CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: b_n_c

Ipar yg suka kutuk orang

green~tea replied at 2-4-2015 02:16 PM
Ha aaa mmg sabar je lah.. Tea tak mengharap org bagi hadiah ke ape. Yang kita bg pub tak berkira.. ...

Euww sampai claim bill telephone semua bagai. Kalau dah tak mampu, taper je lah life mengikut kemampuan.

Tak boleh brain org sampai tahap cenggitu.

Kalau keadaan tertentu tu bolehlah lagi accept. Tapi kalau MALAS pastu buat orang lain cam atm machine, hmmmmm sangat perangai tu.

Sebenarnya keadaan ni terjadi bila ada ENABLER. Selagi ada enabler tu selagi tu orang amik kesempatan. Kalau kita stop, akan stoplah claim claim tu semua.

Dulu member muchkin punya adik ipar buat gitu. Suami dia kerja siang malam pagi petang, adik lelaki dia claim tu ni buat abang dia cam atm machine. Sampai perbelanjaan dlm rumah terganggu. Sekali member munchkin mengamuk kat hisband dia. Baru husband dia sedar. Adik dia tu siang tido malam merambu ngan kekawan. Belajar ke laut. Selepas kena amuk, abang dia tak bagi muka. Suruh adik dia usaha sendiri. 1 sen pun tak mahu bagi. Adik dia terus bertukarrrr. Dari pointer teruk dekat 2.0 terus 3.0 above. Pas habis belajar adik dia kerja. Kira berubahhh sangat lepas abang dia stop bagi duit semua.

Semua ni utk hasilkan individu yg berdikari dan tak malas. Tapi kalau selagi ada penyumbang aka enabler, tak dapatlah nak buat apa apa.

Ohoiiii...
Aku pn dh lupa psl benang ni...

Alang2 free ni blh aku citer smbungan..korang x kenal aku kan, so xde mslh kot nk citer ek...

Thun lps aku dpt biras baru..perghh drama lg hebat kao....biras yg batu api hr tu dh cucuk biras baru ni baik punya..siap dh jd geng b4 kawin lg ha...tp dekat kami dia kutuknya pmpuan tu...

Majlis kawin baru lps 4,5 bln, drama cerekarama berlaku...

Ipar puaka mngata biras baru kat biras lama...
Biras lama mnyampai kt biras baru..
Biras baru bengang dia serang ipar...n kutuk ipar kat biras lama...
Biras lama menyampai balik kt ipar n the drama goes on pi mai pi mai x de pghujung...aku jd tmpt luah perasaan ipar aku... aku tgk drama smbil makan kuaci...

Pengajarannya....
Jgn cuba nk rapat2 ngn biras or ipar...
Buat biasa2 sudah...
Skrg ni biras biras aku cop aku sbg smbong sbb aku x layan diorg...

Nk layan kejadah apanya tiap kali jumpa korang start ayat...'eh tau x si polan tu bla bla bla...' keja mengumpat je mati la kau kt ctu....cubq nk ajk aku kutuk ipar...pndai kan nnti ko g citer kt ipar kata aku mengata lak...

Pastu skrg dh senyap dh sbb kena sound ngn ipar aku yg garang n lbh rasional..
Mgkuk 3 ekor tu x keja sbb tu jd cmtu kot, ms free byk sgt smp xtau nk bt apa....

Dan Allah Maha Bijaksana...
Jgn la cuba nk mngata org aniaya org sgt mmg Allah byr cash ats dunia...
Ipar mulut puaka thun lps bertunang cadang nk kawin bln 1, tp Allah Maha Besar...perancangan perkahwinanya tdk berjalan lancar...2,3 bln sblm kawin tunangnya tb2 xnk kawin, skrg ipar tgh struggle mprtahankan hub ini...kesian tp mgkin inj balasan Allah utk apa yg dia telah lakukan selama ini.. igt tu, kerana mulut badan binasa...

munchkin replied at 2-4-2015 07:21 PM
Euww sampai claim bill telephone semua bagai. Kalau dah tak mampu, taper je lah life mengikut kema ...

yes punca dia enabler lah... terlampau berlembut sgt. bila tea cuba slow talk dikata nya "rezeki untuk dikongsi... bila kita banyak bersedekah, Allah ganti lebih banyak" .. yes tea setuju dengan kata2 dia utk tolong yang susah.. tp tea tengok "sedekah" tu bukan untuk keperluan, tp more to memenuhi nafsu shopping aja & memenuhi slogan biar papa asal bergaya.. sampai tahap pijak kepala kitorang...

tea ada mengamuk jugak.. tp tula, abis2 tea mengamuk pun takde nak perang mulut.. tea cuma buat dingin aje lah.. last2 tea antar msg aje sbb tea elakkan meninggi suara ke ape2... tp now the enabler dah naturally stop sponsoring them, sbb sedar tanggungjawab untuk anak..

Follow Us
green~tea replied at 3-4-2015 04:55 PM
yes punca dia enabler lah... terlampau berlembut sgt. bila tea cuba slow talk dikata nya "rezeki u ...

green~tea try bawah hubby g rumah anak yatim ka..
alang2 hubby tt nk berkongsi rezeki..
belanja anak yatim, gembirakan diaorg besar pahalanya...
dari suap org yg sihat walafiat nih baik jugak hantar duit bantu anak2 ilsam syiria yg jadi pelarian.
kesian kat diaorg..

green~tea replied at 3-4-2015 04:55 PM
yes punca dia enabler lah... terlampau berlembut sgt. bila tea cuba slow talk dikata nya "rezeki u ...

eloklah tu tea. si tukang cucuk atm ni golongan selalu nak penuhi hawa nafsu. kerja malas. duit mahu.

tiputipujah replied at 3-4-2015 05:14 PM
belanja  ...

well said jah. sokong sangat ngan kata kata jah tu!

tiputipujah replied at 3-4-2015 05:14 PM
belanja  ...

Syria tu ok lah jugak... Tp kat dalam negara sekeliling kita ni apa kuranhgnya... Yang mangda banjir kelantan... Anak2 chowkit... Etc..