CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: NICK_IRFAN

Laptop terpadam sendiri!!!!!!

Post Last Edit by abgboroi at 1-8-2011 13:10

CQ40 mmg bermasalah dengan isu overheat...bat pun kata model ni masa idle pun panas...

rasanya cpu cooler bukan penyelesaian masalah ni....

kemungkinn besar laptop terlalu panas dan terpadam sndiri

punca kipas byk gile habuk

cube chec ...
cozack Post at 24-6-2011 16:54

saya setuju..

nak tanya korang kat sini apesal laptop aku asyik terpadam sendiri je ape masalahnye? sbb aku scan a ...
NICK_IRFAN Post at 24-6-2011 16:35

kat bawah ni adalah jawapan yg tepat
laptop abg aku pernah terjadi mcm ni..lepas tu dia antar kat member dia mintak tolong settlekan problem tu..
member dia siap tukar chip controller barula ok. sampai skrg laptop abg aku tkda problem
best solution.. aku sajes TT g cari sesapa yg sanggup buat..
tukar chip controller AMD kat bod tu.. grafik chip dia..
produk line cq40 kbykn masalah padam sdiri bkn sbb proc overheating...
tp chip yg problem...
halimi78 Post at 27-6-2011 17:37

cuba periksa kalau2 dijangkiti trojan horse. menurut pengalaman aku klu komputer pandai shutdown sendiri atau restart, antara lain adalah angkara Trojan. cari free/trial trojan remover, pastu buat full chkdsk

nak tanya laptop baru ke second hand...
aku pernah beli yang second, asyik rosak jer....
lepas 2 beli yang baru.... Alhamdulllillah...
Kalo nak beli laptop kena beli dengan orang yang pakar pasal laptop n ada certificated....
Sebab nanti kita boleh claim....

aku pun ade problem serupa dgn acer aku nih.. baru je beli, asik2 padam je ble aku main game. aku blik master cooler aluminium rm70, aku letak kipas meja sebelah laptop aku, aku letak kotak untk bagi ruang kat bawah laptop tu, n aku letak laptop tu kat surface yg sejuk cth: jubin, simen..  pastu ok la.. tak de la nak padam2 lagi..
sampai satu tahap. suma petua yg aku amalkan dah x berkesan lagi, aku bawak gi servis.. dia ckp byk habuk.. so dia bersihkan lah.. abis hitam berjelaga muka brader tu lepas vacuum laptop aku.. banyak habuk katanya..haha..

Follow Us
best solution.. aku sajes TT g cari sesapa yg sanggup buat..
tukar chip controller AMD kat bod tu.. grafik chip dia..
produk line cq40 kbykn masalah padam sdiri bkn sbb proc overheating...
tp chip yg problem...
halimi78 Post at 27-6-2011 17:37 [url=redirect.php?goto=findpost&pid=44681596&ptid=582255][/url]

setuju.. compaq cq40,42,dan beberape siri laptop acer yang pakai amd dan grafik kad nvdia biasenye akan mengalami masalah over heating.failed batch.bermula punca dari habuk, lead to bad ventilation ,lead to mobo overheat. dan grafik kad pun rosak.. (atau start nak rosak).
antara tanda grafik kad start nak rosak.. laptop akan terpadam sendiri.
so macam yang di cadang kan oleh en. halimi78 tu  ..
-tuan T.T boleh cube dapat kan bantuan pakar.replace graphic card.ikut pengalamn saye .. kos ntk repair dalam lingkungan 400 sampai 700.ikut kedei le. kalo belah manjung(perak) rege macam tu le.. kalo belah kl tu... teman x pasti
-lepas repair pastikan T.T pakai dengan cermat dan berpantang. pakai 1-2jam max dalam sehari selame beberape bulan.tujuan-untuk serasikan grafik kad dengan motherboard.( ala..macam org korek blok moto la.. bawak slow2 dulu.. dah lame sikit baru press habis)
-sebaik-baiknye pergi kedei yang ada bagi warranti,sekurang kurang nye 3 bulan.baru berbaloi dengan bayaran.(kalo mike terjah imbi plaza dan repair pade geng pakistan kat sane..biasenye xde warranti.seingat teman le.teman pernah kene dulu.dah le kene bedal sampai rm800.hahaha)
-dan buat cost estimating terlebih dahulu.kalo berbaloi repair. go ahead. dan jage pantang le...tapi kalo ade bujet lebih, get new one. selsai . kepale x penin.ade warranti paling busuk stahun lagi tu.

laptop lame tu boleh buat sendal pintu..

gurau je{:4_232:}

You can also view original Kaspersky product from the link below :-

www.NoWorries.com.my

Apparently they are having sales there lol >.<

Hope it helps

Note: Thread has been banned by manager

Kebanyakkan noteboook berasaskan AMD mengalami pemasanan dalaman dan kebanyakannya yang berusia lebih satu tahun akan mengalami maslah serupa diatas atau tiada display. Hakikat masalah ini ialah chipset motherboard tersebut bermasalah dan perlu ditukar. Kebiasaannya sesetengah pusat servis mempunyai mesin menukar chipset namun ramai yang mencadangkan ditukar motherboard sahaja. Jika dihantar kepada syarikat pembekal asal (Compaq) anda akan memerlukan membayar lebih mahal untuk satu motherboard baru tetapi sekarang terdapat banyak motherboard recond atau import dari China yang boleh di dapati dengan harga yang jauh lebih murah. Baca seterusnya di SINI.

blusher posted on 25-6-2011 02:44 PM
Reply 21# NICK_IRFAN

kisah ko ni, wlaupun dah setaun lebih, sama cam aku, kes overheat gak, mau nak menitik air mata aku merayu2 kat laptop aku 'tolonglah jngan kojol skrg, nyawa aku (FYP aku) dlam genggaman ko wahai laptop ku"....

pas tu on balik, letak bawah aircond, trus ok...

oni313 posted on 9-11-2012 11:40 AM
kisah ko ni, wlaupun dah setaun lebih, sama cam aku, kes overheat gak, mau nak menitik air mata ak ...

haha.. tu la pasal..

blusher posted on 1-12-2012 09:13 PM
haha.. tu la pasal..

majoriti laptop padam sndiri ialah sebab kepanasan melampau (overheated).

punca biasa ialah lubang ekzos kena tutup habuk, kipas berat dengan habuk, atau thermal paste dah kering, kena ganti baru.

kos baikpulih cuma bawah rm50 kecuali kalau nak cari thermal tape (macam selotep tebal tu). mahal sikit harganya...

harap maklum.