CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wallflower

Kenapa lelaki asyik pakai baju sama?

Close [Copy link]
da lame aku x beli baju koje....
tp xde la aku pakai baju yg sama hari2..gile ke? x ke ba'eng bauny ...
Sagoo Post at 30-3-2012 09:01

sesuatu yg lazim kalau tak tukar seluar atau jeans,lagipun fabriknya memang tak berbau busuk kan...org perempuan pon mcm tu juga rasanya...

TQ Mod bagi tacang.....

encik fcoy mengingatkan sy kpd dr h.m tuah iskandar dengan style color blocking nya...jara ...
wallflower Post at 30-3-2012 18:52

tq....
sebenonya semua pakaian ai.. ai gosok n pilih sendiri.... better that way... ai tak hantar dobi pun.... 1 bulan punya stok...haaaa....ada 5 almari.... baju kemeja lengan panjang, baju keparat n baju lengan pendek, baju melayu lengkap, seluo, baju santai dsb....

my partner tak reti buat padanan... mula2 dulu ai biorkan jeak..tapi hancus.... so..let me do on my own...

ai cerewet sikit...nak kena ikut style asko n ala2 keparat level... semua kena tip top.... rambut ,baju, seluo,  jam, pen, kasut n minyak wangi....

my partner surrender... sebab nak gosok  baju n seluo ajeak...amik masa 1 jam...plus kasut...2 jam...haa....

sebenonya pakaian tak perlu mahal2... kena pandai memilih dan ada kualiti... tapi jangan lah murah sangat... tak tahan.... tu jeak pong....

dalam asko/kem  dulu... banyak sangat baju nak kena pakai.... so..paham2 ajea la... dah terikut cara tu...

dan kita mesti selalu n rajin beli majalah2 yang khas utk lelaki...supaya kita ada GQ..Gentleman Quality ....

jangan la serebeh...macam siok jea....

Rate

1

aku menepati ciri2 dalam thread nie..baju kemeja pun ada dalam 10 helai jek...
kira dah bajet....seminggu pakai 5 helai tu jek...kira dah save 1 minggu tak yah basuh kemeja..hehe...

aku tak tau apa pandangan opismate aku..lantak dorg la..hehe

memang sifat lelaki camtu... saya pernah tanye.. diowang kate, bukan ade owg kesah pun kalo diowg pakai baju same coz kadang2 owg x perasan pun.. laen r perempuan.. hehehe.. hubby saya pun camtu tp skrg die pakai kejap ke pakai lame ke saya suh die amik baju baru je once dia dah tanggalkan baju yg dia pakai... barulah kemas n macho.. hahahaha..

Rate

1

biasanya, laki2 lembut & metro jer yg conscious pasal baju nak pakai tiap2 kali kluar/keje. laki macho sempoi jer. malas nak pikir  baju nak pakai nie.

Follow Us
As far as my wardrobe concerns, ahad-rabu pakai baju kemeja, khamis pakai baju batik. I have more than 40 shirts, tp yg fav tak sampai 10..hehehe lagi 30 gantung je sbb sayang nak pakai..tp color kemeja hampir sama..semua gelap...so memang biasa kalau girl girl tanya "eh ko pakai baju semalam ek"

Rate

1

mcm bos cina bahagian sales kat tmpt keja aku dulu.. dia ni byk duit..tp baju keja dia selalu kemeja biru dan kadang je kemeja putih.. sbnrnya aku xperasan pun tp secetery dia yg bgtau aku bos dia xdak lain asyik baju biru je.. xdak baju lain ka..

aku menepati ciri2 dalam thread nie..baju kemeja pun ada dalam 10 helai jek...
kira dah bajet....se ...
palmolive Post at 30-3-2012 21:04

kemeja aje dah 10 helai...tu kira banyak okeh

kita org ni jenis rational..buat apa nak membazir duit cam kaum pompuan..
kat ofis aku..pantang ada function..staff pompuan dok sibuk nak beli baju hari..
x faham aku..

kemeja aje dah 10 helai...tu kira banyak okeh
wallflower Post at 30-3-2012 10:39 PM

baju tu la sejak 5 tahun lepas...

sbnarnya kehidupan lelaki sgt simple, tidak mcm perempuan kasut 30 pasang, baju 50 pasang,, ada bnyak pun bukan bllh pkai semua,, janji bersih,, sah nak bwk solat,,

lelaki beli baju secukupnya je....selagi muat tak koyak serta masih nampak ok....pakai jek la....

tak mampu beli byk baju untuk diri sendiri sebab
kena simpan duit belikan
baju untuk bini atau aweks
yg selalu mintak baju tu baju ni

baju tu la sejak 5 tahun lepas...
palmolive Post at 30-3-2012 23:24

mari saya speku lagi...err,baju2 tu semua mesti yg agak berjenama bukan?kerna baju yg berkualiti mmg boleh diguna dalam durasi yg lama...

As far as my wardrobe concerns, ahad-rabu pakai baju kemeja, khamis pakai baju batik. I have more th ...
KimoraHakim Post at 30-3-2012 21:37

Subhanallah,begitu banyak koleksi baju saudara (dulu ingatkan kimora ni ppuan)...

biasanya, laki2 lembut & metro jer yg conscious pasal baju nak pakai tiap2 kali kluar/keje. laki mac ...
dunhillesired Post at 30-3-2012 21:16

benar...lelaki metro/lembut/terlalu feminin ada sifat cerewet yg menakutkan saya...mereka boleh ingat samada baju yg kita pakai itu sudah banyak kali recycle atau tidak...sudahlah apabila mengutuk jenis yang takde batas2,malu juga kalau jadi bahan kutukan mereka...

Rate

1

Salam.

Senang hati auntie baca thread ni...Auntie ingatkan en suami auntie yg berperangai pelik.  ...
auntieagony Post at 30-3-2012 17:49

Salam.

Mungkin pada suami auntie (motip nak panggil auntie walaupun i sendiri kertu ) menukar baju itu sesuatu yg terlalu kompleks...ada baiknya juga sifat ini,kalau suami terlalu cerewet,mau tak stress para isteri...

mari saya speku lagi...err,baju2 tu semua mesti yg agak berjenama bukan?kerna baju yg berk ...
wallflower Post at 31-3-2012 12:17 AM

jenama mydin...rm20 jek..haha...ada yg beli kt giant...tak nah beli yg mahal2 smpai rm50 selai...

tingat statement kejam member aku pada assistant dia....assistant dia kt opis nie borong baju offer kt SOGO...leh tahan la harga dia...member aku nie cakap, alah ko pakai baju mahal kerja angkat kotak jek pun..siot jek

Post Last Edit by Pak.Maun at 31-3-2012 00:48

bukan semua lelaki begitu' ana akan tukar baju setiap kali keluar rumah' kalau 1 hari 4 kali keluar' 4 kali lah ana akan tukar baju' tetapi ana lebih suka naked dirumah'