CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: patah_hati

SUAMI PANAS BARAN~MINTA FASAKH..

Close [Copy link]
Wsalam...tu la akak..kdg2 tkut jgk nk bercakap dlm mahkamah tambah2 kalo nmpak mke die tu..tpi ...
patah_hati Post at 27-2-2012 22:38

Kiranya ko tau dah kan apa nk buat....loyer ko dah bg tau semuanya... then gud for u. Harap settle kes ni dgn mudah... dah stage mana? Baru sebutan ka? Or dh halfway nk panggil saksi..... biasanya klu isteri fail fasakh, somi kena balas dgn pembelaan diri menafikan tuduhan isteri.... ada hakim x layan kalu somi jawab dgn kata bini nusyuz.. nak buag tuduhan nusyuz, somi kena bukak fail yg berasingan...

Kes fasakah beza dgn kes pengesahan cerai or cerai taklik.... kalu fasakah, laki tak amik tau takmo dtg court pun hakiM ON jek bicara.....wakalah, tuduhan, balas dr defendan, soal dr loyer plaintif, soal dr loyer defendan, soal balik dr loyer plaintif, kalau defendan takde besa hakim yg akan soal plaintif pastu pangil saksi then hakim decide keputusannya..... kalu apa yg wife fail tu disokong oleh 2 saksi lelaki & defendan gagal menafikan, hakim terus bubarkan perkahwinan..... TAPI yg jadik masalah tuh biler defendan kemukakan rayuan...... yg ni yg sokmo makan masa.... besanya kalu kes wife tak strong.....TT no worry, ada police report, doktor report & 2 saksi lelaki mmg senang kes ni selesai.......

Bertabahlah, adakala Tuhan menguji kita supaya kita sedar akan nikmat yang Allah dah beri pd kitaselama ini..... what doesn't kill u make u stronger.... gud luck sis.

what doesn't kill u make u stronger

me sangat2 suka ayat ni.

kwen ngn org ler huhuhuhu....asal perak..
patah_hati Post at 25-2-2012 17:25

owh.. ingatkan orang kelantan..

ye lah.. pelik lah juga.. ngape orang berperangai mcm gitu..

ai speechless betul kalau citer2 cengini neh..

harapan ai semoga you kuat lah melawan orang yang mcm monster tuh.. mcm yang lain2 cakap juga.. jangan pandang belakang.. kalau dah tekad nak cerai, kuatkan semangat.. biarlah penat sikit masa neh dari you kena menderita untuk sekian lama..

gud luck

Reply 80# patah_hati

dlm surat nikah tu takde pasal deraan fizikal ye? nape yg kat siam ni ada plak.. maksudnya siam punya lebih islam dari mesia punya hihihiihihi..

emm maksudnya dibenarkan la somi pukul istri gitu.. cuma tahap kategori pukulan tu berbeda2..

takyah sesalkan pon akan perkawinan ini, ko pon dah ada dua cahayamata.. syukurlah coz itula reta ko, amanah dari Allah utk ko.. jaga dorang leklok.. takde somi pon ko mampoo utk mengharungi hidup yg penuh berliku curam ini.. aku tau bukan mudah jadi ibu tunggal, sbb aku tgh mengalaminya sekarang..

ramai yg menghimpit tapi disebabkan kegojesan dan kemampooan aku menangkis segala fitnah, alhamdulillah panahan syaithoooon dari godaan lelaki2 gersang ini mampoo ku tepis.. hrp2 ketabahan aku ada pada ko gaks..

me sangat2 suka ayat ni.
secretmama Post at 28-2-2012 08:24

Itu lirik lagu la

Reply  patah_hati

dlm surat nikah tu takde pasal deraan fizikal ye? nape yg kat siam ni ad ...
ParinAmat Post at 28-2-2012 08:45

Apa motif ko? Lawak? Gurau senda? Kenapa aku tak rasa lucu langsung? Lagi menyampah adalah. Btw, jgn sempitkan akal, just because lafaz taklik takde tulis pasal pukul/menyakiti isteri, mahkamah masih tetap terima cerai fasakh as stipulates dlm family act setiap negeri.

Follow Us
Reply 85# BidadariAnggun

Tahu, pernah dengar.

sebab tu me kata me suka.

Rasa termotivate gitu.

Reply 86# BidadariAnggun

ada aku kisah kemenyampahan ko tu nok?

aku sbg janda memahami ttg isu fasakh ni.. dulu pon aku mintak cerai ngan somi,dia tak bagi sebab dia takut kehilangan aku yg hotzzzz dan gojes ni.. makanya terpaksa la aku memohon perceraian secara fasakh..

oo lupa.. ko dah bercerai so masih lagi segar diingatan ko pasal isu taklik ni sume ngeh ngeh ngeh..

Reply  BidadariAnggun

ada aku kisah kemenyampahan ko tu nok?

aku sbg janda mem ...
ParinAmat Post at 29-2-2012 08:13
sabar ajalah dengan parin ni

en parin stsa menimbulkan konpius dlm hatiku
dia ni pompuan or lelaki?

Kiranya ko tau dah kan apa nk buat....loyer ko dah bg tau semuanya... then gud for u. Hara ...
BingkaUbi Post at 27-2-2012 23:48

en bingka..
ada tak lelaki yg memohon cerai fasakh..
kalo laki, permohonan cerai jenis apa yg dorang mohon yek..

saja nak tawu...i ni semua benda nak tawu..

ye lah.. pelik lah juga.. ngape orang berperangai mcm git ...
NURMIMIE Post at 28-2-2012 08:33

kenapa ngan org kelantan?

Kiranya ko tau dah kan apa nk buat....loyer ko dah bg tau semuanya... then gud for u. Hara ...
BingkaUbi Post at 27-2-2012 23:48

BingkaUbi...blom sebutan pun lagi...baru nk tukar dari cerai biasa ke fasakh..bln 3 ni baru naik mahkamah tinggi...emm polis repot ada tpi doktor repot xde..saksi pun xde..spe nk jd saksi??huhu prob yg tu je la...tpi loyer kte dun wori...cepat atau lambat jer...arap cepat la setel...pning2...

ye lah.. pelik lah juga.. ngape orang berperangai mcm git ...
NURMIMIE Post at 28-2-2012 08:33

Ngape org kelate perangai cam gitu ker?? saya rase kalo 10 taun lagi mau die tu jd monster trus hihi..emm skrg pun dah tunjuk belang..akan dtg xtau la...

Reply  patah_hati

dlm surat nikah tu takde pasal deraan fizikal ye? nape yg kat siam ni ad ...
ParinAmat Post at 28-2-2012 08:45

xde la parin pasal deraan fizikal tu...emm xde sesal pun...dah jodoh..sekurang2nye dapat 2 permata hati.1 gurl,1 boy..Alhamdulillah...syukur pada Mu....Ya Allah

en parin stsa menimbulkan konpius dlm hatiku
dia ni pompuan or lelaki?
chaintea Post at 29-2-2012 10:55

jadi curious...parin ni kjap rse mcm llki kjp dah rse mcm pompuan lak...konpius2

Reply 95# patah_hati

bestnyaaaaa dpt sepasangan boy n girl..  

tu laa.. seburuk2 somi dia tetap ada DNA somi ko dlm sepasangan permata hati ko itu.. jgn biar anak2 jadi mangsa panas baran somi.. anak2 yg membesar dgn parents yg bengis dan pemarah cenderung utk menjadi pendendam dan negatif sikapnya..

itu mengikut kajian aku sejak ujikaji dijalankan keatas 50 tiub basikal kat kedai Beskal Soh Chai baru2 ini..

Reply  patah_hati

bestnyaaaaa dpt sepasangan boy n girl..  

tu laa.. sebu ...
ParinAmat Post at 29-2-2012 12:35

Setuju ngn kte parin tu..harap saya dapat hak penjagaan anak..kalau ayah dorang nk ambik 3,4 ari xpe la...tapi saya yang sekolahkan dorang..nak anto sekolah agama..moga jadi anak yang soleh dan solehah aminnn

Daripada apa yang TT ceritakan, apa yang boleh saya cakap jika berlaku kepada saya " you go to hell, jangan mimpi aku nak bagi walau 1/2 kupang pun" ...:@

Ngape org kelate perangai cam gitu ker?? saya rase kalo 10 taun lagi mau die tu jd monster tru ...
patah_hati Post at 29-2-2012 12:20

a'aa.. perangai jahat2 neh semua kerja orang kelantan..

mana ada lelaki / suami dari / orang kelantan yang senonoh pun..