CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: IceCream_Soda

[Edisi Raya]Pernah Gaduh/Masam Muka Bila Turn Balik Raya?

Reply 98# ruffleen

dataran kot tah aku x tau.....tp tmpt tu ler anak lelaki pompan yg patut kena sebat sb minum arak tuh jatuh mati lemas dlm sungai perak...dia ada resort sdn kt situ..

sya ng husband dah 5 tahun beraya di perantauan as students.. skarang plak rezeki pun di rantauan gak.. dapat balik mesia for raya pun dh gembira sangat2.. rindu owh lemang buluh ng ketupat yg pakai daunnn.. bukan balut ng plastik!! haha.. utk 1st raya as husband n wife ni, sya bakal beraya di umah husband dulu.. padehal MIL dh siap ckp, raya la kat umah sya dulu, sebab dier nk buat umah terbuka 3rd raya, n abang kakak dier pun sume raya umah mertua dulu tahun ni.. kalo tak, tak jumpe la adik beradik mereka.. idea itu kedengarannye sungguh menggembirakan telinga sya.. haha.. tapi apakan daya, tiket flight punya kuasa.. takdok tiket la pulakkk.. nk buat turn mcm tu.. so terpaksa juge raya kat kelantan dulu before balik kl..  mule2 bengang ng tiket flight, sebab menghancuskan harapan rayaku.. tapi bile fikir2.. buat ape nk tensen2.. janji balik raya.. dpt makan best2.. yeahuuuu...

Reply  800214

paham situasi neh. apa la salahnyer balikkg kita kan... dh duk dekat ngan mertua.. ...
IceCream_Soda Post at 24-8-2011 13:23

bkn takat minggu2..tgh2 minggu pun kena pegi..huhuhu.kdg meroyan gak ari keja pun nak p.kita ni nak balik basuh kain la,kemas umah la,lipat baju la..dia sebuk nak p umah mak dia..sy kata x cukup lg ke 3 taun dok sana?anak2 pun membesar kat sana,beli umah pun dekat ngan mak dia..cukup2 la seminggu skali pegi..sy xkesah pun jauh ngan mak bapak sy.balik kdg sebulan skali,2 bln skali..tp mereka x phm..mil sgt baik..tp nak dok umah sendiri lg best.nak pakai ape pun bleh,nak baring2 xsegan.umah mak dia kalo nak baring pun kat hall..bilik ade,tp xsedap le nak dok bilik sbb mmg dulu bilik tu bilik kami.tp la ni dah kasi adik ipar yg dah kawen..walau drg balik weekend je,tp x selesa nak baring kat bilik org.kalo weekend p kalo bleh seharian nak dok sana..kalo ngantuk2 mula la terlentok2 kat sofa..last2 baring je atas lantai...

Reply 103# 800214

memahami sangat... ai pun mcm u. umah MIL dekat dlm 15min, ari2 kena pi jenguk
kalo nak raya ni, segala2 la ai kena buat.. padahal ai menantu bongsu okeh... ada lg atas2 tu.. tp ai ngan hubby jugak kena buat.
at least MIL u okeh ... ai punya... erk posa, no komen

tp takper... insyaAllah, murah rezeki kita jaga mak diaorg

sy tahun pertama kawin dgn hubby (hubby ank sulong) raya kat opis....turn kene keje (PIL dtg cni)
tahun 2- balik umah suami (sbb br dpt baby,cucu sulong PIL)
tahun 3- balik umah saya
tahun 4-balik umah suami
tahun 5-balik umah sy
tahun ni-balik umah suami

kene gilir2...da wat perjanjian ms awal kawin...suka gak balik umah PIL sbb dpt mkn sedap2..sy menantu sulong kene tolong MIL wat persiapn...ade SIL pun suka berkira kerja,x guna btol!!
..tp sblm beraya umah hubby kene balik kg sy dulu sbb nk tolong my mom kemas umah..kesian kat my mom da tua, da tue duduk berdua jer dgn bapak....abang2 suma raya umah sendiri kalo ade pun beraya dgn adik n akak jer..
selalu hubby bosan dok umah sy sbb abg2 sy suma da setaraf dgn pak cik2 die...(x ngam sbb my abg2 suma da tua)...hehehe...

Sy dgn huby pulak satu kampung..jarak umah dia dengan sy 7 minit jek.
So takdek masalah nak balik kampung.
Cuma kena kira berapa hari tido umah sy, berapa hari tido umah PIL..
Biasanya malam raya, sy kat umah sy...huby kat umah dia bakar2 sate dgn adik2 dia.
Pukul 1,2 pagi baru balik umah sy..

Esok pagi raya terus ke umah dia, beraya dengan family dia, sedara-mara dia dulu..
Dalam tengahari baru balik umah sy semula..
Raya ke-2 berjalan dgn family sy pulak...
Dah 2 tahun macam tu
Hope tahun ni masih macam tu...

Follow Us
Reply  800214

memahami sangat... ai pun mcm u. umah MIL dekat dlm 15min, ari2 kena pi jenguk :sw ...
IceCream_Soda Post at 25-8-2011 10:03

saya lg dekat, rumah MIL 5 minit dr rumah saya. tp raya tetap gilir sbb hubby kata nak jugak cium tgn mak ayah dia di pagi raya, dan nak sembahyang raya jugak kt kg dia. lepas salam2, raya rumah sedara terus balik rumah sndiri tunggu sedara mara pulak dtg. pastu tak gi dah rumah MIL. takdelah masam muka cuma makan hati je.  2nd/3rd raya baru balik kg saya, 7,8 jam baru sampai, raya atas jalan.  demi syurga, saya redho...

untuk memudahkan raya disemua tempat silalah membela hantu raya banyak2

untuk memudahkan raya disemua tempat silalah membela hantu raya banyak2
md.jie Post at 25-8-2011 11:44

satu family jadi hantu raya baru org cayer. kalau sorang je jadi hantu raya, nanti org tanya 'mana laki ko...mana anak2 ko'

offtopic : manis nya senyuman kt avatar tu.

Reply 109# wawin

malu i taw , tepek gambo idola neh

bila ingat balik kejadian kami beraya berasingan ni memang menyedihkan betul....walhal dah buat surat perjanjian.....Oh, bila mak dia asyik sakit tua memanjang saya pulak kena mengalah dengan alasan emak dia sakit tua konon.......yang jadi parah malam raya tu dia nak balik jugak ke kampung...padan muka tak sempat sampai rumah sebab jalan sesak sudahnya dia sampai malam raya kedua.........hahahahah nak sangat tunjuk ketuanan dia jadi suami nak beraya kampung dia aje tiap tahun......pernah sekali tuh patutnya giliran beraya di kampung saya tiba-tiba dia cakap begini "Alah, selalu aje hujung minggu balik rumah awak raya kena kampung saya lah......." try tanya kalau alasan sebegini di jadikan alasan you all marah ke tak marah?????

bila ingat balik kejadian kami beraya berasingan ni memang menyedihkan betul....walhal dah buat sura ...
hasmania Post at 25-8-2011 12:38

tak baik tau padan muka kt suami. padan kanlah kt lain, kt kaki ke tgn ke. muka penting ooo.. kalau pun dah buat surat, tp kuasa di tgn suami. besar pahala suami dpt sbb bahagiakan mak dia dan besar pahala awak sbb patuh pd suami.  bertuah MIL dpt anak mcm suami awak. yg penting awak kena beraya bersama dia. jgn asing2. lgpun rayakan sebulan.

saya lg dekat, rumah MIL 5 minit dr rumah saya. tp raya tetap gilir sbb hubby kata nak jug ...
wawin Post at 25-8-2011 11:06

cam saya jugak ni..7-8 jam baru sampai kg saya...umah sendiri dgn umah PIL dlm 2-3 minit jer...

cam saya jugak ni..7-8 jam baru sampai kg saya...umah sendiri dgn umah PIL dlm 2-3 minit jer.. ...
alisya05 Post at 25-8-2011 13:40

kg alisya kt ganu ke? saya dok KT, kg saya kt n9. tahun ni raya KT dulu. 2nd/3rd raya kt jalan raya... mana2lah asal dpt sama suami dan anak2.

kg alisya kt ganu ke? saya dok KT, kg saya kt n9. tahun ni raya KT dulu. 2nd/3rd raya kt j ...
wawin Post at 25-8-2011 13:51

orhang ganung gok r ning..
petang saktu nok balik Paka
dok panah sangat..
balik mlm tenang skit,..anok2 tido..kalu dok bising yg amat dlm keta

orgtua aku dua2 dah xde, so raya 1st day mmg kat umah mertua. 2nd day br blk kpg aku utk ziarah kubur arwah orgtua & abg aku. melawat sedara-mara. ntahla, pd aku hari raya ni dah x jd event yg aku tunggu2 tiap tahun. just layan bg anak2 seronok je la.

Reply 12# helooo

ai pun pernah sekali raya asing sbb ms tu patut raya umah mak ai, hb tanak nak raya kg dia..padahal ms mula2 kawen da agree sistem gilir2..tup tup dia pi langgar deal..kalo raya kg hb mmg alamatnye kuali randang dah gantung balik kat dinding la baru dpt balik umah mak ai..dah habis airmata luluh pun hb tak layan..

Reply 111# hasmania

saya harus setuju dgn citer awak .. ..sbb hb selalu ckp mcm tu kat saya..

Post Last Edit by nuryakmal at 25-8-2011 18:56

raya pertama kampung masing so split latp yg aku hangin.....ada p#$%$k punya sepupu aku,
racun bini aku "apa barang raya asing2?? kami x penah split
slalu together2......" muntah haku,
bini aku plak masuk jarum......mmg kureng la,

dah la hari2 non-perayaan kami dok serumah tak berenggang,
tp apa salahnya bila balik kampung aku ngan family aku dan dia ngan family dia?
tak kan aku nak force bini aku sangkut kt family aku sepanjang 2-3 hari raya?

however raya ke 2 bini balik kampung aku dan raya ke-3 aku balik kampung bini.
alah ipoh-taiping.....bkn jauh pun.

tp kalo plan camne pn bini aku makan hati gak...
mmg ^&#$%&%^&$^!@ la..!!!

mcmna x masam kalau tiap2 tahun asik raya umah dia saja..