CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Hubungan Suami dan Isteri di Gerbang 40 an.

Umo 40'an memang sedap mengatal.... best giler... peminat pulak ramai... perghhh...

Pesanan ikhlas... dari En. Jamil... ahli Kelab butang Baju Melayu.....

Umo 40'an memang sedap mengatal.... best giler... peminat pulak ramai... perghhh...

Pesanan ik ...
fcoy Post at 30-12-2011 23:03

ko sedar tak bini-bini kaupun ramai gak peminat......??? sebab bergetah lagi...so dlm bergatal merenyam tu jeling-jeling sikit yg kat sebelah, nanti tak pasal-pasal dapat surat dr mahkamah syariah.....kalau dpt peluang, hamboi gedik bebenor

tak tau lah romantik ker idok but i feel really bless masyaallah.  at least i know he still care ...
minahsaudi Post at 30-12-2011 22:34

dari cerita2 kak min yg dulu-dulu sejak azali Datuk mmg tak berapa nak romantiik, tak apalah mmg itu cara dia, yg penting caring tu...sometimes I rasa lelaki yg lebih caring lagi selamat dari lelaki romantik...mcm ada makna jah..sekarang ni saya complain kat hubby dia tak romantik.....dia gelak besar jah...katanya dah jadi family man cukuplah...

terus terang ... mahkamah syariah tak main laa....minik-minik ai cayang kat ai....

nie skang nie.... I dah go obersea world.... MJ dari london lak ai kena layan... amacammmmm.......

tapi ai dalam delema... minah janda nie umo 33... tak deak anak... dia cakap nak kenal...dia yang email kita tau... lepas tu...kalau ok... dia nak kawen.... mak oiii....

ingatkan dia main-main jeak... mula-mula ai tengok gambor dia ai bergetar hati....apa taknya...

gambo atas katil..tapi pakai seluar jeans la.... baju dia setengah masak.... nampak setengah gunung dan lurah ... sengal dibuatnya... peninggggg...

ai tunjukkan gambar smart ai... pakai tali leher...ewahhh... pakaian waktu keje lah konon...

lepas tu.. ai jawab email dia lawak-lawak jeak... ingatkan main-main laaa....

pagi tadik... dia balas email... bahasa punyalah sopan... kira bahasa surat.... macam serius bebeno....

ai nak gelak pun ada.... minah salleh nie dah rabun mata ape kea....jauh panggang dari api...

tapi apa nak buat khennnnn.... dah dia berkenan.... heeeee... bestnya... tanpa ku duga.... aku laku dipasaran antarabangsa....

nak dengo cerita selanjutnya tak....

ini En Jamil tau.... citer gebang mesti best punya....

Rate

1

Reply 62# cmf_blingblings

sorry bling... nie cerita betul punya...

I bru je msuk alam 4series ni 12hb lps. Dlu2 dok pk mcm mna rasa bila dh msuk midi. Mcm dh tua plk. Alhamdulillah hbgan i n hbby mcm biasa, spnjg 18thn kawen biasalaa ada kenangan pahit, masam, kelat, masin, manis semua ada.
Beza umo i ngan hbby dkt 8thn, klu org bru tgok or bru knal sure ckp umo dia awal 40an. Bkn main sronok laa..senyum smpai ke telinga. i plk risau, tkut2 ada yg trsngkut. Pompuan skrg bkn bole prcaya. Heehee...

Follow Us
Alhamdulilah perkahwinan kami dah menjangkau 23 tahun mcm biasa juga malahan bertambah hangat lagi. Sy 45 & suami 7 tahun older. Org pompuan kena jaga badan, jaga penampilan bg hubby jeles sikit2. Lumrah lelaki suka mengejar dan jgn bg dia take us women for granted. Klu sy tengok kwn2 llki di pejabat yg sebaya mmg bila dah smpi ke peringkat umur mcm ni bukan main lagi gatalnyer...asyik citer psl kelab butang baju melayu jer...nyampah pun ada. Bukan nak stabilkan ekonomi keluarga ke atau tingkatkan hidup keluarga sebaliknyer asyik2 citer psl tambah cawangan. Yg ok ada tp tak ramai. Mungkin 1 dlm sepuluh. So ladies, if you've found a man who's straight, honest, beriman, setia walaupun tak ensem, tak kaya, tak pandai amek hati you hang on to him & make the most out of it.

Reply 64# fcoy

oh no ..

u cukup stamina ker ? lol ...

silap hari bulan dia lebih strong dari u ..

Reply 62# cmf_blingblings

bini-bini ko ?  wah best nampak.. hidup penuh dengan bini2 dan gudik2 ... celup sana sini warna warni ..

i x cukup umo 40 lagi .. i kena tunggu 11 tahun lagi baru leh nak komen ..
tuakang Post at 30-12-2011 13:12

adik minta maaf sebab selama ni ber aku kau dgn abang...maaf ye abang tuakang

masa aku 30 thn, 40 thn dan sampai sekarang...motto aku satu je..

“You don’t stop playing because you grow old
you grow old because you stop playing.”

Reply 68# tuakang

nie yang buat aku senak nie.... dah la umo 46++++ ...ok la tu... tapi .....lagi bertambah usia lagi menjadi....
baru kejap tadi bagi messej kat minah salleh tu... fuhh... tak leh tido la... body slim .... tinggi tak lah tinggi sangat.... hidung mak aiii..macam jarum.... aku lak macam serombong kapal.... haa.....

yea lea... selalu layan minah malaysia... kali nie lain macam pulak... ... kena belajo camner nak buat international trade .... no 2 dulu pernah belajo kat sana.. tapi tak kan la aku nak tanya dia camner nak buat trade nie... senak aku nanti....

bling boleh tolong kot.... kalu ada nasib... lepas minah salleh nie...aku nak tambah 1 lagi... minah Afrika pulak....

mau hari-hari telan botol madu..... kuang kuang kuang....

tu lea... sengaja bling bukak thread nie...kan aku dah mengatal balik....

hemmm... En Jamil gitu lah gamaknya.... betul kata kakak angkat aku dulu....umo 40'an aku dah start mengatal... apasal hah... hormon terlebih kot.... kea macamana.....

Bling mesti angin jeak... minah-minah gojes lain yang baca lagi berasap... haaa...

betul ker lelaki bila start umur 40thn nie perangai sedikit berubah..mcm suami saya dah nak masuk 41thn (jan nie)- dia suka kita manjakan dia lebih dari anak2. selalu berebut nak perhatian dn anak2. lepas cepat merajuk..lagi satu kuat cemburu..
saya kdg2 letih melayan kerenah suami...sebb saya ada anak kecik dan anak2 ygs membesar yg perlukan lebih perhatian. kdg2 saya stress sangat2..
bab cemburu tak usah cerita lah...sampai satu hari tu suami saya suh saya berniqab kalau keluar rumah...so sekarang nie saya kalau keluar rumah kena berniqab..sejak lepas tu mcm dah kurang dah bergaduh..merajuk bagai..

Nak citer sikit..pasal dah lama aku tak masuk thread nie....

Bulan November lepas .... en jamil dapat short notice gi dinner... 11.11. 2011.... ada 2 seat kosong...

hamlau punya partner... hari khamis malam baru bagi tau... manalah minik-minik aku nak dapat cuti.... walaupon dinner tu malam jumaat.. tapi tau aje lea... jalan jam giler....

nak jadi citer... sorang MJ nie free lak hari tu... dia keje setengah hari... so... kul 5 aku dah fetch dia kat rumah....

lepas tu lak... aku bagi tau kat partner dan member-member lain... mintak dia orang cover line....baikkk punyaaaa....

minik-minik dia orang dah pernah jumpa minik-minik aku.... jeng jeng jeng....

masa dinner..MJ nie layan aku lain macam.... macam raja lah gamaknya....

aku tengok... member aku sorang nie.. tiba-tiba ajek peluk bahu minik dia.... kira sampai habis dinner lah.... yang minik kawan aku sorang lagi lak.... tak pernah-pernah serve laki... aritu macam lipas kudung... amik lauk untuk laki dan bagai lagi....

aku naik pelik... apasal dia orang nie.... lain macam jeak....

rupa-rupanya baru aku paham... semua nak tunjuk yang dia sayang binik atau lakik dia orang.... haaa.. haaa....

yang lakik nak tunjuk dia setia kat binik... yang binik lak nak buat pura-pura rajin.. kalau tak... nanti aku bermadu....

lihat saja en Jamil tu... minah mana pulak yang dia bawak nie...

oooo... ada hikmah aku bawak MJ nie yea.... semua tunjuk baik depan pasangan masing-masing....

huh... aku juga steady.... no hipokrit.... bawak ajeak MJ baru ... buat tak paham.... sampai sekarang aku tak tau... apa ayat yang dia orang bagitau kat pasangan masing-masing nak cover line aku... heeee.....dan sampai sekarang minik-minik aku tak tau yang aku bawak MJ baru.... baik punya kawan cover line.... ini macam lah partner...

terus terang ... mahkamah syariah tak main laa....minik-minik ai cayang kat ai....

nie s ...
fcoy Post at 30-12-2011 23:40

pokcik fcoy jgn kalut happy sangatscam tuhh!!!!!
tak lama lagi 'minah saleh' tu buat cerita nk dtg msia, barang sangkot kt kastam... mintak bayorkan
tak pun dia antar present tapu sangkot... mintak duit gak
tak pun dia nk set up business... mintak advice... pastu mintak duit lagi

rupa2nya mat2 africa berlakon minah salih
harap jgn dibuai mimpi

Reply  cmf_blingblings

sorry bling... nie cerita betul punya...
fcoy Post at 30-12-2011 23:43
agaknya mmg sesetengah lelaki mula menggedik bila masuk 40an, sbb poket dah sendat sikit

tak lama lagi 'minah saleh' tu buat cerita n ...
penmerah Post at 31-12-2011 04:58

bagus!!!!! entah ke nak masuk sini sbb ada hal kat sana, nak seludup dade ke

hahahaha...best..best..best...aku umur 30an..hubby 40an..aku ada sikit2 lagi peel budak2 sebab aku rapat ngan anak2 aku yg belasan tahun..lagipun aku anak bongsu kott...kadang kena ambik bahagian juga dalam umur belasan tahun..tapi kena tengok keadaan...yg umur 40an dalam rumah ni..ego ada sikit..tapi dah tahu ego taraf mana...ada masa tinggi ada masa rendah...ada masa abaikan saja keegoan beliau..ada masa kena ada perdebatan... ni bila ada isu2 berbangkit...selalu dia yg menang sebab ilmu dia lagi banyak dari aku...dari segi economy...sedang2 saja...dan aku dah tak dak apa yg aku nak lagi...sebab aku bukan yg jenih bercitarasa tinggi...mungkin aku dah ada semua kott...dan jenih ukur baju dibadan sendiri...tapi aku perancangan untuk diri  sendiri dan seterusnya untuk keluarga....kerjaya dia dah stabil...perancangan masa depan dia aku tak tau..pasal dia tak bagi tau...bila aku tanya dia senyum..tapi aku yakin umur dah 40an ni dan anak2 makin membesar dia tau apa yg perlu dia buat..dan aku tau dia seorang yg berkeyakinan tinggi...hubungan kami...biasa pasang surut...mana boleh mendatar saja..tak siokk..kan best bila ada adengan pujuk memujuk....tapi yg 40an ni cool..aku jer yg ala2 huru hara...yg tak pernah ubah... pakai perfume..dari dulu sampai sekarang...harap dapat kekalkan wangi sampai bila2...tak kira siang ke malam...sebab aku  suka wangi wangian...penampilan 30an ngan 40an kira sama rata..aku tak nak dia nampak tua dari aku...dan sesuai dengan kerjaya dia..tapi bukanlah semua nak kena jenama mahal2...yg sedang2 saja...aku tak nak makin tua makin selebett...

tak lama lagi 'minah saleh' tu buat cerita n ...
penmerah Post at 31-12-2011 04:58

well put n well said

nanti kena gelak berjemaah kalo kena scam tu

Reply 75# penmerah

betul juga enko cakap..... tapi tak pea.... aku boleh check.... kawan-kawan kat cyber security ramai.... mesti kena  punya....