CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4659|Reply: 32

Taksub dgn artis...

Salam sumer...

jgn risau aku takder tersalah bod nyer... aku just nk share ajer dgn korang kat sini ttg sesetgh org... (bukan org kat sini... kat tmpt lain laa... ) yg taksub betol dgn artis.... ni nak bg bukak mata sket laa...

aku bg contoh : Zizan Raja Lawak... aku percaya ramai yg tgh giler kat zizan ni... tp kalu kiter kaji blik... sapakah zizan sebelum raja lawak?? he is nobody kan? tp setelah masok raja lawak... fuhh! kira rezeki dia laa... dia dpt byk job smp berjaya menang anugerah... tu sumer pasal talent yg ada kat diri dia... jd apa yg nk di herankan sgt?? sama laa gak mcm Nabil raja lawak... dia pun dulu despatch ajer... tp pasal dia talented... and he deserved jd popular skang... even masa aku tgk show lawak kat pasir gudang beberapa bulan lepas... ada 3 org raja lawak di jemput - Nabil, jep sepah dan angah raja lawak... yg paling hot is nabil... jep ngan angah biasa2 ajer... si nabil ajer byk org serbu...

bg aku... sapa2 pun yg masok reality show ker aper ker... biler dah kuar muka kat TV... konfem popular... tak kira laa menang ke idak ker...

sama laa yg mcm terjadi kat aku.... (bukan nk promote diri sendiri eh?) aku masok reality show smp tahap top 100... biler aku tersingkir... aku dah jd mcm artis... bukan berlagak yer... tp itu yg terjadi kat aku... walaupun tersingkir... aku tetap jd buah mulut org ramai... dlm 2 minggu gak laa aku terpaksa menahan... serba salah rasa.... maner ajer aku pegi... even kat spital pun... sumer kenal aku... ada yg dtg jumpa aku tak puas ati pasal aper aku tersingkir... aku lak yg segan... huhuhu!! tp nasib baik after that makin surot... aku dpt idop secara 'bebas'... mungkin memula tu rasa bangga sket laa... tp lama2 jd mcm serba salah... pasal takut nnt org kata aku ni berlagak laa... sombong laa... terlebih peramah laa... padahal aku manusia biasa ajer... hanya rezeki aku time tu takder ajer utk pegi lebih jauh atas sbb2 yg tak dapat di elakkan...

kesimpulannyer skang ni... dgn kuasa TV yg ada... termasok internet (youtube)... maka senang laa kiter nk jadi popular... aku rasa sesapa pun bole... jd jgn lerr taksub sgt dgn artis... derang pun manusia biasa ajer... cuba kalu zizan tak masok raja lawak... dia mampu ker pakai mitsubishi evo? juliana evans nak ker kat dia?

bukan nk perlekeh sesapa yer... sekadar nk share ajer... tak salah minat artis tp toksah lerr taksub sgt... apa lak pendapat korang??

just pandangan 2 sen aku....

Rate

1

nak sign

Huhu.alahai,aku yg jd pengajar ni pon ramai jek student kenal.biaselatuh.stakat tegur kat tgh jln bukan maksudnya org minat.

babe tak pernah taksub pun dengan artis. biasa-biasa je. tapi babe pun sama pendapat dengan medang. sampai kadang-kadang bila babe tanya atau suarakan pendapat bila somebody over sangat bila jumpa artis, dikatakan babe dengki dengan artis tersebut. padahal babe tak heran pun. heran pun tidak, nak dengki apanya.

pada babe, yang terlalu agung-agungkan artis ni adalah orang kampung or orang yang education mereka di tahap rendah or pertengahan (termasuk teenagers). few times babe jumpa or nampak artis kat klcc. trust me, nobody cares nak kejar-kejar dorang, mintak autograph, nak amik gambar ke apa. so babe rasa, kalu artis tak gila publicity, dorang akan lepak kat tempat high class cam klcc or pavi.

Adakah medangtamang adalah retis yg nyanyi lagu Gerenti Beres dalam mentor semalam?

Adakah medangtamang adalah retis yg nyanyi lagu Gerenti Beres dalam mentor semalam?
Munnalicious Post at 23-4-2012 10:45

hehe sukalah tu...

but he's really something kan?

Follow Us
Hmmmmmm.....aku artis2 ni tak pernah ada yg aku taksub....minat sekadar camtu je la....takder le sampai nak kejar mengejar mintak autograp kalau terjumpa kat public...

Reply 5# Munnalicious

Aku dh lama pencen lerr... Dulu Roslan Aziz panggil aku 'the singing dato'... Teka lerrr reality show aper? Hehe!

Reply  Munnalicious

Aku dh lama pencen lerr... Dulu Roslan Aziz panggil aku 'the singing dato ...
medangtamang Post at 23-4-2012 14:48

mcm penah dengar je the singing dato' tu.. huhuh..

of course lah Malaysia Idol kan.. but which one?

kenapa orgtaksub sgt ngn retis haa?
walhal dorang bese2 je
edukesen pom tak tinggi mana
perangai pon tak semenggah mana
kaye pon...hmmm tak sekaya mana
duit hasilan rezeki deme..halal ke haram ke syubhah?
tapi org taksub sungguh ngn retis
mungkin comel, lawa, hensem kot.

x terlibat..
skadar tgk jelh kalau artis tu kt dpn mata.
nk tkejar2 amk otograf, no way !
kalau cristiano ronaldo, mmg den kejar spai dpt!!!
wahahahah...

kenapa orgtaksub sgt ngn retis haa?
walhal dorang bese2 je
edukesen pom tak tinggi mana
perangai  ...
silica_SiO2 Post at 23-4-2012 05:45 PM

org2 bese tak kuar muka kat TV...depa slalu kuar depan TV...so org2 bese kenai depa...
tp apa yg bgtahun tu mmg aku setuju ..

nak sain, nak sain, nak sain.....

si Paul Moss selamba dekkk cakap medang nyanyi boring...

bod neh susuwei sgt kt gossip bagos tuk lahar menghalari karatzzss memaseng.. lbh2 lagik si kipas susah mati

beselahh.. bila hati dah suke pd kt satu2 retis tuh.. kentot dia pun mangi medang.. segala yg dia buat smer bagos.. smer baju yg dia pki smer cantek. pendek kata.. serba serbi perfect..

depa neh mcm agung2kan sgt plak bila yg jenis fanatic terlbh neh.. pntg owang tegor.. sesuatu yg tak kene pd retis tuu... menyalak2 depa tak pueh ati.. segala hujah dibentangkan tuk menangkan ugak retis depa tuh..

bosan gak owang camneh.. takde life kah?? idop ko retis tu bg mkn minom kah? suap nasik kt mulot depa kah??smpi sggp nak gadoh2 tuk menegakkan benang yg basah dan berdiri di sebalik retis tersebut??

mat salleh takpelah.. depa ape agama.. kita neh jgn fanatik obses sgt dgn retis.. smer tu doniyaaa doniyaaaaaaaa

TT ni retis mana satu? nak otograp buley?

aritu dengar radio mana ke.. ade sorang husband minta dj call & nasihat wifenya yg minat zizan melampau2 sampai nak namakan anak yg bakal lahir "mail lambung" huuuuuuuuu

kalau tgk porumer kt bod gossip dgn bod tv, mak ai panatik sungguh diorg ni...
jangan lah cuba komen buruk2 pasal artis kesayangan diorg, mahu kita dilaharnya balik...
kalu kt bod tv, kalau ada jer drama baru yg nak cari pelakon mesti cadangkan pelakon kesayangan diorg..mcm kr mesia ni dah takde pelakon lain selain pelakon kesayangan diorg...
tak tau lah kenapa diorg taksub sgt dgn artis ni, banyak bawa keburukan berbandin kebaikkan...

Reply 9# freekey

aku masa top 100 bawak lagu ruben studard - superstar...

Reply 14# meritokrasi

part tu mmg aku hangin.... hehehe!! tp kalu korang nk tau... tu sumer sengaja di cetuskan.... pasal ape? nk bg rancangan tu menarik laa.... ada lg bnyk mende yg di rancang... hehehe!

12Next
Return to list New