CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Urban Legend - Malaysia

first time dengar citer neh

lawak korang gantikan nama utk negeri2 terlibat tu
sudirman  ...
labusayung Post at 18-1-2012 13:31

takpun kene letak negeri ifa raziah...hehe

Reply  kikuri

mati kat sekolah lak...lagik haru....
CikMooMoo Post at 18-1-2012 17:37

lawak lak post u ni...hampir tersedak pancake yg i makan...haha

Rupa2nya google pic Taayah lagi seram daaa... serius... shit!
Ferr_Remy Post at 18-1-2012 21:04

i pon rasa scary..tapi yg respeknya, Almarhum ni seorg queen yg bertudung litup (style dulu) zaman dia tu...org2 biasa zaman dulu pun susah nak bertutup litup kan...

aku pernah gak dengar cite ne.. masa sekolah n dok asrama kat negeri tu jugak lah.. dulu aku memanglah percaya yelah sebab budak2 mana tau apa2.. tp skrg ne bila dah besar n banyak membaca n dengar ceramah.. org yg mati tak akan hidup semula.. yg hidup tu adalah pendamping.. tau tak pendamping.. yg diberi nama qarun.. (sepesis jin/setan) dia mendamping kite start kite lahir sampailah kite mati.. kalu kite puja dia tu memanglah dia akan ikut kite n bila kite mati .. ia akan menyerupai kite.. n gangggu.. tp kalu kite tak puja.. ia akan mati ..allahualam.. hanya Allah saja yg tahu..

so tak ada maknanyer org mati bley jd hantu itu semua mainan syaitan n iblis untuk meyesatkan kite

Betul ka yg soltan perak skrg da tak stay Dlm istana?? kena kacau citernya sb queen bainon tu bukan golongan istana.. So istana tk Terima ????., gangguan dari moyangs!!!!

Reply 205# nokia169

Gitula adanye yg dikaborkan... Sejauh mana kebenaran, wallahualam.. Istana yg sebenornye kat Kuala Kangsar. Yg skrg Sultan tu duduk kat Istana Kinta (x silap aku) kat Ipoh tu.. Sbb ada dgr citer, yg RP Bainun takleh pakai ada barangan kerabat diraja (yg itu aku tak ingat, sama ada yg kat lengan tu or kat kepala tu)

Follow Us
aku pernah gak dengar cite ne.. masa sekolah n dok asrama kat negeri tu jugak lah.. dulu aku memangl ...
Labeaute Post at 23-1-2012 14:38

Qarin kan bukan qarun

iskkk,

aku rasa pun memang forum ni diwujudkan untuk bercerita kisah mistik. Tentunya kalau kisah mistik akan dikaitkan dengan sedikit maklumat tentang si polan. Tambahan lagi kisah Kerabat, tentunya akan dikaitkan dengan kerabat yang berapa kerat sangat kat dalam Malaysia ni. Jadi tolonglah jangan terasa hati kalau membaca page yang tentunya mistik+metafizik+tahyul dan sebagainya..

Aku rasa thread ni untuk kita identify adakan wujud cerita Urban Legend tu dan mana sumbernya. Dari cerita2 kat sini, kita mmg boleh verify yg Urban Legend ni wujud dan sememangnya tersebar luas. Mulut telaga memang boleh ditutup, mulut manusia? Kalau cerita tu tak betul, case closed. Kalau cerita tue mmg diperkatakan ramai, i guess mesti ada pokok pangkal mulanya.

Anyway kisah Raja Taayah tu, org cuma mempersoalkan seram gambar jer. Maybe dia tak biasa tengok gambar orang tua. Itu jer. Takde kaitan pun thread ni dengan dia.

salam,
sy sendiri penduduk di negeri berkenaan, malah rumah sgt la dekat dgn istana negeri berkenaan, tp sepanjang sy hidup di negeri berkenaan, tidak la pernah sy mendengar kisah kisah ini walaupun terdapat pakcik makcik sy yang bkerja di dalam istana setelah sekian lama, maka sy agak muskil sikit la mengenai tajuk ini.
apa pun, semoga roh arwah di tempatkan di kalangan umatnya yang beriman. amin/

salam..
selama duk negeri gajah ni,xde penah dgr pon crita ni he3..bpk aku dlu pon slalu jgk ke istana,xdak pon crita ape2 psal hal ni,walaupon dia mmg jenis suke bercerita he3
so urban legend kali ni cuma kisah2 dongengan je la bagi aku

"klu kamu ingat ke dia,dia ingat le ke kamu "
hantu ni leh ada walau pon xde klu kamu membayang kn dia slalu..x cye cube try dgn yakin...berniat 40 kali, ' aku percaye antu si polan2 ada' ,n berniat jgk jap g dia ktok tinggap aku time tgh bca komen ni..biar masa berlalu sebentar...dijamin menjadikkkkkkk!..aku doakan berjaya..aminnn ha3

Actually aku dh post kisah ni kat thread aku lagi satu..
Tp maybe sbb aku dh lame x masuk, n thread ...
Ferr_Remy Post at 17-1-2012 19:28

citer nih mmg betol. sepupu i ade citer, dia dulu belajar kt maktab kt negeri tuutttttt.....

mmg sllu la kene. nmpk she ols ber ..... erkkkk x dpt nk teruskan, meremang aku

Reply  kacanghazel

Sbb skrg ni ada dua negeri ada Hari Hol, and dua2 citer yg sama...Tp yg pasti ...
Ferr_Remy Post at 18-1-2012 10:01

pes time dengaq, "hari Hol"..tak penah tau kewujudan hr nii..maklum laa, org penang (yg tak penah kuaq dr penang..huhu)..

Kdg2 aku x paham kenapa org sensitif sgt pasal kisah org yg dh meninggal dunia.
Kite bkn cite mcm k ...
Ferr_Remy Post at 20-1-2012 17:10

KALAU X SUKA JGN BACA KAN SENANG...

in forum, uols sbg TT x elok lah keluarkan ayat mcam 2...
agak x eloklah kan, org datang bertandang ke rumah, uols lempar batu ibaratnya...

mulut manusia bukan boleh di tutup...
diulangi mulut manusia....

biarla orang lain x suka ka apa ka..janji aku suke...suke dgr je yek...depa tu x suke tp baca jgk..ape daa...{:4_503:}{:4_192:}
so mana tt nie?xdak citer lain dah ke...?

biarla orang lain x suka ka apa ka..janji aku suke...suke dgr je yek...depa tu x suke tp baca jgk..a ...
none88 Post at 26-1-2012 19:42

Ader je hehehe Cuma saje malas nak reply sbb nak baca pengalaman org2 kat sini plak.

citer nih mmg betol. sepupu i ade citer, dia dulu belajar kt maktab kt negeri tuutttttt... ...
micha Post at 26-1-2012 02:12

salam,
sy sendiri penduduk di negeri berkenaan, malah rumah sgt la dekat dgn istana negeri berkena ...
fabylove Post at 25-1-2012 12:46

Serammmssssss....

iskkk,

aku rasa pun memang forum ni diwujudkan untuk bercerita kisah mistik. Tentunya kalau kisah ...
thoyol Post at 25-1-2012 11:08

Well said. And well done!

Betul ka yg soltan perak skrg da tak stay Dlm istana?? kena kacau citernya sb queen bainon tu bukan  ...
nokia169 Post at 24-1-2012 14:56

Ada gak dgr citer mcm tu.. Wallahualam...

Permaisuri tu ker? Mmg anggun dan awet muda wlupn mangkat usia 60th. Dia penchinta hewan kucing. Byk ...
shanshero Post at 19-1-2012 00:58

a'aa..dia mmg cantik kann...manis jer memandangnya...

saya ader la surf sikit2 kat tenet nu...biler tengok tarkh kemangkatan baginda, rupenyer bonda mertua @x permaisuri mangkat dahulu beberapa hari. kesiannya kat sultan, 2 orang tersayang mangkat dalam minggu yang sama.