CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

ade crush tapi da kahwin

Reply  BeeHaa

Berdosa tuh mungkin ye... Nusyuz tuh tak lah kot...

Nak kena tanya uzt ...
kikilalat Post at 1-10-2011 00:17
itulah kan, aku tak minat rob, aku minat josh harnet

[quote]itulah kan, aku tak minat rob, aku minat josh harnet
cmf_blingblings Post at 1-10-2011 00:26 [/

Aku pun giler kat laki orng, tiap hari aku duk skodeng twitter n gambo bini orng tuh, tu pun laki aku tahu, siap suruh laki aku beli baju sama cam jantan tuh, tiap 2 hari aku cakap pasal laki orng tuh...sanggup redah naik lrt semata mata nak tenguk laki orng tuh beraksi....ha....ha...ha...aku lg giler kut....

Sampai nangis2 bila laki orng tuh gaduh ngan bini dier...sedih....

Reply 22# gticute

Nih aper cer plak nih? Mimpi atau realiti? Cer citer... Cer citer panjang lebor sket...

Reply  gticute

Nih aper cer plak nih? Mimpi atau realiti? Cer citer... Cer citer panjang l ...
kikilalat Post at 1-10-2011 10:20

Citer betul nih. Bukan rekaan, aku memang minat laki orng. Laki aku tahu kut, walaupun aku tak sebut terang terang aku minat coz aku duk sebut nama orng tuh jer selalu....ha...ha...ha....

Hensem tau, tough lagikkk.....

masa dia gadUh ngan bini dier, aku tido mlm terjagajaga, sedih sesangat, sampai termimpi, nasib baik dah baik...jeles aku...

Kenapalah aku tak secantik bini dia,kalu aku cantik camtu n tak kawin lg confirm aku gi tackle awal awal ......wat muka tak malu jer...ha...ha...

Orang tuh aidil, laki rita....larikkkkkkkkk.......

Citer betul nih. Bukan rekaan, aku memang minat laki orng. Laki aku tahu kut, walaupun aku ...
gticute Post at 1-10-2011 10:42

wah pengakuan berani mati nih. patut nye tajuk thread ni ditukar kepada NUSYUZKAH AKU ? sebenarnye DIA tu ialah AKU sebenarnye.cuma aku segan nak bgtau perkara sebenarnye. tengok2 ada geng masalah cam aku so aku jadi kurang ler malu skit nak share.

gticute, i pun lebih kurang serupa macam u lah. laki sendiri memang kenal itu lelaki. tp tatau lah dia tau i suka ke x ngan mamat tuh. penah bawak termimpi itu mamat cuma 2 kali shj. tatau kenapa.

kepada kakak-kakak dan abang-abang gojes, ku tahu tindakan ku ni mendatangkan kelaharan ke atas sume yang membaca. tp perasaan terminat a.k.a tersuka ni dtg tiba2. pasal sy hadap muka mamat ni lg lama dr sy hadap muka laki sendiri. ku akui ada adengan sedikit gediks. (pengakuan berani mati lagi sekali dari aku).

dah cuba buang perasaan tuh jauh dlm longkang. perasan tersuka tu bukan dtg setiap hari macam on and off. ada hari rasa cam biasa je.kadang2 je rasa macam perasaan berbunga2 tuh.mungkin pasal kiteorg keje 1 opis ke ape.tp aku cepat2 tepis perasan tuh sebelum nakal aku jadi lg parah. aku lawan tiap2 ari bisikan hati suruh bertindak lebih jauh.aku masih waras lg , ingat dosa pahala, ingat muka laki, ingat muka anak2.

maybe perasan aku ni hanya takat crush aje belum falling in love. aku rasa x jeles langsung kalo mamat tuh bawak bini dia kat opis. aku siap borak2 lagi ngan bini orang tuh. camne nak buang perasan crush tu sejauh mungkin ?

last 2 weeks, big bos aku khabarkan aku kena transfer branch lain, i was like so happy dpt branch dkt ngan umah. xde rasa sedih pun nak tglkan mamat tuh.dlm masa yg sama dpt la aku buang perasan tuh jauh2 pasal x payah nak ngadap muka dia lagi kan.

tp lately perkhabaran kena transfer indah khabar dari rupa sebenarnye.mangkuk hayun betul main2 kan aku.so aku terpaksa keje lagi sebumbung ngan mamat ituh.camno nak buek ?

wah pengakuan berani mati nih. patut nye tajuk thread ni ditukar kepada NUSYUZKAH AKU ? se ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 13:37

kes aku lain sikit coz aku tak pernah jumpa live. minat jer..... ha. ha.  ha

Follow Us
kes aku lain sikit coz aku tak pernah jumpa live. minat jer..... ha. ha.  ha
gticute Post at 1-10-2011 14:02

x jumpa live pun leh minat tang jauh. inikan pulak aku ari2 kena hadap muka yg sama..dari x de perasaan suka perasaan biasa kepada perasaan suka. i wish i can quit the job (nak buang perasaan crush tu punya pasal) tp financial laki pulak x stabil.

x jumpa live pun leh minat tang jauh. inikan pulak aku ari2 kena hadap muka yg sama..dari  ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 14:07

Kan ko ckp hari tuh nak gi cari keja tempat lain... Cepat2 ler sikit... Nih boss ko yg tak semenggah tuh ker? Yg lenlain hanak2 hikan kan??

Reply 24# gticute

Lor....minat harimau malaya rupa nyer... Aummmm!!!

Yg adik kembar aidil tuh ko tak minat sama ker??

Kan ko ckp hari tuh nak gi cari keja tempat lain... Cepat2 ler sikit... Nih boss ko yg tak ...
kikilalat Post at 1-10-2011 14:37

udah hantar resume byk tmpt dah. sume sekali 10. tp 1 pun xde yg tepon pgl interview. ari2 bukak jobstreet. nan hado jer.payah betul nak dpt keje baru.

camno kak kiki leh teka bos den pulaks nih .    omaigod. kak kiki kasik la skit tips2 nak pulihkan perasaan den nih. baik cegah sebelum parah. kena lahar pun kena lahar lah.

udah hantar resume byk tmpt dah. sume sekali 10. tp 1 pun xde yg tepon pgl interview. ari2 ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 14:43

boss??? boss u bukan yg non-muslim tu ka?

udah hantar resume byk tmpt dah. sume sekali 10. tp 1 pun xde yg tepon pgl interview. ari2 ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 14:43

Ko doa ler pada Allah setiap kali lepas solat, jauhkan hati ko dari mamat tuh, dekatkan dgn laki ko, ko dapat tukar tempat kerja dekat sikit dgn rumah or dapat keja yg lagik molek utk ko...

Then, ko tampal ler gambar laki ko, gambar anak ko merata kat ko nyer work area... Kalo ko dapat loket bentuk hati yg leh letak gambar laki kopun chantekkk gaks ... Tiap kali lunch ker haper, ko calling2 ler dgn laki ko...

Masaelah ko ialah ko keja satu team ker dgn mamat tuh? Bukan ko team leader ker? Subordinate ko kan sumer lum kawen? Team leader lagik satu ker? Ko nih keja unconventional hours, ko jangan cari nahas nak gediks2, gesel2 dgn laki orang... Ader yg aummmmm kang !!

Rate

1

IceCream_Soda Post at 1-10-2011 14:51

Luper pulak,.. Bos dia ader gf jah, lum kawen kot...

Ko doa ler pada Allah setiap kali lepas solat, jauhkan hati ko dari mamat tuh, dekatkan dg ...
kikilalat Post at 1-10-2011 14:53

team leader lg 1 dah dipromote jadi manager dan dah ditransfer ke ganu. so staff lama kat situ (pompuan gaks) di promote jd parter TL den.

wah kak kiki nye memory bagus nih igt lg kisah den.

den setiap sejam sms/tepon en laki ( macam kak kiki sarankan,nak elak crush nye pasal) ... tp bukannye laki den available tiap masa. kojo kilang. kalo kena shift mlm den tepon siang x guno gaks, bukan nye berjawab tepon tuh..dia membuto lagih..

tampal gamba tu very guud idea. isnin nih jugaks wa g cuci gamba kat kedai gamba dekat2 opis pastu tampal bebanyaks !!~
loket tuh very the......ergghhh..macam geli jerks  den akan usahakan..

IceCream_Soda Post at 1-10-2011 14:51

outlet manager a.k.a bos non moslim

area manager a.k.a big bos pun non moslim

team leader lg 1 dah dipromote jadi manager dan dah ditransfer ke ganu. so staff lama kat  ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 15:03

Doa tuh ko jangan lupa... Usaha kena sertai dgn doa, baru jalan...

Luper pulak,.. Bos dia ader gf jah, lum kawen kot...
kikilalat Post at 1-10-2011 14:54

bos ni dah penah kawen..dan dah divorced secara verbally on paper belum lagi. now dia ada gf lain lah.

masalahnye dgn si bos ni lah buleh den jadi terminat plak .. (aduh malunye nak buat pengakuan berani mati nih...pasni rasa cam nak tukar nick jer   )

mesti acik-acik dan kakak-kakak dan abang-abang gojes bertambah geram ngan den lepas nih.. adoi...tp den x sanggup nak biarkan benda nih melarat jadi barah. ni pun takut2 nak share kat sini...    

napelah aku x buat nick baru jer.....

bos ni dah penah kawen..dan dah divorced secara verbally on paper belum lagi. now dia ada  ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 15:11

sbb tu org kata yg benci org sgt, nnt suka
ai lg respect bila u xbuat nick baru, kalo nick baru ai rasa ramai jer yg malas nak layan

ai rasa tu crash2 gedik jah tu... bukan apa pun... mcm minat pelakon gituh

bos ni dah penah kawen..dan dah divorced secara verbally on paper belum lagi. now dia ada  ...
BeeHaa Post at 1-10-2011 15:11

Hamboih... Sangat tepat ler initial tekaan ku tadik... Sebab hari tuh ko hemo2 dgn dia yg sokmo kuar dgn gf masa waktu pejabat kan? ... Tak bley hemo2 sgt, kang benci tukar sayang nokssss... Tapi ko pun dah merasa skrg kan...

sbb tu org kata yg benci org sgt, nnt suka  
ai lg respect bila u xbuat nick baru, kalo nick  ...
IceCream_Soda Post at 1-10-2011 15:19

tu la pasal kan ice. benci sangat jadi tersuka plaks. adoiyai.

pulak tuh..sebenarnye den nih digoda dan sikit tergoda citenye...(see abis sume pengakuan berani mati keluar dah)