CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hang

SOALAN UNTUK KAUM HAWA (ADA YANG BERANI JAWAB? )

Post Last Edit by QISPINK at 21-2-2012 17:01

1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang lelaki yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future husband?
    Future husband kalau sesuai, kalau x sesuai meby boleh konsi pandangan tentang bisnes.

2. Bila you planning untuk berkahwin?

Bila income dah sukses

3. Bagaimana wedding yang you imagine kan, tahap artis ke, vip ke?
    Sekadar kemampuan, x sanggup tanggung hutang perkahwinan sampai 20th.

4. Adakah you ni anak mak? Atau seorang yang hanya mengikut kata ibu bapa dalam perihal perkahwinan?
    Tidak, jenis ikot hati.

5. Adakah you ni seorang yang boleh dikatakan sebagai seorang yang keibuan?
    memang dah jadi ibu pon.

6. Adakah you seorang yang sukakan kanak-kanak? Berapa ramai anak yang you mahu miliki?
    Tak berapa suka budak2, tapi tanggungjawab terpaksa dipikul juga. 4 orang

7. Apa yang you shopping setiap bulan?
    pakaian sendiri dan anak, barang dapur.

8. Bagaimana cara your money management? Suka menyimpan duit, atau suka menabung, melabur?
    melabur dalam perniagaan, nak menabung atau simpan kat bank habis la buat shopping nanti.

9. Adakah you mempunyai hutang dengan mana-mana bank, finance company?
    terlalu banyak.

10. Apa yang you paling suka lakukan masa lapang?
     Jonging, shopping, bercuti

11. You suka tidur tak, dan selalu bangun pukul berapa?
      Tidur bila perlu dan bangun kol 5.30 pagi.

12. Pernah tak you jatuh cinta dengan 2 orang lelaki sekali gus?
      Alhamdulilah, belom pernah.

13. Adakah you ni boleh dianggap sebagai seorang yang romantik? Suka dimanjakan? Suka berkepit setiap masa?
      yup

14. Adakah you mahu pasangan you seorang yang romantik? Jika dia tidak romantik macamana?

yup, bawa berbincang.

15. Adakah you ni seorang yang cepat kasihan pada lelaki?
      Tidak

16. Best vacation holiday yang pernah you pergi?
      Belom pernah, biasa2 je.

17. Adakah you ni seorang pembersih? Suka mengemas? Pakaian sentiasa berlipat dan barang ditempatnya?
      yup, benci si pengotor.

18. Perkara yang you paling benci dalam diri lelaki?
      Buta agama, tidak bertanggungjawab, Pengotor, penipu, pisau cukur, pemalas, makan duit bini, hidung belang, cakap besar, kuat tidur, tak jaga kesihatan, ego, susah bawak berbincang, perasan bagus, tak hormat org lain.

19. Perkara yang you paling suka lelaki lakukan untuk you?
      tunjungkan kasih sayang, ambil berat, pandai jaga hati family, bg hadiah pd hr2 istimewa.

20. Lelaki yang sebagaimana yang boleh buat you rasa teruja?
     handsome mcm aron aziz.

21. Apakah satu hadiah yang paling you suka sekali pernah you terima?
     barang kemas

22. You suka berkawan dengan ex-boyfriend tak?
      tak

23. You boleh terima tak kalau boyfriend you masih berkawan dengan ex-girlfriend dia?
      tak boleh

24. Bila you sudah menjadi isteri, suami you nak keluar dengan kawan-kawan lelaki dia, you akan larang tak?
      tak, selagi dia tahu membahagikan masa dgn kerja dan keluarga, saya pon akan keluar dgn kawan2 saya, dah penat bekerja apasalahnya jumpa kawan2.

25. Bagaimana pula jika ada seorang wanita yang dalam kesusahan, perlukan bantuan suami you. Adakah you akan cemburu?
      tidak, saya bukan jenis cemburu buta.

26. Seorang lelaki, sangat suka masakan ibunya, jadi apabila berkahwin, dia akan mengharapkan pasangannya pandai memasak sesedap ibunya, adakah you boleh lakukannya?
     belajar masak dgn ibunya, puji2 ibunya, bukan keluar modal pon, dapat pahala lagi.

27. What is your favourite movie/songs?suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -
      suke cerita yg releks, x suke sedih2 or jiwang karat. suke cerita komedi n aksi.

28. Suka jogging? Exercise? Swimming?
      suka sangat-sangat.

29. Apakah tabiat buruk you?

Cepat marah, terlalu pikir pasal bisnes.

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta?kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?
kalau mase die buat perangai tu i masih muda n laku, blah je la, leh cari suami lain. tapi kalau dah tua i banyak2 bersabar n dekatkan diri pada agama mase tu leh pikir dunia ni hanya pinjaman.

Rate

1

Reply 1# Hang
wui byk soaln nih..
1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang pompuan yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future wife?

mula-mual tu mmg niat nak bekawan jer.. heheheh.. tapi jauh di sudut hati tu harap2 lah girl tu melekat jadi kekasih pastu of coz jadi bini lah... hehehe.. kena ikut step2 nih..

plan nak kawin umo 30.. tapi dah extend sampai 31 huhuhu.. tapi takper b4 masuk 32 InsyaAllah.. heheheh
sungguh tak sabo nih

Tahap kampung jer.. hehehe bab aku kawin kat kampung.. kira sederhana la tu takat bukak port kaoke jer malam... hehehe bagi can kat kaum kerabat kampung menonjol kan bakat masing2

4. Adakah you ni anak mak? Atau seorang yang hanya mengikut kata ibu bapa dalam perihal perkahwinan?

Of coz lah anak mak.. hehehe bab kua dari perut mak kan.. hehehe.. dah umo camni bab yg kampung punya mmg ikut pendapat  ibua bapaklahkan.. diorang dok kampung si diorang tahulah.. kita ni dok merantau jer.. kalau takat nak beli2 brg tu boleh lah.. hehehe

5. Adakah you ni seorang yang boleh dikatakan sebagai seorang yang kebapaan?

mestilah kebapaaa.. kalau buleh lepas kawin  then x nak rancanglah terus dapat baby.. nak tgk jugak muka baby tu hihihi ikut muker bapak ker mak... sure ikut bapaklah,,, hahahaha bapak nyer yg berusaha keras.. hahaha

6. Adakah you seorang yang sukakan kanak-kanak? Berapa ramai anak yang you mahu miliki?

mestilah suka, walupun kekadang geram jugak ngan kerenah budak2 nih.. hehehe plan2 mahu 5 org jer.. cukup lah tu.. kalau lebih pun ok jgak.. hehehe

barang makan le apa lagi.. boleh kira shoping jugak kan...aku suka beli ayam.. hehehe aku suka makan ayam..

8. Bagaimana cara your money management? Suka menyimpan duit, atau suka menabung, melabur?

Memang suka menyimpan tetapi kekadang kna korek jugak.. hihihi time emergency yg x berapa nak emergency gitu.. huhuhuhu tapi stok nak kawin x leh kacau da...

hidup skang ni maner  leh xder utang x sah gitu... bagi yang bekerja la...

kalau dulu suka mancing.. hehehe best per mancing tenung air tu lamer2...sambil tu terkenang ngan g/pren.. hehehe

siapa tak suka tdo??? ish.. aku mmg suka tdo.. tapi mata dah otomatik jam 6 dah terngnga... hehehe cuba nak pejam balik x dapek..

12. Pernah tak you jatuh cinta dengan 2 orang pompuan sekali gus?

kalau takat jatuh cinta tu mmg salu lebih daripada 2 hihihi.. tapi yg beno2 layan 1 jerk hihihi yang satu lagi... herm....

13. Adakah you ni boleh dianggap sebagai seorang yang romantik? Suka dimanjakan? Suka berkepit setiap masa?

gpren cakap aku mmg tak roamntik langsung.. bila aku cuba romantik g pren rasa pelik plak.. pastu ketawa la plak.. ish... macam ada yg x kena jer.. hahahaha... kesimpulannya aku mmg tak roamntik.. api aku caring la.. hehehe

14. Adakah you mahu pasangan you seorang yang romantik? Jika dia tidak romantik macamana?
aku tak kisah romantik ker tak... tapi kalau dapek yg romantik pun ok jgak.. yang penting pandai layan.. hehehe

15. Adakah you ni seorang yang cepat kasihan pada pompuan?

memang cepat kesian... lagi2 kalau yg sedap mata memandang,, adoi...  hahahaha

ari tu pergi melaka dengan gpren n adik beradik dier sekali.. hehehe best bab jenjalan  ngan g/pren.. tempat lawatan ok jer

17. Adakah you ni seorang pembersih? Suka mengemas? Pakaian sentiasa berlipat dan barang ditempatnya?

kalau kat diri sendiri of coz la pembersih, tetapi kalau bilik  mcam kena ribut ada jgak.. tapi ribut xder hahaha.. pakaian jarang akau lipat aku hangerkan ajer.. hihihihi
18. Perkara yang you paling benci dalam diri pompuan?

yg paling benci kalo dia menduakan aku.. tu kalau ponpuan tu pasangan aku la.. kalau yg bukan pasangan plak.. yg tergedik-gedik gitu.. huhuhu

19. Perkara yang you paling suka pompuan lakukan untuk you?

of koz la layann mesra belain cinta gitu.. hehehehe.. tapi kalau dia caring ngan saya.. pun saya suka sangat dah...

20. Pompuan yang sebagaimana yang boleh buat you rasa teruja?
buat terasa teruja... hurm... apa aku nak jawab eh... camner tuh? kalau dia senyum pun aku dah teruja hahahaha
cincin.. hehehe samapi sekarang aku pakai lagi n cincin ni yang paling lamer pernah aku pakai.. hihih kalau b4 ni cincin yg beli sendiri biasa x lamer pastu per merayan entah kat mana...
22. You suka berkawan dengan ex-girlfriend tak?
x suker.. huhuhu  susah nak ilang perasaan syg gitu... nanti teringat ngan kisah2 lama.. tu yg x suker.. jadi lebih baik lost contact terus. :@

23. You boleh terima tak kalau girlfriend you masih berkawan dengan ex-boyfriend dia?
sure takleh terima!!! pantang tuh!! maner la tahu takut berputik kemabali.. sapa yg naya? lebih baik larang terus.. nanti sendiri yg merana :@

24.
tgk keadaan ngan kesesuain lah.. tgk jugak jenis kawan2 dier tuh.. kalau yg ok2 gitu.. x kisah la sangat janji masa yg sesuai.. tapi kalu yg kaki buat cerita tu.. kalau boleh mmg tak bagi.. :@mmg kena ceramah dulu kalau nak kua jugak..

25.
kena tgk tempat ler.. kalau lelaki tu kita kenali pastu problem yg dia nak mintak tolong tu x perlukan dier dengan lelaki tu.. ok lagi.. kalau x.. mmg cemburu n tak kasi.. banyak lagi sedra mare dier yg dier boleh kontek.. kontek bini aku buat aper.. lain la bini aku tu bos tempat dia kerja nak mitak tolong sain cuti xper lah...

26.

aku tak kisah sanagt bini akau masak apa.. janji boleh telan.. kalau sedp lagi bagus.. hehehtapi kalau dia dah usaha untuk masak.. n tak sedap jgak macam masakan ibu.. nanti g hanatr dia belajor ngan ibu... hehehe paling2 pun dapat rasa sedap tu ok dah.. kalau nak sama masakan ngan ibu mmg  xleh..air tagn ibu n wife x samer..hihihi
27.

wayang kekadang suka tgk.. hehehehe

28.

jogging suka... exesrise suker.. swimming.. erm... berendam boleh kira tak... hahahah... x pandai berenang

29.

tabiat buruk i? aper yer.. hurm... mudah sanagt nak beli brg on9... huhuhu ari tu beli jam adoi besar nyer.. leh jadi jam dinding...huhuhu

30.

nih aku kena jawab bagi pihak nih.. hehehe.. aku sure  mmg dia takkan bagi nye aku kawin lagi.. kalau ada girl yg mmg dah jatuh cinta tu nak wat camana... dalam hati nak.. hihi.. tapi  xnak bab dah der bini.. tapi... huhuhuh.. berbelah bagi jawapan bagi pihak ni last2 aku jawab bagi aku sendiri.. hihihi x mampu.. tapi kalu mampu aku nak.. hahahaha

Rate

1

orang dah kahwin tak leh jawab nampaknya

orang dah kahwin tak leh jawab nampaknya
cmf_blingblings Post at 21-2-2012 05:12 PM

boleh jer...
    ramai yang dah jawab...

oh gosh pacitt........

are u getting someone to be yours? hehe

Wa dapat soalan yang bagus untuk ditanyakan kepada kaum hawa ini di laman blog brother love. Wa rasa ...
Hang Post at 17-2-2012 12:06

if i have to answer this, then  i have to kill ...

Follow Us
thanks momod....

Post Last Edit by mbhcsf at 21-2-2012 21:28

1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang lelaki yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future husband?
    kawan lillahi taala , kalau future hubby ? lillahi taala jugak

- no idea whatever Allah thinks is the best for me
3. Bagaimana wedding yang you imagine kan, tahap artis ke, vip ke? personally who cares ...
akad  - ini minimum yg sudah memadai , yg lain tu well...
well, depends on the context. bukan anak mak or abah. tapi close to both.

yeah ...i guess everyone is??

i like cute kiddies, not the sick ones ...lemas ...sian laaa
3-4
depends rezeki ALLAH...

APPLES , MILO, OATs, DISTILLED WATER , biscuits, rempeyek

invest, simpan.

nope.

reading books, gardening ( dululaa ), sembang huhuhuhu

tidur ni kemestian , mesti tidur le , good for the brain ...haaha...tido? 11 pm , depends la ni letih sibuk bangun 3 am ..

???? no never...

hahahahahahahahahahah.....well....hahahahahahahhhaa well....hmmm...

it would be nice...a good listener is good enough i guess... but who cares really ....i dunno ...susahnya soalan ni ya ALLAH

yes but firm .

i guess it would be UK, Paris , Lake district , Langkawi with my family ...after 12 years i think , sebelum ni busy.

pembersih , kemas ? hahahhaahah well.....

suka tyreat discussion as CONFRONTING ...lack of sense of jovial tu - bosan

....haaa hhaaa dream on laaaaaaaaaa
type thesis ??? hahhahahaahahh yerrrrrr rightttttttttttttt

jovially intelligent and well verse in many things ...u do not have to be perfect ...just show me good thinking , can talk about a lot of things...i dunno  be ....engaging good conversation ...

and can he play any musical instrument ? piano    or guitar ? or keyboard

books ...and was a keychain jatuh kat  grave yard park ni 29th march 2011...

lillahi taala ...so non issue there

23. You boleh terima tak kalau boyfriend you masih berkawan dengan ex-girlfriend dia?

who cares really , if i secure enough.

24. Bila you sudah menjadi isteri, suami you nak keluar dengan kawan-kawan lelaki dia, you akan larang tak?

no...my gosh people have their lifes too...gosh mana nak mengawal  tapi ikut batasan laaa, apa islam buat ikutlaaaa

25. Bagaimana pula jika ada seorang wanita yang dalam kesusahan, perlukan bantuan suami you. Adakah you akan cemburu?

tahu hukum , tahu diri siapa dan tahu elak fitnah - that is why the hubby must have BRAIN ..and IMAN

26. Seorang lelaki, sangat suka masakan ibunya, jadi apabila berkahwin, dia akan mengharapkan pasangannya pandai memasak sesedap ibunya, adakah you boleh lakukannya?

hahahhahahahaahahha well...can be learnt ...well...

27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -

fave movie - espionage based series, classic english novels - pride and prejudice , romantic comedy , serious movie jugak ...lie da vinci's  BUT Please NO OMBAK RINDU euwwww.....or that 7 PERHENTIAN

yep love MPO ...theatres as in theatres yes ..tapi jarang .

tahu floating jer, suka briskwalking , light jog , kaki kiri sakit ...so tak leh lari sangat

hmm....menyemak  hahahahhahahah

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta� kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?

wow ....i would izinkan my hubby kahwin - if i have no child , health issues etc but othjer lady ? he  must give a very damn solid, intelligent , logical reason ...

Rate

1

oh gosh pacitt........

are u getting someone to be yours? hehe
iza_yuss Post at 21-2-2012 08:55 PM

hahaha....no la kak iza...
    dah lama tak wat thread camni selepas jadi mod..
    so sesekali wat thread camni tak salah kan?  

if i have to answer this, then  i have to kill ...
mbhcsf Post at 21-2-2012 08:58 PM

erk... don't kill me
    please kill the person who told you about this thread...

wahh banyaknya tacang,, tengku momod

makcik kayo!!

tingat lak cam dlm frenster dulu2...suke gak jawab2 soklan gini..heheh

--- pada umur skang,saya harap perkenalan dengan seorg lelaki itu disudahi dgn perkahwinan...tp kalu bukan jodoh,jadi kawan pun x kisah.. =) sbb skang tgh suka kumpul kawan..sbb forever alone kan,sekurang2nye ade kawa nk hang out ok dah.. ;p

---igt tahun ni sepatutnya nk kawen dah...kalu sampai ujung taun ni xkawen,pasrah je lah..concentrate cari duit je la...

---moderate je...ikut bajet yg ade...xbanyak pun bajetnye..huhu

---masa ada mak,mmg ank mak...dah xde mak,nk manja2 ngn mak mertua laa plak..huhuhu..tp skang ni bole kata adik kakak la...sebulan sekali mesti balik jenguk kakak...

---mebi....kalu tgk kawan2 ade ank,teringin gak nk ade ank sendri...tu bole kata 'keibuan' tak..

---suka layan kanak2...ank nk 5 org...kalu dpt twin..wah..bes2...

---tiap bulan pas dpt gaji,mesti cari spot makan bes...soping benda2 lagha ni xde sangat...window soping je lebih...

---simpan duit kat tpt yg sukar nk keluar...menabung duit siling belen lunch...melabur dlm asb...

---loan asb & loan keter

---tgk muvie dlm laptop,tgk drama korea,baca novel

---sukaaa tidur bila penat.kalu wiken,kadang2 bgn awl,tp pastu tido lik...

---setakat crush tu lebih dari 2 org pun pernah...kalu jatuh cinta ni,sorg pun xpernah..camnne tu...

---saya suka dimanjaan,tidak romantik...berkepit tu,.xperlu hari2..seminggu sekali bole..

---xperlu romantik kot..nnt sy pulak xtau nk wat ape..biar x romantik tp bole manjakan sy sudah cukup bagus..hahahha

---sy cepat kasihan pada semua org...termasuk org yg sy xsuka...alahai...

---ke cameron highland dgn kawan2 keje..mase dpt 1st gaji...hehehe

---tak sangat kot...x suke lipat baju,so gantung aje semuanya..overall markah B..

---bila dia underestimate kebolehan perempuan.outdatednya lelaki macam ni...(no offense..huhu)

---tanya khabar saya dengan ikhlas dan jadi pendengar setia sbb sy suka bercerita.

---yg banyak beri pengetahuan baru kpd sy.. =)

---my 1st doraemon comic...1st birthday gift...

---xpernah ade ex la...tp kalau ada,mula2 xnk kawan dgn dia...tp bila da bertenang,dah bole terima kenyataan,xkisah pun nk kawan2.. =)

---yup...asal jgn melebih2 sudah...hehehe

---tak larang,...pegi laa mana u nk pegi..asalkn jgn tinggal i sorg2 berhari2 suda...xpun,i nk ikut skali bley tak...

---kalu suami xde selindung ape2,xcemburu la...tapi kalu wat secret2,haru laa...kepala dok pikir yg bukan2 je nnt..lagi baik kalau suami ajak i tolong sekali...wanita lebih memahami kehendak wanita lain kan...kalu i pun xle tolong,baru i mintak suami tolong....

---kalu i xpandai,mintak laa resepi kat ibunya...xpun gi blajar direct ngn ibu die..i xkisah sbb i suke masak.. =)

27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -
---faveret muvie-yg bole meransang adrenalin...songs layan je ape yg putar kat radio.between muvie n concert,i prefer muvie..teater xpenah gi lagi...

---jogging bole laa kalu ade teman nk jog...swim,xpandai..kan bes kalu suami bule ajar berenang...

---terburu2....
---and otak suka pikir negative.alasannye:xmau bagi harapan yg tinggi pada diri sendiri,takut kecewa di kemudian hari..huhuhu

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta� kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?
---kalu diorg nk kawen..he can let me go...xsanggup kot nk share kasih..sah2 die dah cinta kan that girl...kalu die adil pn,mesti ada terlebih sana,terkurang sini.die nk kawen dgn that girl sbb takut dosa...sy plak mintak pisah sbb takut dosa gak...dosa marah kat suami dlm hati,or time mengadu kat org lain (mesti ade mengadu punye..bole gile otak ni kalu pendam masalah sorg2)

Rate

1

Lelaki pun boleh jawab, kan? So ni jawapan ikhlas aku lak...

1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang perempuan yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future wife?
- Dah tentu utk dijadikan bakal isteri... tambah lak umur2 dah mcm aku nih...

Bila dah cukup duit ar... Skang ni most women nak buat kenduri ada pelamin bersanding bagai... Kalau ada yg just nak buat yg wajib je, moh le jumpa aku... Hehehehe...

- Kalau niat dihati cukuplah sekadar yg wajib jewk... Semua dok kata aku nih kedekut... huhuhu, tapi kalau btol2 ada duit lebih, aku teringin nak buat majlis kat hotel... Then aku nak pakai tuxedo... Wife lak akan pakai gaun... huhuhu, so sweet bila aku 'darling caring' wife aku kuar drpd dewan n naik ke bilik suite... huhuhuhu...

- mak aku ok jewk dgn keputusan aku... However aku still akan consult dia coz sesuatu yg direstui ibu bapa adalah lebih bermakna...

5. Adakah you ni seorang yang boleh dikatakan sebagai seorang yang kebapaan?
- Yup, coz aku suka layan kerenah budak2... Plus, aku dah ada pengalaman jaga anak sendiri (walaupun sekejap sahaja)...

- Mmg suka kanak2... Tapi depend pada keadaan kanak2 itu jugak... Tak nak banyak sgt, kalau 2 org tu kira orait dah tu...

- Accessories gitar n gadjet & komik & mainan...

- So far blom ada kesempatan nak menabung... Gaji kecik jewk... Lagipun tanggungjawab sebagai anak sulong agak besar... nak kena jaga mak n adik2... Abah dah meninggal dunia...

- Ada jewk... hutang kredit kad, loan belajar, n kereta...

- Baca komik, main gitar & tido...

- Suka gak tido, especially hari cuti... Biasanya bgn tgh hari ar...

12. Pernah tak you jatuh cinta dengan 2 orang wanita sekali gus?
- hahaha, dgn 3 org sekaligus pun penah....

- Hehehehe, sangat2...

- tak kira sekasar mana sekalipun seseorang itu, pasti ada sekelumit rasa ingin dimanja dan dihargai... Pandai2 ar kita perlahan-lahan serlahkan keromantikan pasangan kita tu...

15. Adakah you ni seorang yang cepat kasihan pada wanita?
- Yup, sebab tu selalu je kena tipu... hahahaha...

- Bangkok... Actually it's a business trip... Tapi sebab job dah settle awal, so gi ar enjoy beberapa hari sementara nak tunggu tarikh flight balik malaysia...

- Tgk keadaan... Bilik i mmg selalu bersepah, tapi setiap hari sabtu akan dikemas dgn bersih... baju2 yg dikumpul akan dihantar ke dobi...

18. Perkara yang you paling benci dalam diri wanita?
- degil n keras kepala...

19. Perkara yang you paling suka wanita lakukan untuk you?
- Hugs n kisses...

20. Wanita yang sebagaimana yang boleh buat you rasa teruja?
- Aktif dan banyak cakap...

- Electric gitar (a present from my ex)

22. You suka berkawan dengan ex-girlfriend tak?
- depend on how we break up...

23. You boleh terima tak kalau girlfriend you masih berkawan dengan ex-boyfriend dia?
- Yup, as long as they dont meet outside... Stakat online n on the phone ok lagi ar... Tapi ada batas...

24. Bila you sudah menjadi suami, isteri you nak keluar dengan kawan-kawan perempuan dia, you akan larang tak?
- Tgk pada keadaan, n masa diorang nak keluar tu... Kalau sekali sekala tu ok lagi ar...

25. Bagaimana pula jika ada seorang lelaki yang dalam kesusahan, perlukan bantuan isteri you. Adakah you akan cemburu?
- Sudah semestinya... But if my wife insist gak nak tolong, i akan pantau... Supaya lelaki tu tak amik kesempatan kat my wife...

- hahaha, as a lelaki, soalan ni aku tak leh ubah... Tapi aku tak kisah pun kalau wife aku tak pandai masak... Aku leh masak sendiri... hehehehe...

27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater?
- Suka movie yg comedy & songs lak ikut pada mood ketika itu.... i'd prefer going for movie... Tak suka konsert sebab berhimpit-himpit n tak selesa... Tak minat theater...

- Suka sgt2...

- Suka kentut... hahahahahaha!!!

- Hehehehe, insyaallah rasanya takkan kahwin 2... Bukan senang nak berlaku adil... Plus, tak sampai hati nak buat mcm tu kat wife, especially kalau dia mmg jenis yg sgt2 baik n pandai jaga penampilan diri...

Hehehehe, mcm ni boleh ke?

Rate

1

......= aku mmg dr sekolah xbcinta monkey2 ni..abis semua laki ajak cople aku sound direct..coz aku dah tanam azam, cari partner lepas study @ kat U..n klu dpt boyfren trus pk untuk jd calon suami je... prinsip aku CINTA UNTUK KAHWIN...
..= lepas 5 tahun kawan..umur 24++ so, mmg xde nak fikir pilih org lain.. setia terus..  2 lah boyfren per1..suami per1 dan harap terakhir....
..= biasa jer..tapi impian nak penuh kehijauan..macam taman..tp andam yg aku amik 2 tipu aku....mmg menyesal amik dia... rasa nak bersanding lg sekali...ggggeeerrraaammmm!!
..= bukan anak mak.. de pendapat sendiri tapi umur yg muda lagi, so agak blurr nak rancang perkahwinan kan..so, sedikit kena ikut jer lah pendapat dorg...
...= klu jadi ibu mesti ade sikap 2...tp saya ni seorg yg tegas n mgharap anak dapat blajar bedikari...
..= suka trutama klu mereka petah bercakap...heheh..klu diizinkan Tuhan, 3-4 org ok lah..
..= klu saya jutawan, mestilah shoping setiap bulan..tapi saya manusia biasa..so, window shoping je lah.... yg penting stress hilang bile kite berjalan2...
..= saya suka simpan duit..lagi2 tempat sembunyi yg saya pun lupa kat mane..so klu terdesak, mula lah selongkar satu rumah.... bab melabur, klu mampu saya buat...tapi sekarang melabur gna duit suami je lah...
..= hutang mmg ada..dengan pjaman pelajaran...hehhe..xmampu nak bayar lagi... lain2 hutang dgn mak bapak coz banyak abis duit untuk hantar saya g blajar..heheheh
..= duduk rumah je..tengok tv klu de citer CSi..binatang2..bunuh2..hehhe.. klu ada duit, pe lagi, jom jalan2 lah....
...= saya tak suka tidur..tapi klu boring sangat tak tahu nak buat apa..tertidor juga akhirnye.... saya hanya suka tidur waktu malam jer...tapi tu pun lewat.. so kadang2 klu bangun awal kul 6.45, lepas 2 akan cover balik lah..
...= macam mane rasanye 2??.......macam pelik kan...
...= saya romantik..mmg sangat suka dimanja dan berkepit.. sbb 2 sy suka pasangan yg romantik..memanjakan dan kepit saya jer... tp xsuka kepit sampai xde ruang kebebasan...
..= saya suka...saya akan ajar dia bagaimana nak jd romantik... kerana lelaki ni kurang faham ape kehendak wanita sedangkan die sedaya upaya penuhinye...
..= yup..tapi saya tak tunjuk....saya nak tgk sejauh mana usaha die dahulu..
..= pulau tioman..laut kehijauannnnnnnnnnn...
..= saya sangat sensitif dengan lantai berhabuk.. baju sy gulung2..jimat ruang.. saya truja nak rumah macam deco eric ....
..= PENIPU...PEMALAS...:@
...= rajin bantu saya tak kira apa... penyabar dalam segala rintangan....n pandai amik hati saya....
..=  lelaki yg Boleh jadi Imam solat jemaah....
...= laptop...heehehh
..= saya xkisah berkawan...yg penting ex-bf pun kna selamba n sporting..
..= saya ok je..yg penting kawan je..xmo feeling2.. nak jumpa kna ajak saya sekali..xbleh berdua jer..hehehe
..= saya xkisah.. yg penting kna jg prilaku n tau batas....
..= 1st dia kna pgil saya suruh same2 bantu wanita 2.. xkan nak biarkan mereka berdua.. kecuali wanita dah nak bersalin.. so xpe lah suami bw g hospital tnpa saya n mesti de org ke3...elak masalah lain....hehhe
..= klu dah kawin otomatik kna duk umah mertua mula2..jd otomatik akan blajar cara maak emaknye kan....so go on je lah...
27. What is your favourite movie/songs

Rate

1

Lelaki pun boleh jawab, kan? So ni jawapan ikhlas aku lak...

12. Pernah tak you jatuh cinta dengan 2 orang wanita sekali gus?
- hahaha, dgn 3 org sekaligus pun penah....
budakgraphic Post at 21-2-2012 23:49

kasanova sungguh!

Reply 184# Hang

thanks momod.. bagi tacang... hihihihi nak byk lagi.. hahaha

jawapan : mula kenal maen mata dlu,pastu mintak nO pOne,pastu bls2 msg,pastu baru call..bila dh mula serasi bru ler pikir bab nk menikah bagai

jawapan : bab umur tu x leh nk duga sbb skang au pn dh 29..harap2 sblm msk 30 ler yg penting time tu memasing dah kukuh mental fizikal.. {:4_237:}

jawapan : ikOt hantaran yg bakal sOmi bagi..pastu kalO wt bagai nk rak pOn berutang bkn saper nk tOlOng byr nnti..

jawapan : selaku anak pempuan tambah plak sulOng aku x la terlalu ngikut..tp aku x leh la membelakangkan pndpt bOnda ku dlm hal kawen neh!!aku syg banget sama bOndaku...

jawapan : semestinya vOley..aku suka sgt kanak2

jawapan : yup. nak 4 org.

jawapan :barang peribadi wanita.....(wajib)

jawapan : bab melabur neh aku x pandai lansung..bab menyimpan aku maen kutu (tu pn utk rOadtax insurans kete) bab menabung ader ler sesikit dlm tabOng aji

jawapan : harus la ader..kalO x berutang sumpah x dpt beli smp ke tua....hutang kete ngan bank...hutang umah ngan gOv lOan...

jawapan : Rehat TidO Makan...(RTM)

jawapan : aku suka tdO..tp aku msti bgn sblm kOl 10am..kalO lewat dr tu..sah2 kepala aku meragam nanti

jawapan : haram....tak pernah..tingin gaks nk cuba

jawapan : agak romantik, manja pon sama....bkepit ikut timela kalO tiap masa nyampah plak...

jawapan : terlalu mahu dn terlalu mengharap....

jawapan : ikut situasi dn keadaan!!lelaki ni walau mereka gOlOngan pelindung tp ada masa perlu juga dikasihani..itu semua HAK utk setiap manusia kn!!

jawapan : camerOn highland..tu pn time kekecik dlu...

jawapan : semestinya ya...tiada bangkangan.....

jawapan : penipu..busuk....cakap besar!!!

jawapan : caring..lOving..rOmantic...wangi....

jawapan :menyenangkan saat aku memandang dia....

jawapan : tak ader...tp mengharap suatu hari nanti dpt..{:4_189:}

jawapan : aku ok je...tp dia jer yg malu ngan aku!!!

jawapan : xder hal la...saper ler kita neh nk menidakkan HAK berkawan dia...

jawapan : x larang la...tapi pada2 la...dah kawen jgn la berlagak bujang..ingat anak bini kt umah menunggu!!!

jawapan : aku akan sama2 dgn dia utk membantu.

26. Seorang lelaki, sangat suka masakan ibunya, jadi apabila berkahwin, dia akan mengharapkan pasangannya pandai memasak
sesedap ibunya, adakah you boleh lakukannya?
jawapan : masak neh aku lemah sket...tp harus belajar walau x sesedap ibunya!!lagipun x elOk ler sOmi tu samakan isterinya dgn ibunya{:4_234:}

27. What is your favourite movie/songs

Rate

1

stok tacang ade dak lgi?nk jawab soklan cepumas nie

kasanova sungguh!
puteri_malam Post at 22-2-2012 09:27

Huhuhu, tu semua kisah lama... Skang ni dah insaf kot? hehehehe...

Huhuhu, tu semua kisah lama... Skang ni dah insaf kot? hehehehe...
budakgraphic Post at 22-2-2012 11:12

ada lak kot2....insaf bebetui la....hehehe