CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: IntanBaiduri

Yang Popular : Ustaz Azhar Idrus

Reply 58# si_wawa

betul tu. sebab byk sgt fitnah psl dia. sape bleh tahan kalo dok fitnah benda yg mmg kte x buat kan..ermm smpi mcm tu skali physco org2 politik ni kt ustaz. tp ustaz ni byk btul jemputan utk ceramah agama/majlis ilmu. smpi s'pore/brunei dah kenal dia..and one thing dia ada skola sendri..ajar bdk2 tahfiz al-quran

kadang2 tuh fitnah dtg kerana ujian dari Allah sbb dah dijanjikan ujian yg diterima berkadaran dgn iman yg dimilik...kdang2 plak fitnah dtg sbb tindakan org tersebut yg mengundang fitnah....

contohnya memberikan jawapan terhadap2 persoalan yg bukan bidangnya cam berkenaan sains dan teknologi or berkenaan meter TNB....so untuk mengelakkan fitnah jenis ni ustaz berkenaan perlu buang rasa malu untuk menyatakan WALLAHUALAM kerana di dalam Islam "tahu yg kita tidak tahu juga" dianggap ilmu.....

kalo nak cakap gak pasal sains just bleh laaa sentuh2 sket pasal ANGRY BIRD.....layak laa level ustaz tertentu berkenaan dgn pengetahuan sainsnya agar fitnah yg pernah dtg x berulang.....

stat capayam......hehehehehe

Aku bukan tidak mahu hafaz Quran, cuma memang betul-betul Bengap, sehingga kini tidak boleh hafaz surah yang panjang, lupa balik

tgk kat youtube, kalau kuliah kat tempat dia, kt ganu nih biasa2 je org dtg...... dlm masjid pun rongak2 jer

tak kesah la ustaz mana mana pun. janji kita boleh belajar agama. yg penting tu isi pyampaian dia. y ...
BungaJauh Post at 14-3-2012 16:00

betul,. yg penting boleh belajar kan..tp kita sendiri pun ken ahati2 jugak...
hati2 dengan orang yg tinggi ilmunya tapi sudah tergelincir dari landasan.
semoga apa yg kita pelajari tu lurus, amin.

Follow Us
tgk kat youtube, kalau kuliah kat tempat dia, kt ganu nih biasa2 je org dtg...... dlm masjid pun ron ...
jofizo Post at 19-3-2012 19:18

di kira ramai jugak tu untuk kat trg.. kat trg tu sy tgk org-org dia tak lah mesra masjid sgt, tgk ada tempat tertentu aje kot.. kdg tu pegi masjid, kemain besar dan gah, tp kurang dari 20 org je yg dok dengar kuliah. tak semua tempatlah, ada jugak yg ok.. semua depends kat penceramah.. tp terus terang cakap, susah nak tgk masjid penuh kat trg.. sad but true. tapi kalau nak ikutkan kat memana negeri macam tu kot.. ? ntahla.
org trg dah biasa dgn ustaz azhar,
bukan baru sehari dua dia ni mengajar, dah lama kat trg pun org dah tau dari dulu cara penyampaian dia dari dulu mmg keras. sapa yg tak tahan telinga mmg tak pegi kuliah dia punyalah.
mmg dia terlalu outspoken sometimes, dia pun manusia biasa je x sempurna, tapi mana ilmu dia yg elok kita ambik. Saya sokong je sbb bagi saya elok la ada fenomena nak ke masjid cam ni, bagi kesedaran pada semua. Tp pelan2 berguru lah dgn byk ustaz, jgn pegi kat UAI je..

ermmm...kalo UAI ni mmpu nk tarik org yg hati kering selame ni, yg x penah nk dgr ceramah dtg ceramah, dikire 1 fenomena ni. tapi jgn la dtg ceramah die sbb nk dgar lawak jer bukannye nk amik ilmu yg disampaikan..

kalo tgok kt pasar2 malam,bersepah2 VCD ceramah die, smpai x nampak dh CD2 lain. senor nye aku x penah dgar lg ceramah die in full..slalu terdengar sket2 jer sbb opismate tgh meroyan layan ceramah UAI ni kt utube..

tetibe tringat kt Akhil Hayy, kalo berceramah mesti nk berlawak jenaka...

mcmana nak kontek ustaz ni panggil ceramah . ada sapa2 tau nak contact ustaz

btol la tuh . . . sy org perak tp blaja kat tganu, da biase sgt da ngn ustz azhar ni . . . best je die cume kasr sket la, da mmg tganu style cmtu, da fhm dah ustaz kazim pon da knl lame, zmn die x famous lg, pusat pend albarakah tu dkt je ngan umah . . . tp kalau die bg ceramah kt msjd2 mmg kurang org dtg . . . both berbau politik . . . sekian . . .

Reply 45# albusseverrusP

bukan bab politik...actually bab
MENGATA ORANG....

aku tengok ustad2 nih kalo mengajor ilmu mmg hokeh..semu ok lah maza, uai, kazim, fathul, ustaz don..semua pon oklah....tapi kalo bb mengata orang macm naik sheikhhhhhh la pulak kan????bila tang kondem....macam depa2 nih la maksummmmm kompem jannah orang lain u goto hell kekdahnya.....

guna perkataan semua sungguh baik2 ..ie bapak setan, puak dajjal..dulu2 ceramah lagi syok....kapir belaka macam dia sorang jek isleeee...... bab2 penggunaan perkataan nih ostad2 nih kena improve sikit lah....

cuba bayangkan non muslim tengok ceramh2 tu.....ada kuor perkataan bodoh, bangang, bapak setan, puak dajjal yang kita lontarkan pada saudara seislam....ingat2 derang nih tertarik tak pada islam....????

dengar ceramah nie untuk tambah ilmu..alt. cuba dengar ceramah/kuliah ustaz dr a basit..ada lorat kelantan tp mudah difahami

dengar ceramah nie untuk tambah ilmu..alt. cuba dengar ceramah/kuliah ustaz dr a basit..ada lorat ke ...
glump Post at 13-4-2012 22:27

aka abu anas madani... best sbb blh follow ikut kitab by chapter. full x sekerat2..

pendek kata byk yg best.. UAI ni bagis sbb pencetus anak muda nak ke masjid. Yg tua jugak... dan seeolaknya masjid surau buat la ceramah susulan yg best2 lepas tu, bagi ikat hati org ramai dgn masjid.. jgn ikat hati dorang kat UAI saja, ustaz lain bagi ceramah buat dek je..

aku tegolong dalang org hok wehi dengor ceramoh die.. tp dengor lam utube je dok pernah agih dengor kat sejid..(wakakaka..kantoi molek waser)
dakpe... janji aku dengor jugok sikit,, dr dok lassung..
fb die pung aku ade add.. buleh tahu perkembangang ekpun
nok kate obsess sangat dokpung...cume saje buang mase dengor..
sedak n senang dipahami

apa hukum merenjis beras ...

jawapan yg my colleague dengaq ceramahnya tu  ya rabbi

well kalau depa tu ayam... hahahahaha

Aku takdela suka atau tak suka ustaz azhar idrus ni..biasa2 jek...tapi mmg aku menyampah kalo tang ustaz2 ceramah kutuk2 org..ckp bodo la..bengong la..kafir la...bahasa mencerminkan peribadi..

itu la, tidak suka juga dengar kalu ustaz ni cakap2 mcm gitu.

Bagus gak cara dia dapat tarik ribuan golongan muda kepada ceramah agama dari melagho ikut konsert tu.  Beberapa siri ceramah dia saya ikuti memang dia ada pengetahuan berkaitan  Generasi Z (golongan muda kini). Boleh sebut bahasa terkini samada dalam IT, automotif, sains, perkembangan fotografi dan mengenali gadjet-gadjet handphone terkini.
Jarang ada penceramah ugama boleh sampai ke tahap gaban macam tu ....... malah penceramah politik tak sampai ke situ.

Post Last Edit by Nazrulism at 11-7-2012 16:18

Bahasa ganu memang bunyik kasor pada orang luar...
Pada sahabat karibpun di sebut "Natang Mung", "bewak mung", "Tahik Mung"

Bodo, kappir, bengong tu kena ikut intonasi...

Dulu masa kerja di Terengganu.... Dalam meeting Jabatan pun disebut perkataan itu, sebagai orang luar, memang sentap.

patut la. kasar aje bunyi nyer