CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

Memang diakui .. i wish  tentera ni berbody lebih sasa ... nampak lebih smart .... di dalam tentera ini kami diajar  table manners dan banyak lagi .. malas nak cerita banyak. Organising  function besar-besar ... memang  banyak...

Saya pelik macamana adik  salah seorang forumer yang adiknya baru habis UPNM perlu mengeluarkan RM3500 utk beli uniform. Pelik.. sebab  elaun pakaian memang dibagi..except kalau badan dah naik .. uniform tak muat .. kena keluarkan duit sendiri.

LLP dapat  pakaian isu ... it is just a matter  ...samada dia pergi ambil atau tidak. Kekadang tu ada yang lebih suka  tempah. Pegawai juga ada elaun pakaian setiap tahun dan setiap 3 tahun pun ada juga ... S rasa jumlah  yang diberi itu mencukupi ..(jika anda kawal berat badan ... jaga BMI). Memang paling kurang RM300 dikeluarkan utk sepasang pakaian kerja  siap aksesori dan  paling minimum 2 pasang. Saya rasa dah ok sbb saya tidak mengeluarkan duit utk beli  pakaian lain utk pergi kerja. Loreng diisu. Kasut boot isu, kasut kerja beli. Pakaian istiadat, khidmat dan mes kit  memang mahal tapi kalau sengaja biarkan badan tu naik  jer.. setiap tahun kena buat baru sakitlah.
Aim saya ... tukar uniform kerana  dah lusuh bukannya kerana gemuk.. ketat.

Sleeping partner ... aduhai ... tak pernah pulak  dalam sejarah   kena macam tu. Mungkin ada segelintir ttp tak pernah dengar pulak .. sebab  no use masuk pasir dalam rezeki sendiri.
Saya enjoy every moment di dalam service ni .... kalau nak kutuk ke nak apa ke ..terpulanglah .. dari  rezeki ini saya besarkan anak saya,  beli hartanah, bagi kat mak saya ...cuma saya tidak membenarkan  anak-anak saya masuk tentera ... i want them to go global... enjoy the life while u still can. Remember any where they go they are Melayu and Islam and proud of it. One thing i regret when joining the service is ... tak dapat nak  go trip around the world .. mmm any way .... few years lagi boleh kot ....

One other things,  jika nak tahu lebih lanjut pasal life dalam tentera ni ..especially tentera darat .. pm me pse. Dok tulis-tulis kat sini kang terbocor lak rahsia ....hah mulalah staf-staf dok tanya .. eeehh puan  ada kat forum cari yer ....eeeh  puan  ada cakap pasal ni ... terglamour kat sini kang ... kena mengadap PTD plak ... hehehe. Anyway he is a nice guy ..banyak bagi nasihat yang berlandaskan agama ..and easy to approach ...Salute him.

Reply 218# ifanonline

kalau elemen civilian tu untuk check and balance kami. bagaimana  mereka pula, who check and balance them i wonder...

Reply 220# anis01

Sebab itu ditubuhkan JHEV (Jabatan Hal Ehwal Veteran). Jangan juga terkejut Anis, ada juga antara mereka yang lebih berjaya ... contohnya banyak... Yang   menimbulkan masalah kat luar ni selalunya  yang memang masalah  kat dalam service dan diberhentikan.

Ramai muda-muda dalam service ni samada UPNM ke... LLP ke .... tidak menghargai  apa yang mereka ada ...tetapi tak guna bercakap kalau orang minda dah ke lain kan.

So for you enjoy your life while u are in service. Whether  we have met before this only Allah knows.. Take care.

P/s : Ur nickname remind me of  someone in my corp ..... need to check this ..hehehe ..

Bini llp biasala dalam forum je berani...lagak je lebih pdhal kkebanyakannya keje nurse or cikgu maktab je...zaman skang ni ramai je wife pegawai yg keje pilot,doktor,dentist,lawyer 2 name a few..tapi apa yg aku notice,dari segi rupa n gaya bini llp memang out...mmg selebet..

org nampak polis byk terima rasuah
tapi hakikatnya kalo ikut ranking integriti
dlm kursus yg sara ikuti dulu
polis tangga ke-4... tangga pertama ialah pendidikan
tapi bukan guru lah.. pentadbir
sbb byk ruang si pengurus itu utk 'mengubahsuai' mcm2 perbelanjaan dan penerimaan

kata pensyarah tu lagi..
silap2 kaki tangan kerajaan yg rasuah tu pun tak sebanyak rasuah di sektor swasta

kepada cikgu-cikgu yg kuat mengomen itu ini insaflah....

ade lg sbnrnye org yg lebih malang drpd anda...

Follow Us
Kalau nk diikutkn, kebanyakan  istrii pegawai pun xsuka  n malas nk join bakat ni.kami pun sibuk dgn keje,anak2,suami yg selalu outstation/terbang/kursus..tapi kami pergi jugak menjayakn aktiviti bkt demi kebajikan keluarga anak2 buah suami..terutamanya aktiviti utk bini2 llp yg xbekerja..bagi korang2 kat sini yg keje hebat2 ni, bakat xpernah memaksa korang utk hadir semua aktiviti,cukupla sekadar dtg utk mesyuarat tahunan AGM yg diadakn sekali sethn.

org nampak polis byk terima rasuah
tapi hakikatnya kalo ikut ranking integriti
dlm kursus yg sara  ...
mysara Post at 17-3-2012 22:18

Setuju sara
orang cakap polis amek rasuah dorang x nampak ada je dari bidang len yang makan rasuah dalam amount lagi besar
tender kontrak juta2
jadi tolonglah hormatilah warga PDRM

Reply 223# Zielah
Ha! Ha!
saya hanya pemerhati
semenjak landskap politik kita berubah, saya melihat ramai yang asyik menghentam warga ATM, PDRM dan penjawat awam
sedangkan bagi saya dorang ni dan bekerja dengan baik
adatlah kalau ada a few yang ada masalah
sebab kat tempat kerja len pun ada yang curi tulang, pemalas dan amek rasuah
betol x?/

abg sepupu aku,tentera yg berpangkat Mejar..
masa dia baru berkahwin dua dulu..
adoii..
maklum ler.. dia byk kena attend majlis rasmi..

dlm tentera nih mmg ada unsur2 membuli.pernah jugak 10 thn lepas,masa tuh,hubby aku baru jek abis re ...
hyldia Post at 16-3-2012 17:48

habis la kak kna lahar nnti bg contoh cam 2....hahahaaa

Reply  Zielah

masyarakat lagi suka menghukum daripada menghargai
abaikan kata2 yang tidak memba ...

anis01 Post at 17-3-2012 20:59

rumah masuk perompak haruslah carik polis

habis tugas polis utk apa? bukankah utk jaga 
tenteraman awam? nak makan gaji buta saje kah???
polis makan rasuah.... adakah perlu diberi pujian???
tak nak org mengata keje la dgn ikhlas dan amanah
elakkkan rasuah! itu pun takkan tak reti!

dah menjadi tanggungjawab polis utk berkhidmat kpd orang awam...kalau taknak berkhidmat, berhent ...

ifanonline Post at 17-3-2012 21:07

exactly...! 

dia nak kita kata 'tak pe la, polis rasuah...nanti kalau rumah masuk perompak kita carik depa jugak' 

Reply 232# guesswho09

ok2 jangan lah marah2
kita boleh je marah kat polis
tapi pastinya x semua amek rasuah kan
dalam marah keji polis, boleh lah kita bagi sedikit hormat pada diaorang kan?
x salah kan andai kita memberi sedikit ruang pada warga PDRM

Reply 234# anis01

aku tak marah laaa
cuma selalu sgt dgr ayat 'kutuk polis tapi cari polis gak bila rumah kena rompak'

kutuk cuma pd yg 'busuk2' itu aje
i hv to admit mmg ramai yg baik, keje dgn jujur
aku pun byk kali ada pengalaman dgn polis yg baik dan jujur

Reply 235# guesswho09
Thanks you for the comment
harap dapat bertukar pandangan
bagi saya take it simple
senang untuk kita menhukum orang len
tapi sesekali andai betol apa salahnya puji sedikit
diakui ada juga polis yang nakal ckit, biasalah dorang manusia biasa
jadi kita masyarakat kena bersama2 untuk mengingatkan mereka kan
betol x?

Reply 229# anis01

Oh! ye ke...What ever it is ...kalau  kita ni masuk service dan betul-betul hayati  semasa menjalankan tugas .. memang mencabar dan seronok. As an officer, dia bukannya kerja mengarah orang ajer ...ada banyak lagi...kebajikan  staf bukan  kat ofis jer kena jaga ..sampai kat rumah kena jaga .... anak-anak sihat ke,  dia dgn wife ok  ke? Kekadang tu rasa  kecewa sangat bila staf sendiri buat dajal ...(nakal lah  ... mengandungkan anak orang, kena tangkap sbb  positif dadah, kena tangkap  basah,  kena tinggalkan dgn boyfriend bila  body dah dibagi ...) Benda-benda ni  dekat luar bersepah ttp di dalam service mengajar  kita  how to handle it...When  u have to command 200 personnels under u .. handphone u memang 24 hrs kena duduk kat sebelah sbb macam-macam boleh berlaku.

Bukankah ... ibubapa menjadikan karier tentera ini sbb   jalan penyelesaian untuk  anak-anak yang berpeleseran kat kampung..yang  tahu menghabiskan boreh ajer .. kerja malas. Selalu kata " engkau ni  kalau  malas sangat nak  kerja, pergi masuk askarlah .. biar jadi orang". Ramai  orang awam tanya macamana nak  bagi anak dia masuk askar sbb anak dia nakal sangat ....kelakar weh! ..

Satu kes pasal ada budak yang  baru habis rekrut, diserap ke dalam  RAMD dan ditugaskan ke Sarawak. Sebelum ke sana dia  pergi buat tattoo (come onlah .... tak kan tak tahu benda tu haram, tak kanlah benda macam tu askar nak ajar) Bila sampai ke sana ...  doktor tentera nak buang pakai laser .. pergi hantar  gambar  kat  bapa kat kena dera, yang bapa ni terus terloncat-loncat lah.

For isteri askar TUDM ini.. pada pendapat saya dia tak ada saluran untuk  menyatakan  hati dia, bukan tak ada mungkin dia tak tahu. Satu lagi  dia tak fikir panjang bila dia buat apa yang dia buat...sesungguhnya manusia yang banyak buat  hal bukannya perkhidmatan.

Untuk isteri  one of the pilot here, tak perlulah dipandang rendah  isteri LLP ni... pakaian nya selebet kerana itulah yang dia mampu. Rezeki dia  mungkin banyak itu jer ..tetapi ingat hidup ini macam roda sekejap diatas dan sekejap di bawah ...  bila dan dimana kita berada semasa di bawah dan di atas tiada siapa yang  tahu.

I respect my staffs sbb tanpa mereka, saya tidak dapat menjalankan tugas dengan  baik. Tanpa mereka, saya  tidak akan dikenali  oleh pihak atasan. Tanpa mereka saya tak akan berada di tempat di mana  saya berada sekarang. So  kebajikan mereka saya akan  jaga kerana  bila mereka  berada di dalam keadaan yang baik,  di mana, bila , apa atau bagaimana... mereka akan jalankan tugas  bila s arahkan.

It is not easy to be a leader.....

Reply  anis01

Oh! ye ke...What ever it is ...kalau  kita ni masuk service dan betul-betul  ...
Zielah Post at 18-3-2012 13:06

ni sy tabik ngn akak ni...akak mluahkan tanpa ikut emosi...

Reply  anis01

Oh! ye ke...What ever it is ...kalau  kita ni masuk service dan betul-betul  ...
Zielah Post at 18-3-2012 13:06

so what r u going to do about it? ranting does not solve problems...

askar melayu- nak kono panggil razhar msuk komen