CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kingcarlos

Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM

wah, ramai warga ukm kat sini. saya pun nak share story lah jugak. tapi tak de lah seram mana pun...

cerita 1
saya ex -student ukm, batch 2006/2009. saya duk kolej kiy. masa tu tahun 1, saya duduk asrama. rumet saya budak kedah. saya tak pasti kejadian ni siang ke malam. masa tu saya baru balik dari kelas ( kalau tak silap lah) . masa tengah naik tangga, saya sempat pandang kat bilik saya dan tengok tingkap terbukak sikit. dari jauh saya boleh nampak rumet saya ni tengah iron baju. saya pun cakap dalam hati " minah ni ada dalam bilik rupanya". saya pun tak fikir apa-apa terus berjalan ke bilik saya. saya dan rumet selalunya kalau masuk bilik jarang ketuk2 pintu ni sebab masing-masing ada kunci. saya bukak bilik guna kunci saya sambil tu tersenyum-senyum lah sebab nak tegur kawan saya ni. tapi bila masuk jek, terkejut giler...bilik kitorang kosong, tak ada orang lansung. pelik, tak kan cepat sangat kawan saya tu kemas-kemas iron dengan baju-baju dia. bila lama tu baru kawan saya balik bilik. dia cakap mana ada dia dalam bilik. dia lepak dalam bilik kawan dia..

cerita 2
okay, ni kisah lain pulak. tapi masih dengan rumet yang sama. tahun 2, saya dan rumet kena pindah bilik baru. tapi still blok yang saya cuma kedudukan bilik tu berubah. bilik kitorang mengadap hutan dan dekat dengan tandas. tandas kat asrama kitorang tu kedudukan dia pelik. kita kena naik tangga dulu pastu bila mandi sorang-sorang walaupun siang terasa seram sebab jauh dengan orang. satu hari tu saya bangun dalam kol 9 pagi sebab nak pergi kelas. saya tengok rumet saya ni still tido lagi. dengan berat hati saya pun bangunlah. saya memang tak suka mandi sorang-sorang sebab tandas tu menakutkan saya. tapi nak tanak kena pegi jugak. saya tak terus mandi, tapi saya melencong kat tempat basuh baju sebab nak gosok gigi kat situ. kat bilik membasuh baju tu dinding dia ada lubang-lubang sikit so saya boleh nampak bilik saya. tiba-tiba saya nampak kawan saya ni dengan bertuala kuning, siap sanggul rambut, sambil bawak bekas mandi. dalam hati saya heppy lah sebab tak adalah saya kena mandi sorang-sorang. lepas saya siap-siap gosok gigi, saya pun mandi. tapi saya tak pulak perasan tempat mandi tu ada orang ke tak. selesai jek mandi, saya pun terus masuk bilik..bila balik bilik.....terkejut gila saya sebab rumet saya sedang enak mengulit mimpi. lansung tak ada ciri-ciri orang baru lepas mandi...habis siapa yang bertuala kuning tu???.saya rasa saya tak silap orang sebab kat wings kitorang tu cuma dia sorang jek ada tuala kuning & saya memang nampak dengan jelas yang tu memang dia.....

cerita 3
yang ni kisah masa saya dah kerja. citer ni berlaku akhir tahun lepas. satu hari tu saya join expo kat mid valley. balik dari expo tu dalam kol 11malam  sebab bos ajak makan2 dulu sblm balik padahal expo tu habis dalam kol 9 malam. saya drive sorang-sorang. nak balik umah kat kajang. dalam kereta saya pasang ERA.masa lalu kat roundabout seksyen 3 tu, tiba-tiba saya dengar lagu dalam radio tu macam pelik. awal-awal lagi lagu tu memang dah pelik, tapi saya layankan aje. makin lama makin pelik. siap ada orang menjerit-jerit lah, pastu macam bunyi lagu rosak pun ye....berdebar-debar giler time tu. saya terus tukar radio lain, bukak HITZ... masa ni tak terfikir pun nak bukak IKIM. teruk betul kan . tukar aje radio omputeh, saya dengar lah lagu beyonce nyanyi kot, tak ingat dah. tiba-tiba saya rasa lain macam, pehal pulak lagu omputeh tapi suara sebijik cam orang melayu punya suara......masa ni saya rasa macam nak jek stop kan kereta dan suruh akak saya jemput kat tepi jalan..

ada lagi cerita sebenarnya, tapi nak kena ingat semula...

Rate

1

aik, tak ada orang sambung lagi ke kisah seram kat sini. kalau gitu i nak sambung cerita...

cerita 4
masa tu dah tahun 3. saya ada buat short sem sebab nak cukupkan kredit hour, kalau tak buat tak merasa lah nak grad macam orang lain. masa short sem tu saya dan kawan setinggan kat kajai. dah tak ingat dah kitorang duk blok mana, tapi masa short sem blok tu memang tak ramai orang. kalau nak pergi mandi, seram semacam jek bila lalu bilik-bilik kosong tak berpenghuni. belum lagi bila kena mandi sorang-sorang. serius seriau giler bile ingat semula....ish, panjang sangat intro nya, mana kisah hantunya? okay...saya sambung

ada satu malam tu, rumet saya keluar gi jumpa bf dia, saya lak tak nak duk sorang-sorang dlaam bilik so saya gi lepak kat bilik kawan saya. bilik saya dengan bilik kawan saya tu jauh  gak lah, tapi still dalam  kajai gak. dalam kol 11.30,rumet saya ni call , ajak saya balik. dia cakap dia dah ada kat depan blok kawan saya ni. dia bawak kete time tu. dan dan pulak hujan lebat giler. saya pun siap-siap, dalam kol 12 tu saya keluar dari blok kawan saya ni dan menuju ke kereta kawan saya ni. saya duduk belakang. malas nak duduk depan sebab nak cepat-cepat masuk kereta tanak basah kena hujan. masa masuk tu sempat lagi saya bergurau dengan kawan saya " eh, betul la kau ni sherry?" sambil gelak-gelak. dia pun cakap gak " betul lah kau ni choco kan?" .pastu kitorag gelak-gelak. terhibur sangat lah kononnya bergurau tengah-tengah malam.

sampai jek bilik, kitorg terus masuk bilik. then siap-siap nak masuk tidur. rumet aku ni tutup lampu. tiba-tiba tengah-tengah aku lelap aku rasa katil cam bergoyang-goyang. pastu bantal kecil yang aku peluk cam melompat-lompat. aku rasa nak melompat sekali. takut woo. aku terus bangun bukak lampu & gerak rumet aku ni. dia mamai-mamai terus bangun. mata dia dah lah merah. pastu dia senyum-senyum kat aku, masa ni aku dah tak dapat fikir lagi dah yang dia ni betul kawan aku ke bukan. aku rasa kecut perut giler time ni. aku baca lah apa-apa yang patut. aku cakap kat kawan aku yang aku tanak tidur tutup lampu. dia pun okay jek, terus sambung tidur......aku lak cuba gak nak tidur. sblm tidur  still terfikir-fikir lagi, betul ke katil aku bergoyang, betul ke bantal tu melompat atau perasaan aku jek?

* kejap aku tulis saya, pastu aku pulak. aku pun dah konfius dah yang mana satu, malas nak edit dah...haha

wah, ramai warga ukm kat sini. saya pun nak share story lah jugak. tapi tak de lah seram mana pun... ...
chocobozhere Post at 6-2-2012 09:38

Pengalaman Choco yg #3 tu pun pernah saya lalui. Tapi saya kena di simpang antara KIY dengan UO kat dalam UKM. Memang terkejut jugak. Tapi saya terus tutup radio la. Huhu

Pernah di-merge dulu.

http://mforum2.cari.com.my/viewthread.php?tid=425177&highlight=syd

Reply 162# chocobozhere

seram weh....betul ke tu kawan u.....

mlm isenin aritu aku lalu dr teras jernang lalu kt area umah pasak UKM tu..dlm kui 1 lebeh mlm..peh mmg meremang..ngn keadaan gelap situ..area die mmg horror..berkabus..klu la tgh syok layan lap situ pastu ade tetibe 'mende' melintas mmg kompem la terbabas..lap plg tajam kt tempat amek pasir sungai tu..jln situ sian pun mcm ala2 xbyk kete..

Follow Us
kat ftsm ada angker tak...?

maaakkk aaaiiiiii....{:1_126:}
nampaknya akak rela kena saman la kat parking tu dpd  ...
caricari Post at 12-10-2011 15:59

awak.. masa saya study master tahun 2007-2008 kat ukm,guard kata, boleh ja parking kat library dan tepi2 jalan tu jam 430.
time tu dah xkena saman.
so, sila ke library jam 430 utk pinjam dan pulang buku..hehe

suami saya kejer kat PTSL. Dia kata kat situ pun berhantu gak. huhu

Reply 167# caricari

member2 kt ftsm xd plak pernah cerita menda angker2 nie... mungkin sbb bangunan tu cam ceria je...seceria jubahnya. hehe... tp kalau fuu tu mmg horror gak ah. dr ftsm ke fuu tu amek masa setengah jam baru sampai. pelik gila. bila dah sampai kwn sy kata ada benda duk bertenggek kt atas tembok kt fuu, mata warna merah... ape lg, pecut la kami balik ke KAB kt KAB tu pn banyak gak yg mengacau. adehlah UKM

aku dulu student engineering kt ukm...aku ade sorg lecturer geoteknik kami nak wat kelas ganti jadi cadang la wat malam-malam...dan dan tu gak lecturer aku menolak. aku ingat balik mcm comel je lecturer lelaki aku tu ckp 'tak maulah'

tp sbnrnye die ade pengalaman tersendiri la. die penah buat kelas ganti malam-malam. lecture hall ni letaknye kt tepi tasik kejut yg dekat ngan restoran kejut tu...jadi satu malam nan sunyi pak mat jual topi ni, tgh sedap-sedap lecturer tu mengajar leh plak terdengar suara baby menangis kt luar kuliah. satu kuliah plak tu yg dengar

lecturer termo aku plak ....die citer kt kami yg adelah staf restoran tu die tertinggal ape ntah kt restoren tu die patah balikla..tak sangka plak malam tu die nampak lelaki berjubah putih berjalan merentas tasik tu.

oh ye aku duduk kt burhanuddin helmi. kt koleh burhanuddin helmi ni masa batch aku asrama perempuan yg mengadap pusat kesihatan tu. memula tu pelik gak why asrama perempuan mcm terbuka, asrama lelaki tu plak tertutup dikelilingi pokok2 gitu. alkisahnye di awal 80an asrama lelaki tu asalnye asrama pompuan. tp ade kejadian seorg pelajar india bunuh diri kt situ maka ditukarla asrama tu jadi asrama lelaki. alkisahnye masa aku fresh year kami dilarang oleh kakak2 senior utk buka langsir tingkap. sbb hantu tu suka menjegulkan mukenye kt tingkap.

waktu tu pun ade senior aku nak sgt duduk kolej dptle bilik tu...aku tak dgr le ape2 pelik yg berlaku kt die...tp die mmg pelik pun..smpi skrang aku takleh lupe motip tetiba die bukak selipar nk baling kt kawan die tetiba terkene kt aku plak kene sampuk kot....

Rate

1

aku dulu student engineering kt ukm...aku ade sorg lecturer geoteknik kami nak wat kelas ganti jadi  ...
annehuda Post at 19-3-2012 14:24

lawak pulak part yang baling selipe tu....

aku dulu student engineering kt ukm...aku ade sorg lecturer geoteknik kami nak wat kelas ganti jadi  ...
annehuda Post at 19-3-2012 14:24

Anne, bila cakap pasal org jubah putih kt tasik kejut tu teringat plak kawan aku pernah cite. kolej kan slalu wat dinner2 ni. so mlm tu lepas dinner 2,3 org bebudak laki ni da xtaw nak watpe jd dorg decide nk gi wat lawatan kt tasik kejut. dorg balik bilik, yg mana ada jubah putih gi sarung jubah, pakai kopiah n bawak file pastu gerak balik gi tasik tu. bila dorg smpai je, baru jalan dalam beberapa minit tibe2 ada org berterabur lari kuar dr celah2 semak, bunyi motor pecut lari. sekali kantoi rupenye adalah beberapa ekor makhluk duk wat projek kat celah2 semak tu. haha... pelik kan org yg duk wat projek ni xd plak kena kacau.

Anne, bila cakap pasal org jubah putih kt tasik kejut tu teringat plak kawan aku pernah cite. ko ...
cik.amy Post at 20-3-2012 14:12

OT jap...ni bukan kisah hantu ye...aku ade amek satu course ni so aku kene blaja wat map ni jadi aku n group aku pilihla bangunan yg sebelah ibu zain tu. pusat pengajian antarabangsa ke tak silap aku..kan ke tempat tu keliling hutan. kami wat masa hari ahad harusle takde org kt bangunan tu. mmg sunyi sepi la masa tu...tp nk dijadikan citer aku ternampak le ade motor parking elok je tepi hutan tu. so aku ni mmg kepoh sikit ms tu so aku kecohla eh ade plak org dtg ke sini hari ahad skali tu kuarla satu kapel dari hutan kt situ...aku ingat lg yg lelaki tu mmg segak pakai slack pakai kemeja yg pompuan pun cantik bertudung...rupe2nye diorg tgh merendek kt situ pastu terusla diorg merempit meninggalkan kami....

sanggup tul manusia ni dalam hutan pun jadi nak wat maksiat ish ish ish

Post Last Edit by nuerulcayang at 20-3-2012 15:38

aku ada cter...ni terjadi kt adik aku...

die bru gred thun lpas...

dkt kolej zaaba, die ngn kengkawan die ngah syok layan cd kt laptop...
tetiba laptop tu bunyi lain ..die trus off laptop tue...

pastu diorg semua wat bodoh je....

tp tetiba laptop tu on sndri...diorg pn recheck blik kot2 x kuarkan cd td...

cnfrm kuar cd pstu diorg cabut bateri laptop..

ingt dh ok..rupanya laptop tu trbkk blik sndri n mainkn cter lam cd td..

smua trus duk rapat2 n azan....

sory x reti brcerite...

awak.. masa saya study master tahun 2007-2008 kat ukm,guard kata, boleh ja parking kat library d ...
jepp Post at 15-3-2012 12:48

Ahkak dah tak gi dah library time2 tu sebab akak tengah wat research skrg ni...kalau gi library pun weekend je la skrg pagi2 buta dah bertapa kat situ ...
kalau lambat pun depan2 tu kdg2 blh penuh juga...

ada sekali makcik library sound akak pesal denda byk sangat...:@
akak cakap je akak dah round byk kali kereta penuh sini, balik aje la kan rumah...sebab akak tak book bilik phd/master kat ftsm tu...

Reply  caricari

member2 kt ftsm xd plak pernah cerita menda angker2 nie... mungkin sbb bangun ...
cik.amy Post at 16-3-2012 14:26

ftsm tu ramai student pak arab stay situ sampai malam2...hantu2 takut dgn pak arab agaknya 1/2 jam nak sampai fuu...?? ...Nilai-Bangi pun tak sampai 1/2 jam...

monyet2 tu lahir2 dah duk dlm universiti harusla bijak kan ..monyet U lawan budak U...{:2gr ...
pumpkingirl Post at 9-1-2012 13:05

smlm akak and the gang kat ftsm ada bengkel penulisan...harus la ada makan2 bawah teratak kayu kat fakulti tu kan..tengah2 syok makan roti cicah bubur jagung + kuih bom, tiba2 datang monyet2 U ni...tengah acah2 kitorang...
masa tu ada sorang lecturer pompan tengah sembang dgn akak & the gang...lect tu terus cabut takut dan konon nak panggil kawan2 dia ambik lebihan food tu cepat2...tak dan nak ambik, monyet2 ni kenduri food tu...
tak takut pulak tu kitorang halau2 dia....:@
tah mana2 tah dia datang2 tau2 muncul atas atap kayu tu dengan gigihnya....

OT jap...ni bukan kisah hantu ye...aku ade amek satu course ni so aku kene blaja wat map n ...
annehuda Post at 20-3-2012 14:28

itulah hantu yg sebenar. hahaha... kau xde perli2 dorg dgn innocentnye ke pastu? baru meriah.

tp ukm mmg angker la. igt lagi ada satu malam tu otw nak gi ptsl, lalu sebelah flatlet ni tibe2 dgr ramai suara laki dalam duk tgh baca yassin. seriau gk masa tu. rupenya ada budak kena histeria. bila balik dr ptsl dlm kul 11 gitu, suara dak pmpuan menjerit tu da xde tp ada lg la dgr suara dak laki. igt dah settle la... skali bila pandang depan... nun ada makhluk putih berdiri tegak kt hujung longkang duk merenung bangunan tu... ape lg, pecut lari naik bukit, baca ayat kursi pn dah tunggang langgang.

ftsm tu ramai student pak arab stay situ sampai malam2...hantu2 takut dgn pak arab agaknya 1 ...
caricari Post at 20-3-2012 16:22

hahaha... xle byg pak arab besar bagak tu melompat kalau jumpe hantu.. tp kan ftsm dkt dgn zaaba. zaaba tu kan horror. adeh... itula, bila fikir balik kan, baik gi nilai lg bagus. pdn muka sendiri, kuar lg dgn boyfren senja2... last skali jd laki org lain gk mamat tu. hihi