CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buahcinta

Bekas artis hina Melayu

azmil mustafa ke?
immortallez Post at 20-8-2011 09:59

dgr cter die nie!!smlm die mkn berbuka kt concorde shah alm.die nmpk tua dr usia.mek xpasan tp my fren nmpk die n terus menjuyah.meja we all dekat

bila degar betul2,ada benar katanye..

Bab Melayu bodoh tu aku x setuju, sebab kalau takde yg cerdik, xde golongan profesional Melayu.

Bila dgr apa yg Ustaz ni cakap..
aku nk tunjuk tanda ni je utk ustaz ni

tak de point pun mamat ni ckp....ada ke dia kata hantar anak2 yg cerdik pi london, manchester, us etc mengaji ilmu kafir...sebab tu melayu bodoh, katanya...habis tu, medic tu ilmu kafir? engineering tu ilmu kafir? pelik sungguh...

Follow Us
Post Last Edit by deadpool1119 at 21-8-2011 13:10

Subhanallah, aku dah tgk dah ceramah die. Insaf aku tgk ceramah dia, kena betul kat kita2 semua. Orang yang marah2 kata dia hina melayu bodoh tu kena pikirkan balik apa yang dia cakap. Orang Melayu bodoh yang dia refer adalah Orang Islam yang menolak hukum Allah, dalam Al-Quran lagilah disebut mereka yang tidak menghukum dengan Hukum Allah Dialah orang-orang Kafir. Ustaz Azmil sebut betul la tu, bukan dia cakap Allah yang cakap. Harap gosip2 agama yang yang misleading macam ni perlulah dihuraikan dengan betul supaya tidak berlaku salah faham dekat Ustaz ni hina itu la bodohkan inilah. Kalau ada jugak yang tersinggung Ustaz Azmil pon dah cakap mintak maaf tapi dia kata betul jugak, semua yang dia cakap tu Allah yang cakap bukan dia, rujukan dari Allah bukan dari dia. Nauzubillah, semoga kita mengambil iktibar daripada apa yang diperkatakan. Ni link youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=73BzLQ_reWE&feature=youtu.be

Rmai yg emotional  bila dgr perkataan 'Bodoh'..

Reply 106# mak-aji2

Betul ke xde point apa yang Ustaz tu cakap? Betul ke langsung xde. Kalau ko tgk ceramah dia ko rase xde point langsung Masya-Allah, mungkin hati ko dah gelap sgt, ko kena melakukan kerja2 pembersihan hati secepat mungkin. Kalo ko rasa itu aja fokus point kau dekat ceramah itu(aku malas nak elaborate apa maksud Ustaz tu cakap apsal yang pandai2 negeri kapir yang bodoh2 gi  negeri Islam nanti panjang plak debate ) sambil menidak2kan point2 dia yang laen jadi tak tak tau aku nak cakap apa. Susah lah nak ambil iktibar jikalau begitu. Aku doakan ko dapat buka pintu hati supaya dapat mengambil iktibar atas ceramah beliau itu.

Reply 105# kakJAHku

Setuju!

klu korang nak mengaku bodoh...dan nak kata org lain mengaji ilmu kapir...go ahead, jgn dok ajak aku "bersihkan" hati....x hingin aku "bersih" cam korang....

Reply 109# deadpool1119

sorry la ye klu aku terkasar bahasa...bukan aku nak cari gaduh ngan korang, aku cuma bagi pendapat....aku lebih suka dengar ceramah yg mcm ni:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ydSFPOf7C_g

peace....

Bila dgr apa yg Ustaz ni cakap..
aku nk tunjuk tanda ni je utk ustaz ni
kakJAHku Post at 21-8-2011 12:55

ada org jenis yg rasa seronok bila tengok org maki hamun, cakap kasar....boleh hentam gomen sikit, oh bagus nye....nak maki pun x pe, yg penting isi katanya....aku cuma harap x de org bukan islam yg tengok ceramah ni...malu je...

itu bukannya menghina......tp kritikan yg berilmu

itu bukannya menghina......tp kritikan yg berilmu
cmf_shone Post at 21-8-2011 16:28

sokong sngt2..  

Reply 114# mak-aji2

Subhanallah, sudah2 lah tu kata kritik gomen itu tak boleh ini tak boleh. Ini bukan sebab kritik gomen cik abang/adik oi, ini perintah Allah. Kita ni dah jauh sgt dah terketinggalan Islam kita dari zaman Nabi dulu, memang kita sekarang banyak ikut style/gaya hidup pemerintahan orang barat sana(kalau kata kapir ko marah plak). Yang dia cakap bodoh itu Melayu yang tak menghukum dengan hukum yang diturunkan Allah S.W.T, kalau ko rasa ko bukan golongan itu jadi dia takdela kata ko bodoh sama la jugak macam aku. Memang apa yang dia cakap betul2 dari ayat Al-Quran, so tak tahu la kalau ada jugak nak bangkang. Semua kita semua dipermudahkan untuk mendapat pentunjuk dan hidayah dari Allah S.W.T. Amin

Ustaz nih kupas sesuatu isu berlandaskan ayat dalam Al- Quran n Hadis..tapi cara kupasan mayb menggunakan bahasa kasar yakni ada perkataan 'Bodoh'..sbb tu ada org x dpt terima..biasalah..sesetgh org memg x boleh terima perkataan nih

Bagi aku nak ceramah..ceramah lah dengan secara beradap.Aku ni bukanlah pandai sangat..macammana nak berdakwah dengan mengunakan kata-kata yang tidak disenangi.Cubalah berceramah berdakwah untuk menebalkan iman orang Islam..ni balik2 mcm cenderung ke politik saja..

aku x rasa ustaz nih sentuh bab politik sgt pun..
ustaz..lain kali bg tazkirah tajuk lain yer..jgn sentuh bab2 hukum n undang2 dlm islam..
nanti depa kata ustaz ceramah politaik pulak:re: