CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: ogata

ALERT!: motosikal modenas BFA 8085 meminta tolong!

haaa ttba teringt cter abg iparku.
lbih kurg sama la jgk modus operandi nyeh, tp ni sorg je, lelaki cina (apek) sorong motor smpai ke petronas sblah mrr2 kt area gombak. kata myk moto abis tp tkde duit nk isi myk n mkn. so abg ipar ku yg baik hati tu pun bg la rm20. tgk muka dia kesian katanya...

2 mggu lepas tu, tgh abg ipar isi myk kt petronas yg sama, ada lg laki cina tua tu dtg sorong motor n ckp bnda yg sama. dia pun apa lg hangin lah. terus mntak blk rm20 dr org tu hahahaha

aku pernah kena benda same mcm ni tapi lain sket version dia.. aku berhenti kedai mamak, beli makanan tetibe datang seorang mamat ni... die cakap beg dompet die kena curi, nak balik umah, nak pinjam phone, and balik naik bas.

kalau nk pinjam phone mmg aku tak bagi. yela aku tak kenal sape takan senang2x nak bg phone. lepas tuh aku hulur die rm 2.50 mmg itu je yang aku ade. sbb aku otw nak balik umah da. singgah sbb nk beli makanan kat kedai mamak.

aku bg rm 2.50 aku rasa cukup utk naik bas.. sbb die kate balik nak naik bas. suddenly die sound aku "you ingat cukup ke rm 2.50" pastu aku ternganga.. aku tutup tingkap kete aku terus blah..

few days ago... aku dalam umah.. aku dengar mak aku kat luar cakap ngan someone.. bile aku kuar aku tgk orang yang same..  alasan yang sama.. mmg kena setepek dengan aku.. "BRAPE KALI BEG DUIT YOU KENA ROMPAK TERCICIR SUME" terus mamat tuh lari.

Kalau takde duit nak mintak ehsan orang lain go on.. tapi jangan menipu sangat menyakitkan hati.

apsal la kapal sing tengok saja puak puak sekapal dengan dia

aku penah kena dua kali..sekali kat midvalley..siap tunjuk borang maybank nak bank in duit aku kira nak ganti la tu...minggu depan aku g lagi dia nak pau kakak aku pulak..trus aku jerit jgn layan penipu..cepat2 dia blah...

pastu kat  mcd sblm tol sg besi..mamat ni kata tayar moto pancit nak balik johor tadak duit nak baiki..aku cakap duit ni kalu tujuan dia baik aku halalkan kalau tujuan dia nak menipu aku takkan halalkan donia akhirat...hambek ko..

Kalau korang rasa baik hati sangat nak berhenti tolong, sila berhenti jauh sikit dari tempat orang tu tahan... pastu buka tingkap tu lebih kurang 3/4 open je then tanya.. so kalau diorang nak buat apa2 tak boleh sebab tingkap buka sikit je..

Sekadar peringatan..

apa kah modus operandi pasangan ini ?
tebuanharimau Post at 9-5-2012 09:03

Mabuk Brandy mungkin? Ekekekekeke

Follow Us
sekarang ni banyak sggh modus operandi penjenayah...
kekadang sampai terpaksa keringkan hati betul2 tak nak tolong...
ialah sbb banyak kes yg menolong yg kena balik...

Reply 67# mijot

betul tu..kerana benda cmni la org yg betul2 memerlukan pertolongan terpaksa menanggung....dsebabkan penipuan jenayah 'kecemasan' berluas -luasa.....
hari tu abg aku nampak org guna moto accident..sorg2 dlm kereta xberani ambik risiko nak tolong..so abg ipar i biar je lah..bdoa agar ada org ln bantu..