CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Hubungan Suami dan Isteri di Gerbang 40 an.

Reply 79# minahsaudi

pandai la enko......tengah online nie.... pening minah tu nak jawab pasal scam nie.... tak terjawab dia... hahaha....

Reply 76# cmf_blingblings

ala bling.... dulu masa muda poket lagi sendat.... tapi masa tu hormon xxxx tak dipelbagaikan....
skang nie..anak-anak dah besar.... so...nak berbakti lak kat orang lain... tu jeak pon....

Reply 82# fcoy

terbalik kot, laki aku tak gitu pulak, makin 40an makin cool, slow and kurang gatai....banyak benda katanya yg lebih penting dari menggedik..pala pulak dah ada lompang kat tgh-tgh...nampak sgt tanda tu

Reply 83# cmf_blingblings

bling..kepala ada lompang kat tengah tu tak penting.... ai nie... rambut putih dah banyak.... peduli apea....
tapi ai memang ada niche market.... nak kenal MJ jeak... lain tak ada senera....

life starts at 40...yg slalu diaorg kata...ape maksudnye..

life starts at 40...yg slalu diaorg kata...ape maksudnye..
rozyat Post at 31-12-2011 17:15

bagi aku nampak lebih matang aja....kalau mcm yg En Fcoy ckp tu aku tak fikir berlaku kpd semua lelaki

Follow Us
Reply 86# cmf_blingblings

bling cakap macam gitu sebab dia saja jeak nak sedapkan hati.... macam lah aku tak tau....

Umo 40'an bagi lelaki memang umo paling mantop.....

Memang ramai pompuan nak.... ntah apa yang depa pandang... aku pun tak tau....Ini melalui pengalaman sendiri laa...

Mungkin kerana kematangan dan sifat tanggungjawab tu kot...ewahhh.... nak kata poket penuh pun tak juga... tapi setakat nak tolong-tolong MJ's dalam kesempitan tu boleh laa...

Kadang-kadang sifat peramah pon betul juga... ai dengan selamba jeak sound MJ... nak dating kea..atau nak kenalan kea.... buat muka seposen...

Ai tak kisah... tepon pong pakai fixed line rumah... maknanya kalau MJ's tu nak tanya lebih lanjut tentang ai masa ai tak deak kat rumah ....dipersilakan... tiada halangan.... tanyalah family ai...

Tapi kita kena gentle la... jangan sembunyi-sembunyi... itu yang ramai lelaki tak berani...

MJ's yang layan ai kadang-kadang siap sound... ai tak takut kea orang tau.... ai jawab... apa nak takut-takut... kouta ada 4... dan kita bebas membuat pilihan...

ha..ha.. dengan selamba jeak cakap depan my mother or my father.... sampai naik rimas depa... ntah berapa ramai MJ's ai layan....

ai admit... masa awal 30'an dulu ada lah kacau-kacau pompuan nie... memang ada response... biasanya pompuan yang agak lanjut umo... 28 and above... sebab ai nie ada sifat serius sikit .... pompuan naik takut.....untuk bagi first impression...

tapi bila ai syok kat pompuan tu... ai akan cari idea camner nak tackle dia... masuk jarum.... biasanya dapat....

dah dapat ai layan lah.... tapi setakat kat tu ajeak.... ai tak lebih-lebih...

masuk 40'an... anak dah beso... semua dah ok.... memang dugaan timbul.... perkara nie tak diduga....

mana forumer yang selalu ai PM akan tau citer ai.... dugaan timbul dalam bab kesian kat MJ's.... yealah... kesian + ????? ehemmmm..... so... begitulah ceritanya....

skarang nie ai memang enjoy.... umo 46 +++ .... asyik layan MJ's jeak... huhaaa.... syukur amin....

aku harap WJ masuk thread ni , siaplah hang fcoy....

masuk jap WJ, kasi belasah sama ini bapa gatai

Reply 89# cmf_blingblings

nge ngada.... :@

Untuk semua forumer.... ini teka teki bapak umo 40'an....

Berbulu dia punya... berbulu saya punya.... sama-sama... berbulu.... ?????

perghhh..apasal tahun baru nie ai ramai peminat haa... thanks Nor and BC... I will meet you soon....

perghh.... penangan lelaki 40'an....cayakkkk.....

bling..enko jangan mareeeee....

Reply 92# fcoy

Ko tak rindu kat tenteram suci ker?

Reply 93# lilo_kill

kurang asemmmmmm...... nasib baik aku tak kena scam tu.... hampir-hampir enko....
sekarang nie ai ada MJ's lain... baieeeek punya.... .....

Geli betul Ada jantan miang terlepas dlm ni.

apa yg lilo cakap tu betul, since kau suka janda dan suka beramal ibadah membantu anak-anak yg terbiar apa kata kau ushar mana pergi Ten tu.....adakah dah bersuami balik atau kau tak nak dia sbb dia TAK KERJA, reta pun tak da?????

Niat nak kahwin janda tu mmg baiklah tp hanya memilih janda berkerak tu yg aku kurang setuju....

Sian janda yg susah, siapa nak membela nasib mereka? Kalau bercerai boleh juga bekas suami bg seratus dua tp kalau suami mati.....

Bagus jugalah En Jamil masuk sini, at least para isteri-isteri boleh sedar yg tak mustahil kalau suami anda dan saya berangan nak tambah cawangan sbb faktor gedik dan mampu....

Reply  lilo_kill

kurang asemmmmmm......  nasib baik aku tak kena scam tu.... hampir-hampir en ...
fcoy Post at 1-1-2012 02:44

alahai.. ko kan jugak dulu tergedik2 konon obses ngan nasi lemak 10 hengget lah, cakap lemah gemalai, tido tak lena... skrg ko dh berpaling tadah ek kat MJ lain..

Reply 96# cmf_blingblings

Bling... ai nak cari MJ's pon tengok-tengok juga... bukan jadi Alam Flora... habis semua sapu....
Terus teranglah.... memang ada perbezaan antara MJ's kematian suami dengan yang bercerai.....

Ai nie sekarang dah terkenal kat tempat ai pasal MJ's... mak-mak orang pon tau...MJ's lagi lah.... so... memang tak deak selindung punya....

Kalau kata ai gatal.... dari dulu dah kawen... lesen besar masa umo ai 32 lagi....isteri dah bagi.... after 4 years of marriage.... even dah mintak ustazah carikan untuk ai... dan dia pon ok nak carikan....

Tapi masa tu anak-anak maseh kecil.... ai nie jenis sayangkan anak-anak.... selalu ingatkan anak-anak dan maseh tak stabil dalam niaga... maka lesen hanya buat renewal jeak tahunan.... tak mampu beli kete.....

Kesedaran mula timbul 2 tahun lepas.. bila ai tengok my ex finance mgr tu... memang lah dia cantek... tapi yang ai  lihat tentang cara dia mengatur anak-anak... nampak dari luar macam ok... tetapi hakikatnya.....

Langsung ai terpikir.... apasal macam gini...ai tak boleh terima hakikat tu....

Dari situ datang KESIAN....

sambung....

Reply 99# fcoy

Pat tu la ai mula mengayat... sampai kawen.... ewahhh.... kesian punya pasal...
Maka pencarian pon diteruskan... janji MJ's... pasal lesen tu jeak yang dapat....

Memang pon... ai suka menolong.. tapi patut-patut la.... kena tengok dulu macamana cerita dan kehidupan depa.... bukan main sendal jeak....

You all pernah dengar kea ada MJ yang pernah bunuh diri akibat tekanan dari suami.... bukan cubaan bunuh diri... tapi MEMANG DAH BUNUH DIRI... cuma nasib dan umur maseh panjang.... haaa... yang tu yang ai sedang bela sekarang.... nah enko... berat 100kg.. siapa berani ...amik la.... nasib baik muka ada cun ... kulit licin dan rambut halus giler... tak lama lagi kena modify laaa.. bagi cun melecun.... ewahhh.... kuang kuang kuang...

tapi dari pengalaman yang lepas-lepas.... penceraian tu bukan datangnya dari pihak lelaki saja seperti yang digambarkan... sebenarnya perangai laki dan isteri tu 2x5 ajeak.... I dare not to talk in length.... I got the answers in front of my eyes....

Dah tau perangai macam tu... you all ingat ai nak teruskan hubungan... pergi jalan laaa... sorry... bye..bye... jatuh maruah aku nanti.... siapa yang terasa.... sendiri mau ingat.... saya ulang perhatian... siapa yang terasa... sendiri mau ingat....

MJ's yang kematian suami nie.. kita senang mengawalnya... selalunya depa ikut nasihat kita... dan mudah dibawak berunding.... tapi ai tak masuk jarum.. sebab depa dalam kawasan jagaan ai... ai pon kena jaga nama jugak... dan adik ai termasuk dalam kategori nie....

Sekarang nie ai ada lagi sorang MJ... dah cerai hampir 4 tahun... suami dia main kayu tiga dengan maid... dia stabil... tapi sebagai seorang manusia... dia pun ada kehendak juga... paham-paham la khennnn....

So... basically .... dalam kawasan ai... ai memang jaga MJ's.... terutama yang kematian suami laaa...depa seronok dengan ai... yang  bercerai.. ai layan diluar kawasan... hehe...

Ada ramai lagi MJ's yang interested kat ai... tapi mesti ada proses saringan... kalau perangai macam hamlau... sorry....

sekian... pengakuan ikhlas En. Jamil ahli Kelab Butang Baju Melayu..... yook ooo oooo jeak....