CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nadim

Pemandu wanita....aduhaiii !!

mungkin u nak melawak. tapi pemikiran seolahnya nak kembali ke zaman jahiliah.
Mulan Post at 31-1-2012 08:35

yer I hanya berlawak....dan bertujuan menyindir golongan lelaki yg menyalahkan 100% pemandu wanita penyebab kemalangan....harap maklum.

Fyi, I juga ada wife yg memandu kereta. Dan tanggungjawab I sebagai hubby untuk tegur wife dari buat sebarang kesilapan bodoh ketika memandu. Alhamdulillah setakat ni takde lagi sebarang insiden/accident.

Rasanya para lelaki yg laen juga terutamanya suami/ayah/abang (yg terer drive keta eg; pemandu kereta di litar or sbgainya)....harus bagi bantuan kpd wanita terapat dikeliling mereka demi faktor keselamatan jalanraya dengan teguran dan nasihat.

Ok. let be specific...Aku buka thread ni khas untuk pemandu WANITA yang gagal mengawal PANIC,GABRA,KELAM KABUT, MUDAH MELATAH dan sebagainya SAHAJA berpandukan kepada beberapa siri kemalangan yang membabitkan pemandu WANITA yang sepatutnya TIDAK akan berlaku sekiranya mereka tidak PANIC...

Kepada pemandu WANITA yang merasakan pemanduan mereka yang CEMERLANG, STEADY dan RELAKS...abaikan mesej ini.. Juga kepada pemandu WANITA yang mendapat bimbingan dan tunjuk ajar dari hubby untuk tidak MENYUSAHKAN pengguna jalanraya yang lain, juga abaikan mesej ini...

Aku terpaksa terima hakikat yang jumlah pemandu WANITA yang mempunyai masalah ini akan bertambah dari masa ke semasa...dan selagi itulah aku akan terus membebel ( depa kata aku meroyan.... lantaklah... ).

Kepada pemandu WANITA yang memakai kacamata hitam ala-ala burung hantu..jangan perasan yang korang tu sangat terer memandu...la la la...

nobody is perfect

to err is human

shit happens

keep moving forward..

eksiden happens mana2 je pacit
orang laki ke
orang muda ke
orang pmpn ke
kat simpang ke
kat hiway ke
jalan berlubang ke
jalan baru wat ke
jalan kampung ke

selagi ada keta atas jalanraya..
selagi tu ar ada eksiden..
dah..takyah nak marah2
nak moyan2 bagai...

keep things simple ..sudah..

sekian

Reply 114# myoujin

huh itu yg aku agak anti lelaki lah bila diaorang belakang aku sbb aku budget dia mesti nak potong punya bila nampak driver wanita dok depan depa. aku redha je lah. Jalan raya itu rata semua org layak memandu kan so hargailah kereta-kereta kaum muslimah yg lain  he he he.

bestnye kalu laki aku nnt berpikiran cam TT.. leh la aku goyang kaki je.. setiap hari p keje, laki aku anta..balik keje, laki aku amik.. nak g mane2 pun, laki jd drebar.. best sangat!!! lesen leh simpan wat pekasam pekan rabu je.. yaaay!!!

Post Last Edit by Nadim at 2-2-2012 13:45

Ha ha... as usual, kaum WANITA akan cuba menegakkan hak mereka untuk sama-sama berada diatas jalanraya. Glad to hear that WANITA akan cuba sedaya untuk tidak menyusahkan hubbys, brothers, fathers atau sepupu sepapat lelaki mereka untuk urusan pergi balik kerja atau urusan-urusan lain.

Aku tak mengomel yang bukan-bukan kalau aku tak lihat dengan mata kepala sendiri insiden-insiden yang berlaku disebabkan oleh pemandu WANITA ini sejak puluhan tahun yang lampau.... Dah tak tertahan lagi rasa melihat muka-muka yang buat DONO atau muka KERING bila depa 'SECARA TAK  SENGAJA' mengejutkan pemandu lain dengan aksi bahaya mereka... hari-hari aku dapat dosa kering akibat sumpah seranah disebabkan oleh MAJORITI pemandu WANITA ini dah juga SEBAHAGIAN pemandu LELAKI yang sah gila semacam bila they on the road... !

Follow Us
kesian.. wanita sekeliling TT ni jenis gelabah.. bla bla bla

aku ni selalu jadik driver utk lelaki... dr kawan2 opis.. ex-bf... kwn2.. sume nk akuuuuu yg drive... ke sbb laki ni malas nk drive? or aku ni drive bagus?
selama aku drive, lum lg eksiden.. (lum lagi ye, harap2 selamat segalanya).. aku bg sekejap je kat ex-bf tlg pegang kete... dah kemek kene langgar... hampeh :@

Kepada pemandu WANITA yang merasakan pemanduan mereka yang CEMERLANG, STEADY dan RELAKS...sila LIKE mesej ini.. Juga kepada pemandu WANITA yang mendapat bimbingan dan tunjuk ajar dari hubby untuk tidak MENYUSAHKAN pengguna jalanraya yang lain, juga sila LIKE mesej ini...

Kepada pemandu WANITA yang memakai kacamata hitam ala-ala burung hantu..jangan TAK perasan yang korang tu SEBENARNYA TERsangatLAH tererNYA memandu...  GO LADIES GO...  

pikir satu jek...kaum lelaki sehebat kaum wanita kah dlm menguruskan rumahtangga dan anak2....so jgn harapkan kaum wanita sehebat kaum lelaki di jalanraya...sbb masing2 jantina ada kelebihan dan kekurangan masing2...skurangnya berapa juta suami2 di malaysia yg teringan sdikit bebannya dgn adanya kaum2 wanita yg boleh pergi keja sndri, ambik anak2 di taska,pergi sek cek report card anak..beli brg2 dapur...kaum lelaki pun bnyk kelemahan jugak wktu di jalanraya...so nk tegur boleh nk ngadu boleh tp guna ayat elok sikit..ayat yg TT guna dah melambangkan TT yg jnis mulut mmg tk diam time drive...peace no war k...

pikir satu jek...kaum lelaki sehebat kaum wanita kah dlm menguruskan rumahtangga dan anak2....so jgn ...
MrsInsp Post at 2-2-2012 07:11 PM

yupagreed sgt2

ala driver lelaki pun mcm taik kucing bawak keta ..suka suki jer masuk lane sebelah tak bg signal pastu buat muka tak berdosa..orang camni mmg aku sumpah terlanggar kat depan..biar padan muka

Isk isk... ke hal ehwal rumahtangga la pulak... itu urusan seharian korang wahai kaum WANITA... lelaki cuma membantu je... kita sembang pasal masalah WANITA yang jenis suka menyusahkan pengguna lain atas jalanraya ni.

Aku dah cakap sebelum ni, kepada pemandu WANITA yang cemerlang...abaikan mesej ni...takde kena mengena dengan korang.. teruskan pemanduan cemerlang anda..

Kepada pemandu WANITA yang beria-ria menempelak (melatah kot ! ) bila aku usulkan masalah ini, mungkin korang salah satu daripada pemandu WANITA yang kurang CEMERLANG..sebab tu korang marah sangat kat aku , mungkin terasa la kot.... isk isk...

Reply 1# Nadim

SETUJU..

walau saya permpuan saya pun setuju sangat3x...baru2 ni saya pun ade tulis status ni fesbuk saya pasal hal ini jugak la..kadang perasan tak orang permpuan ni hebat betul bawa kereta dari lelaki tpi kurang ajar pun saya rasa ade..kadang2 tengok kereta belakang kite kemain besar n laju lagi sekali bile da dapat memotong orang tua wanita aje rupenya..

rata2 saya tengok sekrang dijalan raya adelah kaum wanita yang bawa kereta macam hampeh.sejak kebelakangan ini tiap2 pagi mesti ade kereta yang bawa dengan laju macam mengejar masa siap main cilok2 la orang cakap kan,sekali tengok semua permpuan..tu belum lagi dengan bunyi kereta mengaum2.tengok dalam kereta penuh anak2 kecik..dasatla orang permpuan sekrg ni..

kadang2 saya sendri pun takut berada di atas jalan raya.bagi saya la kan orang lelaki ni kalau memandu laju tapi pandai kawal kenderaan.kalau orang permpuan ni enth kemana2 la paling tidak pun di hon aje la,tahu la kereta besar tapi kerek semacam aje..

tapi tak semua la macam ni kan..yg paling tak tahan ayat awak tu pagi2 da pakai spek mata hitam..betul la.panas tak sebrapa pun ..hehe.kelakr la orang macam2 orang sekrang ni kan..

ala driver lelaki pun mcm taik kucing bawak keta ..suka suki jer masuk lane sebelah tak bg signal pa ...
mykiwi Post at 2-2-2012 21:47

Ni baca tak habis, tetiba datang menyampuk... Thread ni untuk pemandu WANITA yang bermasalah... yang pemandu LELAKI aku dah cakap sebelum ni, memang ada masalah atitude sebab itu sifat semulajadi LELAKI..... aku pun bengang sangat dengan pemandu LELAKI yang jenis buat ikut suka bila they on the road..tapi aku faham depa dah jenis lagu tu ... so accept je la.

Reply  Nadim

SETUJU..

walau saya permpuan saya pun setuju sangat3x...baru2 ni saya ...
PitPot Post at 3-2-2012 12:29

betul betul... mmmg byk kali dah perasan.. tgk dr segi driving reckless giler... sekali bila aku dpt check... lorr pompuan rupanya...

even yang SELALU TAK BAGI SIGNAL pun KEBANYAKAN yang aku jumpa PEREMPUAN!!!

yang pernah menyebabkan aku eksiden pun.. PEREMPUAN CINA GILA LANGGAR LAMPU MERAH.. :@ :@ :@

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=599927

dan yang sangat paling obvious PEREMPUAN KURANG AJAR aku pernah jumpa ialah driver MyVi silver baru BLH3226...

minta tolong sangat2 sapa yg kenal dia.. bgtau kt aku!!

masa tu baru kuar dekat exit Subang NKVE yg pack giler tu.. dia dengan seboleh2nya nak masuk depan aku dr tepi as if kereta dia tu kalis calar melebihi kereta kebal... sedangkan keta MyVi mcm aku gak..

mmg aku menyesal giler tak scracth kan kereta dia masa tu!! :@ :@ :@

Reply 216# freekey

sabor2,banyak bersabor..tapi betul kan memang ade orang macam tu.kadang da tk muat lagi la nak menyelit..

saya pun pernah hadapi macam ni jgak,masa tu tengh laju sebab nak kejar lampu kuning.masa tu hijau da lip lap masih boleh jalan la kan..boleh pulak kete depan saya ni g berhenti betul2 baru kuning..sabar jela..bayangkan saya break emergncy n jarak kereta saya n dia punyela rapat sampi seorg manusia pun tak boleh lalu walau pun mengiring..boleh bayangkan tak betapa rapatnye kete saya tu...

Thanks pitpot kerana memahami ketidakpuasan hati aku terhadap masalah pemandu WANITA ni.. at least kamu open minded dan aku harap kamu salah seorang pemandu WANITA yang CEMERLANG..!

Freekey...aku faham sakit hati kamu lebih kurang jugak macam sakit hati aku jugak... experienced..kes yang sama..pemandu LELAKI cuba himpit masuk depan keta aku, tapi dia tengok la jugak muka aku dan angkat tangan, walaupun aku panas, tapi aku tetap beri laluan untuk mengelakkan kereta berkilat aku dari scratch dan buang masa je nak bertekak...

Dan kes lain pula , pemandu WANITA cuba himpit laluan aku, bagi signal dan buat-buat tak tengok muka aku...dan paling aku bengang ialah buat muka SOMBONG macam takde apa-apa je... aduhaiii...kalau negara ni takde undang-undang...dah lama aku turun kereta buboh penampaq satu das..... bila dah kena macam tu nanti,  reti la pulak cepat-cepat capai h/phone contact semua kaum kerabat ( sure cari lelaki la jugak) untuk mintak bantuan....

aku pun penah terserempak dgn lelaki sengal bawak keta mcm takde telo..

lg satu aku paling menyampah biler drive dpan tu keta yg dipandu ppuan,, kalu dier nk belok jalan yg bengkok pun aku bg dier dulu, aku memg tak caye.. aku penah kejar keta kelisa ppuan sebb potong line satu hal, ok tak kesah, tp dier makan jalan tepi sampai calar keta aku, bunyi gesel yg amat kuat, pehtu dier leh blah????

aku yg rilek ni pun dh kuar tanduk n berasap idung terus kejar itu femfuan, so berlaku la adegan kejar mengejar, leh krane ppuan tu tak tahan dikejar n dihimpit so dier pun berhenti tepi jalan n aku mintak ganti rugi. naseb dier bg, kalu tak mau muke dier aku toreh.

ader ppuan yg sememgnyer mangkuk dungu biler kat jalan raye.. tp tak semunyer dungu la,, 95% jek sengal, yg baki nyer tu berhemah.. aku termasuk kategori baki tu la yek..