CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8611|Reply: 51

suasana opis yg sungguh keji....

masalah aku ni kecik je tp nak luahkan jugak la kat sini...kot-kot ada yg sekapal ngn aku....
opis aku ni kecik ja n community dia pon tak ramai. dan bos aku ada perangai pelik yg suka maki-maki staff dia. dia punya mulut suka hati ja nak kata orang bodoh ka, bangang ka, lembab ka...memang kadang staff takda salah pun tapi dia punya bebel macam la orang bodoh tahap paling bodoh sekali kat dunia ni. lepas tu cakap nak menengking ja macam lah kitorang ni takda maruah diri. kadang-kadang tu kalau ramai orang ka ada majlis ka lagi la dia suka tunjuk kuasa nak tengking n maki staff dia depan orang ramai. malu la wehhh.... pastu dah la kedekut claim dah 5 bulan tersangkut. mana la aku nak rolling duit buat isi minyak keta pg site.

opismate aku pun suma kecut telo ja bila ngn orang tua tu. termasuk la aku sekali . karang kalau lawan dia suruh benti keja mana lak aku nak keje lain. sebenanya aku memang dah berusaha nak carik keja lain tapi sampai la ni rezeki takda lagi.

tapi opismate aku ni walaupun kecut telo kat belakang kemain berani lagi mengutuk bos aku. macam la ada kesan pon kan cakap belakang-belakang ni. biasa la setiap opis biasanya memang la ada liga joyah-joyah kan. boleh kata setiap staff depa nak kutuk macam la depa tu bagus sangat. kadang-kadang depa baik-baik ngn orang lain semata-mata nak jadikan modal mengejek balik orang tu. tak keji ka tu? pastu depa sindir-sindir la sama depa, ketawa-ketawa...memangkeji gila aku tengok dan aku adalah salah sorang yg pernah kena.

jadi sekarang apa yg patut aku buat untuk menyedarkan kat opismate dan bos aku. dengan orang macam ni kadang cakap pon tak guna sebab kesatuan joyah depa kuat sangat. bos aku tu kalau aku lawan dia sergah aku balik nanti.

Rate

1

ko pun sama 2x5... siap bukak thread lagi...

Reply 2# satusembilan

....... ko kerja company melayu ke cina ke india

dia ni lain skit sbb dia x gtau sape yg dia maksudkan dan siapa diri dia sebenarnye. he he he!

tp kan. biar je. jgn dilyn geng joyah tu. nnt dia akan boring sendiri. lgpn, karma. what goes around comes around. x lari kemana. la ni semua cash n carry. cume cepat atau lambat je. relax ye.

ala bese la..newbie ni malas sket nak carik n sambung thread2 lama...

company melayu la...selama kerja ni tak pernah aku jmpa hat spesis yg tak kira orang camni....

Aku doakan hang dpr koje yg lbih baik lg pasni, pastu nt bila hang dh keje tmpt bru boleh la hang buat jahat balik kat Joyah & The Gang n boss hang tu

Follow Us
Perangai orang susah kita nak ubah melainkan perangai sendiri.  Selalunya orang yang sebegitu sebenarnya lemah didalam dan tak mustahil ada buat kesalahan.  Untuk cover semua ketidak sempurnaan itu lah dia orang berperangai sebegitu supaya orang nampak dia berkuasa dah tak nampak kelemahan dirinya.  Adalah lebih baik tak payah layan orang sebegini sebab kalau dilayan lagi menjadi2 egonya nanti.

Reply 6# Munnalicious

tu la. aku selalu bayangkan yang satu hari nanti aku jadi somebody pastu bos aku yg la ni duk maki-maki aku akan terhegeh-hegeh jumpa aku konon2 macam dulu kamceng gila dgn dia... ada makna la tu. pastu aku dgn bangganya akan maki dia balik.....

kadang-kadang ada gak niat jahat nak dengki balik kat joyah2 tu. aku nak ja hack pc dorang pastu boh virus biar hilang semua doc dalam pc depa tu. almaklumlah...joyah2 ni bab tengok salah orang celik ja mata depa tapi kalau bab computer buta haram...facebook depa tau la.

ala bese la..newbie ni malas sket nak carik n sambung thread2 lama...

company melayu la...selam ...
bonggo Post at 3-1-2012 13:24

Newbie? Mcm org lameeee je ni...opppssss

tabaik maki memaki neh...

Newbie? Mcm org lameeee je ni...opppssss
auntie_girl Post at 3-1-2012 14:29

tu la pasal

Reply 12# ruffleen

ikhlas dari hati aku newbie la...cuba tgk tarikh aku register...

tu la pasal
ruffleen Post at 3-1-2012 14:39

Sepemerhatian auntie jadi mod,jrg org2 baru guna istilah newbie...lagipon skrg pangkat kat cari start ngan beginner kan? Dulu2 je ade guna istilah newbie..ekekeke...

Xpe la,ikut suka la...kebebasan berforum kekdahnya

Reply  ruffleen
  ikhlas dari hati aku newbie la...cuba tgk tarikh aku register...
bonggo Post at 3-1-2012 14:43
memang le, itu tarikh register nick baru bukan nick lama  {:4_500:}

jgn amek ati ye, kami memang suka bergurau senda {:4_241:}

Sepemerhatian auntie jadi mod,jrg org2 baru guna istilah newbie...lagipon skrg pangkat kat cari start ngan beginner kan? Dulu2 je ade guna istilah newbie..ekekeke...

Xpe la,ikut suka la...kebebasan berforum kekdahnya
auntie_girl Post at 3-1-2012 14:44

takpelah, asalkan bahagia{:4_189:}

ku ingat ko kena betul kan dulu nawaitu ko bekerja tu....bekerja kerana nak carik rezeki yg halal...buat makan keluarga...so jgn peduli sgt hal2 politik ofis....kat company mana pun ko kerja, ofis politik adalah perkara biasa. So jgn amik kisah hal tu sgt....janji kerja ko buat kerja ko, dan hopefully tetiap bulan gaji yg ko dapat tu adalah HALAL.....

Ko perkenalkan joyah2 tuh dengan Family Discussion ... sure dorang seronok layan ...

owh...ingatkan newbie tu perkataan standard utk beginner forum seantero dunia.

tapi aku tak baahgiaaa....

Kalo nak maki bos ko balik ... tunggu dah dapat keje lain ... kalo tak sempat, soksok ko pegi ludah kubur dia cukup la ... buat lepas geram ...