CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cozack

rompakan kedai mamak, shah alam Seksyen 15, 28Ogos 2011

Post Last Edit by didactic at 8-9-2011 14:49

pencuri,perampok,perogol,penyangak,peragut tu semua layak dihukum bunuh jek! idup tak mendatangkan hasil,menyusahkan orang lain, pencacai tua angkat najis lagi 400 juta kali molia dari manusia-manusia haprak mcm dorng neh! (emosi plak haku, sakit ati selipar kesayangan aku kena kebas tak abis lagi)

kalo wat macam kat Arab Saudi tu kan ke bagos! potong tangan.kurang sikit jenayah kat mesia ni. Binatang lagi ramai dari manusia.huh!

klau dh ada cctv x blh tngkp lagi perompak ni x tau lh...jd mcm kes adik nurin tu huhu..lepas mcm tu je

ada cctv pun bukan nampak muka..

tak pernah keluar rumah lepas pukul 10 malam...

apa pun tak selamat skg!! kelapa sawit,besi buruk,cangkul,mempelam, hatta selipar jepun pun tak sela ...
didactic Post at 8-9-2011 14:43

mmg betul laa tu..kawasan perumahan aku ni..tong gas pun x boleh letak belakang rumah..sure kena kebas...tangga aluminium aku letak depan rumah pulak jadi sasaran pencuri padahal dalam rumah...dan rumah aku sendiri pernah dimasuki pencuri...tempat aku banyak indon...

ada cctv pun bukan nampak muka..
archilless Post at 8-9-2011 15:44

useless...dapat tgk adegan tu ajer..nak tangkap ...nak dakwa pun x boleh...muka x jelas...

Follow Us
apa pun tak selamat skg!! kelapa sawit,besi buruk,cangkul,mempelam, hatta selipar jepun pun tak sela ...
didactic Post at 8-9-2011 14:43

apa lak, lembu begitu punya besau pun kena curi! Lepas tu dorang tak sembelih pun, main bunuh je!

lahanat tol la... :@

2 memakan helmet hitam LTD
banawangi Post at 8-9-2011 13:41
patut laa perompak tu gagah berani....... depa amalkan memakan helmet....

pencuri,perampok,perogol,penyangak,peragut tu semua layak dihukum bunuh jek! idup tak mendatangkan h ...
didactic Post at 8-9-2011 14:47

setuju sgt2, itu yg selayaknya..
simpan dalam penjara bukan menjana ekonomi pun malah mereka enak2 makan 3 4 kali sehari..
seperti juga penagih2, tak payah nak simpan di pusat serenti...

kan baek peruntukan2 penjahat2 ini disalurkan ke tempat yg lebih baik...

pagi tadi aku borak ngan kawan aku...kami sependapat yg manusia sekarang ni mementingkan diri sendiri..apsal la yang bwk keta tu tak langgar je penyangak2 ni...aku rasa mamak dan mangsa2 ni x keberatan pun nak tolong bayarkan kos repair keta dia....lagi satu member aku cakap..kalau dapat bunuh sorang je malaun comfirm yg lain tu lari....diorang pun sayang nyawa gak....polis pun comfirm tak ambik tindakan sebab rompakan bersenjata.

pagi tadi aku borak ngan kawan aku...kami sependapat yg manusia sekarang ni mementingkan diri sendir ...
sw00sh Post at 8-9-2011 20:40

kalu datang perompak berparang bersenjata dalam beberapa saat, mana sempat fikir nak bersilat langgar bagai,

mmg betul laa tu..kawasan perumahan aku ni..tong gas pun x boleh letak belakang rumah..sur ...
abgboroi Post at 8-9-2011 15:46

eh jangan la banyak komplen lak ye eheheheh.... dah engko salah sorang yg bersekongkol menyokong puak yg anti perlaksanaan undang-undang syariah mengikut apa yg terkandung dalam Al-Quran (curi potong tangan, zina sebat etc etc). Bila hidup manusia tunggang langgang macam ni sebab tak ikut manual panduan pencipta manusia (Allah SWT), terima je lah kan.

eh jangan la banyak komplen lak ye eheheheh.... dah engko salah sorang yg bersekongkol men ...
gabanzack Post at 8-9-2011 20:57

kalau pencuri tu tahu hukum Allah tu begitu aku tak rasa dier akan mencuri walaupun undang2 tu x ujud di malaysia..bukan semua indon jahat bro

kalau pencuri tu tahu hukum Allah tu begitu aku tak rasa dier akan mencuri walaupun undang ...
abgboroi Post at 8-9-2011 21:03

bagus. Pemerintah engkar melaksanakan hukum Allah, kita tuding kesalahan tu kat penjenayah prprprprprprpffttttt

kpd yg tak percaya hadis, ni ayat2 Al-Quran yg sebut tentang hukum-hukum Allah. Tapi takpe, korang boleh buat alasan ayat-ayat tu cuma untuk perhiasan je...teori je...bukan Allah suruh kita praktiskan pun prprprprprprftttttt

Undang-undang atau Hukum-hukum Allah adalah intisari dari Kitabullah atau Al-Qur'an. Para Rasul diutus untuk menegakkan hukum-hukum/undang-undang Allah.
  • Q.S. 9:33 "Dialah Allah yang mengutus rasulNya dengan huda/petunjuk dan Din/Undang-undang/hukum yang benar, untuk dimenangkanNya atas undang-undang/hukum yang lain (buatan manusia), walaupun orang-orang musyrik tidak menyukai."
  • Q.S. 3:19 Undang-undang yang diridhai di sisi Allah adalah Islam
  • Q.S. 5:50 Hukum Allah vs Hukum Jahiliyah atau produk manusia
  • Q.S. 5:44,45,47 Kafir, zalim, fasik jika tidak berhukum dengan hukum Allah
  • 24:1-2 Wajib menjalankan hukum-hukum Allah
  • 28: 85 Wajib menjalankan hukum-hukum Allah
  • 42:13 Perintah untuk menegakkan undang-undang/hukum/syari'at Allah

Reply 38# cik_Sally

yaallah.. kita serupaaa
i lagi 1bulan lagi nak viva, laptop kena curik, berendam air mata jelah kena buat baru

bagus. Pemerintah engkar melaksanakan hukum Allah, kita tuding kesalahan tu kat penjenayah pr ...
gabanzack Post at 8-9-2011 21:17

bab hukum Allah ni mmg xkan berubah walaupun begitu negara tersebut boleh guna undang2 pilihan sendiri...tak semestinya mencuri tu kena potong tangan...boleh ditukar dengan hukuman lain mengikut pertimbangan pemerintah ....kalau ko nak cakap menda ni ko kena rujuk ngan ahli ahli agama yang mahir bab bab perundangan ni...sebab isu ni huraiannya luas....bukan main ceduk ajer....

bab hukum Allah ni mmg xkan berubah walaupun begitu negara tersebut boleh guna undang2 pil ...
abgboroi Post at 8-9-2011 21:37

rasanya ko yg elok pi rujuk dgn pakar2 agama pasal nampak benor ko tak reti beza antara hudud (hukum yg dah ditetapkan bentuknya tak boleh tukar dgn cara lain) dengan takzir (hukum yg terserah kepada pertimbangan/keperluan pemerintahan).

sebab tu pandangan para ulamak jangan diperlekehkan, ditolak tepi. Dorang tu mengaji berpuluh2 tahun dengan ikhlas. Bila ulamak kata hukum Islam tu wajib ditegakkan dalam sesebuah negara Islam yg dipimpin oleh orang Islam, silalah support seruan para ulamak tu. Bukan create pelbagai alasan. Kalau nak laksana hukum yg tak logik dan zalim seperti ISA, boleh pulak sokong mati-matian.

aku bukan apa.....kadang2 meluat tengok puak2 yg mengeluh ke hulu ke hilir pasal masalah jenayah berleluasa...... tapi bila agama kata laksanakan hukum-hukum yg dah termaktub dalam Al-Quran......dorang ni la yg sombong, berlagak, eksyen, ego...... perlekeh hukum2 tu sebagai barbarik la, primitif la, kuno la.....

so dah sombong sangat tak mau ikut manual kete Honda, nak ikut kepala otak sendiri yg dah rasa lebih hebat drpd pencipta kereta Honda tu, then bila kete tu bermasalah tak payah la komplen banyak...... padan muka je la hehehe.

rasanya ko yg elok pi rujuk dgn pakar2 agama pasal nampak benor ko tak reti beza antara hu ...
gabanzack Post at 8-9-2011 21:43

ko kena rujuk ngan yang ahli ngan undang syariah ni...peguam biasa dan hakim pun ada faham menda ni...rajin rajin laa baca blog diorang

undang2 islam tu bagus bro...masalahnya manusia tak mahu ikut...tu bukan salah islam...islam dah bagi guidelines...

so sekarang takkan aku nak tunggu hukum hudud dilaksanakan maka aku boleh letak tangga depan rumah tanpa di curik?