CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Hubungan Suami dan Isteri di Gerbang 40 an.

best gak thread nie...boleh tau camner perasaan bila dah 4 series nanti...sekarang nie suami dah masuk 4 series....selalu cakap suruh beranak bebanyak demam mendengarnyer.....kalo duk rumah saja boleh ler kot beranak 7-8 orang, nie dah ler pengasuh pon susah nak dapat, en suami pulak oncall memanjang...cam ner nak bela anak bebanyak gitu...emmm lagipon liza bercita-cita nak pegi jejalan obersea, gi mekah masa dah 40an nanti, masa tu anak dah besar...dah masuk U so mummy and daddy boleh enjoy

tak pakai apa2 bling --putih je ketiak aku---- jenis tak berpeluh ketiak --- rerambut ketiak pun ...
sayawifenikmie Post at 30-12-2011 17:42
masa aku kat U dulu, dok hostel, ramai dak pompuan dok menanya gak, napa ketiak tak ada rambut...aku cakap mmg tak da, pastu depa tanya lagi, kat bawah sana ada rambut tak?? ..aku ingat mmg kita dr species yg sama, mak aku pun sama gak....licin ja

best gak thread nie...boleh tau camner perasaan bila dah 4 series nanti...sekarang nie suami dah mas ...
lizaliza Post at 30-12-2011 17:49
wah, suruh beranak ramai, kalau dia rajin jaga sama oklah...aku rasa laki aku dah serik lebih dari aku kot bab-bab beranak ni....kau tahulah aku ni, bukan besar mana pong, laki saiz XXL so macam tak balance...kalau make lap pong ...org Kedah kata kena pedoh, inikan pulak nak beranak kennnn...tabiklah kat yg boleh beranak ramai...

aku tumpang baca jer -----------
sayawifenikmie Post at 30-12-2011 17:27
jgn malu-malu Lid, kita sama series so bagilah apa-apa input untuk kesejahteraan rumah tangga, senang ja nak cari pahala

nnt la, lagi 4thn++ aku nk dapat angka 4 kat umo aku... but pd aku, bukan umo yg tentukan jalan kehidupan kita tapi kematangan kita dlm menjalani hidup ni....

ada dua benda berbeza dalam kehidupan selama berbelas tahun ni....

umur 20an, pompuan matang lebih dari lelaki, bila umur 30an dah stabil sikit emosi, rasa macam setara. Bila masuk 40an suami dah banyak berubah, cakappun lemah lembut ja, jarang nak angin tak tentu pasal...bini bising suami senyum jah, last-last dah tak jadi nak marah..

Follow Us
masa aku kat U dulu, dok hostel, ramai dak pompuan dok menanya gak, napa ketiak tak ada rambut...aku ...
cmf_blingblings Post at 30-12-2011 17:49

hheee ---- part ketiak jer laaa yang tak berambutkan ---- part lain -- normallll --- kan?

Post Last Edit by sayawifenikmie at 5-1-2012 20:32
jgn malu-malu Lid, kita sama series so bagilah apa-apa input untuk kesejahteraan rumah tangga, senan ...
cmf_blingblings Post at 30-12-2011 17:56

hmm--- aku 45 laki aku 43 ---- kami dah kahwin 18 tahun -- anak dua 16 & 12 Y
kami bahagia -- pada akulah -- kalau tanya dia -- dia  jugak katanya bahagia -- wallahualan lah kan
pernah jugak r/tangga dilanda badai --- hampir karam  jugaklah --- it was 6 years back
dalam fasa bergolak --- aku memang kecewa habis
anak2 penguat semangat
selepas dia tampar aku aku tampar dia balik
kami duduk berbincang -- muhasabah diri memasing
masih ada cinta yang kuat antara kami rupanya
anak2 adalah pemangkin kekuatan aku dan dia jugak
hampir setahun jugak kami bergelut
now
Alhamdulillah
syukur
kami hidup aman damai
adalah sesekali gaduh manja
andai badai datang lagi melanda
aku rasa aku tidak akan terduduk seperti dulu lagi
aku cukup bersedia
untuk apa saja
rasanya
insyaallah
yang penting --- bila badai melanda -- buang ketepi rasa ego
pikirrrrrrrrrr panjangggggggggggg atas setiap keputusan yang nak diambil
pro and cons
kesannya pada kita -- dia-- dan yang penting anak2

apapun
selepas fasa tsunami
kami berlayar dalam alunan ombak yang tenang dan damai
baiklah sikit kehidupanaku dari mereka2 yang bercerai berai anak2 berantakan  segala itu

kesannya
aku menajdi wanita ibu dan isteri yang sangat kuat dan tabah
makin kuat emotionally & economically / financially
badanpun jadi makin cantik
dulu2 aku demok jugak

ishhhhhhhhh luahan rasa ke ni?

ada dua benda berbeza dalam kehidupan selama berbelas tahun ni....

umur 20an, pompuan matang lebi ...
cmf_blingblings Post at 30-12-2011 18:25

yang liza perasan sejak hubby nak masuk 4 series nie...dia selalu main isu...yelah saya nie dah tua....sedih hati kalo isteri marah-marah, kalo saya mati camana agaknya, entah ke sempat anak sulung bekerja entahkan tidak...ayat penagih simpati

hidupku dilanda badai masuk umuq 40 an..hancur bekecai tak dapat diselamatkan..aku dgn ex betul2 diuji..ex aku macam nak balik muda..pakai seluar mcm budak2 rappers tu..kl nak pegi bekelah aku tak kisah ni tak..kwn dgn budak2..aku tak suka..anak2 dah besar..msa tu anak yg sulung umuq 17 taun..aku pulak nak dia kelaku mcm pakcik2 dah..cukup time pegi surau pakai kopiah smayang..dia takleh terima..dia rasa dia masih muda gak..aku dah malas nak begaduh tambah ada pulak skandal dia..aku let go jelah..

hidupku dilanda badai masuk umuq 40 an..hancur bekecai tak dapat diselamatkan..aku dgn ex betul2 diu ...
lanayna Post at 30-12-2011 21:00
sayangnya......kau ada garang-garang tak dgn dia?

ku doakan dapat menempuh usia 40-an dengan suamiku.. aminnn...

ku doakan dapat menempuh usia 40-an dengan suamiku.. aminnn...
syasyafina Post at 30-12-2011 21:25
zaman dulu-dulu kalau dah dapat bersama sampai ke umur 40an kira dah berjayalah..kebanyakannya umur2 tu suami isteri jadi bertambah rapat, dah sama-sama faham kehendak masing-masing. Suami balik kerja cari bini, bini pulak kalau dah siap masak tunggu aja laki balik nak makan sama-sama, selagi suami tak balik isteripun tak sedap hati..gitulah ceritanya....zaman sekarang pulak lain mcm sikit,

aku akui ksh syg antara kami bila memasuki usia 40an dah semakin kurang..takde spark dah..dia tengok aku dah tak menarik almaklumlah umur 40an serupa mcm kete lama tp dicat baru..nampak cantik tp semput tu ttp ada..aku pun cerewet jugak..aku nak tengok dia ok wlupun tak sempurna sepenuhnya mcm masa aku tengok dia mula2 kawen dulu..dia tak maw jaga gigi..umuq br 40an gigi dah luruh..tp yg pelek tu ada gak pompuan bekenan..tp tu bukanlah punca..ada lg ujian yg Allah taala bg kat kami yg buatkan kami dua2 terpisah..skrg bl aku renung balik kisah yg terjadi antara kami aku pasrah yg aku sbg hambaNYA hanya mampu pasrah yg ini adalah bahagian aku..aku kene terima..blh ke kt memilih2 hidup ini mengikut kehendak kt..kl ikut kehendak aku mmg aku nak keluarga aku yg bahagia tu suatu ms dulu..

aku akui ksh syg antara kami bila memasuki usia 40an dah semakin kurang..takde spark dah..dia tengok ...
lanayna Post at 30-12-2011 21:40
dia dah kahwin lain ke? 40 an bagi aku taklah tua mana dear..nafsu masih berkobar-kobar, hmm, gigi tu mmglah susah sikit terutamanya org2 Melayu yg mmg dari kecil kurang kalsium dan tak memberus dengan betul...tapi betul jugalah, kalau tiap-tiap hari saling menyalahkan, saling bercakar...payahlah nak teruskan. Harap dia masih baik dengan anak-anak..

nanti akak dah balik umah sendiri baru leh citer.  skang nie tengah happy2 holiday n dok 5***** hotel on orchard road, singapore so tak mau semak otak pk.

ni baru order hainanese chicken rice for my hubby, letakkan plaster kat jari dia yg luka cos tersepit pintu shower room pagi tadi n then we are thinking of watching movie tonite.

esok dah siap2 book table kat marina bay for celebration of the new year.  mudah2an tahun 2012 membawa lebih rahmat n sejahtera kepada kami sekeluarga.

amin.....happy new year all

nanti akak dah balik umah sendiri baru leh citer.  skang nie tengah happy2 holiday n dok 5***** hote ...
minahsaudi Post at 30-12-2011 22:12

amboi-amboi romatiknya...tak yah fikir yg semak perut kak, enjoy aja apa yg terbentang depan mata...happy holidays!!

ex dah kawen lain..mmglah 40an tu tak tua mane..ex aku tu bdn kurus, perut takde..nampak muda cuma tang gigi je yg buat dia nampak tua..yg aku perasan ujung2 tu perhubungan kt org dah dingin..suami isteri pd nama je..syg tu ada lg sisa2..kl kt org cpt sedar ato ada org tlg ingatkan mungkin blh diperbaiki lg..tp org yg nak tlg selamatkan tu bg tau bl sume dah terlambat..aku pulak bl tau dah tak blh selamat langsung malas nak teruskan dah hidup dgn dia..aku mcm dah penat hidup dgn dia dan nak bebas diri dr segala yg berserabut ms idup dgn dia..ibarat retak menunggu belah..minta maaf lah mmg salah aku tak tahan diuji dan cpt mengalah tp bab ni je aku mengalah..bab amanah jaga anak aku sanggup lakukan apa sj asalkan kami anak beranak tak berpisah.

ex dah kawen lain..mmglah 40an tu tak tua mane..ex aku tu bdn kurus, perut takde..nampak muda cuma t ...
lanayna Post at 30-12-2011 22:22
kau kira muda lagi tau, mana tahu ada rezeki ada jodoh lagi...jgnlah monyok lagi, carilah aktiviti dan bergaul dengan kawan-kawan. Yg lepas tu kira tak ada jodohlah, nak buat macam mana lagi

amboi-amboi romatiknya...tak yah fikir yg semak perut kak, enjoy aja apa yg terbentang depan mata. ...
cmf_blingblings Post at 30-12-2011 22:19

tak tau lah romantik ker idok but i feel really bless masyaallah.  at least i know he still cared!  we have put behind us the diabolical situation we were in before  n move on. we alos try to compliments each others live now

dah tua dah bling, i will be 55 next year insyaallah.  tak guna bercakaran kerana orang ketiga pun but apa yg terjadi membuat kami lebih dewasa n menghargai each other better!