plat saja, kadang2 dorang bukak main tutup tangki isi minyak tu. Benda kecik2 kat tayar itu sendiri dah mula hilang. Memang tangan gatal.

Masa assembly, ustazah dgn ustat tahu complain pasal sampah di kawasan perkarangan sekolah, tapi sampah di kawasan rumah orang buat tak tahu. Mual!!

Carly, where are you going lah? Tak mahu jawab soalan, ya?

bosan nak jawab soklan yu.... bg nasihat tp nak marah2 plak.. dh nama tmpt ni tmpt utk bg pendapat, baik buruk terima je lah.... ni x, sikap x matang....