CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayuniza374016

Taman Intan, Dengkil

masa expo renovation kt pwtc baru2 ni aku dah lock harga utk pasang lantai pvc mikro nano &  ...
along313 Post at 5-6-2012 18:33

fuyoo... mende per tu? aku google dok jumpe pulok...
aku xlock ape2 harga mase tu... pergi just untuk tambah knowledge
pasni banyak lagi event nak pergi...
1- viva home expo 15-17 jun
2- mid valley expo - 20-22 july
3-sunway piramid - 10-12 ogos

tengok sini http://www.onemodernhome.com/

hamboih....semangat nak merenovate umah nie...huhuhu...ayuniza : aritu g kat apek blkg masjid tu, kalu grill kerawang2 tu RM 16/kaki, kalu yg biasa RM8/kaki...awk dpt bape ek???tp rasanyer mmg dah murah tu...arap2 tak naik lg ler harga....sbb tanya pun ujung taun lps...pastu dah tanya kontraktor nak tambah blkg, buat plaster syiling n buat kabinet...skali dpt quotation over bajet ler....kalu blh mcm2 nak buat....agak2 kalu pinjam duit utk wat renovation rugi tak???berbaloi tak????

fuyoo... mende per tu? aku google dok jumpe pulok...
aku xlock ape2 harga mase tu... pergi just ...
ngatuk_weh Post at 5-6-2012 19:07

mak aii byknye ekspo nk gi tu, pvc mikro nano tu cam carpet lantai cam2 cora ade. tak perlu pakai lantai kayu dah just pvc dan warranty lak 20thn dan anai2 pun takleh makan huhu.

hamboih....semangat nak merenovate umah nie...huhuhu...ayuniza : aritu g kat apek blkg masjid tu, ka ...
julie_as Post at 5-6-2012 21:08

kalu pinjam utk aset seperti rumah berbaloi gak, sbb makin lambat renovate harga bahan2 renovate makin naik lagi nanti.

wah,,, semuanya nak renovate dulu yek,,,

Tapi kami,,, memang dah tak sabar nak masuk rumah baru,,, Rancangan untuk renovate perlu ditangguhkan dahulu,,, atas sebab,,," no money dont talk ".,...uhuks

julie_as,,, hari tu,, dia bagi satu lapan utk satu rumah,,, then ambil masa seminggu untuk siap,,, hu,,hu,, kaya lah dia,, satu taman intan pulun tempah grail kat dia nati,,huah,,huah,,huah,,,

saje2 jer nak tanya dengan jiran2 semua ni....
mane dapat tau tentang taman intan ni?...
sebab dari dulu lalu kat jalan tu tak nampak apa2 iklan pon...
tiba2 dah nmpk rumah dah....
aku tau dari mudah.com lar...
hari2 tengok rumah kat situ...
tapi harga dah mahal...
korang tengok kat mana ek?

Follow Us
saya,,, kawan-kawan office yg bagitau,,, tapi sebelum tu mulut nie memang sibuk duk cari rumah area putrajaya. MAsa tu Awal tahun lepas kut,, pastu g lah tengok dan call pemaju. Tapi masa tu, memang dah habis. kecewa giler. Tapi diorang cakap yg diorang akan buka lagi kat area jenderam plak. Tapi kitorang buat dont know jek lah kan. Seminggu lepas tu, kitorang cam berminat plak utk tahu projek rumah kat jenderam tu. tapi diorang boleh lak cakap yg kat taman intan ada kosong satu. sebab ada orang yg loannyer tak lepas.
Memang rezeki kami lah masa tu. Tapi dia mintak deposit seribu. Ambil masa seminggu jugak ah nak g bayar kan. Pastu, memang tak ada can nak pilih2 rumah lah kan. Tapi masa tu rumah dah naik 50 persen kut. diorang tengah pasang tile.... memang seronok masa tu. Tapi la ni,, ,, hu,,hu pempaham jek ah...

Masuk rumah tu adalah perkara yang penting, renovation adalah perkara yang kedua. harga rumah masa sebelum beli/ masa launching ialah RM 145k untuk single storey, untuk type B RM 198K dan type A ialah 229K, wak2 tu harga rendah lagi, binaan yang dibina menggunakan batubata merah. dia ada letak iklan sepanjang jalan kat dengkil tu, dan masa ada 5 lagi kekosong untuk type A, bila saya and wife pergi tanye pemaju, dah habis, tapikan saya punyer kes sama macam ayuniza last2 Mr Goh telefon ada kekosongan lagi sebab pembeli asal x approved loan. jadi aper lagi rembat jelah time 2 rumah ini yang bawah 250K so esoknya terus bagi deposit 10%. so jadilah rumah ini rumah yang kedua.

saya,,, kawan-kawan office yg bagitau,,, tapi sebelum tu mulut nie memang sibuk duk cari rumah area  ...
ayuniza374016 Post at 6-6-2012 12:32

memang rezeki lar ni...

aldehid,,,,

So lepas ni, awak duduk dengkil ker Seremban yek? Awak pun nak renovate dulu ker,, ker masuk rumah dulu ? Sajer nak tau,, Seriau jugak nak masuk dulu kan,, tapi jiran taman lama still ada lagi,, tp tulah,, majoriti bukan orang kita,,,

salam semua, saya pembeli  rumah type A yang mengadap ke hutan tu..selamat berkenalan..cuma nak share saya agak risau sikit la sebab depan rumah tu agak curam ke hutan dan kemudian tak da pagar. ada tanya juga kat mr goh tu developer tak buat sesuatu ke atleast buat pagar ke apa ker?dia cuma jawab kena buat sendiri bincang sesama jiran-jiran nanti..tapi ada rasa tak puas hati  juga dengan jawapan dia ..nak tanya boleh ke sebenarnya kita mohon developer tambah pagar or sesuatu bagi tujuan keselamatan pembeli?

Salam zanz8781,,,

Selamat dtg ... Untuk makluman,, rumah saya pun mengadap hutan tu jugak. Memang risau jugak dgn keadaan depan tu. Jalan depan rumah tu pun agak kecil berbanding dgn jln biasa. rasanya muat utk satu kereta dlm satu masa. salah satu kereta mesti kene berhenti dahulu kalau berselisih. Pastu,, kalau saudara mara datang, mesti lah parking kat tepi jln tu jugakkan? hmm  x dpt nak bayangkan lagi macam mana nanti.

Pasal pagar tu, rasanya memang kita kene sepakat ramai2 kut. Sebab rasanya developer tak sediakan. Tengok kat kawasan rumah baru area sini, diorang pakat kumpul duit utk bina pagar dan juga upah security. Pastu buat collection sikit2,, sebulan seratus camtu,, taklah terasa sangat kan,,(khusus org yg gaji ciput cam kami ni,,,)...

Dulu, tanah kat jln tu rendah jer,, tapi dia tambak jd tinggi,,, tak tahulah sekuat mana jalan tu,, tu yg risau jugak,, sebab bahagian car poach kami retak depan tu,, hari tu dah adu dan telah dibetulkan.. tapi bulan 5 hrtue tgk jadi balik retak tu,,,

hmm lagi satu,, kalau tengokkan,, playground untuk anak2 kita tue,, bersebelah betul dgn sungai,,,, risau jugak tu kan,,, sebelah tu plak,, tangki kumbahan tu...

Harap nanti jiran2 taman intan boleh sepakat dalam hal macam nie yek. Sama2 kita sepakat demi keselamatan keluarga kita juga.

salam semua, saya pembeli  rumah type A yang mengadap ke hutan tu..selamat berkenalan..cuma nak shar ...
zanz8781 Post at 6-6-2012 16:13

pasal hutan kelapa sawit tu tuan tanah taman intan ni ade bgtau kami yg tanah tu bakal dibangunkan rumah baru gak nanti tp tak pasti bila naik sbb tanah situ telah dibuka lot. kami pun asal terpaksa amik umah depan hutan tu tp push2 tuan tanah mujur ade 1 lagi umah type B yg dia tolak sbb pembeli tak deposit lagi jd siapa cepat dia dpt dulu kata tuan tanah hehe.
mujur mmber ngantuk_weh bgtau pasal taman ni kalu tak mmg bukan rezeki dpt umah dekat area putrajaya ni.

Salam zanz8781,,,

Selamat dtg ... Untuk makluman,, rumah saya pun mengadap hutan tu jugak. Meman ...
ayuniza374016 Post at 6-6-2012 16:29

insyaALLAH sepakat membawa berkat, ape yg penting... kerjasama

ha..ha lawok..lawok...

Salam..
Selamat berkenalan, saya antara pembeli rumah yang menghadap kelapa sawit. Isu jalan depan rmh memang saya x puas hati sgt2x. Kecik sgt kalau dibandingkan dengan jln depan. Kereta nak selisih memang x boleh, kalau family dtg memang tak boleh paking depan rmh. Bkn 2 je.. rmh pun retak sane sini, wpun dah bnyk kali report same je.. 2 yg nmpk dlm rmh x tau mcm mane. Isu pagar saya rase memang pemaju kene buat knp pagar longkang lorong depan boleh buat tpi kat jln belakang dia cakap kene pembeli yg buat. dah ler jln kecik, retak pulak tu, saya tgk dpn rmh tar jln pun dah mendap... bukan setakat itu, smph pun byk dibuang kat dalam hutan dan parit depan rmh tkt nanti lain penyakit yg dtg. sepatutnya pemaju kene ler buat elok2x skt, dah ler harga rmh mahal, bila siap mcm ni pulak jadinye...

wah semakin ramai jiran yg dpt kenal,, seronoknyerrr

Agaknyer bib4752 ni,, jiran sebelah dgn rumah saya,, sebab masalah retak ,, memang ketara antara sebelah menyebelah. Memang sangat tak puas hati. Dah buat report utnutk kali kedua,,, namun jawapannyer ,, disuruhnya pula kita isikan borang yg akan diedarkan sewaktu serah kunci.. itu bermakna ambil masa lagi. huh,,susanyerlah nak dapat rumah sendiri. Banyak betul jumlah kesabaran yg diperlukan..

Meh kita senaraikan yek ;
1-ayuniza374016 - Type A
2-aldehid - Type A
3-julie_as - Type A
4-nasdriz
5-mzmiyako
6-hafizdi-Type B
7-along313 - Type B
8-ngatuk_weh - Type A
9-zan8781 - Type A
10-bib4752 - Type A

yeah,,,, Nanti kita pakat2 datang sama2 ambil kunci,,, pastu leh bincang sama2 dgn developer.

wah semakin ramai jiran yg dpt kenal,, seronoknyerrr

Agaknyer bib4752 ni,, jiran sebe ...
ayuniza374016 Post at 8-6-2012 10:54

wah rajin ayuniza374016 wat list ye , kami yg beli melalui tuan tanah mungkin takleh join amik kunci sama sbb mungkin tuan tanah yg akan pegang kunci tu dulu sehingga selesai pinjaman perumahan semuanya baru leh dpt kunci huhu

Seronoknya berkenalan dengan jiran2 baru...saya beli type A...sgt sedih dengar pasal hasil kerja developer buat jalan tu...walau saya tak beli menghadap kelapa sawit tu...tak patutla dilayan camtu kan utk pembeli..

Tapi sehingga bila kita boleh dapat kunci...??? dari satu bulan ke satu bulan..harap developer ni jenis yg bertanggungjawab klu berlaku kelewatan penyerahan kunci rumah...

Saya kerja government..skrg ni dapat surat dari Bhgn Pinjaman Perumahan, Developer dah claim 85% pembayaran...hmmm...

betul tu Nasridz,,,  rasanya bulan lepas lagi dah dpt surat dr B.Pinjaman ...

surat pinjaman dah bederet sampai,,tapi khabar nak dpt kunci ,,,haram ,,,nak nampak bayang ,, kita pulak yg kene call setiap minggu,,, tanyakan status rumah ,,,