CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 53204|Reply: 350

Saka - Kisah 7teen

Post Last Edit by Santeira at 26-2-2012 02:11

Ah Ghat berjalan malam..
Berjalan di pintu hutan..Bertemu gajah putih bergading hitam...
Ah hak bista sama dewa..Keturunan sang dewa-dewa..
Kata kun kata Allah..
Fayakun kata Muhammad..
Seruan pada yang memakai sari bista sama dewa..
Yang dari langit dan dari tanah..Ke marilah..
Berdampinglah untukku yang lahir darimu..Yang lahir dariku..

(Yang atas neyh adalah suara yang saya akan dengar sebelum orang tua tue datang depan saya..Harap Mod tak akan edit yerk..maaf kalau tak sesuai)

Assalamualaikum...Saya nak tanya pada yang arif tentang masalah yang saya sedang alami sekarang..Kadang datang kadang pergi..Datangnyerk cepat tapi kalau nak pergi,susah sangat..

Saya dah bertanya dengan seorang forummer di MPS neyh dan dia kata masalah saya adalah sebab ilmu masuk tak habis?Apa maksudnya?Dan dia kata ada penjaga di sebuah bilik tapi tak confirm bilik mana satu..Warnanya coklat kehitaman dan kurus..Tue pun selepas saya cakap yang saya selalu rasa sengal2 badan menjelang asar ke isyak..Kalau ikut ustaz,katanya saya bersih..Bila check doktor pun kata tak ada apa-apa masalah..

Okeylah,untuk memudahkan yang arif untuk bagi pendapat dan cadangan..saya neyh sorang student,keturunan Melayu tetapi kalau nak ikut cakap orang dulu2 dalam mimpi saya tue dia kata mama saya keturunan pembesar Jawa dan abah saya keturunan pahlawan Bugis..Mama dan abah saya pown tak pasti diorang neyh keturunan apa..Sebab nenek dan datuk sebelah mama dan abah semuanya kata kami berbangsa Melayu..

Saya selalu didatangi mimpi seorang lelaki tua.Mukanya sangat bersih..Sejuk hati bila memandang..Tapi masalahnya adalah dia selalu tunjukkan saya cara-cara menghasilkan ilmu hitam..Macam nak sihirkan orang,bahan2 nak buat santauan orang,cara menghantar pelesit,cara buat pelalau,kaedah mengunci hati dan nafsu orang,dan kunci ilmu batin orang..Apa maksudnya?Siapa lelaki tua tue erk??

Saya tak nak belajar ilmu2 tue semua...Tapi ada sorang ustaz di sekolah saya cakap sekadar belajar tak apa..Betul kerk?Nak pulak belajar dari mimpi...Boleyh kerk?Dan bagi yang mahir dalam bab2 hukum,apakah hukumnya?

P/S : Ada ke kemungkinan yang ustaz yang cakap saya bersih tue tak sedar akan kehadiran "bende" itu??

Rate

1

Saya dilahirkan pada 15 Shaaban 1414 H..Jadi siapa yang reti kire tue mesti taw kan??

Sebelum masalah yang saya hadapi sekarang neyh..Saya memang dah pernah kene dah dulu..Kes yang dulu adalah disebabkan ada orang suka kat saya..Ada "orang" suka..Saya citer baliklah kalau-kalau ada yang tak taw laei..

Actualy,saya neyh jenis yang banyak cakap..Entahlah tiba2 jerk saya berubah jadi pelik..Bila main gamelan jew..Saya akan jadi sayu..Sedih sorang2..Biasanya tak ada masalah..Lepas habis daripada main gamelan,saya akan terus balik rumah...Saya dah tak terlalu sosial sangat macam saya yang biasa..Untuk pengetahuan saya neyh suka main gamelan dan alatan muzik kebudayaan sebab tue saya adalah antara orang kuat Kebudayaan dan Kesenian di sekolah...

Menimbulkan persoalan kan??Bila bercerita tentang wanita seperti wanita itu curang..wanita itu perlu dihukum..Saya akan cepat melenting seperti bukan diri saya yang sebenarnya..Saya jadi terlebih protective dan penyayang pada orang lain..Seolah-olah seorang perempuan..Ye lah,biasanya saya tak bersikap sebegini..Mak dan abah saya yang perasan tentang neyh..Saya tak perasan pun..Kata diorang dah lama lah jugak dalam 3 bulan kebelakangan neyh saya berubah....

Biler bawak ke Darus Syifa cawangan area Johor..Dia kata ada yang mendampingi saya..Dia kata orang tue sukakan saya..Dan tak nak lepaskan saya..Muka saya ada seri dan naik seri..Semua yang tengok saya akan rasa sayang dan jatuh taat..Dia tanya pada ibu bapa saya "Ada tak budak neyh pakai susuk atau apa2 ilmu?".Parent saya cakap tak ada apa2..Sebab memang tak ada dalam keluarga yang pakai ilmu..

Pastu,ustaz tue tolong keluarkan bende tue dari badan saya..Saya selesaikan masalah saya neyh melalui ustaz tue lah..Kata ustaz tue,kalau tak dibuang benda yang dalam badan saya neyh..Saya akan tenggelam dalam dunia saya sendiri.."Orang" tue dah berkenan dengan saya tapi dia cuma ikut2 je dulu..Menempel-nempel. Sebelum dia sempat amik saya lebih jauh dan lebih lama..Ustaz tue kata lebih baik kalau hapuskan dia!Sebab "orang" tue jenis yang makan darah...makan dalam tapi tak nampak..Even saya pown tak nampak dan perasan bende neyh..

Kes yang ustaz tue hapuskan..Dia masukkan dalam botol plastik..Pastu kitorang balik..Neyh pown based on apa yang mama ngan abah saya citerlah..

Kes yang mengganggu saya sekarang neyh adalah mimpi-mimpi yang datang tue..Ada maksud apa-apa kerk??

Kat rumah saya ada simpan satu keris lama..Tapi keris tue saya pown tak tahu kat mana dah parents saya letak..Sebab dah lama sangat..Maybe sebab tue lah masa first time orang tua tue datang dia kata dia sakit..

Masa tue saya tidur kat rumah nenek..Sebab abah ngan mama tak ada kat rumah..Diorang kerja.Saya ngan adik2 kenelah stay kat rumah nenek sampai esok harinya..malam tue kitorang tidurlah macam bese lepas tengok tv semua..

Saya tidur kat bilik arwah mak cik saya sebab bilik tue memang dah lama tak guna..Sekarang bilik tue bilik untuk tetamu yang datang bermalam kat rumah nenek.Kat rumah nenek cuma ada 3 bilik..Saya tidur macam bese..

Tiba-tiba dalam jam 3 pagi saya terjaga..Pastu saya tido balik..Memang saya confirm pukul 3 pagi sebab saya memang masa terjaga tue tengok jam kat dinding pukul 3..Saya pon tidolah balik..Dalam mimpi tue saya nampak ada sorang lelaki tue tanpa baju..Lelaki tue cume pakai kain pelekat jerk..Mengesot-ngesot nak pergi ke arah saya..Saya berdiri dalam mimpi tue..Dia tanya khabar saya..Saya diam tak jawab sebab saya tak kenal lelaki tua tue..Dia cakap dia dah tua..Selalu sakit-sakit badan..Kenapa tak ada sorang pun datang melawat dia..Dia rindu..Dia sedih sebab keluarga saya tak pedulikan dia..Dia kata dia penat..Dia dah tua sangat..Saya tak faham , jadi saya dengar ajelah apa-apa yang dia nak cakap..Lagipun saya cuma nampak satu bilik kayu..Dinding kayu..Lantainya kayu..Saya nak lari tapi tak tahu ke mana..jadi saya tunggu je lah orang tua tue abis cakap..

Saya terjaga masa azan Subuh..Saya tak pasti siapa lelaki tua tue..Bilerk saya tanya pada parents saya, diorang kata mimpi kan permainan tido..

Rate

1

ni kena tunggu otai2 bg respon..diharap perawat2 disini dpt membantu forumer kita ini sebelum melarat klu ada gangguan...
jgn segan utk minta bantuan k...kisahnya ada unsur mistik dan misteri..

Ermm mistik lagi...pelik...

tapi pelik..lagi bila berlaku lagi dan lagi kat org melayu jerk..ahaks..

melatah juga kat bumi ni org melayu gak..

apapun harap org lain yg boleh dipercayai akan menolong kedalam jiwa TT

Orang tua yang diceritakan adalah penjaga barangan tersebut.
Ada pun penyimpanan barangan seperti ini haruslah ada ritualnya.
Sesiapa yang menyimpannya barangan seperti ini adalah di anggap sebagai tuan kepadanya dan sayugia lah dia menjadi penjaga pula di dunia ini.

Follow Us
Ada  pun pengajaran daripadanya berkenaan ilmu yang salah ( pada mata kita ini ) adalah hanya untuk menambahkan pengetahuan bagaimana kejahatan halus ini dibuat dan dilakukan seterusnya diguna pakai agar kita bersedia dengan pelbagaian untuk mematahkan serangan atau mengelakkan dari terjadi atau melakukan penyembuhan atau perawatan. Ini adalah kerana dengan pelajaran yang di beri maka dan juga pantang larang yang harus diikut oleh pengamal santet dan dengan pengetahuan berkenaan pantang larang inilah ( yang dibolehkan atau yang tidak dibolehkan oleh pelaku santet ini )  yang membolehkan kita mematahkan sihir mereka.

Selalunya perawat akan secara bersembunyi melakukan ujian terhadap pesakit dengan pelbagai helah agar pesakit melakukan pelanggaran pantang larang.
Dengan ini maka benarlah seperti yang diduga oleh perawat dan itu juga memudahkan penyembuhan.

Seperti satu kes pengalaman saya dahulu....Seorang pesakit mengatakan bahawa beliau semacam ada saka atau pendamping dan banyaklah yang beliau tidak dapat lakukan mengikut norma norma kehidupan biasa.
Maka apa yang saya lakukan adalah membaca beberapa ayat al Quran di telapak tangan saya dan kemudiannya meminta beliau melihatnya.
Apa yang beliau lihat adalah ada telapak tangan saya berwarna merah sedangkan saya sendiri tidak melihatnya.
Nah ,...ini membuktikan bahawa sahih beliau ada pendamping ...
dan seterusnya perawatan di lakukan mengikut cara penyelesaian yang sesuai...

Rate

1

belajar je ilmu sihir tu.. tapi jangan guna pulak,
advantages nya belajar, bukan nak pedajal orang,

tapi!

untuk menolong orang lain, nanti kau tau apa yang diperlukan oleh tukang sihir, barang-barang dia, prosesnya,
dalam kata lain,
senanglah nanti kau nak patahkan sihir..
"Ada Racun, Adalah Penawarnya."

akidah jangan lari sudah, ingat satu je,
yang atas sana ada kuasa lagi kuat.. <<<(lirik lagu nih)

Rate

1

ni kena tunggu otai2 bg respon..diharap perawat2 disini dpt membantu forumer kita ini sebelum melara ...
ninja9 Post at 4-9-2011 01:24

Memang saya nak kan kepastian pada yang arif bab2 macam neyh..Sebab saya dah pm sorang forumers..dia kata nampak gaya macam SAKA..Ye kerk??

Orang tua yang diceritakan adalah penjaga barangan tersebut.
Ada pun penyimpanan barangan seperti i ...
rdzaccess Post at 4-9-2011 03:39

Rdzaccess kata pemilik barangan tue adalah tuan kepada penjaga barang tue kan?Dia tak boleyh cari tuan lain kerk kalau tuan yang asal tak nak jaga dia??Kenapa dah lama-lama tak dijaga pun dia nak datang..Kalau betul lah lelaki tua tue penjaga keris tue..Kenapa dia nak ajar dan tunjuk benda2 ilmu hitam neyh??

Maaf kalau banyak sangat soalannyer..

Ada  pun pengajaran daripadanya berkenaan ilmu yang salah ( pada mata kita ini ) adalah hanya untuk  ...
rdzaccess Post at 4-9-2011 03:46

Rdzaccess, jadi melalui mimpi tue saya di"ajar"lah yerk?Kenapa hanya ilmu hitam yang diajarkan?Takde pulak ilmu yang baik2 saya tengok..Semuanya hitam dan kejam..

Ah Ghat berjalan malam..
Berjalan di pintu hutan..Bertemu gajah putih bergading hitam...
Ah hak bista sama dewa..Keturunan sang dewa-dewa..
Kata kun kata Allah..
Fayakun kata Muhammad..
Seruan pada yang memakai sari bista sama dewa..
Yang dari langit dan dari tanah..Ke marilah..
Berdampinglah untukku yang lahir darimu..Yang lahir dariku..

"Cu,atuk datang lagi..Atuk nak tunjukkan kamu benda nie.."Orang tua tue datang laei dan dia keluarkan tangan dia dari poket sebelah kanan.Kat tangan dia ada dua cincin..Satu cincin bermata hijau dan satu laei matanya ungu..Dia nak serahkan saya cincin-cincin tue..tapi saya tak ambik..saya kata nanti saya ambik..Muka dia macam hampa..

"Cu,cu nak taw tak macam mana orang yang kacau kita supaya tak bangun Subuh?"

Saya angguk je lah..Saya ingatkan benda apa..Tetibak jerk dekat depan saya ada sorang minah..Minah tue cantik..Kulit dia putih..Halus..Gebu..Macam pakai bedak banyak2 tepek kat muka..Dia duduk betul2 setentang di depan saya.Nampak jelas.

Tetibak perempuan tue masukkan dua-dua belah tangan dia ke dalam mulut..Tangan kiri dengan tangan kanan..Saya rasa geli.Tak patut perempuan buat macam tue!Memalukan!Mulut dia jadi besar dan makin besar bila tangan dia tengah dia masukkan dalam mulut..Mulut dia jadi herot..Lidah yang panjang keluar dari mulut dia..Tangan2 dia pegang lidah dia yang panjang tue..

"Cu,jangan takut..Jangan takut.."orang tua tue cakap tak yah takut..Memanglah saya takut sebab perempuan tue ada lidah panjang..

Lidah minah tue dilipat macam lipat kain..Berlapis-lapis..Sekali tengok macam tembok..Menakutkan..Pastu,minah tue main-mainkan lidah dia..Bunyi dia memang sangat sedap..macam bunyik riak air kat sungai dengan bunyi-bunyian yang tak putus-putus..Damai jerk rasa bila dengar.Saya pun tak dapat nak elak daripada dengar bunyi yang datang dari lidah minah nie..Minah neyh steady jerk..Macam tak ada rasa sakit langsung bila dia main-mainkan lidah dia tue..Dah macam alat muzik..

Tak lama pastu saya nampak orang tua tue tepuk tangan dia..Antara dengar tak dengar bunyi tepuk tue..Perempuan lidah tue pun dah tak ada..Ghaib sekelip mata..

Saya tanyalah pada orang tua tue siapa minah tadi tue..Orang tua tue  cuma cakap " kau belum sedia nak tengok semuanya..Cukuplah."

Saya pun bangun dari tidur..Saya tak beritahu sapa-sapa sebab saya dah malas dengan alasan yang sama.."Mimpi kan mainan tido.."

Rate

1

hoh, bila mimpi orang nak bagi barang.. satu je lah maknanya..

hoh, bila mimpi orang nak bagi barang.. satu je lah maknanya..
kroit92 Post at 4-9-2011 10:24

SAKA?Tapi bila check ngan ustaz..Ustaz kata mama,abah ngan saya bersih..jadi??

Abang kroit92 mesti lebih taw kan??

Teruskan 7teen.

Ah Ghat berjalan malam..Berjalan di pintu hutan..Bertemu gajah putih bergading hitam...
Ah hak  ...
7teen Post at 4-9-2011 10:00

kiranya dia buat muzik supaya seseorang tu terlena dan terbuai dengan lidahkan...pelik cara pengajaran dan pelajaran dalam alam mistik ni..setiap malam kah sesi pengajaran dan pembelajaran tu ada..cubalah tanya orang tua tu nak upah apa tiba2 nak ajar benda tu semua....ceritalah lagi tt...klu rasa tak sesuai minta la reading acces dgn momod..

Teruskan 7teen.
tarabas1976 Post at 4-9-2011 10:30

Insya-Allah..Kalau kesihatan neyh berpanjangan..

kiranya dia buat muzik supaya seseorang tu terlena dan terbuai dengan lidahkan...pelik cara peng ...
ninja9 Post at 4-9-2011 10:31

Bukan setiap malam..Ada masa-masanya..Saya pown tak tahu nak kira macam mana..Datnag dan pergi sesuka hati..Geram betul..:@Reading access tue apa erk?Yang R.P( Ranking Page) tue erk??..Maaf sebab tak taw..