CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 50170|Reply: 435

~ HINA ke aku makan SORANG-SORANG???~

Assalamualaikum.....

Atas dorongan dan idea makcik ANies beberapa hari yang lepas, terasa gatal tangan pulak nak bukak topik ni.  Saje nak berkongsi rasa dengan korang.

Well....aku ni kan (sepertimana korang maklum) seorang lone ranger yang hebat... Kalau dulu masa belajar mmg semua melekat je dengan kawan-kawan....sekarang ni bila dah kerja...kawan-kawan pon dah jauh....apatah lagi sorang demi sorang dah kawen dan ada anak...masing2 opkos ada kehidupan sendiri...aku ni jenis setia berkawan..besday kawan2 aku siap buat reminder kat hp.... kul 12.01 aku antara yang pertama wish....tapi tak semua daripada mereka yang ingat besday aku....huuuuu sedih tak?   ekekekekek.....takdelah mengungkit, aku pun paham..... kadang2 alasan yang sama je.... sibuk dengan anak.....sibuk dengan keje.....banyak urat putus...mintak maaf.....

Itu bukan soalnya...apa yang aku nak kongsikan....kalau kuar (aku ni kaki wayang) waktu weekend...aku suka buat movie marathon...(2 movie sekali tengok)...kalau amik tiket selalunya budak tiket akan tanya:

" aikk....takkan tengok sorang je???"

abis2 aku senyum ajelah..... dalam hati dok pikir....diorang ni prihatin kat aku....tapi kadang2 datang bisikan setan....hina ke aku tgk wayang sorang? pelik ke? alien kah? miahahahhah

begitu jugak bila aku makan kat mana2 gerai/warung/restoran sorang-sorang...apedehal..bukan matinya makan sorang2,kan??
ekekekeke..tapi setiap kali ada orang lalu lalang depan aku, mesti tgk 2-3 kali (perasan betol!)..kalau yang jalan dalam kumpulan, pernah nampak diorang bisik2, gelak n tgk aku....kadang2 sebagai manusia normal, aku rasa nak marah jugak...
tapi kebanyakan waktu, aku cool dan selamba je....

Persoalan aku: ape pandangan korang kalau korang tengok orang yang makan sorang2 ke....shopping sorang2 ke...tgk wayang sorang2 ke.....

errkkkkksss..... poyo ke thread aku ni? ampunn.....

saje je nak tanya..mana tau kot2 boleh membantu memahami keadaan....

Rate

1

eekekeke. dulu nash roy pun penah bukak tred kat PP pasal isu ni.

banyak replies kat situ. sebenarnya tak hina pun. ramai je yang buat. cool apa makan sorang.

tapi biasanya pempuan cakap loser

Reply 1# katak_ungu

ok jer sbb lazy pun mcm tu gak..semua benda buat sorang2..no hal la..cool jer..

no hal la bro..mati karang pun sorang2 ..

Reply 2# cik.panda

aiyark..dah ada ke? sorry..aku try search dulu tadi..takde pulak..keyword tak kena kot....huhuhuhu

Reply 3# lazy-turtle

ada jugak spesies aku

Follow Us
bab makan tuh aku x kesah tp nape aku rase sedih bile ko tngok wayang sorang2...

Reply 4# Search

agreed...

taklah, lain bod kan.

cuma kat PP tuh dorang reply lagik detail la. aku pun selalu soping sorang, tengok wayang sorang, makan sorang. tak sangka ramai jugak yang buat gitu.

bab makan tuh aku x kesah tp nape aku rase sedih bile ko tngok wayang sorang2...
whadda Post at 13-7-2011 16:24

aku pun tengok wayang sorang2. ko sedih tak?

Reply 7# whadda

waaaaa...janganlah sedih.....

ntah..aku suka sebab kadang2 kalau pegi ramai2 (pernah pegi dengan opismate-tapi jarang) leceh sikit...sorang soh tunggu dulu, sorang nak betulkan rambut dulu, sorang nak pegi tandas dulu...miahahahahahah

(alasan ke ape ni?)

kesimpulannya.........

errr

bagi pandangan aku , mmg betul ko akan rasa hina sgt........ ini berlaku byk x bila aku jalan2 mkn sorang2....

yg paling haru bila makan sorang2...aku sanggup bungkus or tapau makanan dr makan kat kedai sorang2....tgk wayang jgn harap la tgk sorang2....rasa mcam takda kawan plak........

Sebenarnya semua perasaan hina ni dtg dr kita sendiri....kita yg berperasaan mcm tu termasuk aku jugak.....

bercuti pun sama takleh jalan sorang2 .....sedih wooo...terasa lain macam jerk.....

p/s: next kalu nak berteman ajak aku.....hihi

maybe sebab aku rasa lebih cepat..tak perlu tunggu orang...kalo shopping - amik, bayar-balik

Reply 11# katak_ungu

betul! banyak sungguh alasan..mengada-ngada..kejap nak singgah kedai nie, kejap nak g toilet bagai..aduii.jalan sorang2 lagi bagus..kita nak buat ape pun boleh..xde org nak kisah..

aku pun tengok wayang sorang2. ko sedih tak?
cik.panda Post at 13-7-2011 04:25 PM

2x sedeyyyyy...

Reply  lazy-turtle

ada jugak spesies aku
katak_ungu Post at 13-7-2011 16:24

katak dan kura-kura kan dua alam..haruslah sama spesies! hahaha

Assalamualaikum.....

Atas dorongan dan idea makcik ANies beberapa hari yang lepas, terasa gatal t ...
katak_ungu Post at 13-7-2011 16:12

eh dulu aku pun b4 kawin pun loneranger gak... shopping sesorang pun jadik... makan tu kdg2 la tgk tempat klu ramai sgt laki idok la teman pegi... selalunya tapau je...
tp time ngandung mmg aku loneranger... shopping, makan, tgk wyg(tgk citer twilight) semua sesorang.... bukan husband tak nk ikut tp dia nun jauh diperantauan...

maybe sebab aku rasa lebih cepat..tak perlu tunggu orang...kalo shopping - amik, bayar-balik
katak_ungu Post at 13-7-2011 16:27

sokong aku rimas kalau keluar dengan pempuan

Reply 12# kronos

hahhaahahahakkk....ko pon same kee???

bahagia aku ramai orang yang macam aku...

wayang tetap wayang....kalau book tiket online, kompem seat belakang sekalik-tengah....
couple2 yang masuk wayang pon selalu pandang ala2 siot je kat aku...(perasaan aku je)
miahahahahah...

katak ungu;
arituh aku pegi soping sensorang. pastuh bila bayar, amoi cashier tuh tanya, sorang ke?

aku jawab haah.

dia kata, muka cantik (dia kata okayyy ) camni takkan sorang?

sebaknya aku nak jawab