CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hippo_gurl

denda pelajar sek.ren

dulu2 kalau bising dlm kelas kena berdiri atas kerusi
pernah cikgu buat semua kena berdiri atas kerusi. sapa yg diri tegak x bising, boleh duduk.

aku selalu buat dajal, goyang2kan kerusi (sbb kerusi kayu, semua dah longgar). nanti ustazah sentap, "sapa yg buat tu?" tapi bila dia tau aku yg buat, dia senyap (sbb aku dulu ala2 teacher's pet). tapi bukan antara yg terawal duduk la

ko ajar subjek apa yg diorg x interested nak dgr tu? kdg2 budak2 x nak pay attention sbb xde benda nak ditumpukan / benda yg nak ditumpukan tu x interesting. cuba ubah kaedah pengajaran tu, bawak alat bantu mengajar ke, buat group discussion ke.

so mcm mana awak handle yea...

kalu dh tahap bengang gile kat dorg wat xtau je.. diam terus.. dorg pun diam la... kalu budak2 f2 denda jln itik pun penah... ketuk ketampi.. tu pon dorg riuh berborak n gelak2 gak... mmg budaya kt sini budak2nya jenis suka borak x kira masa n tempat.... cgu mana pun sama je sikap dorg.. kecuali dgn pgetua... br ok cket tu pun depan2 je....

baru teringat

masa darjah 4 kot, pernah kena denda gonggong / kemam kertas exam, pastu jalan keliling blok sambil tangan atas kepala. malu je dgn senior time tu. serik pun ye

budak2 kecik ni, jangan bagi muka dari awal...
biar masa mula2 dia kenal cikgu tuh, cikgu terus garang je... tapi garang bertempat la....

masa aku sekolah rendah dulu, cikgu muzik aku selalu denda murid ngan rotan..kat tangan tau..aku penah dapat sekali..hahaha
macam lipan   
tp parents aku takde pulak meroyan marah cikgu tu
dah salah anak sendiri belajo memain sampai fail

lagi satu yg aku ingat, 1 kelas kena berdiri atas kerusi
nih kes bising dalam kelas

paling femes, kena pukul ngan pembaris kuning yg besar tu
punnn kat tangan

buat apa la pening2 kepala pikir nak denda la..nak suruh diam la..
ko masuk kelas tu..mengajar sj la..
depa nak belajar ke ..nak main ke..nak tido ke...biar kan sj..
habis waktu ...keluar  

Follow Us
fuhhhhhh...td dah lepok budak yg bising n menjawab je....sekali kene lepuk...diam terus....tp kdg2 terpikir...kalau kita marah je dorang x kan takut...sbb dah lali...kene lepuk br senyap....

kalu marah dorg perli2 tu xde kesan coz dorg bl kita mula perli / bebel.. dorg akan buat muka sesama dorg tanda xsuka/meluat/ejek kita semula....
hainina Post at 12-9-2011 22:37

mcm mana bebudak tak buat mcm tu..kat umah kene bebel jugak~kat sekolah cikgu bebel jugak...last2 throw tantrum plak budak tu...

buat apa la pening2 kepala pikir nak denda la..nak suruh diam la..
ko masuk kelas tu..mengajar sj l ...
MeeSai Post at 13-9-2011 09:34

ahahah....kebanyakan org suka buat yang ko suggest nie....mana bebudak yang nak blajar, dia akan bagi perhatian~

ahahah....kebanyakan org suka buat yang ko suggest nie....mana bebudak yang nak blajar, di ...
leylapple Post at 13-9-2011 16:08

Kalau orang tu nak belajar tapi terganggu dengan spesis yang taknak belajar ni camne? :@

Kalau orang tu nak belajar tapi terganggu dengan spesis yang taknak belajar ni camne?
cik.panda Post at 13-9-2011 16:51

slalu budak yang nak blajar tu akan pakat beramai2 marah dgn budak yang tak nak blajar..tapi sebelum tu para cikgu cikgi kene lah amik hati bebudak dulu...baru ada bekap dari budak2 tu jugak..sekiang

budak kecik-kecik nie...kena pandai tackle hati diorang...pandai beli perasaan diorang, pandai berkawan dengan diorang...kalo asyik membebel, merotan...yang degil bertambah degil, yang bebal satu bende pon tak boleh, so cuba selami jiwa diorang. kalo diorang nie kaki main...contoh cam darjah lima...cer ko buat kuiz dalam kelas, soalan yang nak ditanya berdasarkan sylibus yang sepatutnya diajar, suruh diorang prepare, kumpulan mana menang...ko belanja ler kek ke...bagi diorang makan, tak pon ko bagi ler kad penghargaan buatan sendiri yang kos tak sampai berapa kupang, secara tak langsung, dalam bermain diorang nie dapat sesuatu. jangan ler direct to the point sangat mengajar, budak pon boring, selang seli gurau senda...baru diorang seronok. Guru yang berjaya ialah guru yang berjaya membangkitkan minat untuk berlajar tanpa mengunakan kekerasan. Berjaya memberi kesedaran bukan berjaya membebel, penampar anak orang, cubit anak orang.

Reply 1# hippo_gurl

guwe bg libas sedas 2!!!!!

merajuk je
jangan cakap ngan diorang
takyah masuk kelas
biar diorang datang pujuk...
cikgu..cikgu.. mari la masuk kelas kami... mari la mari la....
baru la best, rasa di pujuk

tapi kalau tak kena pujuk...
berjawab la ko ngan guru besar

Reply 32# lizaliza

sokong cakap kakaliza ni..   

macam aku sekolah rendah dulu, kalo cikgu garang memang budak anti ler..
kalo time subjek cikgu tu nak mengajar je aotomatik mood turun, takde mood nak belajar.

jangan serius sangat time mengajar tu. kadang2 selit2 sikit jokes bagi budak2 tak boring.
kalo tak reti buat jokes, bergosip je pasal artis2 mesia ni pom boleyy. kompem dorang beminat.

masa sekolah menengah dulu, ada sorang cikgu ni denda student dia menda ngarot2.

contoh kalo failed subjek dia. yang failed ni kena pakai gugel (yg orang menyelam tu)
pastu student yang lulus diberi mandat untuk tembak dorang. cikgu tu bawak pistol yang peluru yang panjang tu, ala2 anak panah tu.

pastu kalo tak siap nota yang dia bagi, sorang2 kena hulur tangan letak atas meja. pastu dia gelek2 marker pen kat atas tangan kite sambil bersoal jawab dengan student tu

Aku dulu sekolah rendah ade gak kene rotan tapak tangan dengan pembaris kuning satu meter ( ade lagi ke pembaris nie kat sekolah?). Kalo dak sekolah rendah, aku rasa memang tak leh ajar straight, kurang2 kene ade aktiviti berkumpulan ke.

Tapi aku tengok dak2 sekarang memang kurang respect diorang dengan orang lagi tua dengan cikgu. Kalo borak2 dengan anak sedara aku yang sekolah rendah dengan sekolah menengah, cakap lepas jek, geram jek mendengarnye.

tadi kat sekolah...bapak budak yg ak lepuk tue dtg sekolah...."cikgu ,anak saya kata cikgu pukul dia betol ke?"ak ckp le..."anak cik buat kacau dlm kelas w/pun saya dah bg amaran".."bapak budak tue cam ckp le....x kan le budak2 bising pun cikgu nk  pukul...."""WAHHH...PE KES...AK RASE AK X DE LE PUKUL KUAT SGT...CEH....TUE PUN BAPAK BUDAK TU DTG....DAH LE ANAK DIA NIE SELALU UAT KACAU DLM KELAS....

aku masih ingat masa aku sekolah rendah kelas di bahagi kepada 2..kelas A tuk budak2 pandai..B tuk budak2 tak pandai..aku dalam kelas B..aku benci sangat dalam kelas sebab cikgu2 suka hempok pembaris panjang kaler kuning dengan rotan atas meja kuat2 bila budak2 bising dan tak dengar cakap..kelas A aku ok jer yer lah budak2 pandai senang nak handle gaknya..yg kelas aku ni cikgu2 yg masuk sikit2 hempok meja..sikit2 hempok meja..dah kelas B tu macam2 jenis peel ada manalah nak dengar apa2..dah lali pun dengar cikgu jerit2..hempok meja tiap hati..datang cikgu baru...aku suka cikgu ni nama dia cikgu Suzana..kalo dia ngajar semua suka...kalo budak2 bising dia akan cakap diam sekejap murid2.. malaikat lalu..bila ingat nak gelak aku..selalu buat kuiz..group menang dapat gula2 agar2 yg keler2..pas tu suka buat kerja berkumpulan...ala2 bagi pendapat masing2..bahan pelajaran dia suka guna manila card yg kaler2..dia suka benda yg kaler2 untuk ngajar... so budak2 suka kelas dia...aku rasa cikgu2 kena kreatif untuk menarik minat murid2 belajar..mana2 yg degil melampau tu letak kat luar pintu kelas supaya tidak kacau murid2 yg lain...tak perlu jerit2 ke apa wehh..sakit tekak je...

tadi kat sekolah...bapak budak yg ak lepuk tue dtg sekolah...."cikgu ,anak saya kata cikgu pukul dia ...
hippo_gurl Post at 14-9-2011 22:44

hippo..letak budak tu kat depan pintu kelas supaya dia tak kacau budak2 lain..ko pun tak perlu la lepuk2 selalu.. kang ko lepuk lagi pak dia datang lagi pulak...ada makpak yg tak leh terima anaknya disentuh..ada gak makpak yg tak kisah sebab tau peel anak nan hadoo hukum la anak jangan sampai berbirat2..berdarah2 ..patah riuk...