CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chelondo

Tolong lah saya..... Ayah Gay....

Close [Copy link]
bapak ko fonen x?

Kesian abg kat kau dik, (eh ter abg pulak, maaf ye) Doa dan sabar yer

mlm td aku gi putrajaya, singgah le jap kat McD kat pchg getaway ke hapa namanya. tgh mkn burger (lapar beb..isteri tak masak). sy nmpk ada 2 lelaki masuk. 1 dh tua, stu lg agak muda sket. Tmpt penuh. dia orng duduk meja sblah. Bila laki tua tu tanya kt mamat muda tu mcm mna wife u bole tau, terus sy teringat kt adik ni. tak le jelas sgt perbualan diaorg tp sy yakin mmg kesah adik ni., TT bapak u keluar mlm tu pakai baju hijau jalur muda kan. tgan dia pegang spek yg dh patah. (kes gaduh dgn mk TT kot.) 70% aku yakin itu ayh TT.  Mmg harusssss mak TT  cemburu dan marah, ayah TT hensem giler. mcm shahid kapoor. mcm umur 30 an, Ayah TT ada darah pakistan ker?  Jantan tua tu pun macho jugak tak nampak kertu, Botox kot,  mcm pinang dibelah dua He hee.... nnti kalu TT dh comfirmkan itu mcm bapak dia, baru aku citer kat sini apa yg aku dengor,... kalu tak jd fitnah pulak........

Buat adik TT, sbr yer, kalau TT nak suruh abg jd PI pun boleh,.... free jer... ikhlassssss

mlm td aku gi putrajaya, si ...
Martopo Post at 13-7-2011 18:06

wahh kelas kau....makin menarik cerita ni..tp kesian pada yang menanggung

Reply 182# Martopo

eeh..eehhh biar betul...lg menarik lak story ni tul2 cam drama...x sabar nak tggu adik sambung citer...
mengalir lah gak airmata aku baca kesah adik ni...x terkata ape aku ...ape2 pun sabar,tabah & redha yer dik..
kuat kan semangat yer...

wahh kelas kau....makin menarik cerita ni..tp kesian pada yang menanggung
ketupat79 Post at 13-7-2011 18:17

kalo betulah itu bapak dia...... TT ni mesti cun giler..... itu la....
abg simpati sgt kat TT,  jaga diri baik2 yer. tak tau la klau ayah TT pegi nnti, sapa la nak jaga TT.. kalau bukan abng jugaaaaak

Reply  Martopo

eeh..eehhh biar betul...lg menarik lak story ni tul2 cam drama...x sabar nak tggu ...
ladyluv Post at 13-7-2011 18:22

Ko tunggu jer,.... tunggu adik TT kompomkan, bapak dia ke bukan. kang aku dah citer, TT kata bukan. Tak ke dosa aku yg nak kena tanggung.

Follow Us
abg simpati sgt kat TT ...
Martopo Post at 13-7-2011 18:25

abang martopo ni simpati ikhlas ke tak ni..ada makna ni ..kalau abg tolong mak dia lagi afdal

Reply 185# Martopo

Sungguh tangkas ko mengatur langkah...nak yg baru nak amik SPM plak tu....tak tahan tol..

Reply  Martopo

Sungguh tangkas ko mengatur langkah...nak yg baru nak amik SPM plak tu... ...
airwaves Post at 13-7-2011 19:12

Aku ni Ikhlas....  kalau aku bantu dia, kira aku bantu bapak mertua aku gak (jgn marah yer TT - nnti ayah berubah la insyaallah, abang sentiasa doakan TT,)  Kesian kan budak tu...... nak mengalir air aku...... maksud aku air mata la

abang martopo ni simpati ikhlas ke tak ni..ada makna ni ..kalau abg tolong mak d ...
ketupat79 Post at 13-7-2011 18:43

Klau boleh semua aku nak tolong, budak TT ni tak masuk board ni ker ptg ni, aku dah nak balik ni...........

zuriat yang baik datang dari asuhan yang baik.
akak gerenti TT adik yang baik.
belajar jangan abaikan yer dik. fokus fokus spm.
kalau rasa goyah, menangis la di sejadah malaikat mengelilingi mu dik, Allah pon dekat sebab hati kita totally rely on Allah. apa pon yang terjadi seberat everest jatuh atas kepala pon,
adik ingat Allah Allah dan Allah. insya allah, hati akan tenang adik akan sabar.
jangan meroyan jangan stress
bukan kah ciri org beriman tu Allah duga dia dengan ujian...
akak bukan sesaje nak cakap manis, akak tau berat isu ni tp apa lg bole buat. kite perlukan kekuatan.
anything nak share, share sini ye dik. jangan risau. keyboard warrior and hero heroin ramai ble tolong. hehe.

abg simpati sgt kat TT ...
Martopo Post at 13-7-2011 18:25

Ak konpius ko ni da jatuh cinta dgn pak dia ke anak dia..kang jadi jatuh cinta gayah, gayah, gayah ..aww...dak tt ni tak reply jangan2 dah kena toture ngan pak dia lak..biase le kdg2 orang tua ni pandai twist cite..harp2 tak r..

Kdg2 bila terjadi pergaduhan antara mama dgn ayah, sy rasa sy boleh terima kehadiran uncle dlm hidup ayah. Sbb sebelum isu ni timbul keluarga kami mmg bahagia. ayah tak ada masalah dgn mama.
Chelondo Post at 13-7-2011 00:47

mungkin selama ni mama adik sebenarnya menderita, tapi dia sorok demi anak-anak.  mana la kita tau entah2 dia dah lama tak terima nafkah batin dari ayah dengan macam2 alasan, alih2 dapat tau rupanya bermadu dengan ...

biasanya perempuan boleh terima macam2 kelemahan suami, asalkan suami setia dan tak curang di belakang.  Apa2 kelemahan tu, kita pejam mata, pura2 tak nampak.  Tp bila dah terbongkar benda macam n, susah nak jumpa isteri yang boleh bersabar.

mlm td aku gi putrajaya, si ...
Martopo Post at 13-7-2011 18:06

Rasanya mmg ayah, mlm tu ayah pakai baju hijau muda berjalur.  Spek tu pecah sbb mama hempas ke dinding. Ayah kalau keluar dgn uncle, mmg selalu gi McD. Ayah ada darah keturunan pakistan, tapi sbelah atuk. Ayah tak ada ni, ayah ajar mengaji kat surau. Ada byk hal berlaku td...., bila sy baca komen dan pandangan dari forummers, byk membantu sy untuk mengawal emosi sebelum bertindak. sharing problem mmg boleh mengurangkan bebanan. byk idea yg menguatkan semangat sy.
Td tolong mak masak n kemas rumah, mandikan adik2, lepas ni nak buat homework dan ulangkaji sikit. Alhamdullilah sokongan kalian buat sy semangat nak belajar..  Insya Allah nnti sy kongsi bersama apa yg berlaku. Bukan untuk mengaibkan keluarga, tapi jadikan iktibar pada semua dan juga utk sy, Kat sekolah ada cikgu lelaki yg hensem, dulu sy suka tengok cikgu ni, tapi skrg rasa ngeri pulak..... fobia sy dgn lelaki yg hensem mcm ayah....

ayah ko biseks?
dun worry this is Malaysia..
org biseks mcm ni disanjung tinggi..
tp elok la ko carik org alim bg nasihat kt dia..
solat tunggang terbalik tp dok sodomie..pun x guna jgk..

Martopo... oohhh Martopo.. mana kau? aku nak tau apa yg dibincangkan mlm tu

adik TT nampaknyer ko dh dpt PI free... tp kalo si Martopo ni amik kesempatan kat ko, repot sini tau... biar kitaorg tlg ganyang dia

Rasanya mmg ayah, mlm tu ayah pakai baju hijau muda berjalur.  Spek tu pecah sbb mama hempa ...
Chelondo Post at 13-7-2011 20:24

Kan aku cakap betoll, itu mmg bapak si TT,...... Oleh kerana TT  secara rasmi kompomkan..... maka kertas siasatan pun bermula...Aku nak balik dulu, bini aku dah tungguuuu kat bwh

kesian nyer pd celondo, mamanyer n adik2

dlm pada ati nk tau apa kisah seterusnyer rasa kesian sgt adik ni kena lalui ni semer

yg positif sidenyer adik dpt luah n lega

yg negatif nyer plak mcm buka aib keluarga

jgn sampai menekan diri sendiri yer dek, ni mama dah tau, biar ayah n mama je selesaikan atau apa tindakan seterusnyer

hal ayah tu letak tepi jap, fokus pd study...mohon gak pada mama utk rilek2, buat masa ni mtk dia berlakon jap sementara nk pikir apa rancangan dia seterusnyer;cerai ke atau stay utk bantu ayah berubah

kalu ayah mmg nk dan sanggup berubah bantu la dia...kesian dia, besar ujian dia tuh

simpati kat TT, moga ada jalan keluar dalam masalah yang dihadapi...
moga terbuka juga pintu hati ayah TT untuk bertaubat...

Kan aku cakap betoll, itu mmg bapak si TT,...... Oleh kerana TT  secara rasmi kompomkan.... ...
Martopo Post at 13-7-2011 08:41 PM

semakin menarik jalan citer..aku lak tertunggu2 citer martopo...kesian kat adik TT..martopo kalau ko leh bantu selesaikan masalah adik ni bagus la..tapiiiiiiiiiiiiiiiii jgn ko pulak ngambek kesempatan lak..tapi aku rasa ko ikhlas kan..kan..