CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10747|Reply: 79

Gaji Bila Akan Cukup?

Bagi graduan yang makan gaji, anda rasa tak cukup senang nak ganda dari 2.5K ke 5K, dari 5K ke 7.5K masih OK, dari 7.5K ke 10K susah sikit, 10K ke 12.5K lagi susah, 12.5K ke 15K semakin perit.....ke atas lagi perit.  Tetapi kadar perbelanjaan di Malaysia mencanak2 naik, kalau pendapatan isirumah 5K baru lepas hidung, 10K baru lepas tengkok......20K baru ada sikit kelapangan tapi umur dah dekat  50's.....patut ke downgrade bila pendapatan bertambah, bila naik gaji beli kete semakin kecil dan rumah semakin kecil??? Kenapa..kenapa...

Rate

1

Bersyukur ngan apa yang kita dapat...
Kalo nak berbelanja tu... berpada pada ler mengikut kemampuan...
Selagi tak bersyukur... semakin meningkat or besau gaji diterima, terasa gaji semakin pulak tak cukup ...

Jangan bandingkan diri kita dengan orang yang mempunyai harta lebih daripada diri kita ... tetapi bandingkan diri kita dengan orang yang bernasib kurang baik daripada diri kita. Dari situ, kita akan appreciate setiap sen yang kita perolehi walaupun gaji yang kita terima tak seberapa... dan betapa betuahnya kita kerana sekurang kurangnya, gaji kita lebih banyak daripada mereka mereka yang berkenaan...

Lastly, memang seronok kalo ada duit banyak, tapi jangan jadi hamba duit sudah.....

Rate

1

ada je org gaji rm1200 boleh survive kat kolompo ni.

gaji memang tak akan pernah cukup. ia adalah cara kita berbelanja. jangan belanja melebihi pendapatan. yang paling penting, bila bekerja, jangan mengharapkan gaji tapi bekerja lah seikhlas mungkin. akan ada habuan kerana Allah menilai semua yang kita buat. dan rajin2 lah bersedekah pada yang memerlukan tak kira dari segi wang ringgit, harta benda mahupun apa saja yang termampu.. Allah akan membalas dengan memberi ketenangan daripada merasai kesempitan hidup..

aku ada kawan, mak ayah dia berniaga pasar malam saja. tapi setiap kali tutup kedai, 10% untungnya mesti disedekahkan pada anak2 yatim. tak banyak pun, dan hidup dia sangat tenang.. tak pernah merungut duit tak cukup.. jadi cuba2 lah bersedekah untuk melapangkan kesempitan..

Rate

1

lagi pasal gaji????whatehal...

aku punya gaji dari last tak usik2 lagi

>>>>.only in my dream~

lagi pasal gaji????whatehal...

aku punya gaji dari last tak usik2 lagi

>> ...
leylapple Post at 1-2-2012 09:59 AM

Hahahaha...............sib baik ada ayat terkahir tu....

tp kennnnnnnnnn.....salah sorang member aku.....gaji tahun lepas bulan 2 tak berusik....dia byk buat OT.,,....so makan dgn duit OT jah,,,,kete takder.....hanya ada motor....duk ngan mak pak .....belum kawin.....

dia pasang angan2 nak beli subaru imprezza katanya...nak beli cash....kuikuikui...

Follow Us
Gaji RM1K bagi sesetenagh org cukup sbb hemah berbelanja......anak ramai....namun bg kebanyakan org....gaji RM10K tak cukup walaupun masih bujang...takder tanggungan....hummmmmmmmmm

mcm org kata....Lagi bosau periuk...lagi byk dan bosau jugaj lah keraknya....lagi byk gaji ...lagi bosau napsu membeli...

Gaji RM1K bagi sesetenagh org cukup sbb hemah berbelanja......anak ramai....namun bg kebanyakan org. ...
medangmru Post at 1-2-2012 10:08

ahahhaha..harus lah save the best word for last...ngeh3x

tapi momod, aku biasa jer jumpa org gaji 1k..dah la tak tetap, tapi leh beli keta cash, beli rumah bayar bulanan2 besar2...dan ada rumah siap di kampung....

yang penting hati kena terbuka, redha dgn rezeki yang diberi Allah....katanya....

dan tak berhenti2 usaha selagi ada hayat di kandung badan...

orang normal yang pemalas akan selalu berkira pasal gaji, kerja tak setimpal dgn gaji, gaji kerani nak compare dgn engineer (apekah?!!!)

dan org normal begini akan berfikiran singkat mcm mana nak dapat keuntungan dalam masa yang singkat..cth: masuk MLM, amik kantau sana sini situ sia~tipu orang gali lubang...

alangkah baik sekiranya pemikiran berkisar tentang gaji yang tidak pernah cukup berubah menjadi pemikiran bagaimana menjana pendapatan yang lebih? (selain dari perenggan di atas la)

Rate

1

ikut sepandai mana kau gunakan duit tu...dah namanya duit mana penah cukop...aku pon ade degree gak...gaji aku ciput je...mintak naik gaji pon bos aku mcm tak ikhlas je nak bgi siap merungut2 lagik...ikut cemana ko spend duit tu...

member sebelah aku non muslim takde kosep syukur, kalau dapat increment 5% atau 500 dia kan cakap 500 ajer,,,bagi ler 800 or 1K ke? Masa dapat bonus 3 bulan, dia siap cakap ciput ajer...plantation companies bagi 10 bulan bonus....
Cam Mod kata, beso nasi beso kerak, tapi sekarang kita pakai periok letrik, besor mano pun takde kerak...tu yg susah nak ikut.  Kita selalu masa bersukan, contohnya badminton mesti compare dengan chong wei, mana ada org compare ngan roslin hashim....
apa2 pun pas ni azam nak bayar zakat online tiap2 bulan...azam tahun 2012...bagi berkat

tengoklah cara berbelanja.
kalau asal naik gaji, selera makin tinggi. payah ler.
sampai kiamat pun tak cukup.

gaji kecik or besar bukan masalah ..cuma kita kena pandai plan pembelajaan...jgn kerna gaji besar hidup tak aman sebab duk fiki hutang keliling pinggan ..sampai bila nk jadi hamba duit..biarlah hidup serderhana tak bermewah2 tapi hidup aman tenang dr gaji besau hidup haru biru dek hutang....

selalu kita kan compare ngan boss kita...kalau compare ngan mat despatch or tea lady, cam tak caya lak mereka tu boleh survive....tapi boss aku cakap dia takde duit.....hujung bulan sama jer....

kalau ikut kan gaji ni, berapa ribu sebulan pun tak kan cukup kalau tak pandai berbelanja..bak kata pepatah lama, makin besar periuk, makin besar lag keraknya

pengalaman ketot sendiri bila boss tanya pasal increament.."cukup ke increament u tu?..ketot cuma jawab .."kalai ikutkan memang tak pernah cukup.gaji 10k per month pun tak kan cukup kalau tak pandai berbelanja"

berapa yang kita dapat setiap hujung bulan, perlu ada budget dan plan untuk kendalinya sehingga tunggu gaji untuk bulan depan. dalam tu jugak, jangan lupa untuk saving..paling teruk pun, tarik ler rm50 untuk saving..rm50 pun kalau time2 tak de duit berguna jugak ooo

jadi pepandai lah kita berbelanja setiap bulan..jangan ikut nafsu bila berbelanja..

bg yg bujang2.. untung la sape yg duk ngn famili.. or duk umah sewa beramai2 ngn kwn..
cth aku... bujang2 dah kene kuar duit bnyk... kat kl ni aku sewa sorg2... bayangkan bape perbelanjaan yg aku kene tanggung... utang kete lagi... hutanggggg~
sesak2 jugak tp masih leh control cume xleh nk mewah sgt la...

Bagi graduan yang makan gaji, anda rasa tak cukup senang nak ganda dari 2.5K ke 5K, dari 5K ke 7.5K  ...
Y_me? Post at 31-1-2012 23:00

tgok kemampuan sndri jek. kalo xmampu wat cara xmampu. gaji kalo sejuta sehari pun xckup sbb kite tamak. manusia mana pernah ckup. so bersyukur ape ade.

kalau ikut kan gaji ni, berapa ribu sebulan pun tak kan cukup kalau tak pandai berbelanja..bak kata  ...
ketotmerah Post at 2-2-2012 08:59

aku stuju ngn ketot.

aku stuju ngn ketot.
encikotot Post at 2-2-2012 15:11

hai encikotot..jumpa lagi

macam mana encikotot buat planning setiap bulan?

hai encikotot..jumpa lagi

macam mana encikotot buat planning setiap bulan?
ketotmerah Post at 2-2-2012 15:15

aku xda plannig la ketot. sbb aku kan bujg n truna lg hahhaaha. mane de nk blanje pape. bli brg sndri ngn mak ayah aku jelah. sbb tu aku xda awek hahaha,nnti kna blaje jek, hahahhaa. topup pun xyah. yeeeehaaaaaaaaaaaa