CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perang_sivil

Pizza Hut vs Domino Pizza

so far tak penah jumpa domino y khas utk dine in...
y syik pergi nie tuk delivery.. meja t ...
Syik_Gojet Post at 5-1-2012 10:11

oo..klo yg mkn kt situ..rina sll je lah mkn ctu..tp sbb mmg tuh bukan khas utk dine in kan...so mmg kita tahu apa yg kita dpt lah..tp yg mentari, dia xbg pun cwn.hahha...tak pe..nnti kita tguu sapa2 yg pernah dine in yg kt tpt bebetul dine in tuh...klo xsilap..kt mid ada yg utk dine in tuh..yg kt ipoh(tetaw caw mana), pernah pi skli..itu pun utk delivery...

nk try lah minggu nie..kebetulan ada kupon free pizza

haaa...yg best lagi satu pasal  ...
anizarina Post at 5-1-2012 09:43

haah.. tp jarang guna coupon tu sbb tiap kali nk order, br teringat coupon tu tertinggal kt office..!! tp bila pk2 blk, rasanya cam xblh pakai pun sbb my family xsuka dominos..   dorg lg suka pizza hut cuz dorg suka super supreme.. so slalu tiap kali nk order pizza, sure kena bebel sbb i nk gak dominos..!!!!! ended up slalunya ayah akan bg buat 2 orders.
kt pizza hut order large pizza super supreme, then kt dominos ambik meatmania thin crust, breadstix dgn starter box tu. tp masa nk kena byr tu, mmg kena bebel la cuz kt pizza je, sampai beratus gak.   dh gedik sgt nk order asing2!   

sblum2 ni slalu frust gila tiap kali nk order cheese baked meatballs kt pizza hut sbb dorg x buat delivery. sbb kt dlm gbr, sgt la tempting gilaaaaaa..!!!    last2 ari jumaat aritu dpt gak la rasa. agak excited la cuz cam dh lama craving gila nk rasa meatballs tu.    tp bila dh sampai kn.... erm.. camana nk ckp ek. abit disappointing la cuz meatballs dia kecut je. then d tomato sauce n suma ingredients tu cam kering sgt.. rasanya meatballs tu pun cam segan kot sbb di present kn sebegitu rupa. huhu!  nk panggil staff dia pun, tgk muka suma cam stress, penat sgt keje je. terus xsampai ati nk complaint. huhu! then bila my fren ni order pasta, spaghetti tu cam still keras skit. dh kwn tu mkn mcm ala2 mkn mamie cikedis tu je dh.  

Rate

1

betul kan kan kan berbaloi baloi.......

kalu syik pulak suka mkn panas2... walaupun sejuk tet ...
Syik_Gojet Post at 4-1-2012 11:22 PM

nak tanya ni wehhhhhhhhh.....chicken Lasagna DOmino sedap atau tak???tingin sgt naka makan...

betul kan kan kan berbaloi baloi.......

kalu syik pulak suka mkn panas2... walaupun sejuk tet ...
Syik_Gojet Post at 4-1-2012 23:22

ishhhhh!! dgn dominos mana blh thn diri.. kita kena serangggggggggggggggggggggg jekkkkkkk..!!!!!   muahahahahahha!   i dunno la but i just cant resist the temptation each time i lalu dpn dominos la.. bau dia je.....    ish.. terus ala2 kena hypnotized gitu..     sama mcm each time i lalu dpn subway laa. hehe!   tp jgn mkn slalu sgt syik! kang tembun lak kang.

p/s : haaa syik, tu momod tny. penah try x..? i nk tau gak nih.

nak tanya ni wehhhhhhhhh.....chicken Lasagna DOmino sedap atau tak???tingin sgt naka makan. ...
medangmru Post at 5-1-2012 17:50

jab nak fikir sebab syik tak penah order chic lasgna domino....
tak silap mamber penah order kot...

dia ckp y PH lagi sedap...

tapi citarasa kan berbeza beza..mana tau, y domino punya melekat dgn selera mod med....

mod mel pun kena hypnotized mcm intuitable..hehe...

**thax mod medangmru pemurah dgn tachang..ekeke...

haah.. tp jarang guna coupon tu sbb tiap kali nk order, br teringat coupon tu tertinggal kt ...
intuitable Post at 5-1-2012 17:44

hehehe..y meatball tu memang kwn syik penah order..ada la beberapa ketul jer meatball..mangkuk meatball pun tecik jer...
sgt2 tak berbaloi dgn harga.....

cuma y syik suka kt PH hut platter jer..

nie memang kegemaran la..hahaha....

sian kt kwn  tu mkn mamee cikedis versi spegeti..grup grup grup..
p/s: syik dah tembun pun...wakaka

Follow Us
nak tanya ni wehhhhhhhhh.....chicken Lasagna DOmino sedap atau tak???tingin sgt naka makan. ...
medangmru Post at 5-1-2012 17:50

SEDAP!!!!!!!!yummy...tak kedekut cheese..huhu

haah.. tp jarang guna coupon tu sbb tiap kali nk order, br teringat coupon tu tertinggal kt ...
intuitable Post at 5-1-2012 17:44

heheh...mmg rina dulu sll order online meatball pizza hut, tp bila sampai mmg kecut2 je..dh tak besh dh..dulu besh lagi..skang sgt mengecewakan..

jab nak fikir sebab syik tak penah order chic lasgna domino....
tak silap mamber penah ord ...
Syik_Gojet Post at 5-1-2012 09:37 PM

nanti nak try arrr chiken lasagna Domino ni..

Sesama..

SEDAP!!!!!!!!yummy...tak kedekut cheese..huhu
anizarina Post at 6-1-2012 08:24 AM

Perghhhhhhhhhhhhhhhh,,,,malam ni nak ngorder..

Perghhhhhhhhhhhhhhhh,,,,malam ni nak ngorder..
medangmru Post at 6-1-2012 08:32

hehe..tp tuh lah..lain org lain citarasa tau..macam rina mmg rina prefer dominos punya lasangna compared to pizzahut. saiz nya pun besar..klo pi walk-in kt store dia, ada set yg rm 11 tuh..klo call rm bape tah..add on rm9.80 klo xsilap

BTW Pizza Hut ada jual ke Lasagna tu???

aku suka dominos sbb piza hut x buat delivery kat area rumah aku

baru beli pizza hut semalam. tapi tak puas makan. domino takde kat area sini.......huhu

BTW Pizza Hut ada jual ke Lasagna tu???
medangmru Post at 6-1-2012 10:28

Ada di jual dan mempunyai beberapa pilihan inti sama ada daging / ayam / seafood, tapi sekarang ini aku tak pasti yang mana masih valid sebab aku sebut saja lasagna terus dapat dia tak pernah tanya pun apa inti di dalamnya. Aku ada beberapa keping gambar lasagna milik sendiri tapi aku tak tahu macam mana nak masukkan gambar tu di dalam forum ni, jadi aku setakat letak gambar hasil google saja lah ye.

Aku tak lah selalu mengunjungi restoren Pizza Hut ini dan dalam setahun 4-5 kali saja sebab sekarang ini dah banyak pilihan restoren, selebihnya aku banyak menggunakan service khidmat penghantaran mereka tu. Tapi setiap kali kalau dine-in di Pizza Hut aku akan order lasagna ni, kiranya sebagai makanan sampingan saja sebab kadang kala memakan pizza saja membuatkan aku cepat muak dan melenguhkan mulut mengunyah terutama bila kerak aku dapat tu sedikit liat.

Komen aku mengenai lasagna di Pizza Hut pula, lasagna di Pizza Hut boleh tahan dan sangat menyelerakan, sangat lembut dan creamy sebab penuh dan kaya dengan cheese. Tapi kekurangannya adalah size yang sangat kecil, seingat aku pertama kali makan lasagna di Pizza Hut ni ianya bersize besar tapi selang tahun ke tahun sizenya semakin mengecil. Soal kenaikkan harga aku tidak pasti tapi rasanya harga ada naik sedikit, walaupun size mengecil tapi rasa lasagna bertambah baik dan semakin menyelerakan.

Di bawah ni info berkaitan Lasagna Pizza Hut, seingat aku ada harga untuk add-on yang lebih murah dari harga asal ditawarkan. Selain tu aku pernah juga order meatball cheese tapi kurang berkenan, tapi untuk makanan sampingan ini memang Pizza Hut tidak kedekut soal cheese tapi macam aku pernah katakan sebelum ini lain cawangan lain lah cara penyediaannya. Aku teringin juga nak mencuba lasagna di Domino's tapi belum bekesempatan, nak juga bandingkan rasanya sebab dari segi size ramai yang katakan ianya lebih besar tapi rasanya subjektif itu yang penting kita perlu rasa dan bandingkan sendiri.

Seafood Lasagna            Layered pasta with tasty seafood mix of prawns, scallop,
squid, fish and onion in creamy, mornay sauce.
            RM11.20

Rate

1

Br order pizza hut..setakat ni ok jer servis penghantaran...

akhirnya tercapai gak hasrat makan Dominos pizza...hari ni aku ngorder Spicy Sambal + Chicken Lasagna,,,inipun sbb aku baca ada yg cakap Dominos lagi urrrmmmmmmmm...Tp mmg urmmmm arrrrrrrrr...sodapppppppppp
delivery time = order 1.08pm masa sampai depan rumah 1.28pm...20 menit....

Br order pizza hut..setakat ni ok jer servis penghantaran...
sara2511 Post at 13-1-2012 18:54

Maksud "ok jer servis penghantaran" tu macam mana ye cik Sara? adakah tempoh masa penghantaran tu singkat kurang dari 45 minit?, atau pun kamu maksudkan tiada masalah dari segi apa kamu tempah tu semua dapat dan sedap belaka?. Sebab di sini ada 2 perkara berbangkit mengenai Pizza Hut ini, 1-lebih kepada tempoh masa penghantaran dan 2-rasa dan kualiti pizza itu sendiri.

Hari ni aku ada menjamu selera di Pizza Hut Seksyen 13 Shah Alam, restorennya lebih pada penghantaran iaitu Pizza Hut Delivery (PHD) tapi aku menjamu selera saja di sana. Alhamdulillah ye memang bagus servisnya sebab memang cepat, makan berdua untuk set pizza reguler berserta sup cendawan dan air bergas kurang dari 20 minit. Tapi dari segi tempoh masa untuk servis penghantarannya memang setakat ini tak pernah lagi dapat bawah 45 minit, purata masa 1 jam walaupun jarak Domino's (purata 30 minit) dan Pizza Hut dengan rumah aku adalah sama.

Rate

1

Reply 1# perang_sivil

serius aku cakap..dah belas2 tahun aku x makan piza hut dll..
tapi piza pasar malam aku makan......aku pun x taw mengapa.....

domino di hatiku...
sedap harga berpatutan dan dapat tebus piza kalo servis dia org lebih dari 30 minit (tapi memang slalu arap order smpi lmbt sbb dpt voucher piza free   )
piza hut...
aritue saja nak ubah selera try makan piza,order personal piza ngan spagheti...service agak lmbt tapi dimaafkan sbb ramai org...bila order sampai...memang kecewa sangat ngan spagheti sejuk macam dah lama masak...piza ok..tapi telan jerlah...malas nak komplain...